پوست حساس و سرم رمدی کامفورت زون

پوست حساس و سرم رمدی کامفورت زون

آخرین بروزرسانی

اصطلاح “پوست حساس” یک اصطلاح کلی برای تعدادی از شرایط پوستی است.

به طور کلی، وقتی مردم می گویند پوستشان حساس است، به این معنی است که پوست آن ها از دنیا متنفر است و با حداقل تحریکات، تحریک می شود.

اگرچه پوست حساس می تواند در هر نقطه از بدن ظاهر شود اما علائم آن روی پوست صورت آشکارتر است.

مطالعات اخیر نشان داده است که تعداد رو به رشدی از افراد، علائمی مانند قرمزی، کشیدگی و سوزش (علائم پوست حساس) را تجربه می کنند.

در ادامه ی مقاله راه هایی جهت درمان و مراقبت از پوست های حساس معرفی شده و محصولی مناسب برای این دسته از افراد از برند کامفورت زون یعنی سرم رمدی کامفورت زون معرفی و از دید مصرف کنندگان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 

پوست حساس

نکاتی در مورد پوست های حساس:

** علائم پوست حساس عبارتند از: راش، خارش، سوزش، گرگرفتگی، قرمزی و …

** پوست های حساس به عواملی مانند سرما، گرما، نور خورشید، باد، لوازم آرایشی و … واکنش بیش از حد نشان می دهند.

** لایه برداری بیش از حد، استرس طولانی مدت و استفاده ی نادرست از محصولات نیز می توانند باعث ایجاد حساسیت حتی در پوست های سالم شوند.

** هنگامی که استرس دارید، پوست سیگنالهای استرس داخلی را حس می کند، ملتهب تر شده و جهت بهبودی به زمان بیشتری نیاز دارد.

** اگر میکروبیوتای طبیعی (مجموعه “باکتریهای خوب” که روی سطح پوست ما وجود دارند) نامتعادل باشد، پوست قادر به از بین بردن باکتری های مضر موجود در محیط نیست و بیشتر مستعد حساسیت می شود.

** زمانیکه بریر پوستی (سد طبیعی پوست در برابر عوامل استرس زای خارجی) آسیب ببیند، راحت تر تحریک می شود.

بهترین راه های مدیریت پوست حساس:

پوست خود را سالم نگه دارید:

سالم نگه داشتن پوست می تواند آسیب های پوستی را به حداقل برساند.

اولین قدم برای داشتن پوستی سالم، تمیز نگه داشتن و مرطوب کردن مناسب آن است. پوست خیلی خشک یا خیلی چرب راحت تر تحریک می شود.

محافظت از پوست در برابر باد و آسیب های ناشی از نور خورشید بسیار مهم است زیرا پوست آسیب دیده بیشتر تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار می گیرد.

برای داشتن پوستی سالم، نوشیدن آب و دنبال کردن رژیم غذایی سالم نیز اهمیت فراوانی دارد. برخی ویتامین ها، بطور ویژه ای سبب بهبود سلامت پوست می گردند. بعنوان مثال، ویتامین های گروه B (ریبوفلاوین، نیاسین، بیوتین، B6 و B12) به مرطوب نگه داشتن پوست کمکی ویژه می کنند.

لباس های مناسب انتخاب کنید:

نوع لباس هایی که می پوشید و نحوه ی تمیز کردن آن ها را مورد توجه قرار دهید. سعی کنید لباس های تنگ نپوشید و در عوض لباس های راحت و ساخته شده از الیاف نرم و طبیعی مانند نخ و ابریشم را امتحان کنید.

مواد شوینده و نرم کننده ای که برای تمیز کردن لباس های خود استفاده می کنید، باید بر روی پوست شما نیز ملایم باشند.

واکنشهای آلرژیک را دنبال کنید:

اگر آلرژی دارید، بیابید که چه عواملی باعث ایجاد آن شده و در نتیجه از آن اجتناب کنید. متأسفانه، هیچ درمانی برای رهایی از آلرژی های پوستی وجود ندارد، بنابراین باید یاد بگیرید که با آن زندگی کنید.

اگر نمی توانید دلیل آلرژی خود را به تنهایی مشخص کنید، از یک متخصص پوست جهت مشاوره و انجام تست آلرژی کمک بگیرید.

شرایط اساسی را درمان کنید:

برای تسکین پوست تحریک شده ی خود، شرایط اساسی پوستی (مانند روزاسه، آکنه، پسوریازیس و غیره ) که در حساسیت پوست تاثیری ویژه دارند، را درمان کنید. اگر شرایط را تحت کنترل بگیرید، به حساسیت نیز کمک می کنید.

محصولات هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic) را امتحان کنید.

بسیاری از محصولات موجود در بازار برای پوست های حساس مناسب نیستند. سعی کنید محصولات هایپوآلرژنیک و محصولاتی بدون ترکیبات زیاد، فاقد بو، الکل یا مواد نگهدارنده را استفاده کنید.

 

همانطور که ذکر شد اگر تعادل فلور طبیعی پوست بهم بخورد پوست بیشتر مستعد حساسیت می شود. در نتیجه از جمله اهداف و مرزهای جدید محصولات آرایشی استفاده از مواد تشکیل دهنده ای است که از جامعه ی باکتری های خوب و میکروبیوتای پوست ما محافظت می کنند.

کامفورت زون از جمله برندهایی است که با در نظر گرفتن این مساله، گروه رمدی (REMEDY) را جهت بهداشت و مراقبت پوست های حساس و اینتولرانت به بازار عرضه کرده است.

گروه رمدی با استفاده از ترکیبات منحصر بفرد خود و افزایش قدرت نوعی پری بیوتیک طبیعی موجب ارتقا سلامت پوست و تامین دفاع بیشتر آن می شود.

 

پری بیوتیک:

برای آشنایی با پری بیوتیک، ابتدا باید با پروبیوتیک ها آشنا شویم.

پروبیوتیک ها مجموعه ای از باکتری های مفید بدن هستند که باعث حفظ تعادل میان باکتری های خوب و بد می شوند. نقش اصلی آن ها در پوست، حفظ و تقویت لایه ی محافظتی سطح پوست و در نتیجه افزایش کیفیت و سلامت آن می باشد.

پری بیوتیک ها مواد مغذی غیر قابل هضم و غذای اصلی پروبیوتیک ها هستند. به همین دلیل امروزه بسیاری از محصولات پوستی به منظور افزایش جمعیت پروبیوتیک ها در فرمولاسیون محصولات خود از پری بیوتیک ها استفاده می کنند.

پری بیوتیک مورد استفاده در گروه رمدی کامفورت زون:

 آلفا گلوکان الیگوساکارید (پری بیوتیک با منشا طبیعی): نوعی پری بیوتیک مشتق شده از قندهای طبیعی است که دارای عمل دفاعی می باشد.

الیگوساکارید، به عنوان یک پری بیوتیک، از فلور طبیعی پوست محافظت می کند، درنتیجه باعث تقویت میکرو ارگانیسم هایی می شوند که روی سطح پوست وجود دارند.

 

درباره ی کامفورت زون:

  • ماموریت کامفورت زون:

ماموریت کامفورت زون، پرورش زیبایی در داخل و اطراف ما و ترویج یک سبک زندگی آگاهانه است. کامفورت زون، پوست، بدن و ذهن را از طریق راه حل های پایدار، مبتنی بر علم و تجربیات منحصر به فرد، ضمن مراقبت از مردم و کره ی زمین، بهبود می بخشد.

  • سه اصل مهم کامفورت زون:

SKIN (پوست): تحقیقات مداوم کامفورت زون به بهترین وجه ممکن و با هدف شناخت پوست و تضمین تامین زیبایی، سلامت و نشاط آن انجام می شود.

SCIENCE (علم): پیشرفته ترین مطالعات علمی و پزشکی انجام شده در کمپانی کامفورت زون، راهنمای پیشرفت مستمر و اهداف متعالی آن است.

SOUL (روح): هدف کامفورت زون تنها مراقبت از پوست نیست، بلکه هدف بالاتر آن کمک و تشویق مردم به مراقبت از خود و پرورش روح و گرفتن آرامش است.

شعار اصلی کامفورت زون:

SKINCARE SCIENCE WITH A SOUL : به این معنی که کامفورت زون به دانش مراقبت از پوست روحی تازه می بخشد.

  • تیم علمی

کامفورت زون دائما در حال همکاری با تیمی از پزشکان و دانشمندان است به طوری که هر راه حل مراقبت از پوست، ابتکاری ترین و موثرترین پاسخ یکپارچه به یک نیاز خاص پوست است.

یافته های آنها که از پیشرفت پروژه های جدید پشتیبانی می کند، در قالب کتابی تحت عنوان  SKIN REGIMAN به چاپ رسیده و جهت راهنمایی سبک زندگی بهتر در تمام سالن های اسپای کامفورت زون در سراسر دنیا قرار دارد.

  • فلسفه ی فرمولاتیو

CONSCIOUS SKIN SCIENCE™ به معنای یک رویکرد پایدار و آگاهانه نسبت به پوست و محیط زیست است.

 

بسی

کمپانی کامفورت زون در ساخت محصولات خود، بهترین ترکیبات با منشا طبیعی، پیشرفته ترین مولکول ها و سیستم های عامل با تکنولوژی بالا را انتخاب می کند.

این کمپانی همچنین از مشتقات حیوانات، سیلیکون ها، روغن های معدنی، پارابن ها، رنگ های مصنوعی و دیگر ترکیباتی که ممکن است برای پوست یا کره ی زمین مضر و تهاجمی باشند، استفاده نمی کند.

بعلاوه فرمولاسیون آن ها توسط متخصصین پوست تست شده و اثربخشی آن ها از نظر بالینی اثبات شده است.

نکته: فرمولاسیون محصولات قابل استفاده برای افراد وگان می باشند.

 

سرم رمدی کامفورت زون (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

این سرم قوی با خواص تسکین دهندگی و تقویت کنندگی، مناسب پوست های حساس (ژنتیکی)، حساس شده (اکتسابی) و پوست های مستعد قرمزی (اعم از قرمزی موضعی یا پراکنده) می باشد.

این سرم سبک، به تنهایی یا همراه با کرم، یک التیام و احساس راحتی فوری برای پوست فراهم می کند.

 

خواص و مزایای سرم رمدی:

** مناسب برای پوست حساس، حساس شده و مستعد قرمزی

** ایده آل برای زمانیکه پوست بوضوح قرمز دیده می شود (موضعی یا پراکنده)

** پیشنهاد شده پس از قرارگیری در معرض آفتاب

** مرطوب کننده با اثر التیام بخشی

** دارای خواص ضدالتهابی، کاهنده ی قرمزی و تقویت دیواره ی مویرگی بواسطه ی دارا بودن عصاره ی گل مگنولیا و زوفای مکزیکی

** نرم کننده، تغذیه کننده و پیشگیری از بروز چین و چروک با دارا بودن روغن مارولا و روغن باباسو

** تقویت سد دفاعی پوست با ایجاد یک لایه ی محافظ و آبرسان با داشتن قند پری بیوتیک

** تسکین دهنده و آرامش بخش

** ضد قرمزی

** 93% از ترکیبات با منشا طبیعی

** بدون بو

** بافت سبک

** دارای ساختار کرمی لطیف و جذب بالا

** فاقد سیلیکون

** فاقد پارابن

 

 ترکیبات:

** قند پری بیوتیک

** گل لاله ی عباسی (MARVEL OF PERU)

این گل که (بدلیل فعال بودن در شب و بسته بودن گلبرگ های آن در روز) به گیاه زیبای شب معروف است، بر روی پوست دارای اثرات تسکین دهنده می باشد و به کاهش التهابات پوستی و قرمزی کمک می کند.

مزایای آن روی پوست:

** ضد قرمزی

** ضد خارش

** کاهش التهاب

** کاهش سوزش یا گزگز شدن پوست

(نکته: این گل 4 اثر بالا را از طریق کنترل سیگنال های التهابی- عصبی و کنترل ارتباط بین سلول های اپیدرم و عصبی، با کاهش تعداد گیرنده های التهابی در سطح کراتینوسیت انجام می دهد.)

** افزایش تولید سرامید و هیالورنیک اسید

 

** زولفای مکزیکی (MEXICAN HYSSOP)

این گیاه که بومی مکزیک و جنوب غربی ایالت متحده ی آمریکا است برای پوست دارای خواص زیر می باشد:

** ضدالتهاب قوی بواسطه دارا بودن فلاونوئیدها

** ضدقرمزی از طریق:

  • برطرف کردن احتقان
  • به گردش درآوردن جریان خون
  • قوی کردن دیواره ی عروق خونی (برای پیشگیری از نشت خون از بستر رگ ها)

 

** روغن مارولا (MARULA):

این روغن که از دانه ی یک گیاه در آفریقای جنوبی استخراج می شود، بسیار مغذی بوده و سرشار از امگا 9، ویتامین E و فیتواسترول های تقویت کننده ی سیمان بین سلولی می باشد.

خواص این روغن برای پوست:

** تقویت سد دفاعی پوست

** جلوگیری از تبخیر آب پوست

** جلوگیری از ورود مواد خارجی حساسیت زا به داخل پوست

** بازسازی لیپیدها و اسیدهای چرب بریر پوست

 

** روغن باباسو (هسته نخل برزیلی):

باباسو نوعی نخل بومی کشور برزیل است. روغن هسته باباسو به دلیل خواص معجزه آسای رطوبت رسانی برای انواع پوست (هم چرب و هم خشک) مورد استفاده قرار می گیرد.

این روغن بسیار سبک بوده و باعث ایجاد جوش روی پوست نمی شود. این روغن که سرشار از امگا ۳، امگا ۶، انواع ویتامین ها و املاح معدنی با اثر تغذیه رسانی می باشد دارای خواص التیام بخشی و افزایش خاصیت کشسانی پوست نیز می باشد.

** گلیسرین:

گلیسرین یک مرطوب کننده با منشا گیاهی است که با ایجاد یک لایه محافظ روی پوست مانع از دست رفتن رطوبت آن شده و پوستی نرم، شاداب و جوان را فراهم می کند.

 

 نحوه ی مصرف:

روزانه 2 بار، صبح و عصر، بطور مستقیم روی پوست خشک استفاده شود.

برای یک اقدام و تاثیر قوی، برای پوست های بسیار تحریک شده، در شرایط آب و هوایی پر باد و ناملایم، پیشنهاد می شود سرم همراه با کرم رمدی یا کرم دیفنس رمدی استفاده شود.

 

 نقد و بررسی سرم رمدی کامفورت زون:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس نظر مصرف کنندگان این محصول برای پوست هایی که در عوامل محیطی حساس و قرمز شده اند کاملا مناسب است و در کاهش قرمزی پوست بسیار موثر می باشد.

این سرم کاملا بدون بو با بافتی سبک می باشد بنابراین برای آن دسته از افرادی که نمی توانند محصولات با بافت سنگین و رایحه دار را استفاده کنند، کاملا مناسب است.

این محصول علاوه بر کاهش علائم پوست های حساس مانند قرمزی، کشیدگی، سوزش و… می تواند سبب نرم و لطیف شدن پوست شود.

در آخر با توجه به جایگزین شدن گروه رمدی به جای گروه اسکین رزونانس و جدید بودن محصولات در تاریخ فعلی، تعداد نظرات محدودی در مورد آن وجود دارد.

بنابراین در صورتیکه جزء مصرف کنندگان این محصول می باشید، با به اشتراک گذاشتن تجربیات مصرف خود، ما را در ارائه بازخورد هرچه مطلوب تر این محصول و آگاهی دقیق تر مصرف کنندگان، یاری نمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیازهای آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x