قرص آهن همراه با ویتامین C و معرفی مکمل برانسون

قرص آهن همراه با ویتامین C و معرفی مکمل برانسون

آهن یک ماده اساسی است که جهت سلامت و عملکرد صحیح بدن، لازم است. بنابراین مصرف مقادیر کافی از آن در رژیم غذایی روازنه بسیار مهم می باشد.

در مقاله ۱۰ علت که به مکمل های آهن احتیاج دارید! به بررسی افرادی که نیازمند دریافت آهن اضافی از طریق مکمل می باشند، پرداخته شد.

امروزه بسیاری از افراد، دارای فقر آهن می باشند، به همین دلیل پزشکان مصرف مکمل آهن را در کنار رژیم غذایی روزانه شان توصیه می کنند.

در مقاله ۱۰ علت که به مکمل آهن نیاز دارید! به بررسی افرادی پرداخته است که نیازمند دریافت آهن اضافی از طریق مکمل می باشند.

جالب است بدانید برخی ترکیبات سبب افزایش جذب این ماده ضروری در بدن می شوند. یکی از این ترکیبات، ویتامین C می باشد. تحقیقات نشان داده است که این ترکیب سبب افزایش جذب آهن می شود.

براساس یک مطالعه انجام شده، این نتیجه حاصل گردید که مصرف ۱۰۰ میلی گرم ویتامین C همراه با وعده غذایی، به میزان ۶۷% جذب آهن را افزایش داده است.

درک این مساله و افزایش جذب آهن همراه با ویتامین C، بسیاری از کمپانی های دارویی را بر آن داشت تا مکمل آهن خود را همراه با میزانی معین از ویتامین C ارائه نمایند.

در این مقاله اطلاعات کلی در رابطه با مصرف قرص آهن همراه با ویتامین C پرداخته و بعنوان یک محصول پیشنهادی قرص آهن + ویتامین C برانسون معرفی می گردد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 

مکمل های غذایی را می توانید بدون ارائه ی نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید، با این وجود توصیه می شود قبل از انتخاب و شروع مصرف هر نوع مکمل غذایی ابتدا از نیازهای بدن خود مطمئن شده و سپس براساس کمبودهای غذایی با مشورت با پزشک متخصص و یا کارشناس تغذیه ای اقدام به مصرف آنها نمایید.

در افراد مبتلا به بیماری های خاص یا کسانی که تحت درمان دارویی قرار دارند، مصرف مکمل بدون تایید پزشک ممنوع است.

مطالب جمع آوری شده، صرفا جهت بالا بردن اطلاعات عمومی افراد بخصوص مصرف کنندگان این مکمل می باشد.

اویرو در خصوص انتخاب مکمل ها و لزوم مصرف آنها به غیر از مقاله ی درج شده هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی دهد. 

قرص آهن + ویتامین C برانسون

اطلاعات کلی در خصوص مکمل های آهن همراه با ویتامین C:

مصرف:

این دارو، یک مکمل آهن است که جهت درمان و یا جلوگیری از پایین آمدن سطح آهن خون ( بعنوان مثال برای کم خونی و یا دوران بارداری) مورد استفاده قرار می گیرد. اسید اسکوربیک (ویتامین C)، سبب افزایش جذب آهن از معده می گردد.

نحوه مصرف:

این دارو را از طریق بلع، معمولا یک بار در روز و یا طبق دستور پزشک مصرف کنید.

بهتر است این مکمل، ۱ ساعت قبل و یا ۲ ساعت بعد از غذا، با معده خالی مصرف شود. در صورت ایجاد ناراحتی معده، می توانید آن را همراه با غذا میل کنید.

از مصرف آنتی اسیدها، لبنیات، چای یا قهوه در مدت ۲ ساعت قبل و یا بعد از این دارو، خودداری کنید؛ زیرا باعث کاهش اثربخشی آن می شوند.

مکمل را با یک لیوان آب کامل (۲۴۰ میلی لیتر یا ۸ اونس) مصرف کنید، مگر آنکه پزشک شما، روش دیگری را جهت مصرف بیان نموده باشد.

حداقل ۱۰ دقیقه پس از مصرف این مکمل دراز نکشید.

توجه: اگر در حال مصرف شکل مایع این دارو می باشید، با استفاده از قاشق مدرج، مقدار آن را با دقت اندازه گیری نمایید. از قاشق خانگی برای مصرف دارو استفاده نکنید، زیرا ممکن است دوز صحیح دریافت نشود.

دوز مورد نظر خود را در یک لیوان آب مخلوط نموده و آن را از طریق یک نی بنوشید تا از لکه دار شدن دندان ها جلوگیری شود.

اگر قرار است فرم مایع توسط قطره چکان خورده شود، دوز مناسب را به خوبی روی زبان ریخته و سپس آب بنوشید، پیش از هربار استفاده محتویات شیشه را به خوبی تکان دهید.

از این مکمل بصورت منظم، مستمر و روزانه و ترجیحا در یک زمان مشخص، استفاده نمایید.

عوارض جانبی:

بسیاری از افراد با استفاده از این دارو، عوارض جانبی جدی ندارند.

با این حال، ممکن است در اثر مصرف این دارو، یبوست، اسهال یا ناراحتی معده ایجاد شود. اثرات ایجاد شده، عموما موقتی است و با وفق دادن بدن با دارو، از بین می رود.

در صورتیکه هر یک از عوارض ذکر شده ادامه یافت و یا بدتر شد، سریعا با پزشک و یا داروساز خود در ارتباط باشید.

آهن ممکن است سبب سیاه شدن مدفوع شما گردد که مضر نیست.

اگر پزشک شما، این دارو را تجویز نموده است، به یاد داشته باشید که قطعا پزشک مزایای آن را بیشتر از عوارض جانبی آن برای شما دانسته است.

واکنش آلرژیک به این دارو، بعید است، اما در صورت بروز، با اورژانس تماس بگیرید. علائم واکنش آلرژیک عبارتند از: بثورات، خارش/ تورم ( بویژه در صورت، زبان گلو)، سرگیجه شدید، مشکل در تنفس

اطلاعات عنوان شده، لیست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. اگر متوجه عوارض دیگری که در بالا ذکر نشده است شدید، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

اقدامات احتیاطی:

پیش از مصرف این دارو، در صورت حساسیت به پزشک یا داروساز خود بگوئید.

اگر آلرژی دارید، این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعالی باشد، که می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک و یا سایر مشکلات شود.

در صورت داشتن شرایط پزشکی خاص، نباید از این دارو استفاده نمود.

پیش از استفاده از این دارو، در صورت دارا بودن برخی مشکلات متابولیک (همانند هموکروماتوز، هموسیدوز) با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

پیش از استفاده از آن، تاریخچه پزشکی خود را به پزشک و یا داروساز خود بگویید. بویژه در خصوص استفاده/ سوءاستفاده از الکل، مشکلات معده/ روده (به عنوان مثال زخم کولیت)

اگر برند خاصی از مکمل آهن که همراه با فولیک اسید است را مصرف می کنید، پیش از مصرف آن حتما در خصوص اینکه آیا کمبود ویتامین B12 (کم خونی پرنشیوس) دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

در دوران بارداری، این دارو فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز باشد، باید استفاده گردد. در رابطه با خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.

این دارو به شیر مادر منتقل می شود. در خصوص مصرف قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید.

تداخلات دارویی:

پیش از استفاده از این مکمل، لیست کاملی از داروهای نسخه ای و یا بدون نسخه ای و گیاهی مصرفی خود را تهیه نموده و در اختیار پزشک و یا داروساز قرار دهید. (بویژه برخی داروهای ضدتشنج (همانند فنیتوئین)، کلرامفنیکل، متیل دوپا)

این محصول می تواند سبب کاهش جذب سایر داروها همانند بیس فسفونات ها (آلندرونات)، لودوپا، پنی سیلامین، آنتی بیوتیک های کینولون (بعنوان مثال سیپروفلوکساسین، لووفلوکساسین)، داروهای تیروئید (لووتیروکسین) و آنتی بیوتیک های تتراسایکلین (داکسی سایکلین، ماینوسایکلین)شود. بنابراین، دوزهای مصرفی مکمل را تا حد ممکن از داروهای ذکر شده با فاصله زمانی میل کنید.

از پزشک یا داروساز در رابطه با فاصله زمانی بین قرص های مصرفی مشورت بخواهید.

این دارو ممکن است با برخی آزمایشات آزمایشگاهی خاص (آزمایش بررسی خون در مدفوع) تداخل داشته باشد که می تواند سبب نتایج کاذب در آزمایش گردد. در رابطه با مصرف این مکمل، پیش از آزمایش به پزشکان و پرسنل آزمایشگاه اطلاع دهید.

اطلاعات ذکر شده شامل لیست کاملی از تمامی تداخلات نمی باشند. بنابراین پیش از استفاده از این محصول، لیست کاملی از داروها و مکمل های مصرفی را در اختیار پزشک و یا داروساز قرار دهید.

اوردوز (مصرف بیش از حد):

اگر فردی بیش از میزان لازم و تجویز شده، مصرف نماید و علائم جدی از قبیل بیهوشی یا مشکل تنفسی داشته باشد، سریعا با اورژانس تماس گرفته شود. در غیر اینصورت با مرکز کنترل سم زدایی تماس بگیرید (۱۴۹۰)

علائم مصرف بیش از حد شامل: درد معده، تهوع، اسهال، استفراغ

توجه: جهت بررسی میزان پیشرفت و بهبود، آزمایشات پزشکی (بعنوان مثال شمارش کامل خو) را بطور دوره ای انجام دهید.

بسیاری از محصولات مکمل آهن در داروخانه ها موجود می باشد که بسیاری از آنها را می توان بدون نسخه خریداری نمود. جهت جزئیات بیشتر می توانید با داروساز یا مسئول داروخانه مشورت نمایید.

این دارو جایگزین یک رژیم غذایی مناسب نیست. حفظ یک رژیم غذایی متعادل، بسیار مهم است. غذاهای سرشار از آهن شامل لوبیا، آجیل، مارچوبه، جو دوسر، گوشت قرمز، هلو خشک و جگر خوک است.

فراموشی دوز:

اگر مصرف یک دوز را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف نمایید. اگر زمان دوز بعدی است، دوز از دست رفته را مصرف نکنید و دوز بعدی را در زمان معمول خود استفاده نمایید.

بواسطه فراموشی یک دوز، هرگز دوز مصرفی خود را دو برابر نکنید.

نگهداری:

برندهای مختلف، روش های مختلفی را جهت نگهداری ارائه می دهند. حتما راهنمای محصول را مطالعه نمایید و یا در رابطه با نگهداری محصول از داروساز سوال بپرسید.

کلیه داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

هرگز جهت معدوم نمودن محصول، آن را در چاه توالت نریزید مگر آنکه در دستورالعمل اجازه این کار داده شده باشد.

پیشنهاد:

پیشنهاد: قرص آهن + ویتامین C برانسون

(جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 

برانسون کمپانی امریکایی مکمل های تغذیه ای می باشد که از سال ۱۹۶۰ تاکنون به فعالیت خود در جهت تولید محصولات با بالاترین کیفیت و بهترین خدمات ادامه داده است.

قرص پیوسته رهش: (Sustained Release (S.R.)Tab)

این قرص پیوسته رهش یا طولانی اثر است. بدین معنا که بواسطه اعمال و فرایندهایی که روی قرص انجام می شود، قرص، خود را در مدت زمانی طولانی تر و بصورت تدریجی در بدن آزاد نموده و اثرات آن بیشتر در بدن می ماند. عموما این ویژگی دارای مزایای زیر می باشد:

دفعات مصرف داروی مورد نظر کاهش می یابد.

عوارض جانبی ایجاد شده کاهش می یابد.

سبب کاهش دفعات در مصرف دارو می شود.

رغبت بیمار جهت مصرف افزایش می یابد.

از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

ترکیبات:
آهن:

در هر قرص جهت یک دوز مصرفی، ۲۷ میلی گرم آهن (فروس فومارات) موجود می باشد.

ویتامین C:

در هر قرص جهت یک دوز مصرفی، ۱۰۰ میلی گرم اسید آسکوربیک موجود است.

مصرف:

در کودکان بالاتر از ۱۲ سال و بزرگسالان، روزانه ۱ قرص مصرف گردد. این میزان مطابق تجویز پزشک و صلاحدید ایشان می تواند تغییر یابد.

در خصوص کودکان، زنان باردار و شیرده، در خصوص میزان مصرف، حتما با پزشک مشورت شود.

این محصول در دمای اتاق و به دور از نور نگهداری شود.

محصول دور از دسترس کودکان و حیوانات قرار گیرد.

این محصول جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نمی باشد.

 

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید