درمان شوره مقاوم با شامپو فیتو اسکوام اینتنس

درمان شوره مقاوم با شامپو فیتو اسکوام اینتنس

آخرین بروزرسانی

به آرامی شروع می شود. اول مجبور می شوید لباس های سیاه و تیره نپوشید. کم کم از وجودشان خجالت می کشید. مدام دست هایتان لابه لای موهایتان حرکت می کند، به مرور مجبور به مخفی کردن موهایتان پشت گوش ها می شوید و در انتها برای پوشاندن این پوسته های سفید مزاحم همواره کلاه به سر می گذارید. اینجاست که متوجه می شوید، شوره دشمن سرسخت زیبایی شما شده است.

شوره ناراحتی پوستی است که مشخصه ی اصلی آن ظاهر شدن پوسته های سفید یا زرد روی کف سر و/ یا موهاست؛ از دیگر نشانه های شوره می توان به التهاب و خارش کف سر اشاره کرد.

درست است که این وضعیت، ممکن است حالتی نا امید کننده پدید آورد، اما خبر خوب آن است که شوره قابل درمان است. در این مقاله به معرفی انواع شوره پرداخته شده است سپس شامپو فیتو اسکوام اینتنس فیتو به عنوان محصولی موثر در رفع شوره های مقاوم به درمان* نقد و بررسی شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

منظور از شوره های مقاوم به درمان* آنهایی هستند که با مصرف شامپو های ضد شوره برطرف نشده اند.

از آنجائیکه شوره مسئله ای نسبتا شایع است و علل گوناگونی دارد، افزایش اطلاعات در این زمینه برای همه ی افراد ضروری است؛ پس تا انتهای مقاله همراه اویرو بمانید.

 

 

شوره، مسئله ای است که می تواند روی تمام جنبه های زندگی افراد اثر بگذارد. فرد مبتلا به شوره نه تنها مداوم به آن فکر می کند، بلکه ممکن است از حضور در اماکن عمومی و سرکار نیز خجالت بکشد.

عوامل متعددی می توانند منجر به ایجاد شوره شوند، انواع شوره از نظر علت ایجاد آنها عبارت اند از:

 

* شوره های مرتبط با خشکی پوست سر

این نوع شوره اغلب در افرادی که پوست عموما خشکی دارند ایجاد می شود. خشکی پوست می تواند در نتیجه سرمای فصل زمستان یا عدم رعایت بهداشت کف سر (عدم استفاده منظم از شامپو مناسب) ایجاد شود. دارندگان موهای مجعد، بیش از سایر افراد، از خشکی پوست سر رنج می برند. بعلاوه استفاده از شامپوهای حاوی سولفات بالا که بسیار کف می کنند از دیگر عوامل محرک ایجاد شوره ی مرتبط به خشکی پوست کف سر به شمار می رود.

علائم شوره های مرتبط با خشکی پوست سر: احساس کشیدگی روی کف سر و مشاهده ی پوسته های خشک سفید گرد بسیار کوچک در موها

 

شوره های مرتبط با خشکی کف سر

شوره های مرتبط با خشکی پوست سر

* شوره های مرتبط با کف سر چرب

سبوم، چربی طبیعی است که توسط غدد سباسه برای مرطوب کردن موها و پوست کف سر و جلوگیری از خشکی آنها ترشح می شود. اما گاهی اوقات ممکن است بدن بیش از حد چربی تولید کند. علت این تولید بیش از اندازه چربی ممکن است بلوغ، بارداری، استرس، یا مصرف شامپو های غیر مناسب باشد.

اگر چربی بیش از اندازه کف سر با آلودگی های محیطی و سلول های مرده ی پوست، ترکیب شود، شوره ایجاد می شود.

علائم شوره های مرتبط با کف سر چرب: ظاهر شدن پوست های کرم مایل به زرد روی کف سر، پدید آمدن شوره های بزرگ مایل به زرد روی کف سر، خارش، چرب شدن ساقه های مو

 

شوره های مرتبط با کف سر چرب

شوره های مرتبط با کف سر چرب

* شوره های مرتبط با قارچ مالاسزیا گلوبوسا

این نوع شوره به دنبال رشد عفونت مالاسزیا گلوبوسا در پوست کف سر، ایجاد می شود. این عفونت قارچی به سرعت گسترش می یابد، در همان حال پوست کف سر نیز بیش از اندازه چرب می شود و/ یا pH نامتعادلی دارد.

شوره ناشی از قارچ مالاسزیا، به شدت مسری است و می تواند از طریق استفاده از وسایل شخصی مشترک (مثل شانه، حوله یا کلاه) از فرد آلوده به دیگران منتقل شود. قارچ مالاسزیا با تولید اولئیک اسید، ترنوور سلول های پوستی را افزایش می دهد، بدین ترتیب سبب ایجاد شوره می شود.

علائم شوره های مرتبط با قارچ مالاسزیا گلوبوسا: ظاهر شدن پوسته ها و شوره های سفید یا زرد، خارش

 

* شوره ناشی از تجمع ترکیبات محصولات مراقبتی و زیبایی مو

اگر فردی هستید که برای حالت دادن موهای خود از چند محصول مختلف روی هم استفاده می کنید، هر چه سریعتر این کار را متوقف کنید. استفاده از مقدار بیش حد محصولات حالت دهنده ی مو مثل نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی، ژل ها، سرم ها، کرم های مو، موس یا اسپری مو می تواند باعث تجمع آنها روی کف سر شود. این مواد جمع شده ممکن است با آلودگی هوا و سلول های مرده ترکیب شوند و ایجاد شوره کنند. بعلاوه این امر ممکن است منجر به ریزش مو نیز بشود.

علائم شوره ناشی از تجمع ترکیبات محصولات مراقبتی و زیبایی مو: ایجاد پوسته های بزرگ سفید یا زرد روی کف سر، سوزش، ریزش مو

 

* شوره های مرتبط با درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک یک ناراحتی پوستی التهابی مزمن است که ممکن است در هرجایی از بدن که تعداد غدد سباسه ی بیشتری دارد، دیده شود. از جمله کف سر، گردن، پشت گوش ها، صورت، ابروها

مطالعات نشان داده است عامل اصلی ایجاد درماتیت سبورئیک، واکنش التهابی سیستم ایمنی بدن، نسبت به مخمری است که بطور طبیعی در سطح پوست وجود دارد. استرس و تغییرات هورمونی محرک درماتیت سبورئیک هستند.

علائم شوره های مرتبط با درماتیت سبورئیک: شوره های سفید یا زرد، ضایعات فلس مانند، چربی، قرمزی، سوزش

جهت اطلاعات بیشتر به مقاله ی درماتیت سبورئیک مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

 

توصیه هایی برای جلوگیری از شوره با استفاده از محصولات مناسب

شوره با استفاده از محصولات درست و رعایت چند نکته ی ساده به راحتی قابل درمان است.

امروزه انواع مختلفی از شامپوهای ضد شوره در بازار وجود دارند، که می توانید آنها را بدون نیاز به نسخه تهیه کنید و برای همیشه از شوره راحت شوید.

یکی از بهترین پیشنهادات برای درمان شوره های مقاوم شامپو فیتو اسکوام اینتنس فیتو است که با استفاده از ترکیبات گیاهی و ایمن قادر است ظرف مدت 2 هفته تمام شوره ها را نابود کند.

این محصول مناسب تمام افراد با هر نوع شوره ای است که موفق نشده اند با درمان های معمول شوره های خود را از بین ببرند.

 

خواص و ویژگی های شامپو فیتو اسکوام اینتنس

* از بین برنده ی شوره های شدید و مقاوم در فاز اشتعال بدون عود مجدد

* دارای بافت کرمی که موجب نرمی و لطافت موها می شود.

* از بین برنده ی خارش کف سر

* حاوی ترکیبات و مواد موثره ی کاملا گیاهی

* افزایش حالت پذیری موها

* موثر در تنظیم ترشح چربی کف سر

* ترمیم کننده ی بریر محافظ پوست کف سر

* افزایش مقاومت طبیعی پوست کف سر در برابر عوامل محرک خارجی

* دارای رایجه ای دلپذیر از عطر گل های سفید

* فاقد پارابن و سیلیکون

 

نتایج مطالعات بالینی مصرف شامپو فیتو اسکوام اینتنس

بررسی بالینی میزان رضایت مصرف کنندگان در کاهش شوره سر، براساس مطالعات انجام شده روی 89 داوطلب:

88% اثرگذاری قابل مشاهده پس از 2 هفته

نتایج مطالعات خودارزیابی (Self-evaluation) روی 70 داوطلب :

77% افزایش نرمی و انعطاف پذیری موها

74% افزایش درخشندگی

75% افزایش حالت پذیری

89% تسکین پوست کف سر

 

مواد موثره ی شامپو فیتو اسکوام اینتنس

* کمپلکس ضدشوره گیاهی انحصاری فیتو (فلفل سیاه و چوب گایانا):

این کمپلکس گیاهی کارآمد شوره را برای همیشه از بین می برد، در عین حال هیچ آسیبی به مو و پوست کف سر وارد نمی کند. به جرات می توان گفت این اثربخشی بسیار منحصر به فرد است، بطوریکه علاوه بر درمان شوره کف سر، ساقه ی موها را زیبا می کند.

* عصاره تلخ بیان ژاپنی:

این ترکیب لایه ی بریر پوست را ترمیم و تقویت می کند تا از عود مجدد شوره سر جلوگیری کند.

* پیروکتون اولامین: 

این ترکیب دارای خواص ضد قارچ می باشد. پیروکتون اولامین پوست سر را تمیز کرده و خارش آن را تسکین می دهد بعلاوه مانع عود مجدد شوره می شود.

* سالیسیلیک اسید:

سالیسیلیک اسید دارای خواص ضد عفونی کنندگی، کراتولیتیک و ضد قارچ است، این ترکیب باعث از بین رفتن سلول های مرده و جلوگیری از ایجاد شوره می شود.

* روغن چال موگرا:

روغن چال موگرا دارای خواص تسکین دهندگی است و در کاهش التهاب، سوزش و خارش موثر است. از این ترکیب در درمان بسیاری از ناراحتی های پوستی از قبیل پسوریازیس، اگزما، خارش، شوره و…. به عنوان داروی موضعی استفاده می شود.

* روغن های اساسی با اثر سینرژی بهینه (روغن رزماری، روغن درخت کاد، روغن چوب ارس، روغن درخت چای):

*** روغن رزماری:

رزماری دارای خواص آنتی میکروبیال و آنتی سپتیک است. به همین خاطر ترکیبی ایده آل برای درمان اگزما، درماتیت و شوره به شمار می رود. بعلاوه این ترکیب با اثر ضد قارچی قادر است عفونت مالاسزیا را نیز از بین ببرد. رزماری می تواند خارش ناشی از شوره را نیز کنترل کند.

*** روغن چوب درخت کاد:

کاد درختی است که از برگ، ساقه و روغن چوب آن برای ساخت دارو استفاده می شود. روغن کاد بصورت موضعی به دلیل خواص ضد خارشی که دارد در تولید شامپو و کرم استفاده می شود. عصاره ی کاد قادر به از بین بردن باکتری هاست و التهاب را کاهش می دهد.

*** روغن چوب ارس:

روغن چوب ارس رایحه ای شبیه روغن درخت چای دارد. از جمله مهمترین خواص این ترکیب که باعث شده جایگاه خوبی میان محصولات مراقبت درمانی و زیبایی پیدا کند می توان به خواص آنتی سپتیک، ضدباکتری، تسکین دهندگی و محرک آن اشاره کرد.

*** روغن درخت چای:

روغن درخت چای با وجود آنکه بسیار ملایم است اما اثرگذاری بسیار بالایی دارد. خواص ضد قارچی و ضد عفونی کنندگی، روغن درخت چای را تبدیل به ترکیبی موثر در رفع شوره و التیام خارش ناشی از آن نموده است. از دیگر مزایای روغن درخت چای می توان به خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی آن اشاره کرد.

* 38% عصاره بید:

عصاره بید سرشار از فلاونوئیدها و تانین هاست. این ترکیب نیز خواص ضد شوره دارد بعلاوه تاثیرات ضدعفونی و تنظیم چربی نیز دارد.

 

روش مصرف شامپو فیتو اسکوام اینتنس

* در فاز اشتعال شوره، به عنوان یک محصول درمانی به مدت دو هفته، 2 تا 3 بار از این محصول استفاده شود.

روی پوست سر خشک استفاده شود.

موها را به چند قسمت تقسیم کرده و روی پوست سر هر قسمت میزان مناسبی از شامپو را استفاده کنید.

پوست کف سر را ماساژ دهید تا محصول بطور یکنواخت پخش شود.

به مدت 5 تا 7 دقیقه صبر کنید.

سپس موها را خیس کنید، تا محصول به شکل شامپو در آید و بتوانید از خواص پاک کنندگی آن بهره مند شوید.

کف سر را به خوبی شست و شو دهید.

در طول درمان شوره، از رنگ کردن موها و استفاده از حالت دهنده های شیمیایی مو پرهیز کنید.

 

نقد و بررسی شامپو فیتو اسکوام اینتنس

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

از زمانی که بخش نقد و بررسی محصولات، به مقالات اویرو اضافه شده است، همواره سعی اویرو بر این بوده است که انتقاداتی سازنده و صادقانه ارائه دهد؛ اما در خصوص این شامپو، نمی توان این تعهد را 100% عملی کرد.

اولین علت بدان خاطر است که محصولات مراقبت مو در افراد مختلف بنابه دلایل ژنتیکی کمی متفاوت عمل می کنند، علت دوم آن است که شامپو فیتو اسکوام اینتنس برای رفع یک مشکل خاص (شوره و خارش شدید) طراحی شده است، بنابراین موارد مصرف این محصول همه گیر نیست و جامعه ی مصرف کنندگان محدود است. بعلاوه مشخص نیست که تمام افرادی که این محصول را انتخاب نموده اند، از مشکل پوست و موی خود و موارد مصرف این محصول به خوبی آگاهی داشته اند؟! و یا تمام موارد لازم را در طول مصرف رعایت نموده اند؟!

اما گذشته از تمام این موارد، براساس بازخورد مصرف کنندگان درست (افرادی که کاندیدای مناسبی برای مصرف این محصول بوده اند و تحت نظر مشاور تمام مراحل مصرف را به درستی اجرا نموده اند) می توان گفت این محصول بی شک موثرترین درمان شوره ی مقاوم است.

همانطور که در دستورالعمل محصول درج شده است، شامپو فیتو اسکوام اینتنس می بایست بصورت بخش بخش روی کف سر خشک استفاده شود، اپلیکاتور سر محصول، بدین منظور کاملا مناسب و درست طراحی شده است. اما مشکل اینجاست در صورت فشار زیاد دست ممکن است شامپو نشت کند و  مقداری از محصول به هدر رود. این محصول برخلاف دیگر شامپوهای ضد شوره ی فیتو که رقیق هستند، غلظت بالایی دارد و بافت آن ژل مانند است.
همانطور که بارها گفته ایم، رایحه مسئله ای سلیقه ای است، این شامپو به نسبت بوی قویی دارد، اما زمانی که روی سر مصرف شود این رایحه زیاد حس نمی شود و حتی کسانی که آن را دوست ندارند هم اذیت نمی شوند.
شامپو ضدشوره قوی فیتو، با وجود آنکه بسیار موثر عمل می کند، اما به هیچ وجه باعث ایجاد سوزش و حساسیت پوست کف سر نمی شود.
به محض اینکه بعد از مصرف شامپو، کف سر را خیس کنید، برخلاف دیگر شامپوهای فیتو کف زیادی تولید می شود که این مسئله احساس تمیزی به مو می دهد، بعلاوه برخلاف دیگر شامپوهای ضدشوره، شامپو فیتو اسکوام به هیچ وجه موها را خشک نمی کند.
قیمت محصول نسبت به طول درمان، اثربخشی و سایر مزایا به نسبت مناسب است.
در آخر لازم به ذکر است این محصول به دلیل منحصر بودن و گیاهی بودن حتما می بایست تحت نظر یک مشاوره حرفه ای استفاده شود، در غیر اینصورت ممکن است اثربخشی دلخواه را نداشته باشد. اما اگر همه ی موارد رعایت شوند بهترین درمان برای شوره است.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x