روش تمیز کردن براش های آرایشی

روش تمیز کردن براش های آرایشی

حتما بارها شنیده اید که تمیز کردن براش های آرایشی یکی از اصلی ترین ارکانهای مراقبت از پوست است. چراکه مواد آرایشی که روی موهای براش ها باقی می مانند، محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم می آورند.

متخصصان پوست توصیه می کنند براش های آرایشی خود را هر 10 روز یکمرتبه بشوئید و تمیز کنید. در این مقاله بهترین راه شست و شوی براش های آرایشی را خواهید آموخت.

 

 

تا به حال فکر کرده اید تمیز کردن براش های آرایشی ( قلم های آرایشی ) تا چه حد می تواند برای پوست شما مفید باشد؟

مواد آرایشی باقی مانده روی براش ها، سبب رشد و تکثیر باکتری ها می شوند و نتیجه ی این امر، مشکلاتِ جدی پوستی از جمله بوجود آمدن جوش، ناهمواری پوست و ایجاد راش های پوستی است.

حتی در مواردی، براش های آرایشی توانسته اند باعث ایجاد عفونتهایی مثل عفونت های قارچی، عفونت اشریشیا کولی (به اختصار E.coli)، یا عفونت استافیلوکوکوس اورئوس شوند که ممکن است بسیار خطرناک باشند.

با این توضیحات بهتر است برای حفاظت از پوستتان و از بین بردن باکتری های مضری که روی براش های آرایشی شما جا خوش کرده اند، حتما براش های آرایشیتان هر 7 تا 10 روز یکمرتبه بشویید.

برای پاک کردن براش های آرایشی تان، می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

1- سرِ براش های خود را زیر آب گرمِ روان آبکشی کنید تا لوازم آرایشی باقی مانده روی آن از بین بروند. دقت کنید در این مرحله فقط سرِ براش را آبکشی کنید، چراکه غوطه ور کردن کل براش در آب، باعث می شود چسبی که موهای براش را به دسته براش متصل می کند، داخل آب حل شود که بدین ترتیب براش شما خراب خواهد شد.

2- یک کاسه را با آب ولرم پر کنید و یک قاشق غذاخوری شامپو بچه داخل آن بریزید. فراموش نکنید استفاده از صابون های معمولی یا شوینده های قوی، نه تنها کمکی به تمیز شدن بهتر نمی کند، بلکه باعث خشک شدن موهای براش خواهد شد.

3- سرِ هر براش را داخل آب فرو کنید و بچرخانید. برای بهره مندی از نتایج بهتر می توانید حتی سرِ براش ها را به آرامی با نوک انگشتان خود ماساژ دهید و یا براش ها را روی کف دست فشار دهید. (همانند ویدئو)

4- سرِ براش را زیر آب روان آبکشی کنید.

5- شامپو کردن را ادامه دهید و هر براش را تا زمانی که آب، کامل کف را از بین ببرد ادامه دهید.

6- آب اضافی براش ها را با استفاده از یک حوله ی نرم، تمیز و خشک بگیرید.

7- براش های خود را روی یک دستمال تمیز روی یک سطح صاف بگذارید تا خشک شوند. هرگز براش های خود را بصورت قائم و برعکس قرار ندهدید چراکه در اینصورت آب چسب، براش را شُل می کند.

 

چند نکته و حرف آخر…

در مواقعی که عفونت پوستی شما در حال گسترش است، براش های آرایشی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

براش های خود را بطور مرتب بشویید.

اگر فکر می کنید آرایش کردن باعث جوش زدن یا دیگر مشکلات پوستی در شما می شود، هرچه زودتر یک وقت ملاقات با متخصص پوست ترتیب دهید.

برچسب ها:
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
مبینا
14/08/2021 16:41

خوب بود

1
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x