راه های تثبیت رنگ مو و نرم کننده موی رنگ شده کلوران

  • صفحه اصلی
  • مو
  • راه های تثبیت رنگ مو و نرم کننده موی رنگ شده کلوران
راه های تثبیت رنگ مو و نرم کننده موی رنگ شده کلوران

آخرین بروزرسانی

یکی از رایج ترین راهکارها جهت افزایش زیبایی و جذابیت موها، رنگ کردن آنهاست. امروزه اکثریت خانم ها و بعضا آقایان، از این راهکار زیبایی استفاده می کنند؛ برخی جهت تنوع، برخی دیگر جهت پوشاندن تار موهای سفید و …

می توان گفت رنگ کردن موها ایجاد حسی مطلوب در فرد نموده و افزایش اعتماد به نفس وی را در پی دارد.

در ابتدا، جلوه اولیه رنگ مو، زیبا و جذاب بوده و موها از درخشش ویژه ای برخوردارند. اما با گذشت زمان شاهد کاهش براقیت آنها خواهیم بود. هر چه هفته ها پیش می روند، کدر شدن رنگ مو و کاهش طراوت آنها مشهود می گردد. نکته بسیار مهم دیگر ایجاد آسیب های ناشی از رنگ مو می باشد که به مرور اثرات خود را نمایان می کند.

در این مقاله به بررسی علل این فرایند، راهکارهایی جهت افزایش ماندگاری رنگ مو و پیشگیری از ایجاد آسیب های احتمالی آن پرداخته و در ادامه محصولی موثر به نام نرم کننده موی رنگ شده کلوران معرفی می گردد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در انتها با توجه به بازخورد مصرف کنندگان، این محصول مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

عوامل از بین رفتن رنگ مو

عوامل موثر در محو شدن و از بین رفتن رنگ مو

همانگونه که در ابتدای مقاله عنوان شد، هر چه از زمان رنگ مو بیشتر و بیشتر می گذرد، رنگ مو رو به تحلیل رفته و ظاهر آن کدر می گردد. دلایل اولیه از بین رفتن رنگ مو عبارتند از:

*** رنگ کردن اولیه ضعیف و غیرتخصصی

اولین گام کلیدی جهت به حداکثر رساندن طول عمر رنگ مو، بکارگیری و استفاده صحیح از رنگ موست.

* مطمئن شوید که هر تار مو به خوبی با رنگ مو آغشته شده است، به ویژه اگر از یک کیت رنگ در خانه استفاده می کنید.

* در بسیاری از موارد، عدم زمان کافی برای رنگ کردن، از نفوذ رنگ به درون مو جلوگیری می کند. پس زمان کافی (نه کمتر و نه بیشتر) را جهت رنگ گرفتن موها اختصاص دهید.

* حجم و درصد اکسیدان مورد استفاده در فرایند اکسیداتیو (حتی در سالن های مو)  عاملی موثر در این جهت است. اکسیدان عاملی اصلی جهت فعال نمودن رنگ مو می باشد.

* اگر می خواهید این عمل را در یک سالن زیبایی انجام دهید، حتما اطمینان حاصل کنید فرد مورد نظرحرفه ای باشد. به یاد داشته باشید هر آرایشگری الزاما یک متخصص رنگ مو نیست.

* اگر در منزل رنگ مو می کنید، کسی به شما  کمک کند یا آینه ها را در پشت سرتان جوری تنظیم کنید تا از توزیع یکنواخت رنگ اطمینان حاصل کنید.

 

*** آسیب و مراقبت از کوتیکول

کوتیکول خارجی ترین لایه ی مو می باشد که سطح مو را پوشانده و با جلوگیری از تبخیر رطوبت، از مو در برابر خشکی محافظت می کند. در رابطه با رنگ مو، می توان کوتیکول را همانند یک دروازه بان فرض کرد که سبب محافظت از رنگ می گردد.

بکاربردن عادات غلط در مراقبت مو، از جمله استفاده از محصولات نامناسب، درمان های شیمیایی، استفاده از حالت دهنده های برقی و … همه و همه سبب آسیب به این لایه محافظ و تخریب آن می گردد. با آسیب به آن، کوتیکول دیگر قادر نخواهند بود رنگ را درون کورتکس خود نگه دارد، در نتیجه این عامل، سبب از دست رفتن سریع رنگ مو می شود.

با توجه به اینکه برخی آسیب های ایجاد شده بر روی کوتیکول، در طول فرآیند رنگ مو، اجتناب ناپذیر است، محافظت هر چه بیشتر از آنها جهت پیشگیری از تخریب و آسیب های بیشتر امری حیاتیست. در این خصوص پیشنهاد می شود از محصولات مراقبتی مناسب جهت ترمیم و بازسازی مو استفاده نمایید.

 

نحوه رنگ گیری کوتیکول مو

 

*** قرار گرفتن در معرض آب (محو شدن رنگ)

محو شدن رنگ مو به دلیل قرار گرفتن در معرض آب، مربوط به کوتیکول های آسیب دیده ناشی از فرآیند رنگ مو است. هنگامی که کوتیکول های مو بیش از حد به خطر افتاده باشند، آب می تواند به راحتی به کورتکس (پوسته مو) وارد شده و سبب از بین بردن برخی ملکلول های رنگ مو گشته و در اثر مجاورت با آب شسته شوند.

شامپوها به خودی خود سبب از بین رفتن رنگ نمی شوند، اما برخی شامپوها بعنوان مثال شامپوهایی که حاوی برخی ترکیبات (بعنوان مثال مقادیر بالای سولفات) هستند، می توانند سبب حذف انواع نرم کننده و ترکیبات محافظت کننده از کوتیکول مو شده و در نتیجه سبب سریع کردن روند از بین رفتن رنگ در مجاورت آب گردند. به همین دلیل است که پیشنهاد می شود از شامپو و نرم کننده های ویژه موی رنگ شده استفاده شود.

 

*** قرار گرفتن در معرض UV

تابش اشعه ماوراء بنفش از خورشید همانند یک نابودگر خاموش است که سبب آسیب دیدن رنگ موی شما می شود. اشعه ماوراء بنفش به مو نفوذ کرده و سبب تجزیه ملکول های رنگ می گردد. در نتیجه رنگ مو به مرور کدر گشته و درخشش اولیه خود را ازدست می دهد.

 

*** بعضی از تناژهای رنگ مو سریع تر از سایرین از بین می روند!

متاسفانه دوام تمام تناژهای رنگ ها برابر نیست. بعنوان مثال تناژهای رنگی با زمینه قرمز (شرابی، ماهگونی، مسی، فندقی و …) سریعتر از سایر تناژها ناپدید و محو می گردند؛ زیرا ملکول های رنگ قرمز نسبتا کوچک می باشند و به راحتی از موها جدا و پخش شده و بواسطه شستشو با آب و یا قرار گرفتن در معرض تشعشعات آفتاب از بین بروند. این در حالیست که رنگ های قهوه ای و مشکی، مقاومت بیشتری در برابر نور دارند، زیرا ملکول های رنگ آنها درشت تر می باشد. تناژهای بلوند حاوی مقادیر کمتر رنگ می باشند، در نتیجه نگرانی کمتری را جهت محو شدن رنگ ایجاد می کنند.

 

نکاتی جهت افزایش ماندگاری رنگ مو

1- پس از رنگ کردن موها، جهت شستشوی موها 48 تا 72 ساعت صبر کنید.

2- از شستشوی مکرر موها و خیس شدن آن پرهیز کنید.

*استفاده مکرر از شامپو جهت شستشوی موها، سبب تجزیه رنگ مو و کاهش ماندگاری آن می گردد. میزان استفاده از شامپو را کاهش دهید، در صورت نیاز مداوم می توانید از شامپوهای خشک استفاده کنید.

سعی کنید از خیس شدن مکرر موها بواسطه شنا و یا… دوری کنید. هنگام شنا کردن حتما از کلاه شنا استفاده نمایید.

3- موهای خود را با آب سرد آبکشی نمایید، آب گرم سبب تخریب کوتیکول شده و می تواند آن را متخلخل نماید. در نتیجه رنگ مو می تواند از کوتیکول های متخلخل، راه گریز یافته و از بین برود.

4- تا جایی که می توانید از وسایل حرارتی و استایلینگ نظیر سشوار، بابلیس و … دوری نمایید. حرارت به خودی خود سبب تاثیر بر روی رنگ مو نمی گردد اما سبب تخریب کوتیکول مو خواهد شد.

5- پرهیز از سایر فرآیندهای شیمیایی از جمله دکلره کردن، مش و … . هرگونه عملیات شیمیایی سبب تخریب کوتیکول مو می گردد.

6- از موهایتان در برابر تشعشعات آفتاب محافظت کنید. تشعشعات آفتاب می تواند سبب آسیب به پروتئین های مو شده و رنگدانه های مو را کاهش دهد. این عامل سبب خشکی و آسیب به مو می گردد.

7- از شامپو، نرم کننده و ماسک موی مناسب موهای رنگ شده استفاده نمایید، زیرا فرمولاسیون آنها ملایم بوده و سبب تثبیت رنگ مو می گردند. استفاده از محصولات مراقبتی مناسب سبب محافظت از کوتیکول مو می گردد. در این خصوص یکی از پیشنهادات نرم کننده موی رنگ شده کلوران می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

معرفی برند کلوران

کمپانی کلوران در سال 1966 در فرانسه تاسیس شد. کلوران یکی از اولین شرکت هایی است که شامپوهای گیاهی و محصولات مراقبت از مو را به عنوان جایگزینی برای محصولات شیمیایی تر و آسیب پذیرتر در بازار عرضه کرده است.

کلوران با پیشرفتهای گیاه شناسی مداوم و تلاش برای ایجاد فرمول های ملایم و طبیعی که به مراقبت از مو کمک می کند، حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

لابراتوار کلوران طیف جدیدی از محصولات را برای موهای رنگ شده با استفاده از پوست انار در فرمولاسیون تهیه نموده است که بواسطه خواص ثابت کننده رنگ آن شناخته شده است. ضمن آنکه انار بواسطه داشتن آنتی اکسیدان ها ترمیم کننده بسیار خوبیست.

این گروه محصولات شامل یک شامپوی تثبیت رنگ، یک نرم کننده افزایش دهنده دوام رنگ و یک کرم موی بیرون حمام است.

لابراتوار کلوران این آزمایش را با تکنیک های استفاده شده از آزمایشگاه دارویی فرانسوی Pierre Fabre توسعه داد. این برند همچنین از پوست انار، برای استخراج *تانن ها جهت استفاده در محصولات مراقبت از مو استفاده می کند.

*تاننها پیوند بین فیبر و رنگدانه را ایجاد می کنند که منجر به دوام بیشتر رنگ مو می شود. (این ترکیب حتی به لحاظ تاریخی در رنگ کردن پارچه ها در مراکش استفاده می شده است.)

کمپانی درموکازمتیک Pierre Fabre نرم کننده این گروه از محصولات را در قالب بدون سولفات و بدون سلیکون و محافظ رنگ مو توسط یک پتنت اختصاصی ارائه کرده است.

در ادامه به بررسی نرم کننده موی رنگ شده کلوران پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

 

مهمترین ویژگی های نرم کننده انار کلوران 

خواص این محصول شامل:

مناسب انواع موهای رنگ شده

تثبیت کننده رنگ مو

دارای خاصیت رطوبت رسانی موها

نرم کننده و لطافت بخش مو

دارای خاصیت آنتی اکسیدان و محافظت کننده از مو در برابر عوامل آسیب رسان محیطی

ترمیم کننده قوی کراتین و تار مو

گره باز کن قوی

استفاده از ترکیبات با منشا طبیعی

بدون پارابن

بدون سولفات (مناسب برای موهای کراتینه شده)

فاقد سیلیکون

در این محصول به هیچ وجه از ترکیبات حیوانی و مشتقات آن استفاده نشده است. در نتیجه برای افراد وگان قابل استفاده است.

ترکیبات موثره نرم کننده کلوران 

Ethylhexyl methoxycinnamate)   EHMC)

قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به صورت مکرر منجر به تخریب ساختاری محور موها می شود.

اشعه UVB نور خورشید می تواند منجر به آسیب دیدگی کوتیکول مو شود.

ترکیب EHMC در مقابل اشعه های نابودگر UVB به عنوان محافظ پوست یا مو عمل می کند.

این ترکیب ظرفیت جذب بالا در محدوده UVB را نشان می دهد.

پروتئین گندم هیدرولیز شده

در واقع پروتئین هیدرولیز شده به طور قابل توجهی برای موهای آسیب دیده، دکلره شده، رنگ شده و … کمک می کند.

مطالعات نشان داده اند که پروتئین گندم هیدرولیز شده خواص کششی الیاف مو را بهبود می بخشد، به خصوص زمانی که دلیل کاهش خاصیت کششی، خشک شدن آنها باشد. به عبارت دیگر، الاستیسیته را حفظ می کند و بدین سان به طور غیر مستقیم می تواند در کاهش ریزش مو موثر باشد.

ضمنا می تواند بر خواص مکانیکی مو تاثیر بگذارد و با نفوذ به قشر مو مانع از شکستگی و خورد شدن موها شده و آسیب تار مو را کم کند.

پروتئین گندم هیدرولیز شده احساس ابریشمی بودن مو را برگردانده و آن را مرطوب کرده و به حفظ ساختار طبیعی مو کمک می کند.

از دیگر خواص این ماده می توان به، افزایش هیدراتاسیون(آبرسانی)، افزایش کشش و حفاظت کوتیکول های مو اشاره کرد که منجر به افزایش چندین برابر اثرات نرم کنندگی محصول می شود.

 

عصاره انار

تابش خورشید، با تولید نسبی رادیکال های آزاد، منجر به اکسید شدن موهای رنگ شده، و حتی رنگ موی طبیعی شده و رنگبری را تسریع می کند.

آسیب های فتوشیمیایی پرتوهای نور خورشید بواسطه تولید رادیکال های آزاد همچنین می توانند منجر به از بین رفتن پروتئین های مو  و تخریب رنگدانه های مو شود.

این رادیکال های آزاد همچنین می توانند منجر به افزایش خشکی، کاهش استحکام، زبر شدن سطح مو، از بین رفتن رنگ، کاهش درخشش و شکنندگی موها شوند.

قهرمان مبارزه با این رادیکال های آزاد، ترکیبات آنتی اکسیدان می باشد.

عصاره انار حاوی مقادیر بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی شامل پلی فنل ها، تانن ها، عصاره هیدروالکلی بوده که سبب محافظت از موها در برابر رادیکال های آزاد شده و در بهبود کلی سلامت موها بسیار موثر است.

عصاره انار بواسطه دارا بودن پروتئین های گیاهی، فیبر مو را ترمیم نموده و سبب افزایش براقیت طبیعی موها می گردد.

این ترکیب از جمله بهترین مواد در جهت بالاترین نتیجه دوام و استحکام رنگ به شمار می رود.

 

نتایج بالینی مصرف نرم کننده موی رنگ شده کلوران 

** براساس نظرسنجی انجام گرفته بر روی  59 داوطلب، بعد از 15 روز استفاده نرم کننده موهای رنگ شده کلوران میزان رضایت اعلام شده به ترتیب زیر است:

* 92٪ مصرف کنندگان با مصرف این محصول، متوجه درخشش بیشتر موهای خود شده اند.

* 92٪ مصرف کنندگان با مصرف این محصول، متوجه افزایش لطافت و ابریشمی شدن موهای خود شده اند.

** همچنین درصد رضایت 59 داوطلبی که از نرم کننده ی موی کلوران استفاده نمودند، به شرح زیر است:

91٪ داوطلبان متوجه سهولت شانه پذیری موها شده اند و اعلام کرده اند این محصول یک گره بازکن فوری است!

 

روش مصرف نرم کننده موی رنگ شده کلوران 

پس از استفاده از شامپوی مناسب، ساقه و انتهای موهای خود را به نرم کننده ی انار کلوران آغشته کرده و 2 تا 3 دقیقه صبر کنید تا محصول در فیبر موها نفوذ کند، سپس به ملایمت موها را بطور کامل بشویید.

 

مزایا و معایب نرم کننده موی کلوران 

(نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.)

براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان، نرم کننده ی انار کلوران محصولی موثر در تثبیت و افزایش دوام رنگ مو است؛ به همین خاطر توانسته رضایت مصرف کنندگان را به خود جلب کند.

براساس ادعای کمپانی، این محصول قادر به افزایش درخشندگی موها می باشد؛ در این مورد نظرات مصرف کنندگان متفاوت است، بطوریکه برخی از آنها موافق این ادعا هستند و تعدادی دیگر معتقدند این محصول چنین اثری ایجاد نمی کند.

همانطور که بارها ذکر شده است، رایحه مسئله ای سلیقه ای است؛ این قاعده در مورد نرم کننده ی انار کلوران هم صدق می کند؛ برخی افراد رایحه ی این محصول را مطلوب دانسته و برخی دیگر آن را کاملا معمولی می دانند.

نرم کننده ی انار کلوران حاوی ترکیبی انحصاری به نام CATIONIC COMPLEX است که گره خوردگی مو را از بین برده و سبب نرمی موها می شود؛ این محصول در باز کردن گره خوردگی مو بسیار موثر عمل می کند، بطوریکه حتی بسیاری از افرادی که موهای بلند و با رنگ طبیعی دارند نیز به خاطر این خاصیت از نرم کننده ی موی رنگ شده ی کلوران استفاده می کنند.

طبق گفته ی مصرف کنندگان، نرم کننده ی انار کلوران، عملکرد چندانی در ترمیم مو ندارد؛ البته این نکته غیر قابل انتظار نیست؛ چراکه اساسا نرم کننده ها برای ترمیم مو طراحی نشده اند! تمرکز این محصول نرم کردن و تثبیت رنگ مو است.

تعداد کمی ار مصرف کنندگان اظهار داشتند که این محصول منجر به سنگین تر شدن موهایشان شده است که در این خصوص باید گفت که این محصول نسبت به دلیل غلظت بالاتر نسبت به سایر برندهای رقیب بایستی در هر بار استفاده به میزان کمتری استفاده شود.

در هر حال اگر مصرف کننده ی این محصول هستید، بازخورد تجربه خود را با دلیل در قسمت نظرات درج نمایید، تا دیگران بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

 

نمره کلوران

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x