آکنه پوست خشک و کرم مرطوب کننده لژر اون

آکنه پوست خشک و کرم مرطوب کننده لژر اون

آکنه اصطلاحی است که به طیف وسیعی از انواع عیوب پوستی نسبت داده می شود. از جمله:

کومدون های سرسفید

کومدون های سرسیاه

جوش

بنابراین زمانی که صحبت از آکنه می شود، فرقی نمی کند منظور کدام نوع آن است.

آکنه اغلب ارتباط نزدیکی با چربی پوست دارد. پوست زمانی چرب می شود که غدد سباسه، بیش از اندازه سبوم تولید می کنند. سبوم چربی طبیعی پوست است که علاوه بر محافظت از پوست، آن را نرم و لطیف می کند. بالا بودن میزان سبوم منجر به انسداد منافذ و در نتیجه ایجاد آکنه می شود.

در اغلب موارد آکنه و چربی پوست کنار یکدیگر دیده می شوند، اما با این وجود ممکن است آکنه در پوست های خشک نیز دیده شود. (مثلا کومدون های سرسیاه نمونه ای از انواع آکنه ها هستند که اغلب در پوست های خشک نیز دیده می شوند.)

در واقع هر چیزی که منافذ پوست را مسدود کند، می تواند منجر به ایجاد آکنه شود. با وجود آنکه سبوم اصلی ترین علت انسداد منافذ است، اما تنها عامل انسداد منافذ نیست.

در ادامه راهکارهایی جهت درمان و جلوگیری از ایجاد جوش در پوست های خشک جمع آوری شده است و تعدادی از موثرترین محصولات، برای مراقبت از پوست های خشک مستعد به آکنه، معرفی گردیده است.

لازم به ذکر است راهکارها و محصولات زیر برای پوست های چربی که در اثر استفاده از محصولات ضد جوش، خشک شده اند نیز مناسب می باشد.

در انتهای مقاله نیز کرم مرطوب کننده لژر اون به عنوان یکی از مرطوب کننده های قوی که برای انواع پوست مستعد به آکنه مناسب است معرفی و نقد شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

آکنه پوست خشک

 

داشتن یک برنامه مراقبت پوستی منظم، یکی از بهترین روش های مبارزه با آکنه و خشکی پوست است. اما اگر پوست حساسی دارید، می بایست محصولات مراقبتی پوست خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

پوست های حساس، نسبت به محصولات خشن به سرعت واکنش نشان می دهند.

برای مقابله با خشکی و آکنه، محصولاتی را انتخاب کنید که سبب تحریک پوست نمی شوند. فراموش نکنید پوست هرکس منحصر به فرد است. بنابراین محصولی که برای یک نفر مناسب بوده است لزوما برای شما هم مناسب عمل نمی کند. بنابراین پیش از تهیه ی هر محصولی از کارشناسان پوست کمک بگیرید.

از مصرف محصولات چرب و دارای پایه ی سنگین خودداری کنید. از جمله لوسیون های روغنی، مرطوب کننده ها و ضدآفتاب های سنگین. چنین محصولاتی می توانند منافذ پوست را مسدود کنند. بهتر است از محصولات فاقد چربی و غیر جوش زا استفاده کنید. این نوع محصولات برای هر نوع پوست آکنه ای مناسب هستند.

به خاطر داشته باشید، محصولات حاوی الکل، عطر و رنگ، پوست برخی از افراد را تحریک می کنند.

** راه های مراقبت و درمان آکنه پوست خشک

اگر پوست شما از نوع خشک و آکنه ای است، بهتر است برای شروع درمان ابتدا به جنگ خشکی پوست بروید. به این منظور می بایست از محصولاتی استفاده کنید که به حفظ رطوبت پوست کمک می کنند.

— از یک پاک کننده ملایم برای از بین بردن آلودگی ها، چربی و باکتری ها کمک بگیرید. یک شوینده ی ملایم قادر است منافذ پوستتان را بدون خشک کردن آن تمیز کند.

در این خصوص پیشنهاد: فوم پاک کننده میسلار نوکس (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

— بلافاصله پس از شست و شوی صورت، از یک مرطوب کننده فاقد چربی و غیرجوش زا استفاده کنید.

در این خصوص پیشنهاد: کرم مرطوب کننده لژر اون (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

— در طول روز فقط یکبار صورت خود را بشوئید. با وجود آنکه شست و شوی صورت عوامل محرک را از پوست می زداید، اما شست و شوی زیاد صورت نیز باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شود.

— از اسکراب کردن پوست پرهیز کنید. اسکراب ها علاوه بر تحریک پوست احتمال دارد سبب خشک شدن آن بشوند. از مصرف محصولاتی که حاوی آلفا هیدروکسی اسیدها هستند خودداری کنید. چنین محصولاتی احتمالا سبب از بین رفتن چربی های طبیعی پوست می شوند.

— در انتخاب محصولات ضدجوش هوشیارانه عمل کنید. محصولات ضدجوش معمولا سبب کاهش تولید چربی می شوند که می تواند خشکی پوست را بیشتر کند. (این مسئله برای پوست های چرب مزیت محسوب می شود اما برای پوست های خشک آکنه ای به شدت مضر است.) بنزوئیل پراکساید یکی از موثرترین ترکیبات ضدجوشی است که آثار خشک کنندگی بالایی دارد. اگر پوست شما خشک است توصیه می شود تا حد ممکن از مصرف محصولات حاوی این ترکیب پرهیز کنید.

— رتینوئیدها از دیگر ترکیبات موثر در درمان جوش (و در حقیقت یکی از بهترین گزینه های درمان آکنه های پوست های خشک) هستند. اگر پوست شما خشک و آکنه ای است توصیه می شود برای درمان از محصولات حاوی چنین ترکیباتی کمک بگیرید.

در این خصوص پیشنهاد: ژل لایه بردار پریماکیور دیفاکوپر (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

— در مصرف محصولات درمانی با دقت و احتیاط عمل کنید. به عنوان مثال، قبل استفاده از داروهای ضدجوش، ابتدا به منظور کاهش خشکی پوست، از یک سرم مرطوب کننده ی فاقد چربی روی پوست تمیز خود استفاده کنید. مرطوب کننده یک لایه ی محافظ روی سطح پوست ایجاد می کند و مانع خشک شدن پوست می شود. بعلاوه در جلوگیری از ایجاد جای جوش نیز موثر است.

در این خصوص پیشنهاد: سرم s.o.s وینوسورس کدلی (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

— در خصوص محل استفاده از محصولات ضد جوش مراقب باشید. اگر پوست شما خشک و آکنه ای است می بایست ضدجوش را فقط روی آکنه استفاده کنید. از مصرف چنین محصولاتی روی کل سطح پوست خودداری کنید.

در این خصوص پیشنهاد: تاچ استیک ضدجوش ژان دارسل (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

— بهتر است درمان را با ضد جوش های ضعیف تر و در دوزهای پائین شروع کنید. به این ترتیب جوش بدون آنکه پوست را خشک کند درمان می شود.

علاوه بر رعایت نکات بالا، توصیه های زیر نیز در درمان آکنه های پوست های خشک موثر هستند:

— به جای آنکه پوست خود را با آب داغ بشوئید بهتر است از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ ممکن است سبب ایجاد حس آرامش و تسکین پوست شود، اما پوست را خشک تر می کند و به سطح پوست آسیب می رساند.

— پس از شست و شوی پوست به جای استفاده از حوله یا دستمال، بهتر است اجازه دهید پوست خودش خشک شود. مالیدن حوله یا دستمال به سطح پوست ممکن است خشکی پوست را بیشتر کرده و منجر به تحریک آن شود.

— محیط داخل خانه را با استفاده از دستگاه های بخور سرد مرطوب نگه دارید. تامین رطوبت محیط می تواند به کاهش خشکی پوست کمک کند.

— از دست زدن به پوست صورت خود خودداری کنید. چراکه تماس دست با صورت موجب انتقال آلودگی های دست به صورت شده و در نهایت ممکن است منجر به ایجاد جوش شود.

چه زمانی لازم است به پزشک مراجعه نمود؟

چنانچه پوست شما با رعایت توصیه های بالا و استفاده از محصولات پیشنهادی بهبود نیافت، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید. ایشان می توانند علت خشکی پوست را تعیین کرده و تایید کنند ناراحتی پوستی شما جوش است یا مبتلا به ناراحتی پوستی دیگری (مثلا درماتیت، پسوریازیس، روزاسه و…) می باشید.

جمع بندی…

درمان آکنه در پوست های خشک می تواند شرایط چالش برانگیزی ایجاد کند. چراکه برخی محصولات ضدجوش سبب تشدید خشکی پوست می شوند.

در این حالت افزایش رطوبت پوست در کنار رعایت روتین مراقبتی صحیح، کلید اصلی درمان جوش است. فراموش نکنید بهتر است برای موفقیت در درمان خود قبل از انتخاب هر نوع محصول مراقبت پوستی نخست از راهنمایی یک کارشناس پوست بهره بگیرید.

اما اگر باز هم با رعایت تمام نکات لازم، پیشرفتی در وضعیت پوست خود مشاهده نکردید، لازم است برای تشخیص دقیق به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

 

** معرفی کرم مرطوب کننده لژر اون 

همانطور که در متن مقاله اشاره شد، یکی از مهمترین عوامل در درمان آکنه ی پوست های خشک تامین رطوبت پوست با کمک مرطوب کننده های فاقد چربی است. در این خصوص به چند دلیل کرم مرطوب کننده لژر اون می تواند بهترین انتخاب باشد.

۱- کرم مرطوب کننده لژر اون غیر جوش زا (non comedogenic) می باشد.

۲- این محصول هایپوآلرژیک است و به همین خاطر برای حساس ترین پوست ها قابل استفاده می باشد.

۳- کرم مرطوب کننده لژر اون ساختاری سبک و شبیه اشک چشم دارد و به سرعت جذب می شود.

۴- این محصول قادر است به مدت طولانی رطوبت سطح و عمق پوست را تامین کند.

۵-کرم مرطوب کننده لژر اون به دلیل دارا بودن آب اون دارای خواص ضدالتهاب و التیام بخش پوست می باشد.

 

** مهمترین ترکیبات کرم مرطوب کننده لژر اون 

— ۷۱% آب چشمه اون:

آب چشمه معدنی اون که در ترکیب تمام محصولات این برند وجود دارد غنی از املاح معدنی نایاب و ارزشمند است که خواص درمانی بی نظیری دارد. از جمله مهمترین اثرات این ترکیب می توان به خواص زیر اشاره کرد:

* التیام بخش و ضدالتهاب

* تقویت کننده سیستم دفاعی پوست

* تامین کننده ی رطوبت مورد نیاز پوست

* کمک به کنترل خارش و التیام بخش تحریکات پوستی

* ضد رادیکال آزاد بواسطه ی خواص آنتی اکسیدانی

 

— کمپلکس لیبپوموسین-میبوسرین (تکنولوژی هیدرانس اپتیمال انحصاری اون)

این کمپلکس عملکردی مشابه مکانیسم اشک چشم ایفا می کند. لیپوموسین ترکیبی است که به تولید پروتئین های اشک چشم کمک می کند. لیپوموسین بکار رفته در محصولات هیدرانس اپتیمال اون، با توزیع یکنواخت آب معدنی اون در لایه های مختلف پوست، رطوبت سطح و عمق پوست را تامین می کند.

میبوسرین یک کمپلکس لیپیدی است که مانع تبخیر اشک چشم می شود. میبوسرین در کنار لیپوموسین با ایجاد یک لایه ی محافظ و یکنواخت لیپیدی در سطح پوست مانع تبخیر رطوبت پوست می شود. بدین ترتیب ماندگاری اثر رطوبت رسانی افزایش می یابد.

 

— روغن دانه سویا

روغن دانه سویا، یک روغن گیاهی است که همانطور که از نام آن پیداست از دانه های سویا استخراج می شود. این ترکیب سرشار از ویتامین E می باشد به همین خاطر یک آنتی اکسیدان قدرتمند محسوب می شود و از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد حفاظت می کند.

 

— روغن گلرنگ (Safflower oil)

روغن گلرنگ که از دانه های گیاه گلرنگ بدست می آید سرشار از لینوئیک اسید است. براساس مطالعات، مصرف موضعی لینولئیک اسید به علت رفع انسداد منافذ پوست در درمان آکنه موثر است. از دیگر خواص این ترکیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* تقویت سد دفاعی پوست و بهبود عملکرد آن

* تسریع روند ترمیم زخم و جلوگیری از ایجاد لک ناشی از جوش

* دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد پیری پوست

* شفاف کننده ی پوست

 

** روش مصرف کرم مرطوب کننده لژر اون 

روزی یک تا دوبار روی سطح پوست تمیز و خشک صورت و گردن استفاده شود. بهتر است تا جذب کامل کرم ماساژ داده شود.

 

** نقد و بررسی کرم مرطوب کننده لژر اون 

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

متاسفانه برخی منابع به اشتباه مات کنندگی را جزو یکی از خواص این محصول درج نموده اند. این مسئله موجب شده تا برخی افراد که با چنین تصوری این محصول را خریداری کرده اند به انتظارات خود نرسیده و بنابراین از کرم مرطوب کننده لژر اون رضایت نداشته اند.

براساس مندرجات سایت رسمی اون و همچنین بازخورد مصرف کنندگان، کرم مرطوب کننده لژر اون، خواص مات کنندگی ندارد. بنابراین مسلما برای پوست های خیلی چرب گزینه ی مناسبی نیست. همانطور که در متن مقاله اشاره شد، این محصول مناسب پوست های خشک آکنه ای، نرمال یا مختلط است. بعلاوه پوست های حساس نیز قادر به استفاده از آن می باشند و اگر این محصول براساس نیاز پوست انتخاب شود، بی شک یکی از بهترین هاست.

براساس نظرات درج شده ی مصرف کنندگان، کرم مرطوب کننده ی لژر اون بافت بسیار سبکی دارد که هیچ اثری از چربی بر جای نگذاشته و به همین خاطر پایه ی مناسبی برای آرایش است. این محصول ایده آل پوست های دارای آکنه های بزرگسالی یا فصلی نیز می باشد و به هیچ عنوان جوش زا نیست.

کرم مرطوب کننده ی لژر اون سایز مناسبی دارد و به راحتی در کیف قابل حمل است. با توجه به کیفیت و بازار رقیب نیز می توان قیمت آن را مناسب ارزیابی نمود.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید