پودر مکمل پدیاشور | PediaSure Complete

پودر مکمل پدیاشور | PediaSure Complete

سرعت رشد در دوران کودکی در بالاترین حد خود قرار دارد. به غیر از رشد قد و وزن که مشهود هستند، در این دوران ارگان های مهمتری مثل مغز و اندام های داخلی نیز در حال رشد می باشند. بنابراین مهم است که والدین در طول این سال ها، تمام آنچه کودک برای رشد و نمو خود به آنها نیاز دارد، طی یک برنامه ی غذایی سالم برای او فراهم کنند. به خاطر داشته باشید عادت های غذایی و سلایق خوراکی که در دوران کودکی شکل می گیرند، تا آخر عمر همراه فرد باقی می مانند. بنابراین علاوه بر مغذی بودن رژیم غذایی، توجه به تنوع خوراکی ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله نکاتی در خصوص رشد سالم کودک جمع آوری شده است تا والدین بتوانند از طبیعی بودن رشد کودک خود مطمئن شوند و در صورت نیاز برای تسریع روند رشد وی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند. در کودکانی که رشد آنها از میزان طبیعی خود کندتر است، توصیه می شود یک محصول کمکی مثل شیرخشک پدیاشور (PediaSure Complete) به رژیم غذایی کودک اضافه شود.

تا انتهای این مقاله با اویرو همراه باشید تا با مزایا و نحوه ی مصرف شیرخشک پدیاشور (PediaSure Complete) بیشتر آشنا شوید.

*** پودر پدیاشور کامپلیت در فروشگاه اویرو موجود نمی باشد. ***

مطالب جمع آوری شده در این مقاله، صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی والدین می باشد.

در خصوص پدیاشور هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی گردد.

 

رشد و نمو طبیعی کودک

 

کودکان خیلی سریع رشد می کنند…

تابحال توجه کرده اید کودکان چقدر سریع رشد می کنند و کفش ها و لباس هایشان به چه سرعتی برایشان تنگ می شود؟

روند رشد افراد در طول دوران نوزادی، کودکی و اویل نوجوانی بسیار سریع است. در این دوران به مرور، قد و وزن کودکان افزایش یافته و اکثر اندام های داخلی آنها (از جمله مغز) رشد می کنند.

قد کودک در طول ۵ سال اول تولد، معمولا ۲ برابر، و وزن او در سال اول تولد، تقریبا ۳ برابر می شود. در ۵ سالگی، وزن کودک نسبت به وزن اولیه اش حدودا ۵ برابر افزایش می یابد.

همچنین همانطور که می دانید تا سن ۵ سالگی، روند یادگیری کودک به شدت بالاست؛ این مسئله بدین خاطر است که مغز نیز در این دوران به سرعت رشد می کند. (وزن مغز در طول ۵ سال اول زندگی به سرعت بالا می رود).

نقش تعذیه در رشد کودک

عوامل مختلفی در رشد طبیعی کودک دخیل هستند از جمله تغذیه، ژنتیک و هورمون ها؛

به خاطر داشته باشید کودکان با هم فرق می کنند و سرعت رشد هر کدام از آنها، منحصر به خود آنهاست.

با این وجود به عنوان یک نکته ی کلی می توان گفت تغذیه ی خوب اصلی ترین حامی رشد کودکان است و باعث تقویت سلامت و به حداکثر رساندن رشد جسمی و فکری کودکان می شود.

تغذیه ی خوب نه تنها مانع پدید آمدن مشکلاتی نظیر بیماری های کمبود تغذیه ای (کم خونی، تعویق رشد، عدم تعادل و…) می شود بلکه به حفظ سلامت طولانی مدت بدن نیز کمک می کند.

رشد و نمو کودک

رشد شامل دو بخش است که هر دو بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند:

* رشد ظاهری که با اندازه گیری قد و وزن به راحتی مشهود است.

* رشد اندام ها و ارگان های داخلی که از دید ما پنهان هستند. (شاید به همین خاطر درک آن کمی دشوار باشد و در ادامه سعی شده کمی بیشتر درباره ی آن توضیح ارائه شود.)

 

— رشد استخوان ها

استخوان ها از سه جنبه ی مختلف (طول، تراکم و تعداد) رشد می کنند.

طول – مشهودترین نشانه ی رشد طولی استخوان، رشد قد است. با بلند شدن طولی استخوان ها، بچه ها قد بلندتر می شوند.

تراکم – استخوان های یک نوزاد تازه متولد شده خیلی نرم هستند. با رشد نوزاد، استخوان های او نیز محکم تر می شوند. اگر دقت کرده باشید استخوان های جمجمه نوزادان در بدو تولد بسیار نرم هستند. (چراکه مغز برای رشد نیاز به فضا دارد و اگر استخوان های جمجمه از ابتدا سفت باشند مغز فضای کافی برای رشد نخواهد داشت.) به مرور زمان، استخوان های جمجمه آمیخته و متراکم شده و برای محافظت از مغز محکم می شوند.

تعداد – نوزادان نسبت به بزرگسالان استخوان های کمتری دارند. مثلا یک انسان بالغ در ناحیه ی مچ دست ۹ استخوان دارد، در حالیکه یک کودک ۱ ساله تنها ۳ استخوان دارد.

— عضلات و ماهیچه ها

تعداد ماهیچه ها زیاد نمی شود، اما طول و ضخامت آنها، بخصوص در طول دوران کودکی افزایش می یابد. رشد عضلانی در دوران بلوغ نیز به سرعت زیاد است (در این دوره تفاوت های قابل توجهی در قدرت عضلانی پسران و دختران دیده می شود.)

— چربی بدن

یک نوزاد کامل (نوزادی که در هفته ۴۰ ام بارداری متولد شده است.) با درصد قابل توجهی چربی در بدن خود متولد می شود. همانطور که نوزاد رشد می کند، به مرور راه رفتن را یاد می گیرد و سپس شروع به دویدن و بازی کردن می کند، در این مدت چربی بدن کودک، با عضله جایگزین می شود. به همین خاطر است که هرچه نوزاد بزرگتر می شود، ترکه ای تر می شود.

— اندام های داخلی

رشد اندام های داخلی بدن بسیار حائز اهمیت است. اندام های مختلف با سرعتی متفاوت رشد می کنند. رشد مغز معمولا تا سال پنجم تولد کامل می شود. در حالیکه رشد بقیه سیستم عصبی تا دوران بلوغ ادامه دارد. در بدو تولد، کبد و کلیه ها کاملا نابالغ هستند. این مسئله نوع غذاهایی که نوزادان می توانند هضم کنند را تحت تاثیر قرار می دهد. کبد و کلیه ها تا سالهای اولیه ی کودکی به رشد خود ادامه می دهند.

— غدد

غدد، مسئول ترشح هورمون های اساسی هستند و هورمون ها بر عملکردهای مختلف بدن انسان حاکم اند. غددی که هورمون های جنسی را ترشح می کنند، تا سالها بعد از دوران کودکی در حال رشد و بالغ شدن هستند.

 

 

مواد مغذی لازم برای رشد و نمو طبیعی کودک

در طول رشد کودکان از دوران نوزادی تا بلوغ، بدن آنها به مواد مغذی متفاوتی نیاز دارد. به عنوان مثال وجود کلسیم برای تقویت رشد استخوان ها لازم است؛ و یا وجود برخی مواد مغذی خاص مثل اسید دکوزاگزاوائیک (DHA) برای رشد مغز مهم است.

اگر فکر می کنید کودک شما سختگیر و دمدمی مزاج است و هر غذایی نمی خورد و به اندازه ی کافی مواد مغذی برای رشد و نمو خود دریافت نمی کند، زمان آن رسیده است تا با پودر مکمل پدیاشور (PediaSure Complete) بیشتر آشنا شوید.

براساس مندرجات روی قوطی بسته بندی پدیاشور، این محصول مناسب کودکان picky eater است.

اصطلاح picky eater به کودکانی اشاره دارد که حجم غذای آنها بسیار محدود است، مزه های کمی را دوست دارند، و یا از خوردن غذاهای جدید امتناع می کنند. اگر چنین عادات غذایی برای مدت طولانی ادامه داشته باشند، ریسک پدید آمدن شکاف تغذیه ای در رژیم غذایی کودک بالا می رود. و تنها راه جبران شکاف های تغذیه ای، پیروی کردن از یک برنامه ی غذایی متعادل، کامل و سرشار از مواد مغذی است. پدیاشور چنین برنامه ی غذایی را پدید آورده است.

 

معرفی پودر پدیاشور کامپلیت (PediaSure Complete)

پودر مکمل پدیاشور، یک مکمل غذایی هلندی است که تمام مواد مغذی حیاتی که کودک برای رشد به آنها نیاز دارد تامین می کند و کمک می کند کودک رشد سالم و قدرتمندتری داشته باشد.

این محصول مناسب کودکان لاغر اندام، و یا کودکانی است که به دلیل مشکلات خاص از برخی مواد غذایی محروم هستند. در بسیاری از مواقع پدیاشور توسط متخصص کودکان تجویز می شود.

پدیاشور میزان کالری روزانه دریافتی کودک را بالا می برد و بدین ترتیب منجر به افزایش وزن او می شود. این محصول از سنین ۲ سال به بالا قابل استفاده است.
می توان پدیاشور را به عنوان یک مکمل غذایی همراه با غذای اصلی و یا به عنوان میان وعده در رژیم غذایی کودک گنجاند.

خواص و ویژگی های پودر پدیاشور کامپلیت (PediaSure Complete)

* حاوی ۱۶ ویتامین و ماده معدنی

* تامین کننده ی اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ و ۶

* استفاده از چربی سبک و مطلوب که به سرعت جذب شده و تطابق بالایی دارد. (بدین معنا که حتی کسانی که مشکل اختلال هضم چربی دارند هم به راحتی قادر به استفاده از پدیاشور هستند.)

* تقویت و حمایت از رشد کودک بواسطه ی دارا بودن تمام ریز مغذی های حیاتی در نسبت های دقیق و درست، پروتئین، کربوهیدرات های معدنی و کالری که قادر به تامین انرژی و افزایش دهنده ی وزن است.

* تقویت سرعت رشد و محرک تکامل رشد بواسطه ی دارا بودن آهن

* دارای عطر و طعم مطلوب – ۹۷% کودکان طعم پدیاشور را دوست دارند.

* پاک و حلال

* فاقد لاکتوز و گلوتن

توجه: این محصول برای کودکان مبتلا به گالاکتوزمی مناسب نیست.

 

فواید مصرف پودر پدیاشور کامپلیت (PediaSure Complete)

* افزایش وزن: پدیاشور به کودکان لاغر و کودکانی که به دلیل بیماری های مزمن وزن کمی دارند، کمک می کند تا وزن طبیعی خود را بازیابند.
* تامین کننده ی کالری: پدیاشور کالری مورد نیاز روزانه کودک را تامین می کند.
* فراهم کننده ی چربی: پدیاشور حاوی ۹ گرم چربی شیر است.
* تامین انرژی: پدیاشور حاوی ۷ گرم پروتئین است که علاوه بر تامین انرژی به عضله سازی نیز کمک می کند.
* تقویت رشد: پدیاشور حاوی اسیدهای آمینه ضروری است که به رشد طبیعی کودک کمک می کنند.
* تامین کننده ی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری: مصرف روزانه و منظم پدیاشور موجب می شود ۲۵% کلسیم، ۴۰% ویتامین C و ۲۰% آهن مورد نیاز بدن کودک تامین شود.

اصول و شرایط نگهداری پودر مکمل پدیاشور (PediaSure Complete)

* پس از بازکردن درب قوطی، ضمن نگهداری آن داخل ظرف سربسته، حداقل طی ۳ هفته مصرف شود.
* پودر پدیاشور می بایست در مکان خشک و خنک (دمای اتاق) نگهداری شود.
* از قرار دادن پودر پدیاشور داخل یخچال خودداری کنید.

روش مصرف پودر مکمل پدیاشور (PediaSure Complete)

*** نیاز مصرف:

کودکان ۲ تا ۸ سال روزانه ۱۰۰۰ میلی لیتر

کودکان ۹ تا ۱۳ سال روزانه ۱۵۰۰ میلی لیتر

*** روش مصرف:

برای تهیه ی ۲۲۵ میلی لیتر پدیاشور، ۱۹۰ میلی لیتر آب گرم (زیر ۳۵ درجه سانتی گراد) یا آبی که به دمای اتاق رسیده را داخل ظرف مورد نظر ریخته و به تدریج با استفاده از پیمانه ی داخل محصول، ۵ اسکوپ سر صاف پودر پدیاشور به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

*** چند نکته:

* پس از تهیه ی پدیاشور به روش بالا، مخلوط تهیه شده را در صورت عدم مصرف داخل یخچال نگهداری کنید.
* مخلوط تهیه شده ی پدیاشور می بایست حداکثر طی ۲۴ ساعت مصرف شود. در غیر اینصورت باقی مانده ی مخلوط را دور بریزید.
* پدیاشور را می توان داخل شیشه شیر کودک ریخت.
* پدیاشور فقط برای مصارف خوراکی مناسب است. این محصول قابل تزریق نمی باشد.
* از گرم کردن آب یا مخلوط تهیه شده ی پدیاشور داخل ماکروویو خودداری کنید. چراکه باعث سوختن ترکیب می شود.
* تهیه ی محصول با آب بالای ۳۵ درجه ممکن است خواص پودر پدیاشور را از بین ببرد.

ترکیبات پودر مکمل پدیاشور (PediaSure Complete)

ویتامین A، ویتامین D3، ویتامین E، ویتامین K1، ویتامین C، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B6، ویتامین B12، فولیک اسید، پانتوتنیک اسید، بیوتین، کولین، سدیم، پتاسیم، کلراید، کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن، زینک، منگنز، مس، ید، سلنیوم، کرومیوم

به عنوان نکته ی پایانی، فراموش نکنید مطالب جمع آوری شده صرفا جهت افزایش اطلاعات عمومی است. چنانچه فکر می کنید فرزند شما دچار مشکلات اختلال رشد یا تغذیه است پیش از تشخیص خودسرانه و یا مصرف بی رویه ی این محصول نخست با متخصص مشورت کنید. مصرف بیش از حد و بی مورد پدیاشور موجب افزایش وزن بی رویه ی کودک می شود. 

*** پودر پدیاشور کامپلیت در فروشگاه اویرو موجود نمی باشد. ***

در خصوص پدیاشور هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی گردد.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید