سرم ضدلک آزلاک رو سسدرما موثر در درمان لک

سرم ضدلک آزلاک رو سسدرما موثر در درمان لک

آخرین بروزرسانی

هایپرپیگمانتاسیون نامی است که متخصصان پوست به ضایعات پوستی اختصاص داده اند که تیره تر از مناطق اطراف خود هستند.

لک های پیری (age spot)، ملاسما (melasma) و هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (post inflammatory hyperpigmentation) انواع مختلف هایپرپیگمانتاسیون هستند که هریک به دلایل مختلفی ایجاد می شوند.

امروزه محصولات مختلف و درمان های متعددی جهت از بین بردن هایپرپیگمانتاسیون وجود دارد. در این مقاله علاوه بر بررسی انواع هایپرپیگمانتاسیون به معرفی راه های درمان آن ها پرداخته شده است.

سپس سرم ضدلک آزلاک رو سسدرما به عنوان محصولی بی نظیر در درمان هایپرپیگمانتاسیون و یکنواخت نمودن رنگ پوست معرفی و نقد شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در انتهای مقاله بازخورد نظرات مصرف کنندگان این محصول جمع بندی شده است. تا انتهای مقاله با اویرو همراه باشید.

 

*** در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر درباره ی لک های پیری توصیه می شود به مقاله پیشگیری از لک ناشی از آفتاب مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

*** در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر درباره ی ملاسما توصیه می شود به مقاله بررسی ملاسما مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

*** در صورت تمایل جهت اطلاعات بیشتر درباره ی هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب توصیه می شود به مقاله هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

 

 

هایپرپیگمانتاسیون چیست؟

زمانی که پوست ملانین بیشتری تولید کند، هایپرپیگمانتاسیون رخ می دهد. (ملانین رنگدانه ای است که به پوست رنگ می دهد.)

این امر باعث ایجاد لک یا ضایعاتی می شود که تیره تر از رنگ پوست نواحی اطراف خود هستند. هایپرپیگمانتاسیون ناراحتی پوستی رایجی است که ممکن است هر فردی با هر نوع پوستی درگیر آن شود.

برخی از انواع هایپرپیگمانتاسیون، مثل ملاسما و لک های پیری، اغلب در نواحی از پوست ظاهر می شوند که بیشتر از سایر نواحی در معرض تابش نور خورشید قرار دارد. مثل صورت، بازوها و ساق پاها.

نوع دیگر هایپرپیگمانتاسیون بعد از آسیب دیدگی یا التهاب پوستی در اثر سوختگی، آکنه، لوپوس یا بریدگی ایجاد می شود. این نوع هایپرپیگمانتاسیون می تواند در هر قسمتی از بدن ایجاد شود.

ایجاد لک یا تیره شدن بخش هایی از پوست، معمولا بی خطر است اما در موارد نادر ممکن است نشانه ای از ابتلا به یک بیماری باشد.

 

چطور می توان از هایپرپیگمانتاسیون خلاص شد؟

گرچه هایپرپیگمانتاسیون بی خطر است اما برخی افراد به دلایل زیبایی دوست دارند آنها را از بین ببرند. امروزه درمان ها و روش های زیادی بدین منظور وجود دارد.

** جلوگیری از هایپرپیگمانتاسیون، و یا متوقف کردن روند گسترش و مشهود شدن بیشتر آن

از قرار گرفتن در معرض تابش های طولانی مدت و شدید نور خورشید پرهیز کنید.

از یک ضدآفتاب با SPF حداقل 30 یا بالاتر استفاده کنید تا از پوست شما محافظت کند و جلوی تیره تر شدن هایپرپیگمانتاسیون را بگیرد.

پیشنهاد: ضدآفتاب ضدلک دپی درم اوریاژ (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

برای جلوگیری از ایجاد هایپرپیگمانتاسیون بعد از جراحت، زخم های ایجاد شده را نکنید، بعلاوه هرگز جوش های صورت خود را دستکاری نکنید.

** کنترل و کاهش هایپرپیگمانتاسیون با استفاده از درمان های موضعی

بسیاری از افراد برای رفع هایپرپیگمانتاسیون از درمان های موضعی کمک می گیرند. رایج ترین ترکیبات موضعی موثر در کنترل و کاهش هایپرپیگمانتاسیون که پوست را روشن می کنند عبارتند از:

* آزلائیک اسید

* کورتیکواستروئید

* هیدروکینون

* کوجیک اسید

* رتینوئید (مثل ترتینوئین)

* ویتامین C

** کنترل و کاهش هایپرپیگمانتاسیون با استفاده از روش های زیبایی

برخی روش های زیبایی که در کلینیک ها و زیر نظر متخصص انجام می شوند، برای روشن شدن پوست و بهبود ظاهر هایپرپیگمانتاسیون موثر عمل می کنند. رایج ترین روش های زیبایی در درمان هایپرپیگمانتاسیون عبارت اند از:

* لیزر درمانی

* نور پالسی شدید (IPL)

* لایه برداری شیمیایی

* میکرودرم ابریژن

افرادی که تصمیم به انجام هر یک از روش های فوق دارند، پیش از هر اقدامی می بایست نخست در خصوص مزایا و عوارض احتمالی آن از طریق مشورت با متخصص پوست اطلاعات کامل کسب کنند.

 

انواع هایپرپیگمانتاسیون و علائم آنها

در جدول زیر رایج ترین شکل های هایپرپیگمانتاسیون و علائم آنها جمع آوری شده است:

 

 

* لک های پیری (که به نام های لک های کبدی یا لنتیگوی خورشیدی نیز شناخته می شوند)، لک های سیاه، قهوه ای یا برنزی هستند که در اثر قرار گرفتن در معرض تابش نور شدید روی پوست ایجاد می شوند. این نوع لک ها اغلب روی صورت و دست ها (یا مناطقی که بیشتر در معرض تابش نور هستند) ایجاد می شوند. لک های پیری همانطور که از اسم آنها مشخص است در افراد سالمند یا بعد از قرار گرفتن های طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید ایجاد می شوند.

* ملاسما (که به نام های کلواسما یا ماسک بارداری نیز شناخته می شود.)، عبارت است از ایجاد ضایعات وسیع روی پوست که تیره تر از سایر نواحی پوست است. این نوع هایپرپیگمانتاسیون اغلب روی صورت، پیشانی و اطراف لب ایجاد می شود. خانم ها، بخصوص خانم های باردار و یا کسانی که قرص ضدبارداری مصرف می کنند و افراد دارای پوست های تیره تر بیش از سایرین مستعد ابتلا به این نوع هایپرپیگمانتاسیون هستند.

* هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب، عبارت است از ایجاد لک یا ضایعات تیره تر روی پوست (معمولا روی صورت یا گردن) که معمولا بعد از ناراحتی التهابی پوست ایجاد می شود. افراد مبتلا به بیماری های التهابی پوست (از جمله آکنه یا اگزما) و کسانی که پوست آنها دچار جراحت و بریدگی شده است بیش از سایرین مستعد این نوع هایپرپیگمانتاسیون هستند.

 

علل هایپرپیگمانتاسیون

علت هایپرپیگمانتاسیون بستگی به نوع آن دارد. رایج ترین دلایل هایپرپیگمانتاسیون عبارت اند از:

** قرار گرفتن در معرض تابش نور آفتاب:

با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب، بدن برای محافظت از پوست، ملانین بیشتری تولید می کند. این امر می تواند منجر به ظاهر شدن لک ها یا ضایعات تیره ی وسیع روی پوست شود که همان لک های ناشی از آفتاب، لک های پیری یا لک های کبدی هستند.

 

** التهاب پوست

بعد از آنکه فرد دچار نوعی التهاب روی پوست شود، ممکن است همان ناحیه بعد از بهبود تیره تر از سایر نواحی پوست شود. ابن التهاب می تواند ناشی از آکنه، اگزما، لوپوس یا هر نوع صدمه ی پوستی باشد. افراد دارای پوست های تیره تر بیش از دیگران مستعد تیره شدن پوست پس از التهاب پوستی هستند.

 

** ملاسما

افرادی که به هر نحوی نوعی تغییر هورمونی را تجربه می کنند، ممکن است متوجه تیره تر شدن برخی نواحی پوست خود شوند. ایجاد این نوع هایپرپیگمانتاسیون در طول دوران بارداری بسیار رایج است.

 

** واکنش به مصرف دارو

داروهای خاصی مثل داروهای ضد مالاریا و ضد افسردگی های سه حلقه ای می توانند باعث هایپرپیگمانتاسیون شوند. در این موارد ضایعات ایجاد شده روی پوست مایل به خاکستری هستند.

مواد شیمیایی بکار رفته در ترکیبات برخی محصولات موضعی نیز به ندرت ممکن است سبب ایجاد هایپرپیگمانتاسیون شوند.

 

** بیماری

گاهی اوقات هایپرپیگمانتاسیون به دلیل جدی تری ایجاد می شود مثلا بیماری آدیسون و هموکروماتوزیس

بیماری آدیسون غدد فوق کلیوی را درگیر می کند. این امر می تواند باعث هایپرپیگمانتاسیون در نواحی خاصی از بدن شود؛ از جمله نواحی چین دار پوست، لب ها، آرنج و زانوها، بندهای انگشتان، پنجه پا، داخل گونه ها

از دیگر علائم بیماری آدیسون می توان به خستگی و ضعف عضلانی، حالت تهوع، اسهال و استفراغ، کاهش وزن، معده درد و سرگیجه اشاره کرد.

اگر متوجه لک در نواحی ذکر شده همراه با هر یک از نشانه های فوق شدید، فورا جهت تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید.

هموکروماتوزیس یک بیماری ارثی است که باعث افزایش بیش از اندازه سطح آهن در بدن می شود. این امر می تواند باعث هایپرپیگمانتاسیون شود، بعلاوه رنگ ظاهری پوست برنزه شده و به تیرگی می رود.

خستگی، معده درد، درد مفاصل، کاهش وزن از جمله علائم پیشرفت هموکروماتوزیس هستند؛ در صورت مشاهده ی هریک از این علائم فرد مبتلا می بایست فورا به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

 

هایپرپیگمانتاسیون و ملاسما

ملاسما نوعی هایپرپیگمانتاسیون است. ملاسما نسبت به انواع دیگر هایپرپیگمانتاسیون، معمولا ناحیه وسیعتری از پوست را می پوشاند و معمولا هم در صورت دیده می شود.

ملاسما اغلب خانم ها را درگیر می کند. (آقایان تنها 10% جمعیت مبتلایان به ملاسما را تشکیل می دهند.)

انواع دیگر هایپرپیگمانتاسیون، خانم ها و آقایان را به یک میزان درگیر می کند. ملاسما در افراد دارای پوست های تیره تر رایج تر است و ممکن است بصورت ارثی منتقل شود.

پزشکان هنوز درباره ی علت ملاسما مطمئن نیستند، اما تغییرات هورمونی به عنوان محرک اصلی این امر نام برده می شود.

بارداری و مصرف قرص های ضدبارداری، هر دو می توانند منجر به ملاسما شوند. پزشکان گاهی اوقات ملاسما را ماسک بارداری می نامند. چراکه می تواند باعث تیره تر شدن پوست صورت شود. با گذشت زمانی طولانی و در صورتی که فرد مجددا باردار نشود و مصرف قرص های ضدبارداری را قطع کند، احتمال دارد ملاسما برطرف شود. با این وجود بدون درمان ممکن است این اتفاق هرگز پیش نیاید. افراد مبتلا به ملاسما می توانند با استفاده از روش های مشابهی که برای درمان انواع دیگر هایپرپیگمانتاسیون معرفی شد، لک های خود را روشن تر و محو کنند. اما بدیهی است که نمی بایست انتظار اثربخشی فوری داشته باشند.

 

تشخیص و درمان هایپرپیگمانتاسیون

پزشک قادر است نوع دقیق و علت هایپرپیگمانتاسیون را تعیین کند. در صورت لزوم ممکن است پزشک بخواهد برای تشخیص علت دقیق هایپرپیگمانتاسیون نمونه برداری انجام دهد.

پزشکان قادر هستند ملاسما (و انواع دیگر هایپرپیگمانتاسیون) را با بررسی ظاهر پوست تشخیص دهند. پزشک برای درمان هایپرپیگمانتاسیون برنامه مراقبت پوست دقیقی برای فرد تعیین می کند.

یکی از موثرترین محصولاتی که بصورت تکی و یا در کنار سایر محصولات برای درمان هایپرپیگمانتاسیون تجویز می شود سرم ضدلک آزلاک رو سسدرما است.

سرم آزلاک رو سسدرما، یک محصول موثر جهت برطرف کردن دپیگمانتاسیون (روشن کردن پوست و حذف تجمع رنگدانه) است که در فرموله کردن آن از فناوری نانوتکنولوژی* استفاده شده است، به همین خاطر این محصول قادر است مواد موثره ی کپسوله شده در لیپوزم ها را به لایه های عمقی تر پوست منتقل کند و مستقیما روی ملانوسیت ها (سلول های هدف) اثر می گذارد؛ بر این اساس می توان ادعا کرد این محصول عملکرد انتخابی روی لک ها با منشاء ملانینی دارد.

فناوری نانوتکنولوژی* مبتنی بر انتقال مواد موثره از طریق لیپوزوم ها در اندازه ی نانومتریک است که قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند. سسدرما پیشگام استفاده از نانوتکنولوژی در تولید محصولات درموکازمتیک است. به همین خاطر مصرف این محصول نتایج درمانی به همراه می آورد که تا قبل از آن هرگز حاصل نمی شده است و توسط پزشکان متخصص پوست نسخه می شود.

در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله سرم لیپوزومی ای سی گلیکولیک سسدرما  را مطالعه نمایید.

 

ویژگی ها و مزایای سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما

* قابل استفاده برای انواع پوست

* شفاف کننده، درخشان کننده ی پوست و یکنواخت کننده ی رنگ پوست

* بهره برداری از تکنولوژی نانو که با کپسوله نمودن ترکیبات در پوششی لیپوزومال باعث نفوذ مواد موثره به اعماق پوست و اثربخشی روی ملانوسیت ها می شود.

* کاهش قابل مشاهده ی لک های تیره و جلوگیری از ایجاد لک جدید

* قابل استفاده به عنوان درمان اصلی و یا مکمل سایر درمان های ضدلک مثل لیزر، پیلینگ های شیمیایی یا IPL

* دارای خواص آنتی اکسیدانی

* قابل استفاده در فصول گرم سال (بهار و تابستان)

* کاهش پیگمانتاسیون تا 38%

 

عملکرد سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما

سرم آزلاک رو سسدرما از آن جهت مورد توجه متخصصان پوست قرار گرفته است که توانسته گروهی از مواد موثره ی قدرتمند، با مکانیسم های اثر متفاوت را گرد هم آورد.

این محصول علاوه بر پیشگیری و درمان لک منجر به روشن شدن عمومی رنگ پوست و یکنواخت شدن آن می شود. 4 مکانیسم اثر اصلی سرم آزلاک رو سسدرما عبارتند از:

1. مهار تیروزیناز

2. مهار هورمون محرک ملانوسیت (MSH)

3. کنترل فعالیت بیش از حد ملانوسیت ها

4. بی اثر کردن فعالیت های تیروزیناز

 

روش مصرف سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما

سرم آزلاک رو سسدرما می بایست شب ها قبل از خواب مصرف شود.

4 قطره روی دست ها ریخته و روی نواحی تحت درمان پوست قبل از مصرف سایر درمان ها ماساژ دهید.

در طول درمان با این محصول استفاده از ضدآفتاب در طول روز ضروری است.

 

نظرات در خصوص اثربخشی سرم لیپوزمال ضدلک  آزلاک رو سسدرما

سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما، 2 مرتبه در سال 2017 به عنوان بهترین محصول زیبایی برنده جوایز نوآوری شده است.

براساس ادعای کمپانی تنها پس از 8 هفته نتایج به دست آمده قابل مشاهده هستند – با استفاده از این سرم بطور قابل توجهی متوجه کاهش لک ها خواهید شد.

براساس نظرات مصرف کنندگان، سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما نتایج زیر رو به همراه داشته است:

* 95% اثر ضد پیگمانتاسیون

* 75% کاهش اندازه لک ها

* 85% یکنواختی رنگ پوست

* 76% افزایش شفافیت و درخشندگی پوست

 

ترکیبات و مواد موثره سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو سسدرما

** آزلائیک اسید

ترکیبی طبیعی که در منابع گیاهی و حیوانی یافت می شود. از این ترکیب برای درمان روزاسه، آکنه و به عنوان ضد لک به دلیل ماهیت متعادل کننده کراتینیزاسیون، تعدیل سبوم و خواص ضد التهابی و ضد دپیگمانتاسیونی استفاده می شود.

** رتینول

رتینول یک ترکیب قدرتمند ضدچروک است که ساخت طبیعی کلاژن را افزایش می دهد. این ترکیب دارای اثرات رطوبت رسانی است و سنتز هیالورونیک اسید را افزایش می دهد؛ رتینول علاوه بر بهبود ساختار پوست قادر به مبارزه با لک های پوست نیز می باشد.

** ترانکزامیک اسید

ترکیب ضد پیگمانتاسیون بسیار قدرتمند که نشان داده است قادر به کاهش ملاسمای عروقی ایجاد شده در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید می باشد. این ترکیب قدرتمند سه عملکرد اصلی دارد، رطوبت رسانی، بهبود عملکرد لایه ی بریر پوست، کاهش ساخت ملانین که آثار پیگمانتاسیون را کمرنگ می کند.

** ویتامین C

ویتامین C آنتی اکسیدانی شناخته شده است که نیاز به معرفی ندارد؛ این ترکیب علاوه بر جلوگیری از پیری زودرس پوست، شفاف کننده ی فوق العاده ی پوست نیز می باشد.

به منظور افزایش اثر سرم لیپوزمال ضدلک آزلاک رو توصیه می شود از  پاک کننده سنسی سس لایتنینگ سسدرما استفاده نمایید. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

این محلول برای انواع پوست قابل استفاده است و قادر است پوست های لک دار و کدر را کاملا تمیز نموده و دارای خواص شفاف کنندگی پوست می باشد.

 

مزایا و معایب سرم لیپوزمال ضدلک  آزلاک رو سسدرما

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

بررسی لیست ترکیبات سرم ضدلک آزلاک رو سسدرما به راحتی تمام خواص آن را روشن می کند! اما نکته شگفت انگیز تر، آن است که مواد موثره ی این محصول بی نظیر با تکنولوژی کپسوله شده ی خود قادر هستند به عمق پوست نفوذ کنند، بنابراین واضح است که اثربخشی این سرم تا چه انداره ریشه ای است.

لک یکی از دغدغه هایی است که ممکن است بسیاری از افراد را درگیر کند؛ اما درمان این ناراحتی پوستی چندان راحت نیست و حداقل بین 6 تا 12 ماه زمان می برد، لذا لازم به یادآوری نیست که سرم آزلاک رو هم یک شبه معجزه نمی کند اما می توان به جرات اذعان داشت بعد از یکماه نتایج قابل مشاهده ی این محصول آشکار می شوند.

با وجود آنکه سرم آزلاک رو برای پیشگیری و درمان هایپرپیگمانتاسیون طراحی شده است، اما مصرف کنندگان بصورت تجربی متوجه اثربخشی آن روی روزاسه و قرمزی پوست نیز شده اند. بعلاوه براساس نظرات مصرف کنندگان، این سرم روی جوش ها (حتی با منشاء هورمونی) نیز موثر عمل می کند.

رایحه مسئله ای سلیقه ای است، اکثر مصرف کنندگان بوی سرم آزلاک رو را بسیار دوست می دارند، اما بصورت موردی بوی این محصول در برخی افراد سبب سردرد شده است.

سرم آزلاک رو حاوی ترکیبات لایه بردار است (20% آزلائیک اسید، 10% ماندلیک اسید، 5% فتیک اسید)  لذا احتمال دارد موجب خشکی پوست شود و مصرف مرطوب کننده بعد از این سرم ضروری است.

قیمت محصول را نسبت به کیفیت آن می توان کاملا مناسب ارزیابی کرد. در آخر اگر به هر دلیلی از مشکلات رنگدانه ای پوست رنج می برید توصیه می کنیم سرم آزلاک رو را امتحان کنید.

لازم به ذکر است مصرف مداوم ضدآفتاب در طول دوران درمان لک بخشی از روند درمان به شمار می رود.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x