بررسی کوآنزیم Q10 در جوانسازی پوست و کرم دست الارو

بررسی کوآنزیم Q10 در جوانسازی پوست و کرم دست Q10 الارو

آخرین بروزرسانی

پوست، یک غشاء بیولوژیک بسیار پیچیده و وسیع ترین ارگان بدن می باشد که زنده است و نفس می کشد؛ همچنین توانایی بازسازی و ترمیم خود را داراست. کلاژن و الاستین دو پروتئین اصلی و ساختاری پوست هستند.

کلاژن، پروتئین فراوان در پوست می باشد که 75-80% از پوست را تشکیل می دهد. کلاژن سبب استحکام پوست شده و الاستین خواص انعطاف پذیری پوست را در بر دارد. این پروتئین ها به مانند بلوک های ساختمانی پوست بوده که عامل انعطاف، استحکام و جوانی پوست می باشند. در صورتیکه این پروتئین ها در پوست به هر دلیلی آسیب ببینند، سبب ظاهری کدر، خسته و بدون انعطاف در پوست شده و چین و چروک ایجاد می گردند.

قطعا داشتن پوستی خسته و دارای چروک و افتادگی را هیچ کس نمی خواهد! بنابراین حفظ کلاژن و الاستین در شرایط مطلوب بسیار مهم می باشد.

یکی از عوامل موثر در این زمینه ترکیبی به نام کوآنزیم Q10 می باشد. کوآنزیم Q10 (یا به اختصار Q10) یک ملکول طبیعی بدن است!

در این مقاله به بررسی این ترکیب مغذی پرداخته و کرم دست Q10 الارو جهت حفظ جوانی و شادابی پوست دست، معرفی و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

 

 

کوآنزیم Q10) CoQ10) چیست؟

این ترکیب اولین بار در سال 1957 شناسایی گردید.

کوآنزیم Q10 یا یوبیکینون (CoQ10)، یک ترکیب مغذی و مشابه با ویتامین می باشد که بصورت طبیعی در بدن (بویژه قلب، کلیه، کبد و پانکراس) وجود داشته و نقشی کلیدی را ایفا می نماید.

 این ترکیب همچنین در بسیار از مواد غذایی یافت می گردد بعنوان مثال در گوشت قرمز، دل، جگر، قلوه، غذاهای دریایی، غلات کامل، روغن سویا، سبزیجات بروکلی، اسفناج و…. لازم به ذکر است که می توان این ترکیب را در آزمایشگاه بدست آورد.

CoQ10 در بدن افراد سالم به میزان کافی موجود می باشد. براساس برخی مستندات، اضافه نمودن میزان بیشتر این ترکیب در قالب مکمل برای بدن سودمند است. افزایش سن و برخی بیماری ها سبب کاهش این ترکیب می گردد.

بصورت کلی کوآنزیم Q10 جهت شرایط متفاوت قلبی از جمله نارسایی قلبی، درد قفسه سینه و فشار خون بالا و در سایر موارد از جمله سردردهای میگرنی، بیماری پارکینسون و… مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر موارد ذکر شده این ترکیب جهت سلامت و جوانی پوست نقشی موثر برعهده دارد که در ادامه، مزایای آن برای پوست مورد بررسی قرار می گیرد.

کوآنزیم کیو10، دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و به مقدار زیاد در میتوکندری (موتور سلول های بدن) یافت می شود که سبب محافظت از کلاژن و الاستین و در نتیجه شادابی و جوانی پوست می گردد.

براساس مطالعات انجام شده کوآنزیم Q10 در کاهش خطوط پنجه کلاغی و چروک های اطراف چشم نیز موثر است.

به جرات می توان گفت تمامی مزایای این کوآنزیم را می توان در یک جمله خلاصه نمود: خواص آنتی اکسیدانی بسیار بسیار قوی!

مزایای کوآنزیم Q10 برای پوست در یک نگاه:

* آنتی اکسیدان و کاهش دهنده رادیکال های آزاد

* محرک ساخت کلاژن

* دارای اثرات ضدچروک و کاهش دهنده خطوط ریز

* محافظت در برابر آسیب های خورشید و اصلاح آن

* ضدالتهاب

* موثر در شفافیت و روشن نمودن پوست

 

چگونه  Q10 از کلاژن و الاستین محافظت می کند؟

دشمنان اصلی کلاژن و الاستین رادیکال های آزاد می باشند؛ ملکول هایی با الکترونی جفت نشده و ناقص که به پروتئین ها حمله نموده و سبب از دست رفتن شکل آنها می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص رادیکال آزاد، مقاله مقابله با رادیکال های آزاد با سرم ویتامین سی پریم را مطالعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید)

هنگامی که رادیکال های آزاد در تماس با پروتئین های کلاژن و الاستین قرار می گیرند، الکترون های آنها را گرفته و در نتیجه شکل پروتئین تغییر می کند. با تغییر شکل پروتئین ها، آنها نمی توانند عملکرد مطلوب خود را به انجام برسانند. در نتیجه پوست الاستیسیته خود را از دست می دهد و قدرت و استحکام آن کاهش می یابد.

رادیکال های آزاد در بدن بطور طبیعی وجود داشته و در تعادل با آنتی اکسیدان های بدن می باشند. این عامل زمانی سبب آسیب به سلول ها می گردد که آنتی اکسیدان ها قادر به دفاع در برابر آنها نباشند، عواملی همچون تشعشعات UV، آلودگی هوا، سیگار، رژیم غذایی نامناسب و… سبب افزایش رادیکال های آزاد و آسیب به پوست می گردند.

خوشبختانه در میتوکندری سلول ها، غلظت بالای کوآنزیم Q10 وجود دارد. همانگونه که عنوان شد این ترکیب یک آنتی اکسیدان قویست که سبب خنثی شدن رادیکال های آزاد موجود در بدن گشته و در نتیجه عاملی جهت محافظت از کلاژن و الاستین می باشد. این ترکیب نقشی مهم در متابولیسم سلولی و تحریک ساخت کلاژن و الاستین می شود.

سطح این ترکیب در سنین کودکی بالا بوده و با افزایش سن این مقدار کاهش می یابد؛ در نتیجه احتمال ایجاد آسیب های سلول های پوستی بیشتر می گردد.

کمبود این ترکیب سبب کاهش توانایی تولید کلاژن و الاستین گشته و در نتیجه پوست چروک شده و انعطاف خود را از دست می دهد.

اثربخشی این ترکیب و خواص آنتی اکسیدانی آن سبب گشته تا کمپانی های مطرح در زمینه مراقبت پوست از مزایای آن بهره برده و به همین دلیل است که در محصولات مراقبتی پوستی از جمله تونر، ژل و کرم های مراقبت پوست صورت، بدن و دست ها از این ترکیب استفاده می کنند.

توجه: داشتن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از آنتی اکسیدان، همچنین استفاده از محصولات حاوی Q10 در جوانی و شادابی پوست و همچنین سلامت بدن بسیار موثر است.

 

چگونه کوآنزیم Q10 سبب محافظت از پوست در برابر تشعشعات خورشید می گردد؟

نور خورشید مسئول بیش از 80% پیری پوست می باشد. پیشگیری و کنترل آسیب های ناشی از خورشید موثرترین راه جهت پیشگیری از پیری زودرس می باشد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید سبب ایجاد رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو گشته و همانگونه که پیشتر عنوان گردید رادیکال های آزاد سبب آسیب به پروتئین های پوست (کلاژن و الاستین) می گردند.

این آنزیم بواسطه خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی خود در جلوگیری و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از تشعشعات خورشید بسیار موثر است. این نکته حائز اهمیت است که این ترکیب به هیچ وجه جایگزین فاکتورهای ضدآفتاب نیست و مصرف ضدآفتاب لازم و اجباریست.

 

کوآنزیم Q10 بعنوان عامل ضدالتهابی:

التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب ها می باشد که در مقادیر کم لازم و ضروری و در سطوح بالا و زیاد، بسیار مضر و زیانبار است.

برخی التهابات پوستی، چه ضعیف و چه قوی، می توانند سبب پیری پوست گردند. عموما تصور می شود التهابات بصورت یک خراشیدگی یا کبودی نمایان است. در واقع التهابات در سطوح پایین تر نیز بسیار مشهود بوده به طوری که برخی مواقع با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست.

التهابات در سطوح پایین را بصورت ایجاد قرمزی در مناطق کوچک پوست و یا پوسته پوسته شدن می توان مشاهده نمود.

از جمله عواملی که سبب ایجاد التهاباتی ماندگار در پوست می گردند: قرار گرفتن در معرض خورشید ( التهابات شدید بصورت آفتاب سوختگی نمایان می گردد)، آلودگی های هوا، گرما، استرس و …

استفاده موضعی از کوآنزیم Q10، در بلوکه کردن عوامل بیولوژیکی که سبب ایجاد التهاب می گردد موثر است. براساس مطالعات روند بهبود پوست هنگام مصرف این کوآنزیم نسبت به عدم استفاده آن سریعتر می باشد.

 

چگونه کوآنزیم Q10 سبب روشن شدن پوست می گردد:

با افزایش سن لکه های پوستی و تغییرات رنگدانه ای در پوست رخ می دهد. براساس اعلام برخی منابع، کوآنزیم Q10 می تواند بر روی مهار آنزیم تیروزیناز موثر بوده و در کاهش لک های پوستی و روشنی پوست عاملی اثرگذار باشد. (در این خصوص اطلاعات کافی از مکانیسم ملکولی آن مبنی بر اثرات مهارکنندگی در دسترس نمی باشد.)

 

 

کرم دست Q10  الارو:

برند الاروی فرانسوی، برندی درموکازمتیک می باشد که محصولات آن توسط متخصصان و داروسازان تائید شده است. این برند علاوه بر فرانسه در سایر کشورها، شامل سوئیس و کانادا مجهز به کارخانه جهت تولید و ارائه به بازار می باشد.

کرم دست الارو کرمی چند منظوره جهت مراقبت و جوانسازی پوست دست است. این محصول بواسطه دارا بودن کوآنزیم Q10 آنتی اکسیدانی قوی جهت محافظت از پوست دست می باشد. ویژگی های این کرم عبارتند از:

مناسب استفاده جهت انواع پوست دست

رطوبت رسانی پوست

تغذیه کننده قوی

بازسازی کننده پوست دست

دارای خاصیت جوان کننده

محافظت کننده از پوست دست

دارای وزن سبک و جذب سریع

ترکیبات و مواد موثره کرم دست Q10  الارو:

کوآنزیم Q10:

همانگونه که در ابتدا توضیح داده شد خواص آنتی اکسیدانی و ضدپیری این ترکیب مشهود است.

ویتامین E:

یک ترکیب مغذی محلول در چربی بوده که دارای خواص ضدالتهابیست. در مبحث پوستی، این ویتامین عاملی موثر جهت حفظ سلامت پوست می باشد.

ویتامین E آنتی اکسیدانی قویست که از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. این ترکیب روند پیری پوست را کند نموده؛ نقشی موثر در جوانی پوست دارد و به جلوگیری از نشانه های پیری کمک می کند.

این ویتامین سبب جذب اشعه UVB (عامل سوختگی و پیری پوست) و کاهش آسیب های ناشی از آفتاب می گردد.

این ترکیب سبب رطوبت رسانی و ایجاد حس آرامش در پوست می گردد و در نتیجه عاملی موثر جهت رفع خشکی پوست می باشد.

همچنین دارای خواص بازسازندگی پوست و اثرات ضدالتهابی می باشد.

روغن جوجوبا:

این روغن برگرفته از دانه گیاه جوجوبا می باشد که گیاهی پایاست که در هوای خشک بیابان های امریکا و مکزیک رشد می کند. این روغن حاوی اسیدهای چرب ضروری بوده و در بسیار از محصولات مراقبتی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. خواص این ترکیب عبارتند از:

رطوبت رسان:

این ترکیب یک هومکتانت می باشد که آب را از محیط اطراف جمع و به سطح پوست می آورد. این ترکیب برای پوست های خشک جهت رفع خشکی و آبرسانی پوست بسیار ایده آل است.

آنتی باکتریال:

این روغن دارای خواص ضدباکتری و ضدقارچی می باشد.

آنتی اکسیدان:

روغن جوجوبا نیز حاوی ویتامین E می باشد که آنتی اکسیدانی طبیعیست و سبب محافظت از پوست دست در برابر استرس اکسیداتیو می گردد. همچنین خواص آنتی اکسیدانی این ترکیب سبب تحریک ساخت کلاژن می شود.

غیر جوش زا:

هر چند این مزیت در کرم دست مورد بحث نیست، اما ذکر این مساله که روغن جوجوبا غیرجوش زاست حائز اهمیت است.

هایپوآلرژیک:

در سطح ملکولی روغن جوجوبا به صورت موم است. اگر چه این ترکیب توسط سطح پوست جذب می گردد، خاصیت مومی آن سبب ایجاد نرمی و حس آرامش در سطح پوست می شود. این ترکیب برخلاف سایر روغن های ضروری غیرحساسیت زا می باشد و هرگونه واکنش آلرژیک به آن بسیار نادر است.

 

نحوه مصرف:

روزانه چندمرتبه، برحسب نیاز پوست دست، کرم را بر روی پوست تمیز استفاده نموده، دست ها را ماساژ داده تا جذب گردد.

 

نقد و بررسی کرم دست Q10  الارو:

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

با سرچ کردن در اینترنت در خصوص برند الارو، نتایجی بی شمار حاصل نمی آید.

در این خصوص برآن شدیم به بررسی دقیق تر ترکیبات موثر این محصول پرداخته شود. با بررسی ترکیبات اصلی بکار رفته در این محصول، می توان دریافت کرم دست حاوی کوآنزیم Q10 الارو، حاوی ترکیبات مغذی فراوان است.

این کرم دارای بافتی سبک و سفید رنگ بوده و قدرت مناسبی در رطوبت رسانی پوست دارد؛ ضمن آنکه اثرات تغذیه کننده و پیشگیری از چروک آن حائز اهمیت است.

کوآنزیم کیوتن 10 بکار رفته در فرمولاسیون محصول، عامل کلیدی بسیار مثبت جهت استفاده از این محصول در جهت جوانسازی پوست دست می باشد.

با توجه به نظرسنجی انجام شده در بین مصرف کنندگان این محصول، جذب محصول پس از چند دقیقه صورت گرفته و برخی از مصرف کنندگان اذعات داشتند حس چربی تا حدودی بر روی دست ها باقی خواهد ماند.

یکی از ویژگی هایی که توجه برخی مصرف کنندگان را به خود جلب نمود، شفافیت پوست دست پس از مصرف می باشد که برخی اذعان داشتند پوست دستشان روشن تر گشته، با بررسی ترکیبات می توان اذعان داشت کوآنزیم Q10 می تواند در شفافیت پوست موثر باشد.

بوی محصولات کاملا سلیقه ایست، این محصول بدون عطر نیست! دارای عطری ملایم بوده که تقریبا اکثر مصرف کنندگان از بوی آن رضایت داشته اند.

لازم به ذکر است که در فرمولاسیون این محصول از پارابن استفاده شده است که در سال های اخیر بسیاری از برندهای مطرح سعی در حذف این ترکیب در فرمولاسیون محصولات داشته اند! هرچند براساس اعلام سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) تاکنون اطلاعاتی در خصوص اثرات منفی استفاده از پارابن در لوازم آرایشی و بهداشتی بر سلامت انسان ها در دسترس نیست، در نتیجه نگرانی در خصوص استفاده دوز مجاز تائید شده، بلامانع و مورد تائید FDA می باشد.

بسته بندی کاغذی محصول قابل بازیافت می باشد. نحوه بسته بندی بصورتیست که هم سلفون در دور بسته بندی کاغذی آن وجود داشته و هم درب محصول پوشش آلومینیومی دارد. مدل بسته بندی شاید در بین برخی افراد طرفدار داشته باشد زیرا تائیدیست جهت آکبند بودن محصول. با توجه به اهمیت و حمایت از محیط زیست، امید بر آن است تا تمامی برندهای مطرح در این زمینه تمهیدات لازم را بعمل آورده و تا جایی که امکان دارد از استفاده از سلفون و ترکیبات پلاستیک خودداری نمایند.

قیمت محصول نسبت به عملکرد آن بسیار مناسب ارزیابی می گردد. در یک جمله افرادی که مایل به تهیه ی یک کرم دست روزانه جوانساز و با قیمت مناسب هستند، کرم دست Q10 الارو بهترین انتخاب خواهد بود.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x