درمان سلولیت و ژل آنتی سلولیت ژاندارسل

درمان سلولیت و ژل آنتی سلولیت ژاندارسل

آخرین بروزرسانی

سلولیت شرایطیست که در آن پوست، ظاهری فرورفته، ناصاف و موج دار دارد. این مساله عموما بر روی باسن و ران ها تاثیر می گذارد، اما می تواند در مناطق دیگر بدن نیز ایجاد گردد.

سلولیت هنگامی رخ می دهد که رسوبات چربی به بافت همبند زیر پوست فشار وارد نماید….

حقایقی اجمالی درباره سلولیت:

بین 80% تا 90% از خانم ها، سلولیت را تجربه خواهند کرد.

بدلیل ظاهر و بافت سلولیت، عموما به عنوان پوست پرتقالی نیز شناخته می شود.

در این خصوص درمان های بسیاری در دسترس می باشد که تاثیرشان موقتی است.

رژیم کم چرب، ترک سیگار و سبک زندگی سالم و فعال می تواند به کاهش بروز سلولیت کمک نماید.

در این مقاله، به بررسی سلولیت و روش های درمان آن پرداخته و در ادامه محصولی موثر یعنی ژل آنتی سلولیت ژاندارسل معرفی و مورد بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

سلولیت چیست؟

سلولیت اصطلاحیست که برای توده های ناصاف چربی سطح پوست بکار برده می شود. چربی سلولیت از نظر فیزیولوژیک، با چربی طبیعی بدن مشابه می باشد.

سلولیت ها هم در افراد چاق و هم لاغر می تواند ایجاد گردد.

این مساله می تواند بر روی زنان و مردان تاثیر گذارد، اما بدلیل توزیع متفاوت چربی، ماهیچه و بافت همبند، در زنان بسیار بیشتر از آقایان مشاهده می گردد؛ قابل ذکر است که سلولیت در آقایان بسیار کم اتفاق می افتد.

درجات سلولیت:

درجه 1 یا خفیف: این درجه سلولیت در واقع ابتدای ایجاد آن می باشد که بین 1 تا 4 درجه فرورفتگی سطحی در نظر گرفته می شود.

ظاهر پوست پرتقالی وجود دارد، سطح پوست ناهموار است و موضع بدون درد می باشد.

درجه 2 یا متوسط: میزان گسترش سلولیت در این درجه بین 5 تا 9 می باشد. چربی بزرگ شده و به رگ ها فشار وارد نموده و در نتیجه خون رسانی به لایه درم کاهش یافته و پوست شل می شود. ناحیه دارای سلولیت، ناهموار، سفت و بدون درد است.

درجه 3 یا شدید: میزان شدت سلولیت 10 و یا بیشتر است. پوست دارای سلولیت عمقی شده، ناحیه مورد نظر بسیار سفت و دردناک است. در این درجه سلولیت تبدیل به فیبروز می گردد (دور سلولیت غلاف غیرقابل نفوذ بوجود می آید) و فرورفتگی ناحیه کاملا مشهود است.

علل:

علت دقیق سلولیت ناشناخته است، اما به نظر می رسد ناشی از اثرات متقابل بین بافت همبند که در زیر پوست قرار دارد و لایه ای از چربی که دقیقا در زیر آن است، باشد.

در خانم ها، سلول های چربی و بافت همبند موجود در این لایه بصورت عمودی چیده می شوند. اگر سلول های چربی در لایه پوست بیرون زده باشد سلولیت را نشان می دهد. در واقع سلولیت تجمع بد چربی هاست.

در مردان، بافت دارای ساختاری منقطع می باشد، این عامل می تواند توضیح دهد که چرا آقایان نسبت به خانم ها بسیار بسیار کمتر دچار سلولیت می گردند.

به نظر می رسد برخی عوامل با احتمال ایجاد سلولیت در ارتباط باشد:

عوامل هورمونی و سن:

هورمون ها نقشی مهم در رشد سلولیت دارند. استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمون های تیروئید و پرولاکتین، در فرایند تولید سلولیت اثر گذارند.

براساس نظریه ای، هر چه میزان استروژن در خانمها، در طی فرایند یائسگی، کاهش یابد، جریان خون به بافت همبند زیر پوست نیز کاهش خواهد یافت. گردش خون کمتر، به معنای کمبود اکسیژن در یک منطقه است؛ در نتیجه تولید کلاژن کمتر می شود. سلول های چربی نیز با کاهش استروژن، بزرگ می شوند.

این عوامل سبب می شوند تا رسوب چربی بیشتر دیده شود. بواسطه افزایش حجم چربی در زیر پوست و وارد کردن فشار به بافت همبند، سطح پوست ناهموار شده و سلولیت مشهود می گردد.

افزایش سن نیز سبب کاهش انعطاف پذیری و خاصیت الاستیک پوست شده و در نتیجه پوست نازک تر و دچار افتادگی می گردد. همچنین احتمال ایجاد سلولیت با افزایش سن، افزایش خواهد یافت.

عوامل ژنتیکی:

ژن عاملی موثر جهت گسترش سلولیت می باشد. عوامل ژنتیکی می تواند در سرعت متابولیسم افراد، توزیع چربی زیر پوست، سطوح گردش خون و… موثر باشد. مسائل عنوان شده می توانند احتمال بروز سلولیت را تحت تاثیر قرار دهند.

رژیم غذایی و شیوه زندگی:

توکسین ها و یا سموم، سبب ایجاد سلولیت نمی شوند، هرچند سبک زندگی سالم می تواند ریسک ابتلا به سلولیت را کاهش دهد.

ورزش و رژیم غذایی سالم، می تواند در کاهش ظاهری سلولیت موثر باشد. افرادی که از چربی و نمک زیاد و فیبر خیلی کم استفاده می کنند، عموما سلولیت بیشتری خواهند داشت.

همچنین در افراد سیگاری، افرادی که ورزش نمی کنند و یا افرادی که در مدتی طولانی نشسته و یا ایستاده می باشند، سلولیت شایع تر است.

پوشیدن لباس زیر سفت و محکم، می تواند جریان خون در باسن را محدود نموده و در تشکیل سلولیت موثر باشد.

سلولیت در افرادی که چربی اضافی دارند، شایع تر بوده هرچند افراد لاغر و دارای تناسب اندام نیز می توانند سلولیت داشته باشند.

سلولیت عموما پس از سن 25 سالگی رخ می دهد، البته در نوجوانان و افراد جوانتر نیز می تواند ایجاد گردد.

درمان و رفع سلولیت:

تاکنون روش های درمانی متعددی جهت از بین بردن سلولیت ها، ابداع و پیشنهاد گردیده است، اما تا به امروز هیچ یک بواسطه تحقیقات علمی تائید نشده اند.

آکادمی پوست امریکا (AAD)، تعدادی از تکنیک های رفع سلولیت که می توانند جهت کاهش ظاهری سلولیت بواسطه شکستن نوارهای بافت همبند در زیر سطح پوست، موثر باشند را بررسی نموده است:

توجه: در خصوص روش های درمان سلولیت با دستگاه لیزر و … اویرو مشاوره ای ارائه نمی دهد. جهت اطلاعات بیشتر به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

 

* آکوستیک ویو تراپی (شاک ویو)، از یک وسیله دستی برای انتقال امواج صوتی استفاده می کند. این روش می تواند بر روی سلولیت ها موثر باشد. دوره درمان این روش عموما چند جلسه است.

شاک ویو، دستگاهی چندکاربردیست که در فیزیوتراپی، ارتوپدی، پزشکی، اورولوژی، ورزشی و لاغری موضعی و بهبود سلولیت کاربرد دارد.

* درمان با لیزر، ممکن است سبب بهبود ظاهری برای یک سال و یا بیشتر شود، این درمان شامل قرار دادن یک میله لیزری بسیار کوچک در زیر پوست می باشد.

پس از انجام لیزر، بافت پوست شکسته می شود. همچنین با افزایش تولید کلاژن، ضخامت پوست افزایش یافته و پوست ضخیم در کاهش ظاهری سلولیت موثر خواهد بود.

* سابسیژن که با نام جراحی زیرجلدی سبک نیز شناخته می شود، شامل قرار دادن یک سوزن در زیر پوست توسط متخصص بوده که موجب شکسته شدن بافت همبند می گردد. براساس اعلام AAD، نتایج حاصل از این روش می تواند دو سال و یا بیشتر باقی بماند.

در این روش، سر نوک تیز سوزن، جهت شکستن رشته های فیبروتیک بکار رفته و سبب رها شدن آنها می گردد، همچنین با تاثیر بر تولید کلاژن جدید، سبب بهبود ظاهر سلولیت ها می گردد.

* آزادسازی دقیق بافت به کمک خلاء (Vacuum-assisted precise tissue release)، را می توان مشابه با سابسیژن فرض کرد، اما با قدرت برش اضافی؛ در این تکنیک به جای استفاده از سوزن، از وسیله ای دارای تیغه های کوچک استفاده شده که سبب بریدن رشته های سخت بافت همبند می گردد. سپس با استفاده از مکش، بافت زیر پوست به سمت بالا حرکت نموده تا فضای زیر پوست را پر و ظاهر سلولیت را از بین ببرد. نتایج بهبود این روش می تواند تا 3 سال باقی بماند، اما اطلاعات مربوط به موفقیت این روش محدود است.

* کربوکسی تراپی، شامل قرار دادن گاز دی اکسید کربن در زیر پوست می باشد. در نتیجه تزریق CO2، بدن این مساله را کمبود اکسیژن تلقی نموده و بواسطه افزایش گردش جریان خون، مواد مغذی لازم به ناحیه مورد نظر رسیده که در ترمیم سلولی موثر است. عوارض جانبی این روش شامل کبودی و ناراحتی پس از فرایند می باشد، اما می تواند سبب ناپدید شدن برخی سلولیت ها و کاهش میزان آنها گردد.

* اندرمولوژی (Endermologie) شامل ماساژی عمقی با استفاده از دستگاهی شبه خلاء می باشد. این روش سبب می گردد بافت همبند کشیده شده و سبب سفتی پوست گردد که ظاهر سلولیت ها بهبود می یابد. این روش دارای تائیدیه توسط سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) است، هر چند براساس مندرجات AAD، شواهد کافی مبنی بر کارایی آن در دست نیست.

* درمان کاهش سلولیت به روش (Ionithermie)، شامل پوشاندن ناحیه مورد نظر با استفاده از گل و خاک رس مخصوص می باشد، پس از آن و قبل از اعمال جریان الکتریکی، با استفاده از پلاستیک ناحیه پیچیده می شود. اثربخشی این روش اثبات نشده است.

* در روش رادیوتراپی، هدف کاهش سلولیت با استفاده از گرم کردن آن می باشد. نتایج بدست آمده در این روش کوتاه مدت است.

* لیپوساکشن با استفاده از لیزر، مقادیر کمی از چربی را از بین می برد، اما این روش می تواند سبب ناهماهنگی شدید و افتادگی پوست گردد. تاکنون تحقیقات حاضر، اثرات این روش بر روی سلولیت را نشان نداده اند.

* لیپواسکالپینگ اولتراسونیک، چربی را مورد هدف قرار داده و نابود می کند. در این روش نیز تحقیقات در خصوص اثربخشی آن محدود است.

در رابطه با درمان سلولیت، تکنیک های درمانی که توسط AAD توصیه نمی شود شامل، کرایولیپولیز (که چربی را منجمد می کند) و مزوتراپی (که شامل تزریق مخلوطی از مواد در زیر پوست است) می باشد.

داروها و کرم ها:

در رابطه با کاهش سلولیت، برخی داروها و کرم ها بدلیل اثرگذاری بر روی بافت های چربی پیشنهاد می گردد.

پیشنهاد مکمل:  مکمل پومئول درینر کلماساینس

کافئین سبب کم آب شدن سلول های بدن گشته و در نتیجه موجب می شود که کمتر مشهود باشند. محصولات آنتی سلولیت حاوی کافئین و یا ترکیبات مفید دیگر در بازار موجود بوده که باید بصورت روزانه مورد استفاده قرار گیرند.

رتینول، بواسطه ضخیم شدن پوست می تواند ظاهر سلولیت را کاهش دهد. جهت مشاهده نتایج بهبود، حداقل 6 ماه استفاده لازم است.

برخی محققان، استفاده از داروهایی را پیشنهاد می کنند که متابولیسم سلولی و گردش خون را بهبود می بخشد، هرچند در خصوص اثربخشی آنها تحقیقات کافی در دسترس نیست.

ژل آنتی سلولیت بدن ژاندارسل:

ژاندارسل برند قدرتمند آلمانیست که از سال 1960 به فعالیت خود در زمینه محصولات مراقبتی و درمانی و آرایشی ادامه می دهد.

هم اکنون این برند در بیش از 40 کشور دنیا ارائه می گردد. این برند دارای تائیدیه توسط متخصصین پوست در سطح بین المللی می باشد.

با توجه به اینکه بسیاری از بانوان (با توجه به اینکه سلولیت بیشتر در خانم ها مشهود است)، از ناهمواری های پوستی و سلولیت رنج می برند، کمپانی ژاندارسل نیز همانند بسیاری از کمپانی های مطرح اقدام به طراحی و تولید محصولات موثر در زمینه درمان و بهبود سلولیت با استفاده از فرمولاسیون قدرتمند نمود.

جهت دستیابی به بالاترین اثرگذاری در رفع و بهبود سلولیت، درمان پیشنهاد شده توسط ژاندارسل، با استفاده از محصولاتیست که دارای خواص سفت کنندگی پوست و سم زدایی آن باشند. استفاده از فرمولاسیون قوی و گیاهی بطور قطع، سبب تقویت و بهبود ساختار طبیعی پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی آن و مبارزه با سلولیت ها می گردد.

ژل آنتی سلولیت ژاندارسل، مراقبتی قدرتمند جهت درمان نواحی دارای سلولیت (باسن، ران، کفل، شکم و …) می باشد. این ژل  200 میل، مناسب استفاده انواع پوست می باشد. در فرمولاسیون این محصول، از عصاره های گیاهی و ترکیبات فعال دارای تکنولوژی پیشرفته استفاده شده است. این محصول:

– متابولیسم چربی را تحریک نموده و سبب کاهش حجم چربی می گردد.

– میزان به بلوغ رسیدن آدیپوسیت ها (سلول های چربی پوست) را کاهش می دهد.

– سبب تغییر بافت چربی پوست به بافت فیبروبلاستی شده و در نتیجه موجب استحکام و انعطاف پذیری مطلوب پوست می گردد.

– ذخیره چربی ها را مهار می کند.

– ظاهر پوست پرتقالی را کاهش می دهد، بنابراین پوست صاف تر به نظر خواهد رسید.

– فاقد پارابن می باشد.

نتایج کلینیکی و مزایای تائید شده:

* اصلاح سلولیت اثربخشی 1

این محصول حاوی ترکیب موثره ® Adiposlim می باشد. (پتنت اختصاصی شامل عصاره گیاهی خالص از اسید لوریک.)

اثربخشی بالینی اثبات شده پس از استفاده از این محصول در طول مدت یکماه در مقایسه با محصولات مشابه (بدون در نظر گرفتن اثرات ماساژ):

-> مهار کننده و حذف نمودن ذخیره چربی جهت رفع سلولیت های موجود

-> اصلاح کننده سلولیت قسمت فوقانی ران در 19 فرد مورد آزمایش

-> بهبود کاهش ظاهری سلولیت و رنگ پوست در 71% افراد مورد بررسی: میزان 12% کاهش نشان داده شد.

-> اندازه گیری اثرات آنتی سلولیت از طریق اندازه گیری اولتراسونیک تراکم پوست: 11% کاهش

 

* اصلاح سلولیت اثربخشی 2

حاوی ترکیب فعال ® Bodyfit: پتنت انحصاری کمپلکس گلوسین برگرفته از گیاه شقایق شاخدار زرد.

-> سفت کننده پوست

کاهش ظاهر سلولیت بیش از 35%

 

در مطالعات بالینی داخل بدن (In vivo clinical study) نتایج زیر بدست آمده است:

رسوبات چربی              35-%

ناهمواری                    43-%

توزیع آبرسانی              7.5+%

استحکام                     20+%

 

ترکیبات موثر:

Adiposlim:

آدیپواسلیم، آمینووکتوری از پرولین (ترکیب اصلی پروتئین های ساختار پوست) و اسید لوریک می باشد. این ترکیب دارای عملکرد لاغری “درمانی” با اثربخشی مشابه کافئین است. این ترکیب بواسطه سه عملکرد زیر:

1- ضد ذخیره سازی: جلوگیری از ورود چربی به سلول

2- عمل لیپولیتیک (چربی سوزی) مشابه با کافئین

3- عملکرد آزادسازی چربی: بازیابی اسیدهای چرب آزاد شده به انرژی

سبب کاهش ظاهر پوست پرتقالی می شود.

Bodyfit:

این پتنت از کمپلکس گلوسین برگرفته از گیاه شقایق شاخدار زرد تهیه شده است.

مطالعات انجام شده، نشان داده است که عصاره این گیاه اثر مشهود مهار کننده بر روی سلول های چربی دارد:

* گلوسین، سبب تحریک سلول های چربی به رهاسازی آن می گردد، این فرایند به عنوان لیپولیز نیز شناخته می شود.

* گلوسین رشد سلول های چربی جدید را از منبع سلول های بنیادی مهار می کند که این فرایند ” تمایز آدیپوسیت ها” نامیده می شود.

* این ترکیب به سلول های بنیادی، این اجازه را می دهد تا به جای آن، سلول های تولید کننده کلاژن (فیبروبلاست ها) بالغ شده و به تدریج استحکام و سفتی جایگزین چربی گردد. فرآیند دوم ” تمایز فیبروبلاست” نامیده می شود که به دلیل عملکرد مهاری گلوسین، افزایش می یابد.

* گلوسین سبب تحریک نمودن سلول های چربی جهت بازگشت به سلول های بنیادی می شود (فرآیندی به نام تمایز) و در نتیجه، مجدد به سلول های فیبروبلاست و یا کلاژن تبدیل می شوند (تمایز دوباره). این فرایند سبب تقویت بافت همبند می گردد.

* در نهایت گلوسین سبب کاهش احتباس آب نیز می گردد.

با توجه به اینکه سه مولفه مهم سلولیت، تجمع بیش از حد چربی های سطحی بافت، عدم استحکام و احتباس آب است، استفاده از این ترکیب بدلیل مزایای چند منظوره جهت رفع سلولیت ایده آل می باشد.

®Pheohydrane

Pheohydrane کمپلکسی از ترکیب عصاره میکرو جلبک سرشار از آمینواسیدهای تقویت کننده NMF، قندهای دریایی با خاصیت پوست دوم و کنسانتره آب دریا می باشد. این ترکیب، مجموعه ایده آل جهت آبرسانی پوست و جلوگیری از از دست رفتن آن می باشد.

استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون محصول سبب هیدراته شدن پوست می گردد.

عصاره برگ لوتوس (lotus leaf extract):

این ترکیب دارای اثر آنتی سلولیت قوی است. عصاره برگ لوتوس سبب کاهش ذخیره چربی می شود. همچنین این ترکیب دارای خواص ضدالتهابی بوده و سبب کاهش التهاب بافت چربی شده و ترکیبی موثر جهت مبارزه با سلولیت می باشد.

 

نحوه مصرف:

ژل آنتی سلولیت ژاندارسل را بر روی پوست تمیز اعمال نموده و ماساژ دهید تا جذب گردد. جهت افزایش اثربخشی میزان استفاده، دوبار در روز باشد.

جهت دستیابی به نتایج سریعتر، پیشنهاد می گردد استفاده از این محصول همراه با سایر محصولات سفت کننده بدن باشد.

 

جمع بندی:

همانگون که در مقاله عنوان گردید، در خصوص سلولیت تاکنون درمان قطعی ارائه نشده است. زندگی در عصر حاضر، وراثت، افزایش سن، عدم تحرک و ورزش کافی، تغذیه نامناسب، نوشیدن ناکافی آب، سیگار کشیدن و … همه و همه می توانند در ایجاد سلولیت دخیل باشند.

می توان گفت اکثر افرادی که در جوامع صنعتی زندگی می کنند، مشمول عوارض ناشی از آن خواهند شد که مبحث سلولیت، پیش و پا افتاده ترین مشکلیست که با وجود سبک زندگی ناسالم ایجاد می گردد. هر فرد خودش باید به فکر سلامتی روح و جسم خود باشد. نه فقط به خاطر سلولیت بلکه برای سلامت کلی بدن و روح، ورزش را در دستور کار زندگی خود قرار دهید، برای تغذیه خود وقت بگذارید و نوشیدن آب کافی در روز را فراموش نکنید.

ورزش مستمر همراه با استفاده از محصولات مراقبتی و درمانی سلولیت، قطعا می تواند اثرات موثر و مطلوبی را در جهت رفع و بهبود ظاهری آن داشته باشد.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x