آیا نوشیدن الکل، کرونا ویروس را از بین می برد؟

آیا نوشیدن الکل، کرونا ویروس را از بین می برد؟

آخرین بروزرسانی

اگر فکر می کنید با نوشیدن الکل بصورت روزانه می توانید کرونا ویروس را از بین برده و از آن پیشگیری کنید، باید بدانید که نوشیدن الکل، سبب کشتن میکروب ها در بدن شما نمی شود.

از آنجا که این روزها همه افراد ترجیح می دهند از محصولات ضد عفونی کننده دست و سطوح استفاده کنند که عمده ترکیب تشکیل دهنده آنها الکل است، قابل درک است که شاید از این پاسخ تعجب کرده باشید.

درست است که الکل و استفاده از محصولات ضد عفونی کننده الکلی، انواع میکروب های موجود بر روی سطوح را از بین می برد، اما در بدن عملکرد متفاوتی دارد که البته این مساله خوب است.

چرا نوشیدن الکل سبب مرگ میکروب یا ویروس ها نمی شود؟

از نظر شیمیایی، سه نوع الکل وجود دارد: ایزوپروپیل، اتیل و متیل.

همه انواع الکل در غلظت های کافی، قادرند که میکروب ها را بواسطه از بین بردن غشای سلولی که موجب حل شدن اجزای داخلی سلول می گردد، از بین برند.

براساس اعلام CDC جهت از بین رفتن میکروب های سطوح و دست، به محلول ضد عفونی با غلظت حداقل 60% الکل نیاز دارید. میزان غلظت 60% تا 90% سطح بهینه است. به همین دلیل است که ضد عفونی های دست دارای 70% اتیل الکل هستند.

بیشتر محصولات ضد عفونی کننده دست حاوی ایزوپروپیل الکل و یا اتیل الکل (اتانول) می باشند.

پیشگیری از کرونا با نوشیدن الکل کرونا ویروس

اتیل الکل، نوعی الکل است که در نوشیدنی های الکلی نیز وجود دارد، اما هنگامی که آن را مصرف می کنید، پروسه هضم با سرعت ملکول های اتانول را تجزیه نموده و در نتیجه کشتن باکتری هایی که با آن مواجه می شود دشوار است.

این امر، در واقع مساله خوبیست، زیرا بدن حاوی میلیاردها باکتری مفید است که بدون آنها نمی توان زندگی کرد. اگر اتانول می توانست باکتری های داخل بدن شما را از بین ببرد، باکتری های خوب نیز از بین می رفتند و فرد به بیماری های بسیار مبتلا می شد.

اما این تصور را نکنید که توضیحات مذکور بدان معنیست که نوشیدن الکل به میزان دلخواه شما و هر چقدر که بخواهید، بسیار مناسب است. مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، اثرات سمی زیادی بر روی بدن دارد همانند تحریک نمودن روده، فعالیت بیش از حد کبد (که منجر به سیروز و یا زخم کبد می شود) و از بین رفتن بافت مغز.

اگر می خواهید بدانید که مصرف مقادیر بالای الکل چه تاثیری بر بدن دارد، مقاله اثرات نوشیدنی های الکلی بر بدن را بخوانید.

هرگز و هرگز، الکل های ایزوپروپیل مخصوص ضد عفونی و یا متیل الکل ( که به آن متانول نیز گفته می شود که در انواع سوخت، حلال ها و سایر محصولات یافت می گردد) نخورید. مصرف هر یک از دو مورد ذکر شده ممکن است شما را بکشد.

نوشیدن مشروبات الکلی ضد عفونی کننده بدن نیست، ضمن اینکه مصرف مقادیر زیاد آن سبب آسیب روده، کبد و مغز می گردد.

جهت بهره مندی از مزایای الکل برای ضد عفونی، آنها را به طور منظم بر روی دست و سطوح اسپری کنید.

سخن آخر:

نوشیدن الکل نمی تواند میکروب ها را از بین ببرد.

نوشیدن الکل سبب پیشگیری از کروناویروس نمی شود.

محلول های ضد عفونی کننده دست یا سطوح با بیش از 60% الکل، جهت از بین بردن میکروب ها موثر هستند.

نوشیدن مقادیر بالای الکل منجر به آسیب و یا مسمومیت کشنده خواهد شد.

نوشیدن مقادیر بالای الکل، تاثیری منفی بر روی سیستم ایمنی بدن گذاشته و فرد را مستعد ابتلا به عفونت های ویروسی، باکتریایی و میکروب های دیگر می کند.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 2 میانگین: 5]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x