اهمیت شوینده پوست چرب و فوم پاک کننده میکروبیوتیک گینو

  • صفحه اصلی
  • پوست
  • اهمیت شوینده پوست چرب و فوم پاک کننده میکروبیوتیک گینو
اهمیت شوینده پوست چرب و فوم پاک کننده میکروبیوتیک گینو

چربی تولید شده توسط بدن، به سالم ماندن پوست کمک می کند، اما وقتی همین چربی، بیش از حد باشد، می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

پوست های چرب، مسائل و مشکلات متعددی را می توانند تجربه کنند، از جمله برق ناخوشایند پوست بویژه در ناحیه بینی و پیشانی (T-Zone)، منافذ باز، ایجاد آکنه های مداوم و …

اگر چهره شما به طور طبیعی چرب است، بدون شک، این مشکلات را به خوبی می دانید.

اما ممکن است در رابطه با اینکه چه کارها و مراقبت هایی را جهت کاهش و رفع این مشکلات انجام دهید، آگاهی کافی نداشته باشید.

خوشبختانه روشهای زیادی جهت کاهش میزان ترشح سبوم و چربی پوست وجود دارد. استفاده از شوینده های مناسب پوست چرب، تونرها تا سایر محصولات مراقبتی و درمانی پوست چرب، همه و همه می توانند در این امر موثر باشند.

اولین، اصلی ترین و پایه ای ترین گام مراقبت پوست، شستن صورت به روشی صحیح است. ورای شستن پوست فقط با آب ولرم رو به گرم، شست شوی منظم و عمقی پوست، راهکاری ایده آل برای پوست های چرب است.

استفاده از شوینده ای مناسب و ایده آل پوست چرب، می تواند پوست را بطور عمقی تمیز نموده، منافذ را پاکسازی، التهابات را به حداقل رسانده و چهره ای شاداب و شفاف را به ارمغان آورد.

در این مقاله به بررسی اهمیت شوینده در مراقبت پوستی پرداخته و فوم میکروبیوتیک گینو، به عنوان محصولی موثر، معرفی شده و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

 

اهمیت استفاده از شوینده:

اولین گام مراقبت پوست، پاک نمودن صحیح آن می باشد!

در خصوص استفاده از پاک کننده ها، متخصصان پوستی با اشتراک نظر، موثرترین راه جهت مدیریت پوست های چرب و روغنی را، تمیز کردن پوست صورت دوبار در روز (صبح و شب) می دانند.

شست و شوی صورت بخش مهمی از مراقبت روتین و روزانه از پوست می باشد.

همانگونه که عنوان گردید بهترین حالت پاک نمودن صورت دوبار در روز، صبح و شب است.

پاک نمودن پوست صورت در صبح سبب حذف چربی ایجاد شده در طول شب می گردد:

اینکه صبح ها قبل از شروع مراقبت روتین پوست و آرایش آن، از یک شوینده و پاک کننده ی مناسب استفاده شود، بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین اثرات آن حذف چربی و سبوم ایجاد شده در طول شب می باشد که می تواند با باقی ماندن بر روی پوست سبب ایجاد جوش و همچنین کدری و کثیفی صورت گردد.

شست و شوی پوست در شب، سبب کاهش میزان چربی بر روی پوست و حذف آلودگی ها از منافذ پوستی می گردد:

این مساله در حذف جوش هایی که علت ایجاد آن چربی زیادی و یا باکتری ها می باشند، بسیار موثر است. زیرا پوست صورت در طول روز مستقیما در معرض انواع آلودگی ها شامل گرد و خاک، غبار و انواع باکتری های موجود در هوا و سطوح مختلف که از طریق دست می تواند به پوست صورت انتقال یافته و وارد منافذ گردند، می باشد. آلودگی ها و باکتری ها می توانند منافذ پوستی را بسته و سبب ایجاد جوش گردند.

شست و شوی صورت سبب حذف آرایش از روی پوست می گردد:

واجب است که قبل از خواب، صورت خود را از هرگونه آرایش پاک نمایید. آرایش پوست سبب افزایش ترشح چربی و مسدود شدن منافذ پوست گشته و شانس ابتلا به جوش افزایش می یابد. همچنین ماندن آرایش بر روی پوست سبب کم طراوتی و کدری چهره و پیری زودرس می گردد.

شست و شوی صورت سبب تمیز باقی ماندن بالش شما می شود!

اگر پوست خود را تمیز نکنید، کلیه آلودگی ها، چربی و مواد آرایشی به روکش بالش منتقل می شود. اگر بصورت مرتب روکش بالش خود را تغییر ندهید تمامی کثیفی ها انباشته شده و هر شب با استفاده مجدد از روکش بالش به پوست منتقل می شود. این امر موجب مشکلات پوستی و واکنش های پوستی می گردد.

 

جهت مراقبت و کنترل چربی، استفاده از یک پاک کننده ملایم و مناسب پوست های چرب پیشنهاد می گردد.

* در ابتدا و برای شستن صورت خود، با دستان تمیز شروع کنید! مطمئنا نمی خواهید کلیه آلودگی های پوست دست خود را که در مجاورت با بسیاری نقاط آلوده است، به پوست صورت خود منتقل کنید! در اینصورت حتی اثر بهترین و مناسب ترین شوینده ها را خنثی نموده اید!

* جهت شست و شوی صورت از آب ولرم استفاده کنید. قطعا دمای آب بسیار مهم است. نه به این دلیل که برخی فکر می کنند، منافذ پوستی در پاسخ به آب گرم و یا سرد، باز یا بسته می شوند. خیر!

آب گرم یا داغ سبب گشاد شدن رگ های خونی شده و در نتیجه می تواند سبب تحریکات پوستی گردد و آب سرد نیز جهت پاک نمودن و از بین بردن آلودگی ها، اثربخشی کمتری دارد.

* شوینده ای مناسب است که علاوه بر حذف آلودگی ها و کثیفی و همچنین هیدراته نمودن پوست، سبب کنترل چربی بر روی پوست شده و اثرات دیگری از جمله خواص مات کنندگی، موثر در جمع نمودن منافذ و … داشته باشد.

* از صابون برای شستن پوست خود استفاده نکنید، ترکیبات صابونی خشن بوده، خاصیت قلیایی داشته و آسیب های پوستی را در بر دارد. در نظر داشته باشید استفاده از لیف و پارچه های شستشو می توانند سبب تحریک ترشح بیشتر چربی و سبوم گردند.

* از انگشتان خود برای شست و شوی صورت استفاده کنید. از جمله نکات مهمی که در AAD نیز ذکر شده است، (The American Academy of Dermatology)، این است که از شست و شوی صورت با هر چیز دیگری به غیر از انگشتان خودداری کنید. همانگونه که پیشتر عنوان گردید لیف ها و پدهای شست و شو ممکن است سبب تحریکات پوستی گردند.

* هنگام شستن صورت، پوست خود را بصورت دایره ای ماساژ دهید. به میزان مناسب شوینده را روی انگشتان مالیده و با حرکات دایره ای بسیار ملایم صورت خود را ماساژ دهید. بر روی ناحیه تی زون (روی بینی و پیشانی) که چرب تر می باشند، تمرکز بیشتری داشته باشید.

* به شست و شوی پوست صورت خود زمان اختصاص دهید. زمان زیادی نیست، ۳۰ ثانیه تا حداکثر ۱ دقیقه، اجازه دهید شوینده صورت شما با پوست در تماس باشد و ماساژ دایره ای دهید و سپس پوست را آبکشی نمایید.

* پس از شست و شو، صورت خود را با استفاده از یک حوله بسیار لطیف، با ملایمت بسیار، خشک نمایید. از کشیدن حوله و ایجاد اصطکاک با پوست خودداری شود.

* پس از شوینده استفاده از تونر را فراموش نکنید. تونرها سبب تکمیل فرایند پاک کنندگی و تنظیم pH پوست می گردند.

اگر از آکنه رنج می برید، در کنار مراقبت های اولیه، لازم است محصولی درمانی شامل بنزوئیل پراکسید، اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک، بتاهیدروکسی اسید و … استفاده نمایید.

 

پیشنهاد: فوم میکروبیوتیک گینو

فوم میکروبیوتیک گینو:

گینو یکی از برندهای تخصصی و قوی مراقبت از پوست فرانسوی با بیش از ۵۰ سال تجربه در این زمینه می باشد. این برند در زمینه ارائه محصولات خانگی و سالنی فعالیت داشته و با تجربه ای منحصربفرد در ایجاد تکنیک های جدید درمانی و بواسطه دارا بودن متخصصین خبره، به ارائه محصولاتی با کیفیت، نوآوری و اثربخشی بالا پرداخته و توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است.

این برند بیش از ۱۷۰۰۰ سالن زیبایی و مراقبت در سراسر دنیا را به خود اختصاص داده است.

لابراتوار گینو دارای استاندارد GMP (Good Manufacturing Practice) است که بدون ضرر بودن محصولات و اثربخشی بالای آنها را تضمین می کند. این برند همچنین دارای استاندارد ISO22716 می باشد.

محصولات مراقبتی پوست چرب گینو، برای نیازهای پوست چرب طراحی شده و با در نظر گرفتن مشکلات و نیازهای این دسته، سبب رفع مشکلات ناشی از چربی پوست می گردد.

محصولات پوست چرب گینو، پوست را پاکسازی نموده و در مات شدن پوست و کاهش ترشح چربی موثر می باشند.

فوم (موس) میکروبیوتیک گینو، شوینده مناسب پوست های چرب، مستعد جوش و یا دارای جوش می باشد که یک پاک کننده کامل آرایش و آلودگی ها از سطح پوست چرب است.

ویژگی های این محصول عبارتند از:

مناسب پوست های مختلط، چرب، مستعد جوش و یا دارای جوش و منافذ باز

پاک کننده عمقی و کامل پوست

تنظیم کننده ترشح چربی پوست

تنظیم کننده pH پوست

موثر در کاهش جوش و آکنه بعنوان مکمل درمان

موثر در جمع کنندگی منافذ باز پوست

دارای خاصیت ضد باکتری (آنتی باکتریال) قوی

دارای بافت فومی و بسیار سبک

بدون ایجاد حس خشکی و کشیدگی در پوست

فاقد پارابن

 

ترکیبات موثر:

عصاره برگ درخت زیتون:

این عصاره از برگ گیاه Olea europaea گرفته می شود که به عنوان درخت زیتون معروف است.

این ترکیب که بر روی پوست اعمال می شود، سبب محافظت از پوست در برابر اثرات شدید هوا، عناصر، عوامل استرس زا و آلاینده های محیطی می گردد. این ترکیب پوست را تغذیه و پاکسازی نموده و اثرات ضدپیری نیز دارد. همچنین دارای خواص ضدالتهابی و تسکین دهنده پوست بوده و در ترمیم آسیب های پوستی و کاهش قرمزی موثر است.

این ترکیب در صنعت آرایشی و دارویی کاربرد فراوان دارد.

خواص مورد استفاده در صنایع آرایشی: ضدالتهاب، ضدباکتری، ضدقارچ، ضد میکروب، آنتی اکسیدان، ضدعفونی کننده، محافظت کننده

از عصاره برگ زیتون در شوینده میکروبیوتیک گینو جهت تغذیه پوست چرب و خواص ضدالتهاب و تسکین دهندگی آن بهره جسته اند.

روی:

عنصر روی، علاوه بر خواص فراوان خود، در مبحث آکنه نیز مطرح است. روی می تواند در مبارزه با ویروس ها و باکتری ها موثر واقع گردد. همچنین دارای خواص ضد التهابی بوده و در تسکین قرمزی و سوزش ناشی از آکنه متوسط تا شدید و حتی کاهش ظاهر زخم های ناشی از آکنه موثر است.

توجه: جالب است بدانید از این عنصر جهت تسکین سایر بیماری های التهابی پوست نیز استفاده می کنند، از جمله: ملاسما، روزاسه، درماتیت سبورئیک، اگزما و…

عنصر روی بکار رفته در فرمولاسیون این محصول، سبب حفظ تعادل pH پوست کاربرد داشته و اثرات ضدالتهابی دارد.

عصاره نارگیل:

عصاره نارگیل که به دلیل خواص سلامت خود بسیار معروف است در محصولات مراقبت پوستی نیز کاربردی فراوان دارد.

این ترکیب سرشار از اسیدهای چرب اشباع شده (شامل اسید لوریک، اسید میریستیک، کاپریلیک، پالمیتیک، اولئیک، لینولئیک، کاپریک و استئاریک) می باشد.

عصاره نارگیل خاصیت ضدمیکروبی داشته و سبب محافظت در برابر میکروارگانیسم های مضر می گردد. این مساله بویژه در سلامت پوست حائز اهمیت است.

عصاره نارگیل همچنین خواص ضدالتهابی داشته و با بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی، التهاب را کاهش می دهد.

براساس تحقیقات صورت گرفته اسید لوریک و اسیدکاپریک عوامل اصلی ویژگی های ذکر شده می باشند.

مطالعات بیشماری نشان داده است که اسید لوریک که تقریبا نیمی از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد، سبب از بین بردن باکتری های مولد آکنه می شود.

همچنین تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است اسید لوریک در جلوگیری از رشد باکتری های مولد آکنه، موثرتر از بنزوئیل پراکساید عمل می کند.

علاوه بر دو تاثیر ذکر شده، استفاده از این ترکیب بر روی پوست می تواند به مرطوب نگه داشتن پوست کمک کند.

عصاره نارگیل بکار رفته در فرمولاسیون شوینده میکروبیوتیک گینو، بدون ایجاد چربی اضافی بر روی پوست، در تامین رطوبت لازم در پوست موثر بوده و از حس کشیدگی و خشکی پوست جلوگیری می کند. همچنین این ترکیب با آثار ناشی از پیری پوست و ایجاد چروک، مبارزه می نماید.

عصاره دانه درخت نخل:

روغن دانه پالم، بواسطه دارا بودن محتوای بالای آنتی اکسیدان ها، کاروتن و سایر مواد مغذی دارای خواص حیرت انگیزی برای پوست می باشد.

برخی ترکیبات موجود در این روغن پرخاصیت عبارتند از ویتامین E، لیکوپن و بتاکاروتن (دو کاروتنوئید اصلی)، کوآنزیم q10 (CoQ10)، ویتامین K، اسکوالن، فلاونوئیدها و … می باشد.

استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون فوم شوینده میکروبیوتیک، سبب محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد و عوامل مضر محیطی شده، پوست را تسکین و التیام می بخشد.

روغن کرچک:

روغن کرچک یک قابض طبیعی است؛ که باعث پاکسازی پوست و حذف گرد و خاک، آلودگی ها، چربی اضافی، باکتری ها و سایر سموم ایجاد آکنه می گردد.

این روغن در آبرسانی پوست موثر بوده و همچنین محرک تولید کلاژن می باشد. همچنین دارای اثرات ضد میکروبی بوده و موجب کاهش التهاب، تورم و قرمزی پوست می گردد.

کمپلکس سبوکسیدین:

این کمپلکس، ترکیب انحصاری برند گینو می باشد و شامل مجموعه ای از ترکیبات فعال بوده که سبب تنظیم ترشح چربی و اثرات ضدمیکروبی می باشد.

اطلاعاتی در خصوص عوامل تشکیل دهنده این کمپلکس در دسترس نیست، چه بسا ممکن است برخی ترکیبات موثر ذکر شده در این کمپلکس گنجانده شده باشند.

 

مصرف:

روزانه دو بار صبح و شب، به میزان مناسب فوم را روی پوست مرطوب صورت و گردن مالیده، با استفاده از حرکات دایره ای و بویژه در نواحی چرب تر (پیشانی و بینی) ماساژ داده و سپس آبکشی نمایید.

از استفاده محصول جهت ناحیه دور چشم اجتناب شود.

 

نقد و بررسی فوم شوینده میکروبیوتیک گینو:

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

بررسی ترکیبات موثر بکار رفته در فرمولاسیون گینو، عملکرد مطلوب این محصول را به عنوان شوینده پوست چرب جهت کنترل چربی پوست نشان می دهد.

عمده مصرف کنندگان، از این محصول رضایت کامل داشته اند.

بافت فومی محصول مورد استقبال اکثر مصرف کنندگان قرار گرفته است. بافت آن بسیار سبک بوده و بطوریست که روی پوست سرریز نمی شود.

شوینده میکروبیوتیک احساس کشیدگی یا خشک در پوست ایجاد نمی کند. هر چند در نظر داشته باشید، پوست های چرب تحت درمان جوش، حتما باید استفاده از یک رطوبت رسان مناسب را در برنامه مراقبتی خود قرار دهند.

این محصول ملایم بوده و در حین پاک کنندگی قدرتمند، سبب التهاب و تحریکات پوستی نمی گردد.

این محصول فاقد پارابن و الکل می باشد.

در نهایت اگر مصرف کننده این محصول می باشید، با درج نظرات خود، ما را در جهت راهنمایی هر چه بهتر مصرف کنندگان یاری نمایید.

 

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیازهای آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

برچسب ها:
پیام بگذارید