سرم تقویت کننده مژه و ابرو سس لش سسدرما

سرم تقویت کننده مژه و ابرو سس لش سسدرما

مژه ها تاثیر بسزایی در زیبایی چشم ها دارند، اما بد نیست بدانید، نقش مژه ها فراتر از زیبایی است.

مژه ها از چشم ها در برابر عوامل مهاجم خارجی، که ممکن است باعث عفونت یا جراحت چشم شوند و بدین ترتیب بینایی را تحت تاثیر قرار دهند، محافظت می کنند.

هر تار مژه یک چرخه ی رشد طبیعی را دنبال می کند که تقریبا بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد. هر انسانی با تعدادی فولیکول مو متولد می شود و این تعداد در طول زندگی تقریبا ثابت می ماند.

پلک بالای چشم در حدود ۹۰ تا ۲۰۰ مژه دارد و پلک پائین نیز حدود ۷۰ تا ۱۰۰ مژه دارد. چرخه ی حیات مژه ها از ۳ فاز تشکیل می شود: آناژن، کاتاژن و تلوژن

* آناژن (فاز رشد): در این مرحله مژه ها رشد می کنند. بطور طبیعی، مژه ها فقط تا حد مشخصی بلند می شوند. این چرخه بین ۳۰ تا ۴۵ روز زمان می برد.

* کاتاژن (فاز تحول): زمانی که مژه ها تا مرز تعیین شده ی طبیعی خود رشد کردند، رشد آنها متوقف می شود و فولیکول ها شروع به انقباض و کوچک شدن می کنند. اگر در طول این دوره مژه ای بریزد یا کنده شود، تا زمان اتمام این دوره زمانی، وارد فاز رشد مجدد نمی شود. این دوره بطور طبیعی ۲ تا ۳ هفته طول می کشد.

* تلوژن (فاز استراحت): این مرحله، طولانی ترین دوره ی چرخه ی حیات مژه است؛ و معمولا بیش از ۱۰۰ روز طول می کشد. مژه ها در طول دوره ی تلوژن می ریزند، این دوره معمولا ۴ تا ۸ هفته طول می کشد و سپس مژه ای جدید متولد می شود.

البته لازم است بدانید تمام مژه ها در یک زمان در یک چرخه نیستند. چراکه اگر همه ی مژه ها چرخه ای یکسان داشتند، همگی یکباره می ریختند.

براساس چرخه ی فوق، ریزش ۱ تا ۵ مژه در روز طبیعی است اما بسیاری از افراد هستند که بیش از میانگین نرمال روزانه، مژه از دست می دهند؛

گاهی اوقات ریزش سریع مژه (که به نام ماداروزیس شناخته می شود) می تواند هشداری از وجود یک بیماری در چشم یا دیگر اندام های بدن بدهد. بعلاوه ریزش مژه می تواند دلایل بسیار زیاد دیگری نیز داشته باشد.

در این مقاله به بررسی رایج ترین علل ریزش مژه ها پرداخته شده است. سپس سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما به عنوان محصولی موثر در رفع ریزش و تقویت رشد مژه و ابرو معرفی شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

بعلاوه همانطور که در فاز کاتاژن ذکر شد، مژه ها می توانند تا مرز تعیین شده ای رشد کنند. با این وجود مژه ها بطور کامل به پتانسیل رشد خود نمی رسند، حتی ممکن است برخی فولیکول های مو تا آخر عمر غیر فعال باقی بمانند؛ سرم سس لش سسدرما کمک می کند مژه ها به بالاترین پتانسیل رشد خود دست یابند و حتی ممکن است، فولیکول های غیر فعال را نیز مجددا تحریک به رشد مژه کند.

لذا اگر دچار ریزش مژه هستید، مژه های شما آسیب دیده و یا به هر دلیلی مایل به تقویت مژه های خود هستید در این مقاله با اویرو همراه باشید. شاید سس لش سسدرما راه حل شما باشد؛ در بخش پایانی مقاله، سعی شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان به نقد و بررسی این محصول پرداخته شود.

 

چرخه ی حیات مژه ی انسان

 

علل بسیاری وجود دارد که می توانند منجر به ریزش مژه ها شوند. (منظور از ریزش، از دست دادن ناگهانی حجم قابل توجه مژه یا از دست دادن بیش از ۵ مژه در طول روز است که در اینصورت فرد اغلب متوجه ریزش مژه خود می شود.)

دو حالت کلی وجود دارد؛

۱- ریزش، فقط مختص به مژه هاست و فرد هیچگونه ریزش دیگری (ابرو یا موی کف سر) ندارد.

۲- ریزش، علاوه بر مژه، در ابرو و/ یا موهای کف سر نیز دیده می شود.

 

***   ریزش فقط مژه ها

اگر ریزش، فقط مختص به مژه ها باشد و ابرو یا موی سر درگیر نباشند، در اینصورت این وضعیت می تواند علامت یکی از شرایط زیر باشد:

آلرژی شیمیایی به ریمل یا عوارض کاشت مژه:

تحریک ناشی از لوازم آرایش، باقی ماندن طولانی مدت مواد آرایشی روی چشم، چسباندن و کندن مژه مصنوعی و اکستنشن مژه، استفاده از حالت دهنده حرارتی مژه و فر مژه، همگی می توانند به مژه ها آسیب وارد کنند و روند ریزش آنها را تسریع کنند. ریزش مژه می تواند در اثر آلرژی به ریمل یا چسب مژه ای که برای اکستنشن یا مژه مصنوعی استفاده می شود ایجاد شده باشد.

بیشتر ریمل ها حاوی مواد شیمیایی هستند. این موارد شیمیایی باعث ریزش مژه ها می شوند. مواد شیمیایی خاصی در ریمل ها وجود دارند که باعث آلرژی می شوند. اگر فردی بطور ژنتیکی به مواد موجود در هوا (مثلا گرد و غبار) آلرژی داشته باشد، بهتر است از مصرف ریمل تا حد ممکن پرهیز کند.

ریمل ها می توانند باعث درماتیت تماسی* یا ورم ملتحمه* شوند.

درماتیت تماسی* واکنشی است که زمانی اتفاق می افتد که آلرژن هایی که بدن را تحریک به واکنش می کنند، با اطراف چشم برخورد داشته باشند.

ورم ملتحمه* زمانی ایجاد می شود که مواد شیمیایی از ریمل جدا شده و وارد چشم شوند. این وضعیت سبب التهاب و ورم پلک ها و قرمزی چشم ها می شود.

بلفاریت:

به التهاب پلک ها در اثر رشد بیش از اندازه باکتری هایی که بطور طبیعی در پوست یافت می شوند، بلفاریت می گویند. بلفاریت می تواند به دنبال مسدود شدن غدد چربی پلک ها (که در نزدیک پایه مژه قرار دارند) یا حتی آلرژی نیز ایجاد شود. این وضعیت سبب قرمزی و خارش پلک ها (که گاهی با تورم همراه است) می شود. بلفاریت غیر قابل معالجه است، اما با رعایت بهداشت چشم می توان از ایجاد این وضعیت جلوگیری نمود.

تریکوتیلومانیا:

این ناراحتی به وضعیت روانی فرد وابسته است. تریکوتیلومانیا یک نوع اختلال کنترل تکانه است. در این وضعیت، شخص خودش موهای سر، ابرو یا مژه هایش را می کند. اکثر افراد مبتلا به تریکوتیلومانیا موهایشان را از ریشه خارج می کنند. بعضی از مبتلایان به یکباره حجم زیادی از موهای خود را می کنند. شروع این ناراحتی روانی اغلب از دوران کودکی یا نوجوانی و با شروع بلوغ است.

این وضعیت در اثر استرس یا دیگر ناراحتی های احساسی یا روانی ایجاد می شود. در این حالت فرد ناخودآگاه مژه های خود را می کند. بعضی کودکان عادت کندن موی خود را با افزایش سن کنار می گذارند، اما امکان دارد در برخی افراد این عادت در دوران بزرگسالی نیز ادامه داشته باشد.

سرطان پوست:

به ندرت، ریزش مژه می تواند، نشانه ی سرطان پوست پلک باشد. با گسترش سلول های معیوب سرطانی، این بیماری مانع رشد مژه ها می شود.

از دیگر علل کم رواج تر ریزش مژه می تواند به گل مژه مکرر یا شدید، روزاسه چشمی، عفونت قارچی یا باکتریایی یک یا هر دو چشم اشاره کرد.

 

نمونه ی تریکوتیلومانیا

نمونه ی تریکوتیلومانیا

 

***   ریزش مژه ها همراه با ریزش مو یا ابرو

اگر همزمان با ریزش مژه ها، فرد متوجه ریزش موهای ابرو و/ یا کف سر هم بشود، این وضعیت ممکن است نشانه ی یک مشکل سیستمیک سلامت یا یک بیماری باشد.

رایج ترین دلایل ریزش عمومی موها، که مژه ها را نیز درگیر می کنند عبارت اند از:

آلوپسی آره آتا (طاسی منطقه ای):

آلوپسی آره آتا ناشی از یک اختلال در سیستم ایمنی است که باعث ریزش مو می شود. سلول های ایمنی به فولیکول های مو حمله می کنند، بدین ترتیب باعث ریزش آنها می شوند. این مسئله می تواند باعث ریزش موهای بدن یا از دست دادن فقط قسمتی از موهای ابرو، ریش، مژه یا کف سر شود. هیچ راه علاجی برای درمان این وضعیت وجود ندارد. در این حالت محصولات موضعی، می توانند موثر باشند.

پیشنهاد: کرم ژل موهای دارای ریزش سکه ای سریتا (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

آلوپسی طولانی مدت اغلب ارثی است. آلوپسی حاد (ریزش موی ناگهانی و موقت) می تواند در اثر جراحی، بیماری مزمن، تب، آنفولانزا، کم خونی، زایمان یا پیری نیز ایجاد شود.

اختلال تیروئید:

تیروئید غده ای است که در گردن قرار دارد و مسئول کنترل هورمون های بدن است. هیپرتیروئیدیسم (پرکاری تیروئید) و هیپوتیروئیدیسم (کم کاری تیروئید) هر دو می توانند باعث ریزش مو و مژه شوند.

هیپرتیروئیدیسم (پرکاری تیروئید) می تواند منجر به ناتوانی در تحمل گرما، مشکلات خواب، کاهش وزن، تورم پائین گردن و سردرد شود. در این حالت مو قطع می شود و ریزش منطقه ای روی کف سر، مژه ها یا موها دیده می شود.

از سوی دیگر هیپوتیروئیدیسم (کم کاری تیروئید) علائمی نظیر عدم تحمل سرما، خشکی پوست، یبوست و افزایش وزن را به همراه می آورد. در این حالت، مژه ها و ابروها در اثر نازک شدن، خشکی و شکنندگی کم حجم می شوند.

 

***   دیگر علل ریزش مژه ها

از دیگر علل کم رواج تر ریزش عمومی موها و مژه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* بیماری های التهابی مزمن مثل پسوریازیس، آرتروز، لوپوس و اسکلرودرمی

* استرس مزمن

* فقر تغذیه ای

* تغییرات هورمونی (مثل یائسگی)

* شیمی درمانی و پرتو درمانی

* مصرف برخی دارو ها

 

برای ریزش مژه چه زمانی می بایست به پزشک مراجعه کرد؟

در شرایط زیر می بایست برای درمان ریزش مو/ مژه و تشخیص تخصصی به پزشک مراجعه کرد:

* ریزش مژه ی شدید که هر دو چشم را درگیر کرده است.

* ریزش مژه همراه با ریزش موی ابرو و کف سر

* ریزش مژه همراه با تغییرات پوستی مثل خارش، قرمزی یا پوسته ریزی

* ریزش مژه همراه با احساس فشار اطراف چشم ها یا تغییرات بینایی

 

راه های پیشگیری و درمان ریزش مژه

* به منظور حفظ سلامت مژه ها، هر روز، پلک و مژه های خود را با شوینده مخصوص چشم (یا شامپو بچه) بشوئید؛ و یا با استفاده از محلول پاک کننده چشم، پاک نمایید.

* غددی که در پلک قرار دارند بطور طبیعی موجب نرمی مژه ها می شوند، لذا مصرف لوسیون یا کرم خاصی برای مژه ها لازم نیست مگر آنکه مژه ها به شدت خشک شده باشند.

* یک رژیم غذایی سالم حاوی پروتئین، میوه، سبزیجات و آهن کافی علاوه بر سلامت عمومی بدن به حفظ حجم و سلامت مژه نیز کمک می کند.

* در آخر اگر به هر دلیلی مژه های خود را از دست داده اید، پس از کشف و درمان عامل ریزش مژه به منظور تقویت و رشد مجدد مژه ها از یک محصول درمانی تخصصی کمک بگیرید. یکی از محصولات تخصصی و موثر در این زمینه سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما

می باشد. این محصول حتی در صورت مصرف طولانی مدت هیچ خطری مثل تحریک چشم و پلک، پیگمانتاسیون یا میلیا و… ایجاد نمی کند.

 

معرفی سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما

سرم تقویت کننده ی رشد مژه و ابرو سسدرما حاوی حباب های چربی است که باعث می شوند مواد موثره مستقیما به ریشه مژه ها برسند و بهترین اثر گذاری را به ارمغان آورند. استفاده از این محصول کمک می کند تا مژه ها بلند تر، ضخیم تر، حجیم تر، سالمتر و مشخص شوند.

سرم سس لش برای ابرو نیز قابل استفاده است.

این محصول سبب تاخیر ریزش مژه و ابرو شده و محرک رشد آنهاست و قادر به بازسازی تار موهای آسیب دیده است. اولین نتایج استفاده از سس لش سسدرما پس از ۳ تا ۶ هفته قابل مشاهده است. نتایج نهایی را می توان بعد از ۶ تا ۸ هفته مشاهده نمود.

 

سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما برای چه افرادی ایده آل است؟

مژه ها و ابروهای کوتاه و کم حجم.

افرادی که به دلیل استفاده از فر مژه، ریمل یا مژه مصنوعی دچار آسیب دیدگی مژه شده اند.

افرادی که در اثر اکستنشن مژه، مژه های خود را از دست داده اند.

افرادی که در اثر عوارض جراحی یا بیماری خاص یا مصرف دارو مژه های خود را از دست داده اند.

 

ترکیبات اصلی سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما

* فاکتور های رشد

* ترکیبات رطوبت رسان/نرم کننده: از قبیل پانتنول، گلیسیرین، لستین

* اسید هیالورونیک: افزایش نرمی و لطافت مژه ها و پلک ها

* جوجوبا هیدرولیز شده: تقویت کننده و محافظ مژه و ابرو، افزایش دهنده مقاومت مژه ها

* روغن کرچک هیدرولیز شده: روغن کرچک، روغنی گیاهی است که از دانه ی درخت کرچک بدست می آید. اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک به شدت برای پوست مغذی هستند. هیچ مطالعه ی علمی در خصوص اثبات اثر بخشی روغن کرچک در رشد مو انجام نشده است. اما به نظر می رسد، ترکیب ریسینولئیک اسید که تقریبا ۹۰% روغن کرچک از آن تشکیل شده است، در معکوس کردن روند ریزش مو ها می تواند موثر عمل کند.

* عصاره ریشه توت سفید: عصاره ریشه توت سفید از درخت توت سفید که بومی چین است بدست می آید. این درخت در اروپا، ژاپن، استرالیا و آمریکای شمالی نیز کشت می شود. از این عصاره، بیش از صدها سال است که در طب چینی بهره برداری می شود. این ترکیب خواص مغذی بی شماری برای ریشه ی موها و رشد مجدد آنها دارد.

* عصاره ی شبدر قرمز: این ترکیب سرشار از بیوکانین است که فعالیت آلفا-۵ ردوکتاز (آنزیمی موثر در ریزش مو) را مسدود می کند لذا مانع تضعیف فولیکول های مو و در نتیجه بهبود رشد آنها می شود.

* روغن بادام شیرین: روغن بادام شیرین از پرس دانه های درخت بادام (هسته ی یادام) بدست می آید. بادام از زمان های گذشته به عنوان ترکیبی موثر در ترمیم پوست و مو شناخته می شده است. روغن بادام سرشار از پروتئین، امگا ۹، اسید های چرب و ویتامین E می باشد. این ترکیبات نشان می دهند، روغن بادام می تواند درخشش و استقامت موها را افزایش دهد.

 

روش استفاده سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما

مژه های بالا و پائین: سرم محرک را روزانه دو مرتبه (صبح و شب) روی ریشه ی مژه های تمیز و بدون آرایش استفاده کنید. سپس با براش سرم، مژه ها را از ریشه تا نوک آن شانه کنید. به مدت ۱ تا ۳ دقیقه صبر کنید تا محصول کاملا جذب شود، سپس در صورت تمایل ریمل بزنید.

ابرو: سرم محرک را روزانه دو مرتبه (صبح و شب) روی ریشه ی ابروهای تمیز و بدون آرایش استفاده کنید. پس از آنکه سرم را با کمک براش روی ابروها استفاده کردید، ابروها را ماساژ دهید تا محصول کاملا جذب شود.

 

 

نقد و بررسی سرم تقویت مژه و ابرو سس لش سسدرما

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان، این محصول واقعا کار می کند!

سرم سس لش سسدرما هنوز محصولی نو پا (حداقل در ایران) است. اما با نگاهی به ترکیبات این محصول به راحتی می توان دریافت که ادعای سسدرما بی اساس نیست.

براساس ادعای این کمپانی سرم سس لش سسدرما مناسب افرادی است که به هر دلیلی دچار خشکی، ریزش و آسیب دیدگی مژه شده اند. (البته متاسفانه بازخوردی از چنین مصرف کنندگانی درج نشده است.)

بیشتر مصرف کنندگان، افراد معمولی بوده اند که تمایل داشتند به مژه هایی بلند تر، حجیم تر و زیبا دست یابند؛ و سسدرما واقعا آنها را به این آرزو رسانده است.

بافت این محصول دلپذیر است و ایجاد چسبندگی نمی کند، روش مصرف آن بسیار آسان است و به گفته ی مصرف کنندگان بعد از ۲ تا ۴ هفته نتایج مصرف کاملا مشهود هستند.

نکته ی دیگری که می توان مزیت این محصول دانست، امکان آرایش و ریمل زدن پس از مصرف است. بعلاوه افرادی که آرایش نمی کنند نیز باید بدانند سرم سس لش هیچ رنگی ندارد. لذا به راحتی می توان از آن استفاده نمود.

در خصوص قیمت، با توجه به سایز محصولات موجود در بازار و اثربخشی سرم سس لش می توان آن را مقرون به صرفه دانست. با وجود تمام مزایای ذکر شده جا دارد دو نکته را که از دید مصرف کننده ی باهوش مخفی نمی ماند یادآوری نمود:

۱- سرم سس لش سسدرما حاوی الکل و پارابن است که امروزه در دنیای محصولات زیبایی، ترکیبات چندان خوشایندی به شمار نمی روند.

۲- کمپانی سسدرما، نه تنها در خصوص این محصول، بلکه در خصوص سایر محصولات خود اطلاعات زیادی در اختیار مصرف کننده قرار نمی دهد؛ با توجه به افزایش سطح آگاهی مصرف کنندگان، کوچکترین حق مشتری، آشنایی دقیق با محصول قبل از خرید است، بنابراین این مسئله را نیز می توان نقطه ضعفی بزرگ دانست.

 

اگر به دنبال افزایش رشد مژه های خود هستید، قبل از هر اقدامی نخست خواسته ها و انتظارات خود را با یک مشاور حرفه ای مطرح کنید تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب نمایید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید