قرص تقویت مو ریجن دایت ایزی

قرص تقویت مو ریجن دایت ایزی

آخرین بروزرسانی

بسیاری از افراد موهای سالم را نشانه ی زیبایی و سلامت درون می دانند.

موها هم همانند دیگر اعضای بدن برای سلامت و رشد خود، نیاز به انواع مواد مغذی (شامل ویتامین و مواد معدنی) دارند.

در واقع، بسیاری از کمبودهای تغذیه ای با ریزش مو مرتبط هستند.

البته که عواملی مثل سن، ژنتیک و هورمون ها روی رشد مو اثر می گذارند، اما نمی توان منکر نقش کلیدی مصرف مواد مغذی بر روی رشد مو بود.

در این مقاله با مهمترین ویتامین ها و مواد مغذی موثر در رشد مو آشنا خواهید شد؛ سپس یکی از مکمل های غذایی موثر در این زمینه یعنی قرص ریجن دایت ایزی مورد برررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

مکمل های غذایی را می توانید بدون ارائه ی نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید، با این وجود توصیه می شود قبل از انتخاب و شروع مصرف هر نوع مکمل غذایی ابتدا از نیاز های بدن خود مطمئن شده و سپس براساس کمبودهای غذایی با مشورت با متخصص یا کارشناس تغذیه ای اقدام به مصرف آنها نمایید.

در افراد مبتلا به بیماری های خاص یا کسانی که تحت درمان دارویی قرار دارند، مصرف مکمل بدون تایید پزشک ممنوع است.

اویرو در خصوص انتخاب مکمل ها و لزوم مصرف آنها به غیر از مقاله ی درج شده هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی دهد. 

 

مهمترین ویتامین های موثر در رشد و تقویت موها

*** ویتامین A

سلول های تمام بافت های بدن برای رشد به ویتامین A نیاز دارند. از جمله موها (جالب است بدانید، مو، بافتی است که سریعترین رشد در بدن انسان متعلق به آن است.)

بعلاوه ویتامین A به غدد پوست کمک می کند تا ماده ای چرب بسازند که سبوم نام دارد. سبوم کف سر را مرطوب می کند و سلامت موها را حفظ می کند.

کمبود منابع ویتامین A در رژیم غذایی منجر به مشکلات متعددی از جمله ریزش مو می شود.

البته لازم به ذکر است به همان نسبت که مصرف ویتامین A ضروری است، بیش مصرفی آن نیز می تواند خطرناک باشد. بطوریکه مطالعات نشان داده اند اوردوز ویتامین A نیز منجر به ریزش مو می شود.

(بنابراین حتما پیش از انتخاب مکمل های حاوی ویتامین A برای اطمینان از نیازهای تغذیه ای خود می بایست با پزشک مشورت کنید.)

سیب زمینی شیرین، هویج، کدو تنبل، اسفناج و کلم سرشار از بتاکاروتن هستند که در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

ویتامین A در محصولات حیوانی نظیر شیر، تخم مرغ، ماست و بویژه روغن کبد ماهی نیز یافت می شود.

 

 

*** ویتامین های گروه B

یکی از بهترین ویتامین های موثر در رشد مو بیوتین است که نوعی ویتامین B به شمار می رود. (بیوتین، ویتامین B7 است.)

مطالعات نشان داده اند کمبود بیوتین با ریزش موی انسان ها ارتباط مستقیم دارد.

گرچه بیوتین به عنوان یک مکمل درمان ریزش مو تجویز می شود، اما کسانی که دچار فقر بیوتین هستند متوجه بهترین نتایج درمان خواهند شد.

با این وجود فقر بیوتین میان افراد نادر است، چراکه این ویتامین در طیف وسیعی از منابع غذایی یافت می شود.

بعلاوه اطلاعات محدودی درباره ی اثرگذاری بیوتین در رشد موهای افراد سالم در دست می باشد.

انواع دیگر ویتامین های گروه B به تولید سلول های خونی کمک می کنند؛ سلول های خونی اکسیژن و مواد مغذی را به کف سر و فولیکول های مو منتقل می کنند. این فرآیند در رشد مو بسیار ضروری است.

ویتامین های گروه B در غذاهای زیادی یافت می شوند از جمله تمام غلات سبوس دار، بادام، گوشت، ماهی، غذاهای دریایی و سبزیجات برگ دار و غیره

لازم به ذکر است فرآورده های حیوانی تنهاترین منبع ویتامین B12 هستند؛ بنابراین اگر گیاهخوار (وجترین یا وگان) هستید لازم است حتما مکملی برای جبران کمبود تغذیه ای خود استفاده کنید.

 

 

*** ویتامین C

آسیب رادیکال های آزاد می تواند مانع رشد مو شده و سبب پیری موها شود.

ویتامین C آنتی اکسیدانی قدرتمند است که به محافظت از استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند.

بعلاوه بدن برای ساخت پروتئینی به نام کلاژن (بخش مهمی از ساختمان پوست و مو) به ویتامین C احتیاج دارد.

همچنین ویتامین C به بدن کمک می کند آهن و مواد معدنی ضروری برای رشد مو را جذب کند.

توت فرنگی، فلفل و مرکبات منابع غنی ویتامین C هستند.

 

 

*** ویتامین D

کاهش سطح ویتامین D با آلوپسی (آلوپسی اصطلاحی تکنیکال است که برای ریزش مو بکار می رود) مرتبط است.

همچنین تحقیقاتی نشان داده اند که ویتامین D می تواند به ایجاد فولیکول های جدید (منفذ هایی کوچک در کف سر که موهای جدید از آن می رویند) کمک کند.

تا به امروز تصور می شده است ویتامین D نقش اصلی خود را در ساخت و تولید مو ایفا می کند، اما نتایج تحقیقات جدید، تمرکز محققان را به سوی گیرنده های ویتامین D جلب کرده است. بدین ترتیب باید گفت، نقش واقعی ویتامین D در رشد مو هنوز ناشناخته است.

اکثریت مردم به اندازه کافی ویتامین D دریافت نمی کنند، پس افزایش مصرف ویتامین D در هر حال ایده ی خوبی است.

بدن طی تماس مستقیم پوست با نور خورشید بطور طبیعی ویتامین D تولید می کند. ماهی های چرب، روغن کبد ماهی، برخی قارچ ها و غذاهای غنی شده حاوی ویتامین D هستند.

برای اطلاعات بیشتر توصیه می شود به مقاله اهمیت مصرف ویتامین D3 مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

 

*** ویتامین E

همانند ویتامین C، ویتامین E نیز یک آنتی اکسیدان است که از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند.

یک مطالعه نشان داده است، افراد مبتلا به ریزش مو، پس از 8 ماه مصرف مکمل های ویتامین E تا 34.5% متوجه افزایش رشد موهای خود شده اند. این در حالی است که این میزان در افراد تحت درمان با دارونما تنها 0.1% افزایش داشته است.

تخم آفتابگردان، بادام، اسفناج و آووکادو منابع بسیار عالی ویتامین E هستند.

 

مهمترین مواد معدنی موثر در رشد و تقویت مو ها

*** آهن

آهن به گلبول های قرمز خون کمک می کند تا بتوانند اکسیژن را به سلول ها منتقل کنند. به همین خاطر آهن تبدیل به یک ماده مهم برای بسیاری از عملکردهای بدن شده است؛ از جمله رشد موها.

کمبود آهن باعث کم خونی می شود که یکی از دلایل اصلی ریزش مو بخصوص در خانم هاست.

از مهمترین منابع غذایی غنی از آهن می توان به تخم مرغ، گوشت قرمز، اسفناج و عدس اشاره کرد.

 

*** زینک

زینک (روی) نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت موها ایفا می کند. همچنین به حفظ عملکرد صحیح غدد چربی اطراف فولیکول های مو کمک می کند.

یکی از رایج ترین علل ریزش مو کمبود روی می باشد. مطالعات نشان داده اند مکمل های غذایی حاوی زینک، ریزش موی ناشی از کمبود روی را کاهش می دهند.

با این حال گزارشاتی وجود دارد که نشان می دهند مصرف بیش از اندازه مکمل های حاوی زینک نیز، به خودی خود می توانند منجر به ریزش مو شود.

به همین خاطر، بهتر است زینک را از منابع غذایی دریافت کنید. غذاهای سرشار از زینک عبارتند از گوشت گاو، اسفناج، جوانه گندم، دانه کدو تنبل و عدس

 

*** پروتئین

تقریبا می توان گفت مو کاملا از پروتئین ساخته شده است. بنابراین برای رشد مو لازم است به اندازه ی کافی پروتئین مصرف کرد.

مطالعات حیوانی نشان داده است کمبود پروتئین می تواند رشد مو را کاهش دهد و حتی منجر به ریزش مو شود.

آیا مصرف مکمل مو ضروری است؟

غذاها، بهترین منابع تامین کننده ی ویتامین های مورد نیاز برای رشد مو هستند. اما اگر به هر دلیل رژیم غذایی کاملی ندارید، مکمل های خوراکی می توانند موثر باشند.

براساس تحقیقات، مکمل ها براساس ویژگی های فردی و نوع کمبود تغذیه ای افراد عملکرد خود را نشان می دهند؛ این بدان معناست که کمبود تغذیه ای هر فرد با دیگری متفاوت است، لذا لزوما نمی توان تعیین کرد کدام مکمل بهترین عملکرد را دارد؛ این امر بستگی به تجربه ی شخصی خود مصرف کنندگان دارد نه نظرات دیگران!

بعلاوه دوز بالای برخی ویتامین ها و مواد معدنی، در صورتی که بدن به اندازه ی کافی آنها را داشته باشد، ممکن است مضر باشد! لذا بیش از هرچیز از کمبودهای تغذیه ای خود مطمئن شوید و در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید پزشک را در جریان قرار دهید.

در آخر، بهترین راه برای دریافت مواد مغذی رعایت رژیم غذایی متناسب و متعادل است. غذاهای طبیعی دوستدار سلامت شما هستند، از مصرف روزانه آنها غافل نشوید.

 

قرص ریجن دایت ایزی (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

یکی از مکمل های موثر در تقویت مو که به غذای مو معروف است قرص ریجن دایت ایزی ساخت کمپانی ایتالیایی ایزی (ESI) است. کمپانی ESI یک شرکت متخصص در زمینه ی تولید محصولات گیاهی و مکمل های غذایی است که در سال 1975 توسط Antonio Maria Galleano بنیان گذاری شده است.

ماموریت این کمپانی ارائه محصولات با کیفیت برای کمک به رفاه زندگی مصرف کنندگان محصولات این برند است. و هدف اصلی آن نیز تبدیل شدن به یک مرجع اصلی در زمینه داروهای گیاهی و مکمل های غذایی و رقابت موثر در بازار محصولات مراقبتی و زیبایی در کنار برجسته ترین شرکت های بازار جهانی است.

قرص ریجن دایت، یکی از معروف ترین محصولات این کمپانی حاوی BIOTINAX (فرمولاسیون انحصاری)، ویتامین ها و مینرال های مورد نیاز مو است. BIOTINAX نیرویی از طبیعت و فرمولاسیون انحصاری ثبت شده ی ESI است که از سه ماده ی اصلی ساخته می شود. بیوتین، متیونین و سیستین

متیونین و سیستین اسیدهای آمینه گوگردی هستند که ساختار کراتین مو را تقویت می کنند و به آن استحکام و ارتجاع می بخشند.

بدن قادر به ساختن متیونین نمی باشد، لذا این ترکیب می بایست از طریق تغذیه یا مکمل ها دریافت شود. متیونین از شکنندگی موها جلوگیری می کند. متیونین به دلیل توانایی خود در ساختن زنجیره ی گوگردی، رشد مو را تحریک کرده و به حفظ سلامت و ضخامت آن کمک می کند.

سیستئین* یک امینواسید ضروری موثر در فرآیند کراتیزاسیون و یکی از اجزای اصلی کوتیکول مو است. ثابت شده است که کمبود سیستین* باعث کاهش قابل توجه تولید بافت پیلاریس می شود. سیستین، آمینو اسیدی با بالاترین میزان گوگرد است، بنابراین به تقویت و استحکام مو بسیار کمک می کند.

* ابهام زدایی: به زبان خیلی ساده سیستئین (cysteine) اکسید شده ی یک اسیدآمینه گوگردی به نام سیستین (Cystine) است. در واقع سیستین (Cystine) حاصل اتصال دو ملکول سیستئین (cysteine) به یکدیگر است.

دیگر ترکیبات قرص ریجن دایت

قرص ریجن دایت حاوی ویتامین های گروه ب (B5، B6، اسید فولیک و بیوتین)، ویتامین E و زینک است که در ابتدا در مورد آنها توضیحات کاملی ارائه شد. بعلاوه متیونین و ال سیستین نیز از دیگر مواد موثره ی این قرص هستند که در توضیح پتنت انحصاری BIOTINAX به آنها پرداخته شد. از دیگر ترکیبات این مکمل می توان به مواد زیر اشاره کرد:

*** مس

*** سلنیوم    

سلنیوم ماده معدنی است که نقش های مهمی در بدن ایفا می کند و به رشد مو نیز کمک می کند. بسیاری از مکمل های ضد ریزش مو حاوی این ترکیب ارزشمند هستند، لازم به تذکر است مصرف بیش از اندازه ی سلنیوم خطرناک است و می تواند منجر به ریزش مو شود. از جمله مهمترین فواید سلنیوم برای مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* از بین بردن قارچی که عامل ایجاد شوره است. (سلنیوم در بسیاری از محصولات ضدشوره نیز استفاده می شود.)

* وجود سلنیوم برای تولید هورمون های تیروئید که به تنظیم رشد مو کمک می کند، ضروری است.

* رادیکال های آزاد موجب آسیب دیدگی و تضعیف فولیکول های مو می شوند؛ براساس یافته های یک مطالعه ی بالینی در سال 2008 در استرالیا، سلنیوم به بازسازی آنتی اکسیدان های بدن کمک می کند بدین ترتیب اثر رادیکال های آزاد را خنثی می کند.

 

روش مصرف قرص ریجن دایت

هر بسته ریجن دایت حاوی 30 عدد قرص است که برای یک ماه مصرف طراحی شده است.

روزانه یک عدد قرص همراه با یک لیوان پر از آب میل شود.

 

حرف آخر…

همانطور که پیشتر هم ذکر شد، نیازهای تغذیه ای افراد با توجه به سبک زندگی آنها ممکن است متفاوت باشد، لذا نمی توان در خصوص اثربخشی مکمل ها حکم کلی صادر کرد.

بهتر است قبل از انتخاب مکمل های خوراکی، نخست نیازهای بدن خود را شناسایی کنید و با مشورت پزشک اقدام به انتخاب مکمل غذایی خود نمائید.

فراموش نکنید چنانچه باردار یا شیرده هستید، داروی خاصی مصرف می کنید یا مبتلا به بیماری خاصی هستید به هیچ عنوان نمی بایست بدون تایید پزشک، بطور خودسرانه هیچ نوع مکملی استفاده نمایید.

مکمل های غذایی را می توانید بدون ارائه ی نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید.

اویرو در خصوص انتخاب مکمل ها و لزوم مصرف آنها به غیر از مقاله ی درج شده هیچگونه مشاوره ای ارائه نمی دهد. 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x