بررسی نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی

بررسی نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام ۲ بیوتی

آخرین بروزرسانی

تکنولوژی نانو کلید فناوری قرن 21 ام است. انتظار می رود که این تکنولوژی در مدت کوتاهی بر روی بیشتر بخش های صنعتی تاثیر بگذارد.

بکارگیری نوآوری های تکنولوژی نانو در محصولات، از گذشته راه خود را در بازار پیدا کرده است. بعنوان مثال در روکش های غیر چسبنده، در تهویه های هوا یا رنگ خودرو این تکنولوژی با موفقیت استفاده می شود.

براساس گفته ی Wolfgang Heckl فیزیکدان، از دانشگاه مونیخ، “هیچ حوزه ای از زندگی و هیچ شاخه ای از اقتصاد بدون استفاده از تکنولوژی نانو نخواهد ماند.”

صنعت آرایشی و بهداشتی از جمله صنعت هایی است که با استفاده از این تکنولوژی توانسته محصولاتی با کارایی بهتر را به بازار عرضه کند. با استفاده از این تکنولوژی مواد فعال، بسیار کوچک شده در نتیجه می توانند به عمق پوست نفوذ کنند و عملکرد بهتری نسبت به محصولات آرایشی و بهداشتی معمولی ارائه دهند.

برند ام 2 بیوتی از جمله برندهایی است که توانسته از این تکنولوژی سودمند بهره برده و سرم هایی با ترکیبات فعال در سایز نانو به بازار عرضه کند.

در ادامه ی مقاله بطور مفصل به معرفی یکی از این سرم ها یعنی  نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی پرداخته می شود و در انتها نیز معایب و مزایای آن از دید مصرف کنندگان مورد بررسی قرار می گیرد.

( جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 

نانو تکنولوژی

ULTRA PURE SOLUTIONS NANO SPRAYS (نانو اسپری های برند ام 2 بیوتی)

اسپری های نانو که به سبد محصولات برند ام 2 بیوتی اضافه شده اند، بسیار موثر و متناسب با نیازهای خاص پوست بوده و راهی ایده آل جهت تکمیل روتین مراقبت پوستی روزانه، متناسب با نیازهای خاص هر خانم و آقا می باشند.

این اسپری ها که اولین گروه محصولات در نسل جدید ترکیبات فعال هستند قابلیت استفاده قبل از آرایش و طی روز، روی آرایش را دارند.

اسپری های برند ام 2 بیوتی به لطف دهانه ی خلاقانه خود یک لایه ی محافظ نسبتا بی وزن بر روی پوست ایجاد می کنند و در عین حال نانو ذرات میکروسکوپی آن می توانند ترکیبات فعال متمرکز را مستقیما به عمیق ترین لایه های پوست جایی که آن ها بیشترین تاثیر را دارند، انتقال دهند.

نتایج این نوآوری از برند ام 2 بیوتی بلافاصله قابل مشاهده است: چهره ای تازه و طبیعی، پوستی احیا شده و درخشان همه از اسپریی ساده و راحت نتیجه می شوند.

تمامی این اسپری ها، غیر چرب (به همین دلیل برای پوست های چرب نیز مناسب هستند) و شفاف هستند. بسته به نیازهای خاص پوست هر فرد، این اسپری ها نه تنها بصورت جداگانه قابل استفاده می باشند بلکه می توانند مطابق با نیازهای پوست بصورت انعطاف پذیر ترکیب شوند.

بطور مثال، در یک کاربرد ترکیبی می توان دو اسپری را با یکدیگر استفاده کرد یا یکی را صبح و دیگری را شب مورد استفاده قرار داد.

 

نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی ( جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

انواع پوست بخصوص پوست های دهیدراته و دارای مشکل بوسیله ی ترکیبات فعال سرم نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی، احیا و بازسازی شده و الاستیسیته، استحکام و قوام جوانی خود را مجددا بدست خواهند آورد.

ذرات مواد تشکیل دهنده ی فعال و بسیار موثر این اسپری، که با استفاده از فناوری نانو متمرکز شده اند، می توانند به عمیق ترین لایه ی پوست، جایی که تاثیری هدفمند دارند نفوذ کنند.

هیالورون و کلاژن موجود در این اسپری موجب نرم و صاف شدن پوست، حفظ حداکثر رطوبت و تحریک روند بازسازی سلول های پوست می شوند.

 

 

مزایای نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی:

** مناسب انوع پوست

** ایده آل پوست های دهیدراته و دارای مشکل

** اسپری چند منظوره

** قابل استفاده برای فیکس کردن آرایش

** احیا و بازسازی کننده ی پوست

** بهبود الاستیسیته ی پوست

** افزایش استحکام و قوام جوانی

** دارای تاثیری هدفمند بواسطه ی استفاده از فناوری نانو

** تحریک روند بازسازی سلول های پوست

** حفظ رطوبت پوست

**  نرم و لطیف کردن پوست

** جوان کننده پوست

** رطوبت رسانی به پوست به دلیل دارا بودن هیالورونیک اسید

** مقابله با پیری به دلیل داشتن ویتامین A

** تقویت بافت همبندی با داشتن الاستین در ترکیبات خود

** کمک به کاهش چین و چروک بواسطه ی دارا بودن کلاژن

 

نتایج آزمایش بالینی سرم نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی:

طی این آزمایش که 8 هفته طول کشید:

** 67% از داوطلبانی که در این آزمایش شرکت کردند، اظهار داشتند که پوست آن ها قوی تر و سفت تر شده است.

** 75% درصد این شرکت کنندگان نیز اعلام کردند که احساس می کنند پوستشان سالم تر شده است.

** 68% آن ها نیز متوجه شدند که حجم ظاهری پوستشان افزایش یافته است.

نتایج بالینی نانو اسپری ام 2 بیوتی

 

ترکیبات فعال نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی:

–کلاژن

پروتئین رشته ای کلاژن به عنوان مهمترین پروتئین حمایت کننده و ساختاری در بدن انسان محسوب می شود.

کلاژن بیش از 30% مجموع کل پروتئین بدن انسان و بالغ بر 60% بافت همبند را تشکیل می دهد. در حال حاضر بیش از 28 نوع کلاژن شناخته شده وجود دارد که مسئول ثبات و استحکام دندان ها، تاندون ها، استخوان ها، رباط و پوست می باشند.

متاسفانه مکانیزم بازسازی کلاژن با گذشت زمان کند می شود. در واقع میزان تولید کلاژن در اواسط دهه ی 20 زندگی بتدریج شروع به کاهش کرده و بسته به نوع ژنتیک و شیوه ی زندگی فرد، ممکن است سالانه حدود 1% میزان کلاژن در بدن انسان کاهش یابد. این کاهش کلاژن منجر به از دست رفتن فرم چهره در ناحیه ی فک و گونه و افزایش تشکیل چین و چروک می شود.

این فرایند را می توان با استفاده از محصولات مراقبتی غنی و عوامل فعال جبران کرد. با این حال؛ از آنجایی که معمولا جرم مولکولی متراکم شده ی کلاژن جهت نفوذ از طریق لایه سطحی و محافظ پوست به داخل و عمل در لایه های زیرین پوست، بسیار بزرگ می باشد، استفاده از تکنولوژی لازم جهت اثربخشی کلاژن در لایه های عمقی لازم می گردد.

ام 2 بیوتی جهت این فرایند از دو پتنت انحصاری جهت دستیابی به حداکثر اثربخشی کلاژن استفاده می کند:

* استفاده از کلاژن نانوسایز (سیستم تحویل به پوست: SKIN DELIVERY SYSTEM)

* استفاده از Native Collagen، روش (ADVANCED CRYOSAFE METHOD)

مزایای کلاژن برای پوست:

کلاژن قطعا یکی از محبوب ترین ترکیبات فعال در محصولات مراقبت پوستی است.

در لایه ی مرکزی پوست (درم)، فیبرهای کلاژن و الاستین جهت تشکیل یک چارچوب پروتئینی که مسئول استحکام، کشش و انعطاف پذیری پوست می باشد، با یکدیگر ترکیب می شوند. کلاژن همچنین بدلیل داشتن توانایی ذخیره ی آب، قادر به حجم دهی، صاف و هموار کردن پوست از داخل می باشد.

پپتیدهای حاوی فیبر کلاژن بطور همزمان مکانیسم تعمیر پوست را تقویت می کنند. آن ها همچنین سلول های فیبروبلاست و تشکیل بافت همبندی را تحریک، رشد سلول را تنظیم و تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی سنتز کلاژن دارند.

بصورت کلی کلاژن دارای خواص زیر می باشد:

 ** تقویت کننده

** احیا و بازسازی کننده

** تحریک بافت همبندی

** هیگروسکوپیک (جذب طبیعی رطوبت از هوا)

 

–هیالورنیک اسید:

هیالورونیک اسید یک پلی ساکارید و مایعی شفاف شبیه به ژل می باشد.

هیالورونیک اسید همچنین جزء اصلی از بخشی از بافت است که بین سلول ها قرار دارد و آن را مانند یک شبکه (ماتریکس خارج سلولی) احاطه کرده است.

این ترکیب در بافت های مختلف و مایعات بدن انسان، بویژه چشم، مفاصل و پوست واقع شده است. هیالورونیک اسید در نواحی مربوطه وظایف خاصی را برعهده دارد و به عنوان ماده ای پر کننده، لوبریکانت مفصل و … عمل می کند. حداکثر غلظت هیالورونیک اسید در پوست یافت می شود.

نسبت هیالورونیک اسید در بدن، همزمان با افزایش سن و گذشت زمان کاهش می یابد، به همین دلیل پوست بعد از 40 سالگی فقط حدود 60% از مقدار اولیه ی هیالورونیک اسید خود را دارد.

بدلیل این تغییرات در میکرو-ساختار، پوست نیروی کشش جوانی خود را از دست می دهد، خطوط و چروک های ریز ظاهر می شوند و پوست بطور فزاینده ای میزان رطوبت خود را از دست می دهد.

 مزایای هیالورونیک اسید برای پوست و مو:

در ادامه به تعدادی از خواص این ترکیب سودمند اشاره می شود:

  • با توجه به ظرفیت فوق العاده بالای هیالورونیک اسید در حفظ آب، مقدار زیادی آب می تواند در پوست ذخیره شود، در نتیجه چین و چروک های پوست کاهش یافته و الاستیسیته و شفافیت پوست افزایش می یابد.
  • یکی از ملزومات اساسی جهت سفت شدن و هموار شدن پوست، فعال شدن کلاژن های جدید در درم می باشد که هیالورنیک اسید به فعال شدن این کلاژن ها کمک می کند.
  • یکی دیگر از مزایای هیالورنیک اسید کمک به بهبود زخم است بطور مثال هیالورونیک اسید می تواند نقش مهمی را در بهبود آکنه ایفا نماید.
  • بیشتر محصولات حاوی هیالورونیک اسید یک غشا سطحی چسبناک روی پوست ایجاد می کنند که از تاثیرات یک مرطوب کننده ی معمولی تا حد زیادی پیشی می گیرد و سبب ایجاد احساس خوب و تندرستی شده و همواری، شفافیت و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.
  • هیالورونیک اسید حتی برای موهای سر، مژه و ابرو نیز تاثیر مثبت و مطلوب دارد. این ترکیب سبب تغذیه و محافظت از موها در برابر خشکی می شود. به این ترتیب هیالورونیک اسید نه تنها می تواند سبب ایحاد حس ابریشمی، نرمی و براقی بیشتر در موها شود بلکه آن ها را در برابر تاثیرات خارجی و شکستن زودرس مقاوم تر می کند.

بنابرین بصورت خلاصه می توان گفت هیالورنیک اسید دارای خواص زیر می باشد:

** هیگروسکوپیک

** صاف و هموار کردن پوست

** حجم دهنده

** تقویت کننده

 

–الاستین:

الاستین نیز به عنوان یک پروتئین رشته ای شناخته می شود. الاستین یک پروتئین ساختاری است که مسئول شکل دادن به ارگان هایی مانند رگ های خونی، ریه ها، تاندون ها و پوست می باشد.

مزایای الاستین برای پوست:

برای داشتن چهره ای تازه و جوان یا پوستی سفت و هموار، علاوه بر استحکام و کشش، هر دو ساختار سطحی و مقداری چربی/ رطوبت نقشی مهم دارند. عمدتا درم که بین اپیدرم و چربی زیر پوستی قرار دارد، مسئول این امر است . جدا از کلاژن، الاستین یکی از اجزای اصلی این لایه از پوست می باشد.

درحالیکه کلاژن بسیار به کشیده شدن و پاره شدن مقاوم می باشد و استحکام خاصی به پوست می دهد، به لطف خواص مکمل الاستین، پوست الاستیسیته، انعطاف پذیری و توانایی کشش بدست می آورد.

در اصل الاستین به بازگشت پوست به حالت اولیه بعد از کشش کمک می کند، پوست را انعطاف پذیر نگه می دارد، دارای خاصیت هیگروسکوپیک و عملکرد احیا کنندگی می باشد.

الاستین در مقیاس نانو، بخصوص زمانیکه در محصولات مراقبتی استفاده می شود بسیار موثر است زیرا زمانیکه به اندازه قابل توجهی سایز آن ها کاهش می یابند، می توانند به لایه های عمیق تر پوست بدون وجود هیچ مانعی برسند و حداکثر تاثیر خود را آنجا بگذارند.

بنابراین الاستین نیز دارای خواص زیر می باشد:

** فرم دهنده

** هیگروسکوپیک

** صاف و هموار کردن پوست

** بازسازی ساختار پوست

 

— رسوراترول:

رسوراترول نوعی پلی فنول گیاهی است که سبب تقویت سیستم دفاعی طبیعی بدن می شود. از جمله گیاهانی که شامل رسوراترول می باشند می توان به انگور قرمز و تمشک اشاره کرد.

در پوست، بسیاری از ویژگی های ترویج، نگهداری و تشویق سلامتی پوست به رسوراترول مربوط می باشد.

خواص رسوراترول برای پوست:

در صنعت آرایشی بهداشتی، این عامل فعال برای مدت طولانی بدون هیچ دلیلی بعنوان سلاح مخفی ضدپیری در نظر گرفته می شد.

رسوراترول با تقویت سنتز کلاژن و الاستین به بهبود الاستیسیته ی پوست کمک کرده و کشسان بیشتر خطوط صورت و کاهش واضح در چین و چروک را تضمین می کند.

رسوراترول همچنین قادر است ظاهری صاف، هموار، زیبا و بدون چین و چروک ایجاد کند و احساسات ناخوشایند کشیدگی را کاهش دهد.

همچنین ویژگی های قدرتمند آنتی اکسیدانی آن به خنثی کردن رادیکال های آزاد و جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند. بعلاوه رسوراترول دارای یک اثر ضدالتهابی می باشد که می تواند تاثیری مطلوب روی التهابات، راش ها و ناخالصی های پوستی داشته باشد.

بصورت کلی می توان گفت رسوراترول در پوست دارای خواص زیر می باشد:

** آنتی اکسیدان

** تقویت مکانیزم دفاعی پوست

** ضدالتهاب

** هموار سازی

 

— رتینول/ویتامین A

گروهی از مواد که ویتامین A نامیده می شوند به عنوان یک عامل فعال کننده ی رشد سلولی عمل کرده و برای سلامت چشم و عملکرد سیستم ایمنی مهم می باشند.

رتینول که مشتقی از ویتامین A  می باشد، محلول در چربی بوده و توسط Provitamin A در بدن ساخته می شود. با توجه به اثر بخشی آن، سالهای زیادی است که در لوازم آرایشی بهداشتی همراه با موفقیت در حال رشد مورد استفاده قرار می گیرد.

بصورت کلی رتینول بعنوان یک استاندارد طلایی، بخصوص در صنعت زیبایی برای مبارزه با چین و چروک درنظر گرفته می شود.

مزایای رتینول برای پوست:

رتینول برای رشد، ساختار و بازسازی پوست بسیار مهم است. این ترکیب باعث تحریک سلول های بافت همبندی به عملکرد موثرتر شده و مانع آنزیم هایی می شوند که کلاژن را از بین می برند.

رتینول همچنین دارای توانایی تحریک سلول ها برای تولید کلاژن های جدید بوده و با عملکردی مشابه آنتی اکسیدان قوی باعث پیشگیری و مقابله با آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد می شود.

بعلاوه توانایی رتینول در تنظیم فرآیند hornification پوست، باعث صاف و هموارسازی قابل ملاحظه ی پوست می شود. بنابراین رتینول نه تنها موجب نرم شدن کلی پوست می شود بلکه از انوع آسیب های پوستی، چین و چروک، اختلالات پیگمنتیشن، کاهش کلی تولید کلاژن و از بین رفتن الاستیسیته پیشگیری می کند.

این ماده همچنین به عنوان یک عامل فعال، بصورتی مثبت روی ظاهر کلی پوست عمل می کند و حتی می تواند بعنوان یک عامل موثر برای درمان آکنه و اگزما مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای رتینول برای پوست:

** احیا کننده

** هموارسازی

** آنتی اکسیدان

** پاکسازی پوست

 

— آب فوق خالص (ultra pure water)

منظور از آب خالص شده، آبی است با مشخصات بسیار دقیقی که کمی قلیایی بوده و به شرایط علمی خلوص کامل، نزدیک می باشد.

بالای ۹۹% از مواد مقاوم آب شامل آهک، فلزات قلیایی زمین، نیترات، پس ماند دارویی، آنتی بیوتیک ها، نمک ها، ترکیبات آلی کلر، باکتری ها و ویروس ها، بدون هیچ پس ماندی از آب خارج می شوند.

این آب معمولا به دلیل درجه خلوص بسیار بالا، در تولید داروها، مواد تزریقی، صنایع آرایشی و بهداشتی و تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. که این ماده در صنایع آرایشی و بهداشتی عمدتا به عنوان یک حامل بهینه ی فعال و یک فعال کننده استفاده می شود.

مزایای آب فوق خالص برای پوست:

این آب که به عنوان خالص ترین حامل از عوامل فعال موثر شناخته می شود، بصورت منحصر بفردی با پوست سازگار بوده و پوست می تواند آن را تحمل کند.

آب فوق خالص، شفاف، فاقد چربی و بدون بافت می باشد به همین دلیل روی پوست احساس نمی شود. همچنین این آب به دلیل مقاومت بسیار بالا می تواند خیلی سریع به درون پوست نفوذ کند و بیشترین جذب ممکنه را از مواد فعال داشته باشد.

علاوه بر دارا بودن ویژگی حامل مواد فعال، آب فوق خالص به دلیل نرم بودن و داشتن کمی خاصیت قلیایی، می تواند از متابولیسم پوست حمایت کند و سبب ایجاد حس خوشایندی در پوست شود.

آب فوق خالص همچنین می تواند از اسیدی شدن بیش از حد پوست که می تواند سبب کاهش سلامتی و شادابی پوست و بروز مشکلات در پوست شود، جلوگیری کند.

بصورت خلاصه خواص آب فوق خالص برای پوست:

** انرژی بخش

** تقویت کننده

** متعادل کننده

نحوه ی مصرف سرم نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی:

صبح و عصر روی پوست تمیز به فاصله ی ۱۵-۲۰ سانتی متری،۳-۵ بار اسپری شود. بعد از جذب شدن محصول می توانید سایر محصولات مراقبتی اضافی را در صورت تمایل استفاده کنید.

نکته: به لطف ذرات بسیار ریز اسپری که بصورت (mist) مه می باشد، می توان سرم را طی روز، برای اعمال مراقبت اضافی و نفوذ ترکیبات فعال به پوست، روی آرایش استفاده کرد.

توجه: هنگام استفاده چشم و دهان خود را ببندید.

نکته: می توانید محصول را روی دست اسپری کرده و به صورت خود بمالید.

توصیه: طبق توصیه ی سازنده به مدت 6 تا 8 هفته از این محصول استفاده کنید اما می توان در تمام طول سال نیز از این محصول استفاده کرد. مدت زمان استفاده همیشه به وضعیت پوست و سن بستگی دارد.

 

 نقد و بررسی نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

نانو اسپری کلاژن و هیالورونیک اسید ام 2 بیوتی، محصولی تقریبا جدید می باشد که در بازار ایران موجود شده است. در خصوص جامعه مصرف آن، تعداد بالای مصرف کننده در دسترس نیست.

ترکیبات موثره بکار رفته در فرمولاسیون این محصول، نشان دهنده قدرت بالای این سرم می باشد.

در این خصوص آنچه توجه مثبت فرد را بر می انگیزد،تکنولوژی های استفاده شده در فرمولاسیون محصولات است که سبب جذب محصول در لایه های زیرین پوست می گردد و قطعا اثربخشی موثرتری خواهد داشت.

ذرات فعال این اسپری بدلیل نانو سایز بودن براحتی به پوست نفوذ کرده و احساس تازگی، سلامتی، نرمی و انعطاف پذیری را به پوست منتقل می کنند.

در نظر داشته باشید که این اسپری با اسپری آب کاملا متفاوت است و این تفاوت ناشی از ترکیبات موثر و ضدچروک آن می باشد. اسپری دارای جذب سریع بوده و به هیچ وجه از پوست سرازیر نمی شود.

رطوبت رسانی این محصول مورد تائید مشتریان قرار گرفته است.

از دیگر نقاط قوت این اسپری، بسته بندی آن می باشد زیرا استفاده از آن بسیار راحت و آسان می باشد.

در نهایت قیمت محصول از نظر مصرف کنندگان بالا ارزیابی شده است.

قابلیت استفاده روی آرایش، طی روز از دیگر مزیت های قابل توجه این سرم می باشد، بنابراین اگر طی روز استرس دارید و به رطوبت بیشتری نیاز دارید می توانید براحتی این محصول را روی پوست خود اسپری کنید.

 در نهایت اگر مصرف کننده این محصول می باشد، با به اشتراک گذاشتن بازخورد مصرف محصول، ما را در ارائه اطلاعات هر چه دقیق تر جهت آگاهی رسانی عزیزان یاری نمایید.

جدول نانو اسپری کلاژن

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x