جمع کردن منافذ با تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما

جمع کردن منافذ با تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما

پوست بزرگترین عضو بدن، شامل میلیون ها منفذی است که بیشتر آن ها با چشم انسان قابل رویت نیستند. همه ی این منافذ باز بوده و به پوست اجازه ی تنفس می دهند.

هر منفذ شامل یک فولیکول مو و همچنین غدد سباسه (که چربی به نام سبوم را تولید می کند) می باشد. مقادیر این غدد در منافذ صورت، پشت، قفسه ی سینه و کشاله ی ران فراوان هستند.

از طرفی هورمون ها در تولید مقدار سبوم بدلیل تحریک غدد سباسه نقش دارند. از آنجایی که یکی از علل بزرگ شدن منافذ پوست، مقادیر بالای سبوم تولید شده می باشد (در ادامه به آن اشاره می شود)، به دلیل تاثیر بیشتر هورمون ها روی صورت و نقش آن ها در تولید سبوم، منافذ روی صورت، بخصوص بینی، پیشانی و گونه ها، نسبت به منافذ دیگر نقاط بدن، بزرگتر هستند.

در ادامه به علل بزرگ شدن منافذ باز پوست و راه حل هایی جهت درمان و پیشگیری از آن اشاره می شود.

در انتهای مقاله نیز تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما به عنوان محصولی موثر در کاهش ظاهر منافذ باز پوست معرفی و از دید مصرف کنندگان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 

منافذ بزرگ

نکاتی درمورد منافذ صورت:

  • هر نوع پوستی (چرب، نرمال یا خشک) می تواند دارای منافذ بزرگ و باز باشد.
  • این منافذ می توانند باعث خسته و کدر بنظر رسیدن پوست شوند، بخصوص اگر آن ها با خاک، باکتری، چربی یا سلول های مرده مسدود شده باشند.
  • با وجود آنکه منافذ باز، از نظر پزشکی، مشکل ساز نیستند اما ممکن است برخی افراد با اهداف زیبایی مایل به درمان این وضعیت باشند.
  • در نوجوانان و بزرگسالانی که مستعد آکنه هستند، منافذ باز ممکن است مسدود شده و به جوش سرسیاه یا سرسفید تبدیل شوند.
  • پیر شدن پوست که با کاهش کلاژن همراه است نیز می تواند سبب بزرگتر بنظر رسیدن منافذ باز پوست شوند، که این مساله نیز با افزایش سن ممکن است سبب ایجاد نگرانی شود.
  • منافذ نمی توانند باز یا بسته شوند؛ همچنین تغییر اندازه ی منافذ نیز ممکن نیست. منظور از جمع شدن منافذ، تمیز کردن عمیق منافذ پوست برای از بین بردن چربی و ناخالصی ها است.

علل بزرگ بنظر رسیدن منافذ باز

چندین دلیل برای این مساله جود دارد از جمله:

** سطح بالای تولید چربی (سبوم)

** کاهش الاستیسیته در اطراف منافذ

** فولیکول های موی ضخیم

** ژنتیک یا وراثت

** کاهش تولید کلاژن در پوست، ناشی از پیری

** آسیب ناشی از آفتاب و بیش از حد قرار گرفتن در برابر نور خورشید

 

اصطلاح صحیح منافذ تمیز بجای اصطلاح اشتباه منافذ باز:

با وجود رواج محصولاتی که ادعا می کنند قادر به درمان منافذ باز هستند، به خاطر داشته باشید منافذ همواره باز هستند؛ پوست، از نظر تکنیکال قادر نیست مانند ریه نفس بکشد. بنابراین لازم است از طریق منافذ این کار را انجام دهد. 

ممکن است بعد از بخور صورت حس کنید منافذ پوست کوچکتر شده اند. اما اینطور نیست، در اصل کاری که آن ها انجام می دهند پاک کردن منافذ از چربی، سلول های مرده و ناخالصی ها است.

 

روش های درمان:

توجه داشته باشید که نمی توان از شر منافذ باز بزرگ پوست خلاص شد، اما می توان برای کاهش آن ها و بهبود کیفیت ظاهر پوست اعمالی را انجام داد از جمله:

بخور صورت

بخور صورت می تواند به تمیز کردن منافذ پوست، کوچک تر کردن ظاهر آن ها و درخشان کردن پوست کمک کند. برای بدست آوردن نتیجه ی مطلوب تر، سعی کنید گیاهان یا روغن های اساسی را به بخار اضافه کنید.

ماسک های صورت

ماسک هایی که روی پوست خشک می شوند، در از بین بردن جوش های سر سیاه موثر بوده و همچنین می توانند به کاهش ظاهر منافذ باز کمک کنند. این ماسک ها به بیرون کشیدن ناخالصی از منافذ کمک کرده و سبب کوچک شدن ظاهر آن ها می شوند.

ماسک های مختلف را برای پیدا کردن بهترین ماسک، متناسب با پوستتان امتحان کنید. ماسک های موثر برای این مورد معمولا حاوی جو دوسر و خاک رس می باشند.

لایه برداری

لایه برداری پوست، به از بین بردن مواردی که باعث مسدود شدن منافذ می شوند، از جمله چربی و ناخالصی ها کمک می کند.

لایه بردارها اگر بصورت روزانه (یا تقریبا روزانه) استفاده شوند بهتر کار می کنند. می توانید از بین طیف گسترده ای از لایه بردارها شامل جمع کننده ها، کرم ها و لوسیون ها، لایه بردار مناسب خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باید میزان مصرف محصولات لایه بردار مختلف، متفاوت می باشد و توجه به دستورالعمل مصرف واجب است.

برخی از آن ها شامل موارد زیر هستند:

** رتینوئیدها

** هیدروکسی آلفا اسیدها (اسید سیتریک، لاکتیک یا گلایکولیک)

** بتا هیدروکسی (سالیسیلیک اسید)

درمان با لیزر:

درمان های حرفه ای و غیر تهاجمی لیزر مانند لیزر جنسیس، Pixel Perfect و لیزر Fraxel که در مطب های متخصص پوست یا اسپاهای پزشکی انجام می شوند نیز می توانند در درمان منافذ باز بزرگ موثر باشند.

آن ها روی تجدید تولید کلاژن کار کرده و بنظر می رسد روی منافذ بزرگ ناشی از افزایش سن یا آسیب های آفتاب موثرتر باشند. آن ها همچنین در کاهش اسکار آکنه نیز می توانند موثر واقع شوند.

 

مراقبت های پیشگیرانه:

نمی توان وراثت یا سن (عوامل موثر در بزرگ شدن منافذ باز پوست) را تغییر داد، اما می توان از یک روتین مراقبتی پوستی روزانه جهت کاهش ظاهر منافذ باز پیروی کرد.

این روتین باید شامل موارد زیر باشد:

۱- با شست شوی روزانه، پوست خود را تمیز نگه دارید.

می توان از محصولات ساخته شده برای این منظور استفاده کرد یا به مراکز پاکسازی جهت پاک کردن پوست، مراجعه کرد.

۲- با استفاده از یک ضدآفتاب مناسب، روزانه پوست خود را در برابر آفتاب محافظت کنید.

۳- محصولات پوستی غیر جوش زا که منافذ پوست را مسدود نمی کنند استفاده کنید.

۴- همیشه پوست خود را رطوبت رسانی کنید حتی اگر پوست چربی دارید. مرطوب کننده هایی وجود دارند که متناسب با این نوع پوست طراحی شده اند.

۵- از محصولات تقویت کننده ی کلاژن که حاوی آنتی اکسیدان هستند و می توانند برای سالم نگه داشتن پوست مفید واقع شوند، استفاده کنید.

 

حرف آخر:

انسداد منافذ و افزایش سن باعث بزرگ تر شدن منافذ روی گونه ها، پیشانی و بینی می شوند. تمیز نگه داشتن پوست و اجتناب از قرارگیری در برابر آفتاب دو مورد از بهترین راه ها برای جلوگیری و بهبود ظاهر منافذ پوست هستند.

در حالیکه در اصل هیچ چیزی منافذ را باز یا بسته نمی کنند، درمان هایی وجود دارند که می توانند باعث کوچک شدن ظاهر منافذ پوست شده و ظاهر پوست را سالم تر و باطراوت تر کنند.

 

برند آیوما:

آیوما درمان هایی با اثربخشی بالا، فرموله شده توسط اطلس پوست آیوما، با یک بانک اطلاعاتی استثنایی با بیش از ۱ میلیون تشخیص ارائه می دهد و هر روز به رشد خود ادامه می دهد.

به گفته ی کمپانی IOMA، نام این برند برعکس جمله ی am oi (به فرانسوی به معنی مال من) است.

 

ioma

 

تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

این محصول که یک پاک کننده با بافت نرم و ۱۰۰% لذت بخش است، بدلیل خاصیت و عمل جمع کنندگی منافذ، پوست را بصورت ماندگاری پاک و تمیز نگه می دارد.

این پاک کننده بصورت فومی بوده و دارای بافت کرمی و سبکی می باشد که به آرامی روی پوست ماساژ داده می شود و ناخالصی ها و باقیمانده ی آرایش را از بین می برد.

علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، این محصول با جمع کردن منافذ، پوستی صاف و محکم را به ارمغان می آورد.

مزایا و خواص تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما:

** مناسب پوست های چرب، مختلط و چرب آکنه ای

** پاکسازی ماندگار پوست

** از بین بردن ناخالصی ها و سبوم اضافی پوست

** بازسازی پوست

** متعادل کننده pH پوست

** تسکین دهنده

** جمع کننده ی منافذ

** تنظیم تولید سبوم

** کاهش برق ناخوشایند پوست

** دارای بافتی سبک

 

ترکیبات فعال:

۱- الانتوئین

آلانتوئین یک ماده ی رایج و شناخته شده است که در بسیاری از محصولات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

آلانتوئین برای افزایش روند بازسازی پوست، به بدن کمک می کند که سلول های مرده ی لایه های بالایی پوست را از بین ببرد.

از دیگر مزایای آلانتوئین:

** مراقبت از پوست در برابر رادیکال های آزاد

** رطوبت رسانی

** تسکین خشکی

** تسکین دهنده و التیام بخش

** محافظت از پوست

 

۲- BARDANE

بوردوک (باردان) گیاهی است که بومی شمال آسیا و اروپا است، اگرچه اکنون در ایالات متحده نیز رشد می کند. تاکنون، محققان بسیاری از کاربردهای بالقوه و مزایای سلامتی این ریشه را کشف کرده اند. در ادامه به تعدادی از مزایای ریشه ی گیاه باردان اشاره می شود:

** جمع کردن منافذ

** پاکسازی پوست

** آنتی اکسیدان

** از بین بردن سموم خون

** کمک به درمان مشکلات پوستی

 

۳- عصاره ی نارگیل:

عصاره ی نارگیل به دلیل مغذی بودن، خواص آبرسانی و قدرت جذب بالا، بسیار ارزشمند است. این گیاه بطور گسترده در بسیاری از محصولات مراقبت پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای عصاره ی نارگیل:

** نرم کردن پوست

** کمک به تعدیل pH پوست

** دارای خاصیت ضدپیری

** سازگار با ساختار پوست بواسطه ی پاک کنندگی ملایم و عدم آسیب به لایه ی هیدرولیپیدیکی پوست

۴- بیوتین:

بیوتین یک ویتامین محلول در آب است که بعنوان یک کوآنزیم عمل کرده و به انرژی طبیعی متابولیسم بدن کمک می کند.

خواص بیوتین:

** کمک به حفظ پوست، ناخن، مو و غشای مخاطی طبیعی

** کمک به عملکرد طبیعی فیزیولوژیکی و سیستم عصبی بدن

**ضد سبورئیک

 

 طریقه ی مصرف:

مقدار کافی از محصول را با نوک انگشتان خود بصورت دورانی روی صورت ماساژ داده سپس با آب گرم بشویید.

صبح و عصر از آن استفاده کنید.

 

مزایا و معایب تونر فومی قابض منافذ پیور آیوما:

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

همانطور که ذکر شد این پاک کننده بافت فومی داشته و بسیاری از مصرف کنندگان آن اظهار داشتند که استفاده از آن بسیار راحت بوده و به آسانی روی پوست قابل ماساژ می باشد.

این پاک کننده، محصولی بسیار مناسب برای افراد دارای پوست چرب می باشد؛ به گفته ی مصرف کنندگان، این محصول پوست را بخوبی تمیز کرده و در عین حال سبب هیچگونه احساس خشکی در پوست نشده و پوست را نرم و لطیف می کند.

این محصول دوکاره بوده و همزمان هم بعنوان پاک کننده، بخوبی پوست را از آلودگی ها و ناخالصی ها پاک کرده، و هم همانند یک تونر قادر است ظاهر منافذ پوست را جمع و PH پوست را تنظیم کند.

از نقاط منفی این محصول قیمت بالای آن می باشد، بسیاری از کاربران عقیده داشتند با وجود کارایی خوب، محصول حجم کم و قیمت بالایی دارد. از طرفی این تونر فومی در ایران نیز نسبت به محصولات مشابه در برندهای رقیب قیمت بالایی دارد.

 

ارزش دهی به قابض آیوما

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید