نقد و بررسی بالم نرم کننده سیکاپلاست لاروش پوزای

نقد و بررسی بالم نرم کننده سیکاپلاست لاروش پوزای

“چرا خوب نمیشه؟!”

این سوالی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول فصل زمستان با دیدن لب های خود روبروی آینه با خود بگویند!

خشکی و پوسته ریزی پوست صورت در فصل زمستان مسئله ای است که در صورت مراقبت درست و اسکراب کردن پوست و مصرف منظم مرطوب کننده به راحتی قابل کنترل است.

 اما خشکی، پوسته ریزی و ترک خوردن لب مشکلی آزار دهنده است که گاهی به سادگی برطرف نمی شود. از سوی دیگر پوست حساس لب هنگامی که ترک خورده و آسیب دیده است، را نمی توان اسکراب نمود.

وجود پوسته های ایجاد شده روی لب ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند.

بالم لب سیکاپلاست لاروش پوزای یک راه حل خوب برای رفع این مشکل است. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

در ادامه این مطلب دلایلی که بالم نرم کننده سیکاپلاست لاروش پوزای می تواند روی خشکی لب موثر باشد و دلایلی که شاید این محصول برای شما مناسب نباشد را بررسی خواهیم کرد.

 

ترکیبات و مواد موثره بالم نرم کننده لب سیکاپلاست لاروش پوزای

—   شی باتر:

نام شی باتر برای بسیاری از افراد آشناست، شی باتر یکی از رطوبت رسان ترین ترکیبات روی کره زمین است!

این ترکیب از دانه درخت شی به دست می آید. کره شی باتر سرشار از اسید های چرب از جمله لینولئیک اسید، اولئیک اسید، پالمیتیک اسید و استئاریک اسید است.

این اسید های چرب مرطوب کننده هایی فوق قدرتمند هستند که با ایجاد یک لایه ی محافظ روی پوست سرعت تبخیر رطوبت را کم می کنند و پوست را به مدت ۸ ساعت مرطوب نگه می دارند.

مطالعات نشان داده است شی باتر می تواند به اندازه روغن های مینرال (که به عنوان طلای رطوبت رسان پوست شناخته می شوند) موثر باشد. شی باتر قادر است حتی روی خشک ترین پوست ها موثر عمل کند، از جمله پوست ترک خورده لب ها..

 

—   کاپریلیک کاپریک تری گلیسیرید

کاپریلیک کاپریک تری گلیسیرید یکی از رایج ترین امولیانت هایی است که در محصولات مراقبت پوست یافت می شود. این ترکیب از اسید های چرب روغن نارگیل به دست می آید.

روغن نارگیل جزو یکی از قدرتمند ترین ترکیباتی است که طبیعت برای رطوبت رسانی به ما هدیه داده است. اما این ترکیب ارزشمند ممکن است برای پوست های چرب ایجاد جوش کند!

کاپریلیک کاپریک تری گلیسیرید، بافت بسیار سبک تری نسبت به روغن نارگیل دارد. اما همچنان تمام خواص رطوبت رسانی روغن نارگیل را حفظ نموده است. به عبارت دیگر با استفاده از کاپریلیک کاپریک تری گلیسیرید می توان از تمام خواص روغن نارگیل بدون عوارض آن بهره برد.

 

—   پانتنول

پانتنول، پروویتامین پانتوتنیک اسید (ویتامین B5) است. (یعنی ماده پیش زمینه جهت تولید ویتامین B5 است.)

پانتنول نقش هومکتانت دارد. بدین معنی که قادر است آب و رطوبت را از هوا و محیط اطراف جذب کند و به پوست لب ها منتقل کند و بدین ترتیب لب را برای مدت طولانی مرطوب و هیدراته نگه دارد. این ویژگی خاصیت مصرف کوتاه مدت پانتنول است.

مصرف طولانی مدت پانتنول آن را تبدیل به یک ترکیب التیام بخش ابر قدرت می کند. به طوریکه با مصرف مداوم و منظم پانتنول به مدت حداقل ۴ هفته شاهد نتایج التیام بخشی، تسکین و کاهش خارش پوست خواهید بود.

 

نقاط ضعف و قوت بالم نرم کننده لب سیکاپلاست لاروش پوزای

این محصول برای لب های خیلی خشک و پوسته پوسته یک معجزه است. اما شاید یکی از نقاط ضعف این محصول بافت ضخیم آن باشد که مدت زیادی طول می کشد تا جذب پوست لب شود. به علاوه ممکن است ایجاد لایه ضخیم روی پوست احساس سنگینی و چربی به لب بدهد، هر چند این مساله با توجه به سلایق متفاوت افراد متفاوت است.

وجود ترکیب پانتنول در این محصول سبب می شود که مصرف کننده پس از چند هفته مصرف منظم شاهد خواص ضد التهابی این محصول باشد. به علاوه همانطور که بررسی کردیم پانتنول (و دیگر ترکیبات) قادرند نتایج فوری رطوبت رسانی را نیز به همراه داشته باشند. به طوریکه حداکثر ۱ هفته پس از مصرف احساس خشکی، کشش و سوزش روی لب ها از بین رفته و لب ها ظاهری صاف و نرم پیدا می کنند.

شاید به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت این محصول بتوان به ماندگاری طولانی مدت آن اشاره کرد. بطوریکه اگر با بافت چرب این محصول مشکلی نداشته باشید (به خصوص هنگام نوشیدن) و رژ لب نزنید! بالم نرم کننده لب سیکاپلاست لاروش پوزای مدت طولانی از لب های شما محافظت می کند و نیاز به تمدید مجدد ندارد.

این محصول به دلیل بافت چرب و ضخیم خود پایه مناسبی برای آرایش نیست، به خصوص اگر دوست دارید رژ لب های مات استفاده کنید. از سویی دیگر همانند سایر محصولات لاروش پوزای، بالم نرم کننده سیکاپلاست لاروش پوزای فاقد عطر است و برخی افراد معتقدند طعم بدی در دهان ایجاد می کند.

جمع بندی بالم نرم کننده لب سیکاپلاست لاروش پوزای

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید