بررسی محصولات آرسلمد ژاندارسل

بررسی محصولات آرسلمد ژاندارسل

در سال های اخیر جراحی ها و اعمال زیبایی و درمانی پوست به یکی از پر طرفدارترین روش های مراقبت پوست تبدیل شده اند.

نکته قابل توجه آن است که این روش ها علاوه بر آنکه می توانند سریعا سبب بهبود ظاهر پوست شوند در صورت عدم مراقبت های صحیح قبل و بعد درمان، ممکن است به همان نسبت سریعا سبب آسیب دیدگی پوست شوند.

از سویی، پوست پس از اینگونه درمان ها به شدت حساس و ملتهب شده و قادر به تحمل بسیاری از ترکیبات و محصولات مراقبتی پوست نیست. بنابراین لازم است محصولاتی استفاده شوند که به طور ویژه برای اینگونه پوست ها طراحی و تولید شده اند.

برند آلمانی ژاندارسل که همواره کیفیت و کارایی محصولات خود را به مصرف کنندگانش به خوبی اثبات کرده است، برای مراقبت های قبل و بعد پوست های تحت درمان با روش های زیبایی نظیر جراحی های پلاستیک، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، لیزر و… محصولات ویژه ای طراحی و این محصولات را با نام آرسلمد به بازار ارائه داده است.

گروه محصولات آرسلمد ژاندارسل پوست را برای درمان ها، جراحی ها و اعمال زیبایی آماده کرده و بعد از آن نیز به پوست کمک می کند تا سریع تر بهبود یافته و ترمیم شود. این گروه محصولات برای افرادی که دارای پوست های حساس، آلرژیک و ملتهب هستند نیز قابل استفاده و بسیار ایده آل می باشد.

 

 

آرسلمد ژاندارسل، تلفیق منحصر به فرد علم و زیبایی

محصولات لاین آرسلمد ژاندارسل، نسل جدیدی از محصولات پوستی هستند که پلی میان زیبایی پوست و درمان های پزشکی ایجاد کرده اند. آرسلمد اولین و تنهاترین مبتکر سیستم درمان پزشکی جهت بازسازی کامل ساختمان پوست صورت است.

محصولات آرسلمد ژاندارسل حاصل پژوهش های عملی دراز مدت پزشکان کلینیک Erich-Lexer (کلینیک جراحی پلاستیک و بیوتکنولوژی آزمایشگاه های ژاندارسل) هستند. هدف این محصولات بازسازی و ترمیم ظاهر چهره و ساختار پوست است.

هر یک از عوامل بازسازی کننده پوست بکار رفته در ترکیبات محصولات آرسلمد ژاندارسل مبتنی بر یکی از ۵ کمپلکس پپتیدی انحصاری این کمپانی است و موجب تحریک سنتز اجزای اصلی ساختمان پوست می شود.

اصلی ترین پپتیدهای سنتتیک بکار رفته در محصولات لاین آرسلمد ژاندارسل عبارتند از:

* فیبروسل (Fibrocell):

پتنت انحصاری ژاندارسل، نوعی فیبرونکتین است که داربست مهم پروتئینی بین سلولی (ماتریکس) محسوب شده و سبب حفظ و نگهداری بافت پوست می شود. فیبروسل دارای خاصیت بازسازی کنندگی است و توانایی پوست در ترمیم خود را افزایش می دهد.

* میراسل (Miracell): 

پتنت انحصاری ژاندارسل، نوعی پپتید بیوممتیک کلاژن است خواص ضد پیری دارد، میراسل محرک سنتز پپتیدهای بیوممتیک پوست است و از مهمترین پروتئین های ساختمان لایه ی درم پوست (کلاژن IV و XVII) را بازسازی و حفظ می کند. از دیگر خواص میراسل می توان به افزایش پیوند میان لایه درم، اپیدرم و غشای میان بافتی پوست، بهبود بازسازی و تمایز سلول های پوست به خصوص در لایه های عمقی پوست و تسریع فرآیند بهبود زخم و جراحات پوستی اشاره کرد.

بر اساس مطالعات استفاده همزمان از عصاره پلانکتون و میراسل سبب فعال شدن انرژی لازم جهت مکانیسم های مبارزه با چروک می شود.

میراسل برای بازسازی ساختار پروتئین های پوست، افزایش حالت کشسان و الاستیسیته پوست و نرم شدن آن یکی از ترکیبات موثر محسوب می شود.

* ماتریکسل ۳۰۰۰ (Matrixyl 3000):

ماتریکسل ۳۰۰۰ ترکیبی از ماتریکین هاست (نوعی پپتید که با تحریک فیبروبلاست سبب افزایش تولید کلاژن می شود) که متابولیسم سلول های ماتریکسل را بازیابی می کند.

ماتریکسل ۳۰۰۰ ژاندارسل حاوی ۲ نوع ماتریکین (pal-GHK و pal-GQPR) است و نقش واسط میان فعالیت های بازسازی و بازیابی پوست را بر عهده دارد. ۲ پپتید بکار رفته در این ترکیب سبب افزایش اثرگذاری یکدیگر می شوند و به طور موثری روند جوانسازی و بهبود ظاهر پوست را افزایش می دهند.

ساختار خاص مولکول های ماتریکسل سبب می شود این ترکیب به راحتی از لایه محافظ سطح پوست عبور کند و بتواند به لایه های عمقی پوست نفوذ کند. بدین ترتیب سبب افزایش تولید کلاژن و بهبود روند بازسازی پوست می شود.

ماتریکسیل ۳۰۰۰ از نظر جوانسازی و یکدست نمودن پوست خواصی شبیه به رتینول دارد، با این تفاوت که روی چروک های عمقی نیز موثر بوده و به هیچ عنوان پوست را تحریک نمی کند.

مطالعات بالینی روی افراد نشان داده ماتریکسل به طور قابل توجهی سنتز کلاژن و گلیکوزآمینوگلیکان (مثل هیالورنیک اسید) را از طریق تحریک فیبروبلاست افزایش می دهد. در برخی موارد چین و چروک ها بیش از ۴۵ درصد کاهش داشتند.

استفاده از محصولات مبتنی بر ماتریکس منجر به بهبود قابل توجه وضعیت ظاهری پوست می شود.

* نئوترازن (Neutrazen):

نئوترازن نوعی پپتید بیوممتیک (پپتید های مشابه با مولکول های بیولوژیکی بدن) با خاصیت neuro-cosmetic است. منظور از neuro-cosmetic ترکیبات موضعی هستند که سبب بهبود عملکرد سیستم عصبی پوست شده و تعادل گیرنده های محیطی را به حالت اول باز می گردانند.

پایانه های عصبی عملکردی کلیدی دارند و روی سرتاسر سطح پوست قرار دارند و انتهای آنها به فیبروبلاست های پوست متصل است. مطالعات اخیر نشان داده است، واکنش های عصبی و تحریکات پوستی که پایانه های عصبی سلولی را مورد هدف قرار می دهند و در نهایت منجر به تخریب سلول های فیبروبلاست و پیری پوست می شوند.

مهمترین کاربرد این نوع ترکیبات عبارت است از: مبارزه با التهابات پوست های حساس، رفع قرمزی پوست، سوزش های پوست ناشی از فعالیت های فیزیکی مثل سوزش ناشی از اسکراب و لایه برداری، حساسیت پوست ناشی از تغییرات دما، استفاده از ترکیبات شیمیایی محرک پوست، آقتاب سوختگی، افزایش مقاومت پوست که در نهایت منجر به جلوگیری از التهاب و آلرژی های پوستی می شود.

* هالوکسیل (Haloxyl):

کمپلکس فعال بیولوژیکی از بیوفلاوونویدها و پپتید ها که نقش موثری در کاهش تیرگی های پوست به خصوص تیرگی و کبودی ایجاد شده اطراف چشم ناشی از انباشته شدن هموگلوبین دارد.

هالوکسیل با تقویت مویرگ های پوست مانع انباشته شدن هموگلوبین زیر چشم می شود به این ترتیب هاله کبود و تیره اطراف چشم را از بین می برد. همچنین با افزایش گردش خون، رنگ چهره بهبود یافته و حالت پف آلود آن از بین می رود.

 

 

 

ترکیبات و پتنت های انحصاری کمپانی ژاندارسل برای انواع پوست حتی پوست های حساس، نازک و آلرژیک قابل استفاده هستند.

کمپلکس پپتیدهای انحصاری آرسلمد ژاندارسل سبب تقویت و فعال شدن واکنش دفاعی پوست می شوند که در نهایت منجر به افزایش سنتز و انتشار سیتوکین ها (عامل رشد سلول های پوستی) می شود. این فرآیند شرط لازم جهت سنتز کامل پروتئین های درم و بازسازی کامل ساختمان پوست است.

لاین محصولات آرسلمد ژاندارسل شامل ۱۵ محصول است که در ۴ گروه درمانی دسته بندی می شوند:

۱-     cleansing (پاک کننده ها)

۲-     specialists (محصولات ترمیم کننده و درمان اختصاصی پوست)

۳-     care (محصولات مراقبتی پوست)

۴-     skin whitening (محصولات تخصصی ویژه درمان لک و درخشان کننده پوست)

لازم به ذکر است تمام محصولات آرسلمد ژاندارسل قابل استفاده برای پیش و پس از اعمال زیبایی نظیر میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ، پاکسازی پوست و… هستند.

محصولات آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید) عبارت اند از:

پاک کننده درمال اویل آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

اسپری آرام بخش پوست آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کمپلکس ترمیم کننده آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کرم درمال لایت آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کرم درمال ریچ آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کنسانتره ضد لک درمال وایتنینگ ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کرم ضدلک درمال وایتنینگ ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

ضد آفتاب درمال آرسلمد ژاندارسل SPF50 (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

سرم بازسازی کننده آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

دور چشم درمال آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

ژل کالمینگ آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کنسانتره ضد چروک و لیفتینگ سریع الاثر آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

درمال لاین فیلر آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

درمال پپتید پاور ماسک آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

کنسانتره ترمیم کننده و بازسازی کننده عمقی آرسلمد ژاندارسل (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

 

با توجه به گستردگی و کاربرد و اهمیت محصولات این لاین، اویرو تصمیم دارد هر یک از محصولات را در مقاله ای جداگانه بررسی کند. در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید