قارچ جادویی یا مجیک ماشروم در درمان افسردگی

قارچ جادویی یا مجیک ماشروم در درمان افسردگی

 بر اساس یک آزمایش بالینی محدود مصرف قارچ سیلوسایبین (قارچ جادویی یا مجیک ماشروم) در درمان افسردگی عمده (MDD) موثر است.

 

مصرف قارچ جادویی (مجیک ماشروم) برای درمان افسردگی موثر است!

طی یک آزمایش بالینی محدود، علائم بیماران مبتلا به اختلال افسردگی عمده (MDD) با مصرف دو دوز از قارچ سیلوسایبین (مجیک ماشروم) به همراه روان درمانی کاهش یافت. اثرات این روان گردان درمانی با حداقل عوارض تا 4 هفته ادامه داشت.

داروهای روان گردان به دلیل خواص توهم زا شناخته شده هستند. اما اثرات تغییر دهنده ذهن آنها می تواند برای افراد افسرده سودمند باشد.

طبق گزارش موسسه ملی سلامت روان (NIMH)، حدود 17.3 میلیون بزرگسال در آمریکا حداقل یک دوره افسردگی را تجربه کرده اند. آمار افسردگی در سراسر دنیا قابل توجه است.

در حال حاضر استاندارد طلایی برای درمان اختلال افسردگی عمده (MDD)، استفاده از روان درمانی یا مصرف داروهای ضدافسردگی است.

مطالعه ای در World Psychiatry در سال 2014 نشان داد که روان درمانی همراه با مصرف داروهای ضدافسردگی موثرتر از روش های قبلی است.

 

همچنین بخوانید:

داروهای موثر در درمان افسردگی (کلیک)

 

جایگزینی داروهای ضدافسردگی با قارچ های توهم زا

داروهای ضد افسردگی جدید شبیه به کتامین ها هستند که واکنش درمانی بالایی دارند.

یک متا آنالیز در سال 2014 در Psychopharmacology گزارش کرد که تقریبا 0.5 میلی گرم از هر کیلوگرم کتامین به طرز موثری علائم افسردگی را کاهش می دهد.

همچنین این اثرات تا 2 تا 3 روز پس از درمان ادامه خواهند یافت. با این وجود نکات منفی نیز وجود دارند.

با اینکه در حال حاضر این داروها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده اند؛ اما در بعضی موارد عوارض جانبی کوتاه مدتی وجود دارند که باید در هنگام مصرف کتامین در نظر گرفته شوند.

این عوارض شامل احساسات عجیب و غریب، بی حسی و کرختی و مشکل در صحبت کردن هستند.

کتامین شدیداً اعتیادآور بوده و پتانسیل زیادی برای سوء مصرف دارد.

یک مطالعه در سال 2018 در Neurobiology of Stress نشان داد که درمان های مکرر با دوز کم کتامین برای افسردگی های مقاوم در برابر درمان منجر به اختلالات شناختی و سوء مصرف می شود.

 

استفاده از قارچ سیلوسایبین

به منظور جلوگیری از سوء مصرف افراد از داروها، به درمان های جایگزین برای حمایت از روان درمانی نیاز است. مانند استفاده از قارچ سیلوسایبین (مجیک ماشروم)

شواهد زیادی در مورد خواص ضد افسردگی قارچ سیلوسایبین (مجیک ماشروم) وجود دارد.

یک مطالعه در ژورنال Psychopharmacology نشان داد که مصرف یک دوز قارچ سیلوسایبین برای بیماران سرطانی یک واکنش ضد افسردگی و ضد اضطراب ایجاد می کند که به مدت 5 سال ادامه خواهد داشت.

قارچ سیلوسایبین در مقایسه با کتامین دارای خاصیت اعتیادآور کمتری است که به عنوان یک افزودنی بالقوه برای درمان های فعلی مفید خواهد بود. با این حال تحقیقات بالینی در مورد ارزیابی استفاده از آن در درمان های ترکیبی محدود است.

اخیرا محققان دانشگاه جانز هاپکینز مقاله ای منتشر کردند که به تحقیق در مورد اثربخشی درمان افسردگی با قارچ سیلوسایبین پرداخته بود.

نویسندگان این مطالعه بیان کردند که: داده های این مقاله یافته های مطالعات قبلی در مورد بیماران مبتلا به سرطان و افسردگی و همچنین بیماران مبتلا به افسردگی مقاوم در برابر درمان را گسترش می دهدو با این پیشنهاد ممکن است مصرف قارچ سیلوسایبین در افراد بیشتری از مبتلایان به اختلال افسردگی عمده (MDD) موثر است.

 

همچنین بخوانید:

افسردگی چیست: علائم و درمان (کلیک)

 

نتایج این آزمایش بالینی در JAMA Psychiatry منتشر شد.

مصرف قارچ سیلوسایبین (قارچ جادویی یا مجیک ماشروم) در درمان افسردگی

آزمایش بالینی جانز هاپکینز

از آگوست 2017 تا آپریل 2019، محققان به جمع آوری بزرگسالان مبتلا به MDD را که از داروهای افسردگی استفاده نمی کردند و سابقه اختلال روان پریشی، اقدام به خودکشی یا بستری در بیمارستان نداشتند، پرداختند.

این درمان با کمک روان گردان به مدت 8 هفته و با 18 جلسه معاینه حضوری و 2 روز درمان با قارچ سیلوسایبین صورت می گیرد.

شرکت کنندگان در گروه درمان فوری درمان با قارچ سیلوسایبین را طی یک جلسه 11 ساعته روان درمانی حمایتی آغاز کردند. محققان اجازه دادند که بین دوز اول و دوم 1.6 هفته وقفه ایجاد شود. در مقابل گروه درمان با تاخیر 8 هفته قبل از درمان با کمک قارچ سیلوسایبین صبر کردند.

 

کاهش شدت افسردگی

همه شرکت کنندگان در زمان ثبت نام نمره 23 در مقیاس افسردگی هامیلتون (GRID-HAMD) را کسب کردند که نشان از افسردگی متوسط است.

پس از یک پیگیری یک هفته و یک ماهه شرکت کنندگان در گروه درمان فوری به نمره 8 رسیده که نشان دهنده افسردگی خفیف بود.

در کل گروه، 67% از افراد پس از یک هفته درمان با قارچ سیلوسایبین دچار کاهش در علائم افسردگی شدند. این میزان پس از 4 هفته پیگیری به 71% رسید.

پس از یک هفته محققان دریافتند که 58% گروه، دیگر از نظر بالینی افسرده محسوب نمی شوند. در هفته چهارم آنها دریافتند که 54% گروه، دیگر در گروه افسرده ها طبقه بندی نمی شوند.

 

محدودیت های طراحی آزمایش بالینی

محدودیت های زیاد این بررسی می توانند مفید بودن نتایج مطالعه را به چالش بکشند. این تحقیق دارای نمایندگی اقلیت به میزان کافی نبود و دلیل آن استفاده بیشتر از شرکت کنندگان سفیدپوست غیر اسپانیش بود.

اهمیت این امر آنجاست که سفیدپوستان به طور معمول موارد بیشتری را گزارش می کنند. اما طبق اعلام انجمن روانپزشکی آمریکا (APA)، سیاهپوستان و اسپانیایی تبارها ا افسردگی را به مدت طولانی تری تجربه می کنند.

در این خصوص محققان نیاز به مطالعات آینده برای اثبات این شواهد در جمعیت هایی که بیشتر نماینده اجتماع هستند را تائید می کنند.

همچنین این مطالعه قادر به بررسی اثرات بلندمدت درمان با قارچ سیلوسایبین نیست.

بر خلاف نتایج تحقیقات در مورد بیماران سرطانی که 5 سال مورد بررسی قرار گرفتند، در تحقیقات فعلی فقط برای 1 ماه پیگیری شدند.

در طراحی این مطالعات متغیرهایی وجود دارند که می توانند اثربخشی قارچ سیلوسایبین را به عنوان داروی ضدافسردگی زیر سوال ببرند. یکی از آنها فقدان گروه دارونماها است.

استفاده از دارونما برای تعیین اینکه افراد واقعا از اثرات دارو بهره مند شده اند (نه از عوامل خارجی) ضروری اس. به همین دلیل ایمن بودن استفاده از قارچ سیلوسایبین هنوز ناشناخته مانده است.

 

جمع بندی

به طور کلی نویسندگان دریافتند که آزمایش بالینی آنها استفاده از روش درمانی با کمک قارچ سیلوسایبین را برای بیماران مبتلا به اختلال افسردگی عمده (MDD) تایید می کنند.

آنها اضافه می کنند که: اگرچه اثرات ضد افسردگی قارچ سیلوسایبین مشابه کتامین است اما اثرات درمانی آن متفاوت خواهند بود.

به طور معمول اثرات کتامین برای چند روز تا 2 هفته طول می کشد، در حالی که مطالعه حاضر نشان می دهد که پاسخ ضد افسردگی بالینی درمان با قارچ سیلوسایبین برای حداقل 4 هفته ادامه می یابد.

همچنین 71% از شرکت کنندگان پاسخ بالینی قابل توجه (کاهش 50 درصدی در نمره GRID-HAMD) را طی 4 هفته پیگیری بدست آوردند.

 

جهت مشاهده و خرید مکمل ها و محصولات مراقبت داروخانه آنلاین اویرو کلیک کنید.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x