شوینده های بانوان روژه کاوایس

شوینده های بانوان روژه کاوایس

معمولا خانم ها درباره ی آخرین محصولات زیبایی که برای صورت و بدن خود استفاده کرده اند صحبت می کنند، اما تعداد کمی از آنها درباره ی محصولات مربوط به بهداشت ژنیتال حرف می زنند.

حفظ سلامت شخصی و بهداشت ناحیه ژنیتال بسیار مهم است و نه تنها سبب پاکیزگی و حفظ طراوت می شود بلکه باعث پیشگیری از ایجاد عفونت، بوی نامطبوع، سوزش، خارش و دیگر مشکلات مربوط به عدم بهداشت ناحیه ژنیتال نیز می گردد.

در گذشته برای پاک کردن نواحی ژنیتال از آب و صابون استفاده می شد، درحالیکه استفاده از صابون برای شست و شوی ناحیه ژنیتال توصیه نمی شود، چراکه سبب ایجاد اختلال در فلور طبیعی واژن می گردد و به نوبه خود باعث رشد سریع باکتری های مضر می شود.

 

 

فلور طبیعی واژن چیست؟ چطور می توان از آن حفاظت کرد؟

به زبان خیلی ساده تعادل زیستی میان باکتری های خوب و بد واژن را فلور طبیعی واژن (فلور ژنیتال) گویند. فلور طبیعی واژینال، بهترین راه مقابله با عفونت های تناسلی (ژنیتال) است، چراکه یک سد محافظ طبیعی محسوب می شود.

بنابراین خانم ها می بایست از آن محافظت کنند و در صورت عفونت و آسیب به فلور طبیعی، آن را به حد نرمال اولیه بازگردانند.

واژن محیطی استریل نیست و تقریبا یک میلیارد میکروب گوناگون در شرایطی نرمال در محیط واژن در همسایگی یکدیگر کنار هم زندگی می کنند.

مقادیر زیادی از این باکتری ها مفید هستند، مثل لاکتوباسیلوس که از راه تنظیم تعادل سطح PH قادر است قدرت دفاع طبیعی واژینال را تا ۴ برابر افزایش دهد.

مقادیر کمی از این باکتری ها نیز باکتری های بد هستند که در حجم کم، خطری برای بدن ندارند اما می توانند در صورت گسترده شدن، بیماری هایی نظیر انواع عفونت برای بدن ایجاد کنند.

تعادل دقیق میان تمام باکتری ها (خوب و بد) کاملا ناپایدار بوده و به سرعت ممکن است تخریب شود و یک حمله کوچک در محیط واژینال کافیست تا باکتری های بد گسترش یافته و عفونت ایجاد کنند.

صابون برای حفظ تعادل سطح PH پوست مناسب نیست، PH سطح پوست ۵٫۵ است در حالیکه سطح PH واژن بین ۳٫۸ تا ۴٫۵ است، بنابراین استفاده از صابون سطح PH واژن را تغییر می دهد.

شست و شوی واژن تنها با آب داغ توسط پزشکان توصیه شده اما اگر احساس می کنید نیاز به یک پاک کننده دارید، بهتر است از ژل های شست و شوی مخصوص واژینال استفاده کنید،

امروزه انواع گوناگونی از شوینده های واژینال مخصوص بانوان در فروشگاه ها و داروخانه موجود است. بسیاری از خانم ها درباره این شوینده ها کنجکاو هستند و سوالاتی درباره نحوه مصرف آنها دارند.

در ادامه این مقاله اطلاعات جامعی درباره ژل های شست و شوی واژینال جمع آوری شده است، همچنین دو نوع ژل شست و شوی واژینال روزانه از برند روژه کاوایس نیز معرفی و بررسی شده است.

 

ژل شست و شوی واژینال چیست؟

شوینده واژینال راه حلی است که به طور ویژه برای تامین بهداشت ناحیه ژنیتال خانم ها فرموله شده است. و می توان بدون تجویز پزشک آن را از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر بهداشتی تهیه کرد.

 

چه کسانی می توانند از ژل شست و شوی واژینال استفاده کنند؟

همه خانم ها می توانند از ژل شست و شوی واژینال استفاده کنند، حتی کسانی که سابقه سوزش، خارش، خشکی و عفونت داشته اند با خیال راحت می توانند از این دسته محصولات استفاده کنند.

همچنین ژل های شست و شوی واژینال در طول دوران قاعدگی و بارداری نیز قابل استفاده هستند، و به طور کلی استفاده از ژل شست و شوی واژینال به جای شاور ژل ها و صابون ها برای شست و شوی ناحیه ژنیتال توصیه می شود.

چرا باید از ژل شست و شوی واژینال استفاده کرد؟

ژل شست و شوی واژینال به تنظیم تعادل سطح PH واژن کمک می کند و به دنبال آن سبب جلوگیری از خارش و عفونت های باکتریایی در ناحیه واژن می شود. از سوی دیگر سبب افزایش رشد باکتری های مفید (لاکتوباسیوس) می شود که برای سلامت واژن مهم است.

 

چطور می توان از یک ژل شست و شوی واژینال استفاده کرد؟

مقدار کمی از ژل را روی دستتان بریزید و روی قسمت خارجی واژن (در سرویس بهداشتی یا حمام) استفاده کنید، با ملایمت جهت شست و شوی واژن استفاده کرده و سپس با مقدار زیادی آب بشویید و ناحیه را با دستمال تمیز خشک کنید، می توانید از شوینده واژینال ملایم هر روز استفاده کنید، اما دقت کنید شوینده، مناسب مصرف روزانه و حاوی ترکیبات طبیعی باشد.

استفاده از شوینده های واژینال آسان بوده و سبب پیشگیری از ایجاد عفونت می شود، نواحی واژینال نیز نیازمند مراقبت های ویژه ای هستند، به جای استفاده از صابون و شاور ژل، ژل های مخصوص شست و شوی واژینال را استفاده کنید.

چطور می توان از فلور طبیعی ژنیتال حفاظت کرد؟

توصیه های زیر می توانند در خصوص حفظ فلور طبیعی واژن موثر باشند:

—   از مصرف هر آنچه ممکن است فلور طبیعی واژن را تخریب کند، بپرهیزید. مثل: ضد عفونی کننده ها، ساینده های شیمیایی موضعی، رعایت بهداشت کم یا خیلی زیاد

—   در طول مصرف داروهای خاص مثل آنتی بیوتیک ها و یا کورتون ها حفاظت واژینال خود را افزایش دهید.

—   از خشکی مخاطی واژن (که معمولا در اثر کم بودن استروژن ایجاد می شود) جلوگیری کنید.

—   برای جلوگیری از خطرات احتمالی بیماری های مقاربتی رابطه محافظت شده داشته باشید.

—   از هر عاملی که سبب ایجاد حرارت، سایش و رطوبت در ناحیه ژنیتال شود خودداری کنید.

—   از یک پاک کننده ملایم برای شست و شوی غشاهای مخاطی روزانه حداقل یکبار استفاده کنید که غشای لیپیدی محافظ واژینال را پاک کرده و از آن محافظت کند و از خشک شدن آن جلوگیری کند و PH آن بین ۵ تا ۷ (نه بیش از حد اسیدی نه بیش از حد قلیایی) باشد و فاقد رنگ و عطر مصنوعی و آلرژی زا باشد. فلور واژینال متعادل کمک می کند تا سلامت جنسی در حد خوب حفظ شود.

—   برای شست و شوی ناحیه ژنیتال خود از دست هایتان استفاده کنید، از شست و شوی ناحیه ژنیتال با استفاده از هر نوع دستمال و یا پارچه های پشمی و پرزدار و … اجتناب کنید، چراکه محیط خوبی برای رشد میکروب ها فراهم می آورد.

—   پس از شست و شوی ناحیه ژنیتال، منطقه را به خوبی شسته و خشک کنید.

—   از دوش های واژینال (مگر با تجویز پزشک) استفاده نکنید، چراکه فلور واژینال بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است به راحتی تعادل آن تخریب شده و بیش از پیش مستعد ایجاد عفونت شود.

—   ناحیه ژنیتال را بیش از ۲ بار در روز نشویید، (شست و شوی یک تا دو بار در روز با استفاده از ژل واژینال کافیست)

یکی از پیشنهاد های اویرو، شوینده های روزانه روژه کاوایس هستند.

روژه کاوایس یک برند فرانسوی است که پس از سال ها بررسی نیاز های مشتریان در داروخانه ها، اقدام به تولید محصولاتی کرده که برای انواع پوست حساس قابل استفاده باشند، به عنوان یکی از لاین های تخصصی این برند می توان به محصولات مربوط به بهداشت ناحیه ژنیتال اشاره کرد، در این مقاله دو محصول مراقبت بهداشت ژنیتال که برای تمامی افراد به صورت روزانه قابل استفاده هستند بررسی شده است.

 

شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس

شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

پاک کننده آنتی باکتریال واژینال، توصیه شده توسط متخصصین زنان، حداقل ۱۲ ساعت اثربخشی

خواص و ویژگی های شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس

بیش از ۱۲ ساعت محافظت از ناحیه حساس واژن (طبق گزارش ۴۰ خانم مصرف کننده، تاثیرات این محصول تا بیش از ۱۲ ساعت ماندگار است)

ترکیبات تشکیل دهنده شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس به صورت کپسوله شده هستند و به تدریج عصاره آنتی باکتریال آویشن را برای محافظت و جلوگیری از عفونت واژینال در طول روز آزاد می کنند.

فرمولاسیون ملایم این محصول طراوت و آرامش روزانه را فراهم می کند و حتی برای کودکان نیز قابل استفاده است. (مناسب استفاده دختران ۳ سال به بالا)

موارد مصرف شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس

ژل شوینده آنتی باکتریال روژه کاوایس به طور ویژه برای حفاظت و حفظ بهداشت واژینال حتی حساس ترین غشای مخاطی طراحی شده است، PH این محصول ۵٫۵ است و برای حفظ تعادل واژینال طراحی شده است.

 

 

روش مصرف شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس

روزانه یک یا دو بار مقدار کمی از پاک کننده را جهت شست و شوی نواحی ژنیتال استفاده کنید، سپس با آب گرم کاملا بشویید.

این محصول فقط جهت مصرف خارجی (موضعی) طراحی شده است.

طبق بررسی های انجام شده ۹۴% مصرف کنندگان از تاثیرات این محصول رضایت داشته اند.

حاوی عصاره طبیعی آویشن (thyme) و ماو (mauve)

مناسب مصرف روزانه

ایمنی مصرف شوینده آنتی باکتریال بانوان روژه کاوایس

—   هایپوآلرژیک

—   فاقد مواد صابونی

—   فاقد پارابن

—   دارای آزمایش و تاییدیه متخصصان پوست

—   PH فیزیولوژی

—   توصیه شده اوسط متخصصین زنان

 

شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس

شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

شوینده ملایم واژینال، توصیه شده توسط متخصصین زنان، حداقل ۱۲ ساعت اثربخشی

خواص و ویژگی های شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس

بیش از ۱۲ ساعت کنترل خارش و سوزش ناحیه حساس واژن (طبق گزارش ۴۰ خانم مصرف کننده، تاثیرات این محصول تا بیش از ۱۲ ساعت ماندگار است)

ترکیبات تشکیل دهنده پاک کننده فوق ملایم روژه کاوایس به صورت کپسوله شده هستند و به تدریج عصاره کالندولا نرم کننده را برای تامین احساس طراوت و راحتی در طول روز آزاد می کنند.

این محصول به طور ویژه برای حفظ فلور ژنیتال و تعادل آن طراحی شده است و به ملایمت حتی حساس ترین غشاهای مخاطی را پاک می کند.

موارد مصرف شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس

ژل شوینده فوق ملایم روژه کاوایس به طور ویژه برای مصرف روزانه حتی برای حساس ترین غشای مخاطی طراحی شده است، PH این محصول ۵٫۵ است و برای حفظ تعادل واژینال طراحی شده است.

 

 

روش مصرف شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس

روزانه یک یا دو بار مقدار کمی از پاک کننده را جهت شست و شوی نواحی ژنیتال استفاده کنید، سپس با آب گرم کاملا بشویید.

این محصول فقط جهت مصرف خارجی (موضعی) طراحی شده است.

ایمنی مصرف شوینده بسیار ملایم بانوان روژه کاوایس

—   هایپوآلرژیک

—   فاقد مواد صابونی

—   فاقد پارابن

—   دارای آزمایش و تاییدیه متخصصان پوست

—   PH فیزیولوژی

—   توصیه شده اوسط متخصصین زنان

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما

 

برچسب ها:
پیام بگذارید