آکنه چیست؟ درمان منافذ باز با محصولات پوریفرم مورد

آکنه چیست - درمان منافذ باز با محصولات پوریفرم مورد

مرکز توسعه اطلاعات و درمان جوش با محصولات دکتر مورد!

کمپانی مورد (Murad) سال هاست از طریق توصیه های علمی دکتر هاوارد مورد (متخصص پوست و بنیان گذار کمپانی مورد) و فرمولاسیون منحصر به فرد محصولات خود به مردم سراسر دنیا کمک می کند تا جوش های خود را درمان کنند.

محصولات ضدجوش دکتر مورد (Murad) از طریق “کمپلکس انحصاری ضد جوش” خود که تلفیقی از دانش و طبیعت است، سه عملکرد اساسی زیر را برای پوست به ارمغان می آورند:

—   پاک کردن عمیق منافذ پوست

—   مهار رشد باکتری های مولد آکنه

—   تعدیل چربی و برق ناخوشایند پوست

 

 

براساس فلسفه سلامت جامع بدن کمپانی مورد (Murad)، زیبایی و سلامت پوست به سلامت عمومی بدن بستگی دارد و فرمولاسیون محصولات مورد (Murad) به نحوی طراحی شده که روی هر یک از موارد مربوط به سلامت جامع به نحوی موثر است. سلامت جامع، عبارت است از سلامت حقیقی و یکپارچگی سه عامل زیر:

—   سلامت ظاهری پوست: با استفاده از محصولات موضعی و مراقبت های بیرونی  —> کمپانی مورد (Murad) برای رسیدن به این هدف سعی کرده از بهترین مواد اولیه و به روزترین فرمولاسیون و ترکیبات استفاده کند.

—   سلامت درونی بدن: با استفاده از تغذیه، ورزش و مکمل های خوراکی  —> کمپانی مورد (Murad) سعی کرده برای تقویت و افزایش سطح سلامت درون، برای هر نگرانی پوستی مکملی خاص طراحی کند.

—   احساس بهتر: با استفاده از کاهش استرس و یافتن علایق و ارتباط سالم با دیگران  —> کمپانی مورد (Murad) برای افزایش نشاط و تقویت روحیه افراد در طراحی و بسته بندی محصولات خود همواره از رنگ هایی استفاده می کند که روی روان تاثیرات مثبتی دارند.

اصل فلسفه سلامت جامع بدن در محصولات ضد جوش مورد (Murad) نیز رعایت شده است. در سری مقالات آتی با هدف توسعه اطلاعات و درمان جوش با محصولات مورد (Murad) همه ی اطلاعات مورد نیاز درباره ی جوش از دلایل ایجاد جوش گرفته تا طیف گسترده انواع جوش ها جمع آوری شده است تا نخست بیاموزید به چه علت جوش میزنید و چه نوع جوشی دارید، سپس درباره راه های اختصاصی درمان و مراقبت جوش ها و راه های رهایی از مشکلات مربوط به جوش مثل جای جوش، حفره های ایجاد شده در اثر جوش، جوش های روی کمر و بدن و… صحبت خواهیم کرد.

هدف دکتر مورد (Murad) بالا بردن سلامت و زیبایی پوست افراد و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس و حس بهتر افراد نسبت به خودشان است. رسیدن به پوستی سالم آغاز یک سفر است، دکتر مورد (Murad) تمام اطلاعات لازم در خصوص این سفر را برای شما جمع آوری کرده است. در سری مقالات توسعه اطلاعات و درمان جوش با محصولات مورد (Murad) موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

 

—   آشنایی با مبانی آکنه:

آکنه چیست؟

دلایل ایجاد آکنه چیست؟

آیا آکنه به نوع پوست ارتباطی دارد؟

چطور می توان از آکنه ها خلاص شد؟

—   آشنایی با راه های درمان آکنه:

محصولات مراقبت و درمان آکنه

داروهای ضد جوش

مراقبت و درمان پوست های آکنه ای

جای جوش و حفره های ناشی از جوش

مراقبت موضعی از جوش های پراکنده

با سری این مقالات با اویرو همراه باشید، در این مقاله بخش اول یعنی “آکنه چیست؟” را بررسی خواهیم کرد.

 

انواع جوش

 

آکنه چیست!

آکنه یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد (چه نوجوان چه بزرگسال) در طول زندگی خود با آن درگیر می شوند. آکنه محدود به سن، نژاد و یا جنسیت خاصی نمی شود، بلکه یک ناراحتی پوستی است که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد.

آکنه علاوه بر آنکه باعث ایجاد ناراحتی فیزیکی می شود به دلیل تاثیراتی که روی اعتماد به نفس فرد می گذارد ممکن است برای وی مشکلات روانی نیز ایجاد کند.

اولین گام برای درمان و رهایی از آکنه آموختن فرآیند ایجاد آکنه و شناخت انواع گوناگون آن است. چراکه همانطور که آنفولانزا با داروهای سرماخوردگی درمان نمی شود، هر نوع آکنه نیز نیاز به درمان خاص خود دارد.

در ادامه توضیح می دهیم که انواع گوناگون آکنه چگونه دسته بندی می شوند، بنابراین با شناخت بهتر نوع جوش خود می توانید بهترین راه حل درمان آن را بیابید.

آکنه چگونه روی صورت و بدن ایجاد می شود؟

روند شکل گیری همه آکنه ها یکسان است. آکنه تحت تاثیر فعالیت غدد سباسه ایجاد می شود.

غدد سباسه از طریق کانال هایی که فولیکول نامیده می شوند به منافذ سطح پوست متصل می شوند. هر زمان غدد سباسه به دلیل ناشناخته ای که ممکن است به هورمون ها، استرس و حتی تغذیه مرتبط باشد بیش از اندازه سبوم (چربی) تولید کنند سبب بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه ایجاد جوش می شوند. (البته در بعضی موارد انسداد منافذ می تواند در نتیجه اسکراب نکردن لایه سطحی پوست، کنترل نکردن و پاک نکردن چربی و آلودگی سطح پوست رخ دهد.)

انسداد منافذ می تواند هرجایی رخ دهد، رایج ترین نقطه انسداد منافذ و ایجاد جوش روی صورت است، اما می تواند روی کمر و بدن نیز ایجاد شود.

به دنبال انسداد منافذ، آلودگی و سلول های مرده سطح پوست توسط سبوم (چربی پوست) به داخل منافذ کشیده شده و در نتیجه ایجاد جوش سرسیاه می کنند. چربی به دام افتاده، باعث می شود باکتری ها در منافذ مسدود، شروع به رشد کنند، و در نهایت باعث عفونت شده که نتیجه آن، جوش یا آکنه التهابی است.

بهترین درمان آکنه آن است که علاوه بر جلوگیری از انسداد منافذ با باکتری های مولد آکنه نیز مبارزه نمود، اگر فقط چربی پوستتان را کنترل کنید و توجهی به رفع منبع مسدود کننده منافذ خود نداشته باشید، همچنان جوش زدن شما ادامه خواهد داشت.

پیشنهاد مورد در این خصوص گروه محصولات پوریفرم مورد است:

این گروه شامل دو محصول است، “فوم پاک کننده و متعادل کننده پوست” و “پولیش صاف کننده و نرم کننده پوست”

 

فوم پاک کننده و متعادل کننده انار مورد (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

فوم پاک کننده دو منظوره که به طور عمقی آلودگی و چربی را پاک می کند و باعث تنگ تر شدن منافذ و متعادل شدن پوست بدون ایجاد خشکی می شود.

این محصول حاوی AHA است که پوست را با لایه برداری تمیز و نرم می کند. عصاره فندق و مس گلوکونات به کاررفته در این محصول چربی اضافی پوست را بدون خشک کردن آن از بین می برند.

 

 

روش مصرف فوم پاک کننده انار مورد:

مقدار کمی از فوم را روی پوست نم دار صورت و گردن ماساژ دهید، با آب گرم پوست را شسته و اجازه دهید تا خشک شود، سپس از اسکراب پوریفرم استفاده کنید.

 

پولیش صاف کننده مورد (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

اسکراب کرمی لایه بردار غنی برای پاک سازی عمقی پوست های خشک و کدر که منافذ را به خوبی پاک می کند و پوست را نرم و لطیف می کند.

این محصول آلودگی ها و سلول های مرده انباشته شده روی سطح پوست را بدون برجای گذاشتن اثری از خشکی پاک می کند و چهره ای درخشان و زیبا به ارمغان می آورد.

 

 

روش مصرف پولیش صاف کننده مورد:

مقدار کمی از اسکراب را روی پوست نم دار صورت و گردن ماساژ دهید، با آب گرم پوست را شسته و اجازه دهید تا خشک شود، برای رسیدن به نتایج دلخواه هفته ای ۲ تا ۳ مرتبه استفاده کنید، توصیه می شود در کنار تونر و فوم پوریفرم استفاده شود.

اگرچه فرآیند فیزیولوژیکی همه آکنه ها یکسان است، اما به طور کلی آکنه ها در دو گروه کلی و چند زیر گروه طبقه بندی می شوند:

گروه اول: آکنه های غیر التهابی (سرسیاه و سر سفید)

آکنه های غیر التهابی که در اصطلاح پزشکی کومدون نامیده می شوند، گونه ای از آکنه هستند که التهاب (جوش شبیه به جای زخم) ایجاد نمی کنند. رایج ترین نوع کومدون، جوش سرسیاه و جوش سرسفید است.

جوش های سر سفید معمولا به شکل یک برآمدگی یا لک سفید کوچک ظاهر می شوند، اما گاهی اوقات ممکن است انقدر کوچک باشند که با چشم غیر مسلح مشاهده نشوند، جوش سرسفید زمانی ایجاد می شود که سبوم، محبوس شده و باکتری، زیر سطح پوست باقی بماند.

از طرف دیگر، جوشهای سرسیاه زمانی ایجاد می شوند که منافذ سطح پوست باز باشند و سبوم که حاوی رنگدانه های ملانین است در معرض اکسیژن قرار گیرد و طی فرآیند اکسیداسیون، سبوم به رنگ قهوه ای یا مشکی در بیاید.

اگر چه جوش سرسیاه به شکل لکه کثیفی ظاهر می شود، اما به راحتی با شست و شو از بین نمی رود و ممکن است برای مدت زمان طولانی باقی بماند، چراکه محتویات داخل فولیکول به آرامی به طرف سطح پوست می آیند.

بسیاری از افراد وسوسه می شوند جوش های سرسفید یا سرسیاه را فشار دهند یا بترکانند، این کار می تواند منجر به ایجاد آکنه التهابی شود.

 

گروه دوم: آکنه التهابی (پاپول، پوسچول، نودول و کیست)

وقتی چربی داخل فولیکول فوران کند، نتیجه آن آکنه التهابی است، این نوع آکنه برجسته تر و شدید تر به نظر میرسد و در صورت عدم درمان می تواند سبب ناراحتی های فیزیکی شدید شود.

پاپول و پوسچول رایج ترین نوع آکنه های التهابی هستند که شدت آنها نیز کمتر است، پاپول زمانی ایجاد می شوند که دیواره فولیکول در اثر افزایش باکتری های داخل آن بشکند، زمانی که این اتفاق رخ دهد، گلبول های سفید خون به منفذ حمله کرده و منفذ ملتهب می شود، چند روز بعد پاپول تبدیل به پوسچول می شود، پوسچول زمانی ایجاد می شود که گلبول های سفید به سطح پوست راه یابند. (اصطلاح کازمتیک برای پوسچول ها zit یا pimple است.)

نودول و کیست، شدید ترین نوع آکنه های التهابی هستند، این نوع آکنه ها به اندازه ای بزرگ هستند که ممکن است تمام محیط منفذ و فولیکول را در برگیرند و سبب عفونت آن شوند.

نودول زمانی ایجاد می شوند که فشار عفونت سبب پارگی ریشه فولیکول شود، به این ترتیب فولیکول کاملا نابود می شود و یک برآمدگی بزرگ و ملتهب روی پوست ایجاد می کند که هنگام لمس دردناک است.

کیست یا آکنه کیستیک، در نتیجه واکنش به التهاب شدید گسترش می یابد و سبب ایجاد برآمدگی های دسته ای که خیلی بزرگ هستند و پر از عفونت اند روی صورت یا بدن می شود.

اگرچه پاپول، پوسچول، نودول و کیست انواع شدید تر آکنه هستند بهترین راه مراقبت و درمان آنها، فراهم کردن سلامت عمومی پوست و پیشگیری از رشد باکتری و بسته شدن منافذ است.

 

جمع بندی کلی

توضیحات بالا تعاریف علمی متخصصان پوست درباره آکنه بود، آکنه به زبان ساده یک بیماری پوستی است که در نتیجه تولید بیش از انداره سلول های پوست یا آلودگی زیاد و یا چربی با بستن منافذ پوست ایجاد می شود.

بسته شدن منافذ، سبب تولید بیش از اندازه چربی شده و محیط مناسبی برای رشد باکتری فراهم می کند. با گسترش عفونت در منافذ، جوش سرسیاه و جوش سرسفید ایجاد می شود، و با رشد باکتری جوشهای سر سیاه و سرسفید تبدیل به جوش ملتهب می شود.

در مقاله بعدی دلایل ایجاد آکنه بررسی می شود، (اگر به اندازه کافی درباره آکنه می دانید می توانید مستقیما به مقاله خلاص شدن از شر جوش و یا درمان های جوش مراجعه کنید.)

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

برچسب ها:
پیام بگذارید