بررسی ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

آخرین بروزرسانی

همه ی افراد می دانند نور خورشید می تواند باعث پیری پوست شود. امروزه تقریبا کسی نیست که در روزهای داغ تابستان و هنگام سفرهای ساحلی از مصرف ضدآفتاب غافل شود.

البته که این محافظت فوق العاده است، اما آیا می دانستید بیشترین آسیب های خورشید به پوست، به مرور زمان و در موقعیت هایی پیش می آید که فرد می پندارد نور خورشید شدید نیست و او را تهدید نمی کند؟

در این مقاله ضمن بررسی تاثیرات اشعه های آفتاب روی پیری پوست، به معرفی یکی از پرافتخارترین محصولات ایرانی یعنی ژل ضدآفتاب SPF50 پریم پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

جا دارد پیش از شروع این مقاله، از لابراتوار دکتر اخوی، برای فرمولاسیون این محصول بی نظیر، که بی شک رقیب سرسخت محصولات خارجی است و آینده ای روشن پیش رو دارد، تقدیر کرد.

توصیه می شود تا انتهای این مقاله با اویرو همراهی کنید تا شما هم با این محصول بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

 

 

ضدآفتاب ها جهت محافظت از پوست در برابر اشعه ی آفتاب طراحی شده اند و اشعه های مضر UV (ماوراء بنفش) را مسدود می کنند. ضدآفتاب ها (تا به امروز) اولین و بهترین سد دفاعی در برابر پیری زودرس ناشی از آفتاب محسوب می شوند.

اشعه های UV دارای سه نوع تابش هستند: UVC ،UVB ،UVA

هر یک از این تابش ها خطراتی برای پوست ایجاد می کنند، اما از آنجائیکه اشعه های UVC و بخش اعظم اشعه های UVB توسط اتمسفر هوا جذب می شوند و به سطح پوست نمی رسند، نگرانی اصلی درباره آسیب های اشعه های UVA است.

اشعه های UVA اصلی ترین عامل پیری زودرس پوست (پیدایش چین و چروک، تغییرات بافت پوست، غیریکنواخت شدن رنگ چهره یا فتوایجینگ) هستند. اشعه های UVB (که 10% آن به پوست می رسد) نیز سبب ایجاد آفتاب سوختگی می شوند.

تفاوت اصلی اشعه های UVA و UVB سرعت اثر آنهاست. بطوریکه آسیب های ناشی از تابش اشعه های UVB به سرعت مشهود شده و فرد پس از قرار گرفتن در معرض تابش نور شدید، علائم آفتاب سوختگی را به سرعت مشاهده می کند.

اما آثار فتوایجینگ (آسیب ناشی از اشعه های UVA) برخلاف اثر اشعه های UVB سال ها بعد آشکار می شود؛ هرچه مدت زمان قرار گرفتن فرد در معرض تابش آفتاب بیشتر بوده باشد، پیری پوست او مشهودتر است. فتوایجینگ مسئول 90% تغییرات ظاهری پوست وابسته به پیری است.

با این تفاسیر، همانطور که انتظار می رود، تمام افراد، از پوست خود (یا فرزندانشان) در برابر آفتاب سوختگی (اشعه های UVB) به شدت و به درستی محافظت می کنند و امکان ندارد کسی بدون ضدآفتاب به ساحل برود یا در طول روز پیاده روی کند. (چون پوست او فورا قرمز و آفتاب سوخته می شود.)

اما تعداد کمی از افراد نگران آسیب های ناشی از اشعه های UVA هستند؛ چراکه فورا، متوجه تخریب و اثرات آن روی پوست خود نمی شوند. با این وجود اشعه های UVA هستند که  همواره حضور دارند و بیشترین تابش نور خورشید روی پوست را تشکیل می دهند.

اکنون می توان به راحتی توضیح داد که چرا بسیاری از افرادی که ضدآفتاب استفاده نمی کنند، تا 30 سالگی هیچ اثری از پیری متوجه نمی شوند؛ چون UVA آهسته و پیوسته آسیب می زند!

 

اشعه های UVA می توانند حتی از شیشه هم عبور کنند!

اگر به هر دلیلی نمی توانید از منزل خارج شوید و یا در محیطی سربسته کار می کنید، به خاطر داشته باشید، در خانه یا شرکت بودن لزوما به معنی در امان ماندن از تابش اشعه های UVA و پیری پوست نیست. (در این موقعیت در بهترین حالت فقط از آسیب های UVB و آفتاب سوختگی در امان می مانید) چراکه اشعه های UVA می توانند از پنجره نیز عبور کنند.

یک مطالعه ی بالینی بر روی 10 داوطلب، نشان داده است، پیری پوست ناشی از تابش اشعه ی آفتاب، فرآیندی نامتقارن است. بدین معنا که کل پوست به یک اندازه پیر نمی شود و احتمالا نیمی از چهره، نشانه های پیری بیشتری را نمایان می کند.

اما نکته جالب تر در خصوص این افراد که همگی در محیطی سربسته مشغول به کار بوده اند، آن است که آثار پیری در نیمی از چهره که روبروی پنجره قرار داشته است، بیشتر است.

دانشمندان معتقدند این امر نتیجه ی تابش اشعه های UVA است. حداقل 50% این اشعه ها از پنجره عبور می کنند و در سکوت به پوست آسیب وارد می کنند.

این حقیقت درباره ی پنجره اتومبیل نیز صدق می کند. حتی باید گفت بدتر است! چراکه حداقل 60% اشعه های UVA از پنجره اتومبیل عبور می کنند.

چه کسی می تواند روزی 12 ساعت آفتاب بگیرد؟!

همانطور که پیشتر عنوان گردید، اشعه های UVA و UVB هر دو به پوست آسیب می زنند، با این تفاوت که اشعه های UVB آثار خود را همان موقع آشکار می کنند!

فرض کنید فردی 12 ساعت زیر آفتاب ساعت 12 ظهر بدون هیچ محافظتی دراز بکشد!

چه بلایی سر پوست او می آید؟ میزان سوختگی پوست او تا چه حد است؟

12 ساعت زمانی معادل 720 دقیقه است؛ یعنی تقریبا روزی 25 دقیقه در یک ماه.

کمتر کسی است که روزانه حداقل 25 دقیقه به هر نحوی (در طول رفت و آمد، فعالیت های روزانه، نشستن در اتومبیل یا قرار گرفتن کنار پنجره ی محل کار و…) در معرض نورآفتاب قرار نگیرند.

با فرض آنکه میزان آسیب اشعه های UVA و UVB به یک نسبت باشد و فرد در طول روز فقط 25 دقیقه آفتاب را ببیند، آسیبی که UVA به پوست او وارد کرده و سالها بعد آشکار می کند، چیزی معادل 12 ساعت آفتاب گرفتن مداوم در هر ماه است.

در این مثال حداقل زمانی در نظر گرفته شده که هرکس در معرض آفتاب قرار می گیرد. مسلما این عدد برای بسیاری از افراد بیشتر هم می باشد.

 

زمانی که طبیعت با آفتاب هم دست می شود!

فاکتورهای محیطی می توانند ریسک آسیب دیدگی ناشی از اشعه های آفتاب را افزایش دهند؛ طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، ماسه بیش از 25% اشعه های UV را بازتاب می کند. بعلاوه اگر فکر می کنید، فصل زمستان از آسیب های آفتاب در امان هستید، بهتر است بدانید، برف 80% اشعه های خورشید را منعکس می کند. همچنین هرچه از سطح زمین بالاتر بروید، اثر اشعه های UV تقویت می شوند. بطوریکه اثر این اشعه ها در قله ی کوه 10% تا 12% بیشتر است. (چراکه اتمسقر کمتری در فضا وجود دارد که از پوست حفاظت کند.)

خبرهای خوشحال کننده!

اگر جزو آن دسته افراد هستید که از سنین 2 سالگی حتی 1 دقیقه هم بدون ضدآفتاب زیر تابش آفتاب قرار نگرفته اید، به شما تبریک می گوییم؛ اگر همین روند را ادامه دهید احتمالا هیچ وقت پیری را تجربه نخواهید کرد. (البته پیری ژنتیکی اجتناب ناپذیر است.)

اما اگر شما هم مثل بیشتر جمعیت جامعه خواسته یا ناخواسته به مصرف ضدآفتاب اهمیت نمی داده اید باید بدانید آفتاب، یک رشته واکنش زنجیره ای در پوست شما ایجاد کرده که دیر یا زود آثار خود را نمایان می کند!

خبر خوب آنکه هنوز هم می توان امیدوار بود.

مسلم است که نمی توان به عقب برگشت و این غفلت در برابر آفتاب را جبران کرد. اما می توان با مراقبتهای درست و استفاده از یک ضدآفتاب مناسب و ترمیم کننده، زنجیره ی آسیب های پوستی را متوقف کرد. و البته روشن است که با مصرف منظم و مداوم ضدآفتاب می توان از ایجاد آسیب دیدگی های پوست در آینده نیز جلوگیری کرد.

در این زمینه یکی از بهترین ضدآفتاب ها که به کمک شما می آید، ژل ضدآفتاب SPF50 پریم است. این محصول علاوه بر اینکه جلوی آسیب های بعدی آفتاب را می گیرد دارای خواص ترمیم کننده و ضد پیری است.

ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم، ژلی نیمه شفاف است که بافتی ابریشمی و نامرئی دارد. لذا به عنوان پایه ی آرایش بسیار ایده آل است و برای انواع پوست و آقایان نیز قابل استفاده می باشد.

این محصول علاوه بر محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB قادر است در برابر اشعه های IR نیز از پوست حفاظت کند.

اشعه های مادون قرمز (IR) نوعی انرژی تابشی هستند که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نمی باشند اما می توان گرمای آنها را حس کرد. همه ی اشیاء جهان، سطحی از اشعه ی مادون قرمز را منتشر می کنند، اما خورشید و آتش، بزرگترین و آشکارترین منابع تابش اشعه ی مادون قرمز محسوب می شوند. تا به امروز اطلاعات کمی در خصوص اثرات مادون قرمز روی پیری پوست انسان در دست است، اما مطالعات اخیر نشان داده اند اشعه های IR منجر به پیری زودرس پوست می شوند.

خواص و ویژگی های ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

* ایجاد لایه ای ابریشمی روی پوست

* قابل استفاده به عنوان پرایمر آرایش

* حفاظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد

* غیر جوش زا

* مقاوم در برابر آب و تعریق

* ترمیم کننده پوست های آسیب دیده در اثر تابش نور خورشید

 

 

ترکیبات و مواد موثره ی ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

* فیلتر های ضد آفتاب:

***  Homosalate (هوموسالات)

***  octocrylene (اکتوکرایلن)

***  ethylhexyl salicylate (اتیل هگزیل سالیسیلات)

***  bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine (بیس اتیل هگزیلوکسی فنل متوکسی فنیل تری آزین)

* عوامل نرم کننده:

***  Cyclopentasiloxane (سایکلوپنتاسیلوکسان)

***  ethylhexyl hydroxystearate (اتیل هگزیل هیدروکسی استئارات)

* عوامل آنتی اکسیدان، ترمیم کننده و ضدپیری پوست:

***  Ascorbic Acid (آسکوربیک اسید – ویتامین C): ویتامین C خواص بسیاری برای پوست دارد؛ از جمله بازسازی کننده سلول های پوست، سنتز کلاژن، افزایش انعطاف پذیری و استحکام پوست، شفاف کننده پوست

***  tetrahexyldecyl ascorbate (تترا هگزیل دسیل آسکوربات): این ترکیب مشتق پایدار ویتامین C است که به خوبی جذب پوست شده و در پوست تبدیل به ویتامین C می شود؛ از جمله مهمترین خواص این ترکیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– محافظت از پوست در برابر اشعه های UV

– روشن کننده پوست و از بین برنده لک های ناشی از افزایش سن

– آنتی اکسیدان و محرک کلاژن سازی و جوان سازی پوست

***  kakadu plum extract (عصاره کاکادو): کاکادو میوه ای استوایی و سرشار از پلی فنول است که به عنوان غنی ترین منبع ویتامین C شناخته می شود به همین خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی دارد.

***  green tea extract (عصاره چای سبز): عصاره ی چای سبز علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی، زمانی که در محصولات پوستی استفاده شود قادر است مزایای متعددی برای پوست فراهم آورد. این ترکیب دارای خواص ضدالتهابی و محافظ پوست در برابر آسیب های ناشی از اشعه های UV  است.

***  evening primrose oil (روغن دانه گل مغربی): روغن دانه گل مغربی سرشار از گاما لینوئیک اسید است و قادر به مبارزه با آثار پیری پوست می باشد. از دیگر مزایای این محصول می توان به قدرت آن در رفع قرمزی، زبری و ضخامت ناخوشایند پوست در اثر افزایش سن اشاره کرد.

***  Tocopheryl Acetate (توکوفریل استات): توکوفریل استات مشتقی از ویتامین E است. این ترکیب مغذی و آنتی اکسیدان پوست بوده و اثری سینرژیک با ویتامین C ایجاد می کند. بدین ترتیب در ترمیم و بازسازی پوست نقش موثری دارد.

 

روش مصرف ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

20 دقیقه قبل از خارج شدن از منزل، پوست نواحی در معرض تابش نور را با مقدار مکفی از ضدآفتاب بپوشانید. و هر 2 ساعت ضدآفتاب را تمدید کنید.

همچنین هربار پس از تعریق، شنا و یا در ساعات اوج تابش آفتاب، مصرف محصول را تجدید کنید.

 

نقد و بررسی ژل ضد آفتاب حاوی ویتامین سی پریم SPF50

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

برخی محصولات مراقبتی پوست به اندازه ای بی نظیر و کارآمد هستند که سبب وجد مصرف کننده می شوند. در خصوص ضدآفتاب پریم، علاوه بر نکته ی اول، ایرانی بودن این محصول سبب افتخار و شگفتی مصرف کننده ی ایرانی می شود.

آفرین به پریم!

به جرات و بی شک، ژل ضدآفتاب پریم را می توان رقیب سرسخت محصولات سطح اول و گران قیمت خارجی دانست. نه تنها کیفیت و بافت این محصول، چیزی از محصولات خارجی کم ندارد بلکه ترکیبات بکار رفته در آن نیز فوق العاده است.

انتخاب درست این تعداد آنتی اکسیدان و جمع آوری آنها در کنار یکدیگر کار آسانی نیست؛ و آنچه سبب می شود مصرف کننده عاشق ژل ضدآفتاب پریم شود، به جز بافت ابریشمی آن، خواص شفاف کنندگی محصول است.

ژل ضدآفتاب پریم، بسیار ایده آل به عنوان پرایمر است. مصرف کنندگان، این محصول را جایگزین بی نظیر پرایمر مات کننده لورال می دانند! البته صرفا خاصیت پرایمری و بافت ابریشمی آن! این نکته حائز اهمیت است که ژل ضدآفتاب پریم، محافظ آفتاب و روشن کننده هم می باشد!

بسته بندی محصول به دلیل رنگ سفید حس آرامش و اعتماد را به مصرف کننده القا می کند، بعلاوه صیقلی بودن جنس تیوپ سبب می شود، ضدآفتاب در تماس با سایر لوازم آرایش یا داخل کیف کثیف نشود.

حجم این محصول 40 میل است و هر بار برای پوشاندن کل سطح صورت حدود 3 پمپ از ژل لازم است که مسئله موجب می شود ضدآفتاب زود تمام شود. اما در مجموع، نسبت به کیفیت، ترکیبات و سایر مزایای این ضدآفتاب می توان قیمت آن را مقرون به صرفه دانست.

لازم به ذکر است این محصول عضو جدید خانواده ی محصولات پریم است. لذا شاید جامعه ی مصرف کنندگان آن کوچک باشد.

اگر قصد خرید محصولی با کیفیت بسیار بالا و با قیمت مناسب را دارید، بی شک ژل ضدآفتاب پریم انتخابی شایسته است.

همچنین اگر مصرف کننده ی این محصول هستید، نظرات خود را با اویرو و دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات و پیشنهادات خود را با مشاورین اویرو و یا در قسمت نظرات همین مقاله مطرح کنید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
اناهیتا
2020-06-13 18:30

سلام با این ضد آفتاب که ویتامین سی داره پوست مستعد جوش جوش نمیزنه؟

2
0
- سوال دارم! میخوام نظر بدم! (کلیک) x
()
x