۹ ترکیب موثر جهت درد مفاصل و بررسی قرص آرترواستاپ والمارک

9 ترکیب موثر جهت درد مفاصل و بررسی قرص آرترواستاپ والمارک

بسیاری از افراد دچار درد مزمن مفاصل در نواحی مختلف بدن شامل دست، آرنج، شانه، زانو و … می باشند. در بیشتر موارد، این مساله ناشی از شایع ترین نوع آرتروز (ورم مفاصل)، استئوآرتریت می باشد. یک بیماری مزمن که به مرور غضروف های مفاصل از بین می روند.

داروهای ضد درد همانند استامینوفن (تایلانول)، یا داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی همانند ایبوپروفن (ادویل)، معمولا اولین انتخاب جهت تسکین درد مفاصل می باشند.

همچنین ده ها مکمل وجود دارند که براساس ادعایشان، قادر به درمان درد مفاصل می باشند. اما در واقع کدام یک از آنها موثر واقع می شود؟!

در این مقاله به ۹ ترکیب از بهترین گزینه های موثر موجود جهت درمان و بهبود درد مفاصل پرداخته و قرص آرترواستاپ رپید والمارک، به عنوان مکمل پیشنهادی، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

مکمل های غذایی را می توانید بدون ارائه ی نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید، با این وجود توصیه می شود قبل از انتخاب و شروع مصرف هر نوع مکمل غذایی ابتدا از نیازهای بدن خود مطمئن شده و سپس براساس کمبودهای غذایی با مشورت با پزشک متخصص و یا کارشناس تغذیه ای اقدام به مصرف آنها نمایید.

در افراد مبتلا به بیماری های خاص یا کسانی که تحت درمان دارویی قرار دارند، مصرف مکمل بدون تایید پزشک ممنوع است.

مطالب جمع آوری شده، صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی افراد بخصوص مصرف کنندگان این مکمل می باشد.

اویرو در خصوص انتخاب مکمل ها و لزوم مصرف آنها به غیر از مقاله ی درج شده هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی دهد. 

قرص آرترواستاپ رپید والمارک

 

۹ مکمل جهت بهبود و درمان درد مفاصل عبارتند از:

۱- گلوکزامین (Glucosamine):

گلوکزامین یکی از اجزای طبیعی غضروف است. ماده ای که از ساییدگی استخوان ها در برابر یکدیگر و در نتیجه ایجاد درد و التهاب جلوگیری می کند. همچنین در جلوگیری از خرابی و از بین رفتن غضروف که می تواند با آرتروز اتفاق افتد، موثر است.

بسیاری از مکمل ها، با هدف درمان درد مفاصل، حاوی گلوگزامین می باشند که یکی از بهترین ترکیبات مورد مطالعه موثر برای آرتروز است. هرچند با وجود تحقیقات فراوان، هنوز سوالاتی در رابطه با چگونگی عملکرد آن وجود دارد.

در مکمل ها دو نوع گلوکزامین وجود دارد:

گلوکزامین هیدروکلراید و

گلوکزامین سولفات

براساس اعلام یک منبع معتبر، محصولات حاوی گلوکزامین هیدروکلراید، جهت بهبود درد مفاصل ناشی از آرتروز، کار زیادی انجام نمی دهند.

منبع مطالعاتی معتبر دیگر، نشان داد گلوکزامین سولفات، باعث بهبود این علائم می گردد. در نتیجه گلوکزامین سولفات می تواند گزینه مناسب تری نسبت به گلوکزامین هیدروکلراید باشد.

هنگامی که گلوگزامین سولفات برای مدت طولانی مصرف گردد، عاملی کمک کننده جهت کند نمودن روند پیشرفت آرتروز می باشد. براساس مطالعات انجام شده، زمانی که گلوکزامین سولفات برای مدت بیش از سه سال مصرف شود، روند کاهش فضای بین استخوانی، که خود نشانگر وخیم شدن وضعیت می باشد، کندتر خواهد شد.

امتحان کنید: پیشنهاد می شود گلوکزامین سولفات را روزانه با دوز ۱۵۰۰ میلی گرم مصرف نمایید. اگر این میزان ناراحتی معده ایجاد نمود، مصرف آن را به سه دوز ۵۰۰ میلی گرم در روز تغییر دهید. مکمل های حاوی سولفات گلوکزامین را می توانید از داروخانه های معتبر تهیه نمایید.

پیشنهاد: قرص آرترواستاپ رپید والمارک (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

۲- کندروایتین:

همانند گلوکزامین، کندروایتین بمانند بلوک ساختمانی غضروف است. این ترکیب می تواند به جلوگیری از از بین رفتن غضروف ناشی از آرتروز کمک نماید.

براساس بسیاری از مطالعات،  کندرایتین می تواند درد و خشکی مفاصل در افراد مبتلا به آرتروز را کاهش دهد.

براساس اعلام منبعی معتبر، در حدود ۵۳% افرادی که کندرایتین مصرف می کردند، درد ناحیه زانو به میزان ۲۰% و بیشتر کاهش یافت.

کندرویتین سولفات همچنین می تواند سبب کند نمودن پیشرفت آرتروز در طولانی مدت گردد. مطالعات نشان می دهد دریافت این ترکیب برای بیش از دو سال، سبب کند نمودن روند از بین رفتن فضای بین استخوانی و تحلیل غضروف می گردد.

در این خصوص می توانید از مکمل هایی که ترکیبی از گلوکزامین سولفات و کندرویتین را در فرمولاسیون خود دارند استفاده نمایید.

در رابطه با اثربخشی بیشتر مصرف ترکیبات عنوان شده به تنهایی و یا در بصورت ادغام با هم، مطالعات کامل نیست.

امتحان کنید: کندرویتین به طور معمول در دوزهای ۴۰۰-۸۰۰ میلی گرم، دو یا سه بار در روز مصرف می شود.

۳- SAMe:

اس- آدنوزیل متیونین (S-adenosyl- methionine) به اختصار SAMe، ترکیبیست که عموما جهت کمک به درمان افسردگی و استئوآرتریت، استفاده می شود.

کبد شما به صورت طبیعی SAMe را از اسیدآمینه ای به نام متیونین تولید می کند. این ترکیب عملکردهای متعدد دارد از جمله کمک به تولید و ترمیم غضروف.

هنگامی که SAMe به عنوان مکمل مصرف شود، سبب کاهش علائم درد مفاصل ناشی از استئوآرتریت می گردد . این ترکیب می تواند به اندازه ی داروی ضدالتهاب سلکوکسیب (سلبرکس) موثر باشد. در یکی از مطالعات معتبر انجام شده در سال ۲۰۰۴، مصرف سلکوکسیب (Clecixib) علائم بهبود بیشتری را نسبت به SAMe نشان داد، اما در ماه دوم مصرف، درمان ها قابل مقایسه بودند.

امتحان کنید: SAMe معمولا در دوزهای ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم سه بار در روز مصرف می شود. به خاطر داشته باشید که جهت دریافت نتایج مطلوب مدتی زمان لازم است.

۴- زردچوبه:

زردچوبه یکی از ترکیبات محبوب جهت درمان درد از جمله درد مفاصل ناشی از استئوآرتریت است. اثرات تسکین دهنده درد آن بواسطه یک ترکیب شیمیایی موجود در زردچوبه به نام کورکومین منتسب است. کورکومین دارای اثرات ضدالتهابی است.

اگرچه تحقیقات انجام شده در رابطه با زردچوبه برای درد مفاصل، محدود است، اما یکی از بررسی های معتبر نشان داد که  مصرف زردچوبه نسبت به گروه مصرف کننده دارونما، علائم درد مفاصل را بهبود بخشیده و با اثرات ایبوپروفن قابل مقایسه است.

امتحان کنید: زردچوبه معمولا در دو دوز ۵۰۰ میلی گرم، دو تا چهار بار در روز مصرف می شود.

۵- بوسولیا (Boswellia)

کندر، که همچنین به عنوان کندر هندی (Indian frankincense) نیز شناخته می شود، معمولا جهت بهبود و درمان درد ناشی از آرتروز استفاده می گردد. مواد شیمیایی موجود در این عصاره به نام اسیدهای بوسولیا (بویژه بتا- بوسولیک اسید)، دارای اثرات ضدالتهابی می باشند.

مطالعات بالینی نشان داده است که مصرف عصاره کندر نسبت به مصرف دارونما، علائم درد را در افراد مبتلا به آرتروز بهبود می بخشد.

امتحان کنید: در مطالعات انجام شده جهت استفاده و اثربخشی کندر برای درد مفاصل، از دوزهای ۱۰۰ میلی گرم یک بار در روز تا ۳۳۳ میلی گرم سه بار در روز استفاده می گردد.

۶- Avocado-soybean unsaponifiables

این ترکیب که به اختصار ASU نامیده می شود، اشاره بر نوعی عصاره برگرفته از آووکادو و سویا دارد که سبب پیشگیری از تجزیه و از بین رفتن غضروف شده و در ترمیم غضروف موثر است.

مطالعات بالینی نشان می دهد که ASU ها علائم درد را در افراد مبتلا به آرتروز بهبود می بخشد.

امتحان کنید: دوز معمول ASU، ۳۰۰ میلی گرم در روز است.

۷- گیاه پنجه شیطان:

گیاه دارویی پنجه شیطان که به آن harpagophytum (نام علمی) نیز گفته می شود، حاوی ماده شیمیایی به نام harpagoside است که دارای اثرات ضدالتهابی می باشد.

مصرف این گیاه می تواند در جهت کاهش و رفع درد مفاصل ناشی از استئوآرتریت کمک کننده باشد.

براساس اعلام یکی از منابع معتبر، گیاه پنجه شیطان از نظر اثربخشی و خواص ضدالتهابی، بمانند داروی ضدالتهاب به نام دیاسرین (diacerein) عمل نموده است.

با این حال، از آنجاکه تحقیقات زیادی درباره اثرات این مکمل بر روی استئوآرتریت صورت نگرفته است، نیازمند بررسی های دقیق تر و با کیفیت بالاتری می باشد.

امتحان کنید: در بیشتر مطالعات مربوط به گیاه پنجه شیطان، از دوزهای ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم، سه بار در روز استفاده شده است.

۸- روغن ماهی (Fish Oil)

روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ دوکوزاهگزانوئیک اسید و ایکوزاپنتنوییک اسید بوده که دارای خواص ضدالتهابی هستند.

براساس اعلام نتایج یک تحقیق علمی انجام شده توسط منبعی معتبر، مصرف مکمل های روغن ماهی، علائمی همانند درد مفاصل در مبتلایان به آرتریت روماتوئید را کاهش می دهد. اما به نظر نمی رسد علائم و نشانه های استئوآرتیت را کاهش دهد.

جهت اطلاعات بیشتر، مقاله اهمیت مصرف امگا ۳ و بررسی کپسول فیش اویل میسون نچرال  را مطالعه نمایید. (جهت مطالعه کلیک کنید)

امتحان کنید: دوزهای معمول روغن ماهی از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز می باشد.

۹- متیل سولفونیل متان (MSM):

متیل سولفونیل متان (MSM) یکی دیگر از ترکیبات متداول در مکمل ها می باشد که در بهبود درد مفاصل موثر است.

در یکی از تحقیقات ارائه شده از منبعی معتبر، مصرف MSM، درد و عملکرد را در افراد مبتلا به استئوآرتریت در مقایسه با مصرف دارونما، بهبود بخشید.

امتحان کنید: دوزهای معمول MSM، از ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ گرم در روز متغیر است که بعضا مصرف، در دو دوز پیشنهاد می گردد.

 

نکاتی درباره انتخاب مکمل:

برای انتخاب مکمل جهت درد مفاصل، گزینه های متعدد و زیادی وجود دارد. بسیاری از مکمل ها، حاوی چندین ماده تشکیل دهنده می باشند.

این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه یک لیست طولانی از مواد تشکیل دهنده، سبب بهتر بودن محصول نمی گردد.

همچنین مکمل ها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم و مرتب سازی نمی گردند. بنابراین پیش از انتخاب محصول مناسب، برچسب آن را با دقت مطالعه نمایید.

پیش از انتخاب مکمل، با پزشک و یا داروساز، مشورت نموده، همچنین لیست کاملی از سایر داروها و محصولاتی که مصرف می کنید را در اختیارشان قرار دهید. زیرا برخی از مکمل ها می توانند با برخی داروهای خاص همانند رقیق کننده خون تداخل داشته باشند.

 

قرص آرتروستاپ رپید والمارک:

والمارک برند متعلق به جمهوری چک بوده و ارائه دهنده انواع مکمل ها شامل ویتامین ها، مواد معدنی و عصاره های گیاهی، مکمل های کودکان، سلامت زنان و مردان، سلامت مشترک، سلامت روده، محصولات بهداشتی تنفسی و … می باشد.

این برند در سال ۱۹۹۰ تاسیس شد و طی سالیان گذشته، به نقاط عطف بسیاری دست یافته است و این مساله عاملی کمک کننده برای دستیابی به شرکت مراقبت بهداشتی با سریعترین رشد در اروپای مرکزی و شرقی بوده است.

آرترواستاپ سلامت استخوان و مفصل از طریق نگهداری، ترمیم و تسکین:

®Arthrostop یک ترکیب تخصصی مفصل و استخوان ها می باشد که فراهم کننده راه حل های سلامتی کیفی از طریق طیف وسیعی از محصولات ویژه جهت ارائه خدمات نگهداری، ترمیم و تسکین بخشی وضعیت مفاصل و استخوان های ضعیف و ناتوان می باشد.

®Arthrostop افراد را قادر می سازد با تهیه یک محصول بینش محور و بر پایه علمی، جهت پیشگیری و درمان مسائل و مشکلات در مفاصل، استخوان ها و ماهیچه ها اقدام نمایند.

این ترکیب بواسطه استفاده از تخصص علمی، به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا با مشکلات سلامتی خود برخورد نموده و زندگی سالم تر و فعال تری برای مدت طولانی داشته باشند.

Arthrostop® Rapid:

قرص آرترواستاپ رپید والمارک سبب بهبود و پشتیبانی از تحرک و انعطاف پذیری مفاصل می گردد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

این مکمل به عنوان پشتیبان برای کلیه مفاصل – مفاصل زانو، لگن، دست و ستون فقرات و … – توصیه می گردد.

همچنین این مکمل جهت استفاده برای مفاصلی که بیشتر از حد معمول تحت فشار می باشند (کار سخت بدنی، ورزش، چاقی و …) توصیه می گردد.

 

این قرص مناسب:

افراد میانسال و سنین بالاتر

افراد با مشاغل فیزیکی شدید

افراد با اختلالات و مشکلات حرکتی مفصلی

افراد چاق

مناسب استفاده در موارد افزایش بار بر روی مفاصل حرکتی مانند ورزش، کار فیزیکی سنگین، اضافه وزن

 

این مکمل:

سبب آبرسانی مفاصل می گردد.

در محافظت از مفاصل عاملی کمک کننده است.

دارای اثرات تسکین دهنده و آرام بخشی است.

با پشتیبانی از غضروف و عوامل الاستیکی غضروف، سبب بهبود عملکرد و بهتر شدن تحرک مفاصل می گردد.

در حفظ سلامت مفاصل، استخوان ها، تاندون ها و رباط عاملی موثر و کمک کننده است.

موثر در پیشگیری از سایش زودرس مفاصل و ستون فقرات

دارای تاثیرات مثبت بر روی دندان ها، استخوان ها و تشکیل بافت

 

این مکمل در دو مرحله عمل می کند:

در مرحله اول Boscedrin / Boswellin سبب تسکین سریع مفاصل شده و در مرحله دوم گلوکزامین و کندروایتین غضروف مفاصل را هیدراته و بازسازی می کنند.

زمان بهبود غضروف مفاصل بستگی به سن افراد دارد.

مفاصل سالم (معمولا تا ۳۵ سال)

مفاصل کمی تخریب شده و آسیب دیده (معمولا ۳۵-۵۰ سال)

مفاصل تخریب شده جدی (معمولا پس از ۵۰ سال)

 

ترکیبات موثر:

در ابتدای مقاله عمده ترکیبات موثر جهت بهبود و درمان درد مفاصل معرفی گردید. بسیاری از ترکیبات اصلی و عنوان شده در توضیحات مقاله، در فرمولاسیون این مکمل بکار گرفته شده است.

این مکمل، حاوی ترکیبات بسیار موثر و اثبات شده از نظر علمی جهت تغذیه و سلامت مفاصل می باشد. ترکیبات بکار رفته در فرمولاسیون این مکمل شامل گلوکزامین سولفات، کندروایتین سولفات، ®Boswellin و اخیرا کمپلکس ExPur (که شامل نوعی کلاژن II و ویتامین C است) می باشد.

کمپلکس ExPur، ترکیبی از نوعی کلاژن II و ویتامین C می باشد. کلاژن II به حفظ عملکرد سالم مفاصل کمک نموده و ویتامین C نیز از تشکیل کلاژن طبیعی و عملکرد مناسب استخوان ها پشتیبانی می کند.

 

هر قرص حاوی:

گلوکامین سولفات: به میزان ۵۳۴٫۰ میلی گرم

کندروایتین سولفات: به میزان ۲۰۰٫۰ میلی گرم

®Boswellin: به میزان ۵۰٫۰ میلی گرم

منگنز: به میزان ۱٫۵ میلی گرم

ویتامین C: به میزان ۱۰٫۰ میلی گرم

 

گلوکزامین سولفات و کندرایتین سولفات بلوک های اساسی ساختمانی غضروف ها، مفاصل و سایر بافت های همبند، استخوان، رباط ها و تاندون ها می باشند.

آنها برای ایجاد ساختار مناسب و حفظ انعطاف پذیری و تحرک لازمند.

گلوکزامین به قوی نگهداشتن اتصالات و بافت های همبند کمک نموده؛ و کندرویتین به حفظ سلامت مفصل، بهبود خاصیت ارتجاعی و تحرک پذیری آن کمک می کند.

®Boswellin، از سلامت استخوان ها و مفاصل پشتیبانی کرده و در بهبود عملکرد استخوان ها، رباط و ماهیچه ها موثر است.

منگنز، جهت استخوان های قوی و سالم مفید است.

ویتامین C جهت حفظ سلامت استخوان و غضروف ضروری است.

 

میزان مصرف:

۳ قرص در روز همراه با آب میل شود. جهت بهترین اثربخشی استفاده از آن به مدت ۲ تا ۳ ماه توصیه می گردد.

 

مکمل های غذایی را می توانید بدون ارائه ی نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید، با این وجود توصیه می شود قبل از انتخاب و شروع مصرف هر نوع مکمل غذایی ابتدا از نیازهای بدن خود مطمئن شده و سپس براساس کمبودهای غذایی با مشورت با پزشک متخصص و یا کارشناس تغذیه ای اقدام به مصرف آنها نمایید.

در افراد مبتلا به بیماری های خاص یا کسانی که تحت درمان دارویی قرار دارند، مصرف مکمل بدون تایید پزشک ممنوع است.

مطالب جمع آوری شده، صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی افراد بخصوص مصرف کنندگان این مکمل می باشد.

اویرو در خصوص انتخاب مکمل ها و لزوم مصرف آنها به غیر از مقاله ی درج شده هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی دهد. 

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید