موهای خشک و روغن تغذیه کننده فیتو الکسیر

روغن تغذیه کننده فیتو الکسیر

اکثر افراد بخصوص بانوان به داشتن موهایی سالم، نرم و ابریشمی اهمیت می دهند. اما باید دانست که بدون رسیدگی به مو، رویای داشتن موهایی زیبا و سالم امری محال است. افرادی که موهای خود را به حال خود رها کرده و حتی مراقبتی ساده مانند شانه زدن و یا استفاده از محصولات مراقبتی مناسب جهت سلامت موهایشان را دریغ می کنند، پس از مدتی به دنبال راه های درمانی متفاوتی خواهند بود تا سلامت موهای خود را بازیابند.

یکی از مشکلاتی که بسیاری افراد درگیر آن هستند، داشتن موهایی خشک و زبر می باشد که ظاهری بسیار ناخوشایند در پی دارد. کدری و وز شدن موها نیز از آزاردهنده ترین پیامدهای موی خشک می باشد که بایستی به درمان آن پرداخت.

در این مقاله به بررسی علل خشکی موها پرداخته و محصولی موثر یعنی روغن تغذیه کننده فیتوالکسیر فیتو معرفی و مزایا و معایب آن از دید مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته است. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک نمایید.)

 

ویژگی های موی خشک:

خشکی مو زمانی ایجاد می شود که مو رطوبت کافی نداشته و یا نتواند رطوبت طبیعی خود را حفظ نماید. این عامل ظاهر موها را کدر، مرده و وز نشان می دهد. موهای خشک در همه افراد اعم از مرد و زن می تواند دیده شود که با افزایش سن، علائم و احتمال آن گسترش می یابد.

هر تار مو متشکل از سه لایه است. مغز مو (Medulla)، پوسته مو (Cortex) و پوشش مو (Cuticle). در صورتی که موها از سلامت کافی برخوردار باشند، روغن های طبیعی موجود در لایه بیرونی سبب محافظت از لایه های داخلی مو می شوند. موهای سالم انعکاس طبیعی نور و درخشش آن را در بر دارند. می توان گفت برق طبیعی مو و درخشندگی آن نشان از سلامت موها دارد.

کوتیکول مو، خارجی ترین لایه مو است که همانند فلس ماهی روی هم قرار گرفته و سبب تشکیل پوششی بی رنگ بر روی مو می شود. این لایه سطح مو را پوشانده و از تار مو در برابر عوامل آسیب رسان محیطی، محافظت می کند، همچنین سبب جلوگیری از، ازدست رفتن رطوبت مو می گردد.

هنگامی که موها خشک می شوند، لایه بیرونی مو یا کوتیکول شکسته شده و در نتیجه موها کدر و بی روح می گردند. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، هر چه مو خشک تر بوده و آسیب دیدگی آن بیشتر باشد، کوتیکول مو دچار آسیب و تخرب بیشتری خواهد بود.

 

 

علل خشکی مو:

عوامل مختلفی می توانند سبب خشکی موها گردند:

۱- شرایط محیطی:

زندگی در آب و هوای گرم و خشک

قرار داشتن در معرض نور خورشید و باد به میزان زیاد و طولانی

شنا کردن مکرر در آب شور و یا دارای کلر

۲- عادات نادرست جهت مراقبت از موها

شست و شوی مکرر موها

استفاده مکرر از شامپو، نرم کننده و محصولات مراقبتی نامناسب و خشن

استفاده مکرر از سشوار و دستگاه های حالت دهنده مو شامل اتوی مو، فرکننده ها و …

۳- مشکلات ناشی از سلامت جسمانی

در این رابطه، مشکل سلامتی پایه ای وجود دارد که می تواند بر روی حفظ رطوبت طبیعی مو تاثیر گذارد، از جمله:

 

بی اشتهایی عصبی (Anorexia nervosa):

آنورکسیا، نوعی اختلال روحی روانی در فرد می باشد که او با وجود گرسنه بودن، از خوردن غذا امتناع و خود را مجبور به تحمل گرسنگی می کند. این افراد با وجود لاغر بودن بیش از حد، احساس می کنند اضافه وزن دارند. این مساله عموما با یک رژیم غذایی طولانی مدت و یا زیاده روی در آن، شروع می شود.

این بیماری سبب مشکلات فراوان از جمله فشار خون پایین، کاهش و قطع شدن قاعدگی در خانم ها، کاهش وزن بسیار شدید، کمبود چربی در بدن، زردی و رنگ پریدگی ظاهر و خشکی و شکنندگی موها می گردد.

 

کم کاری غدد پاراتیروئید (Hypoparathyroidism)

در گردن، چهار غده پاراتیروئید چسبیده/ و یا نزدیک به غده تیروئید وجود دارد که بواسطه ترشح هورمون پاروتیروئید (PHT)، سبب تنظیم و کنترل سطح کلسیم، فسفر و ویتامین D در خون و استخوان می گردد.

این وضعیت سبب می گردد غدد پاراتیروئید در گردن، نتواند به اندازه مورد نیاز بدن، هورمون پاراتیروئید تولید نماید که این وضعیت منجر به کاهش سطح کلسیم خون می شود. کلسیم ماده ای مغذی جهت تغذیه و سلامت استخوان ها، دندان، موهای سالم و بافت های دیگر است.

 

کم کاری تیروئید:

در این وضعیت غده تیروئید نمی تواند به اندازه نیاز بدن هورمون تیروئید ( تری یدو تیرونین “T3” و تیروکسین “T4”) را تولید نماید. این هورمون ها عامل تنظیم سطح انرژی و تسهیل رشد در بدن می باشند. موهای خشک و شکننده می تواند علائم اولیه این بیماری باشد.

 

سندروم منیک (Menkes syndrome):

این بیماری به نام های سندرم منکس، بیماری موی مجعد و یا بیماری انتقال مس نیز شناخته می شود. در این شرایط ژنتیکی نادر، سلول های شما، مس را به اندازه کافی جذب نمی کنند. این عامل علاوه بر نارسایی رشد و تاثیر در زوال سیستم عصبی، بر روی سلامت موها نیز تاثیر داشته و سبب خشکی مو می گردد.

در این بیماری ژنتیکی، موها به حالت مثلثی بوده و یا شیار و کانال در طول موها ایجاد می شود. شکل موها از نظر حجم، مقدار و طول مو طبیعی می باشد اما حالت بیمار گونه موها، سبب شانه نشدن آنها می گردد.

 

تشخیص:

با توجه به توضیحات ارائه شده، خشکی مو می تواند ناشی از هریک از عوامل بالا باشد. اگر خشکی مو ناشی از عوامل محیطی و عادات نادرست مراقبتی مو باشد، با استفاده از محصولات صحیح و مراقبتی ایده آل، این مساله مرتفع خواهد شد.

توجه داشته باشید، اگر موهای شما به شدت خشک می باشد و با تغییر در شیوه مراقبت و حتی استفاده از قویترین محصولات، این مساله بهبود نیافت، حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا بررسی های دقیق تر انجام شده و علت دقیق آن مشخص گردد.

عموما پزشک در خصوص علائم، شیوه زندگی و نحوه مراقبت از موها سوالاتی را خواهد پرسید، از جمله:

چه مدت است که موهای شما خشک می باشد؟

هر چند وقت یکبار موهایتان را می شویید؟

از چه محصولات مراقبتی مو استفاده می کنید؟

جهت حالت دهی موهایتان از چه محصولی استفاده می کنید؟

رژیم غذایی معمولتان چیست؟

آیا مشکل یا علائم دیگری نیز دارید؟

پزشک همچنین مو و کف سر شما را بررسی نموده و ممکن است برای شما آزمایش خون و یا ادرار جهت بررسی بیشتر تجویز نماید.

 

درمان موهای خشک:

در بسیاری از موارد، شما می توانید با تغییرات ساده ای در سبک زندگی خود، خشکی موهای خود را رفع نمایید. در این خصوص راهکارهای زیر، می توانند موثر باشند:

* جلوگیری از شستشوی روزانه موها با شامپو

* استفاده از محصولات پیش شامپو. پیشنهاد: کرم مراقبتی پاک کننده مو فیتوالکسیر فیتو  و یا روغن تغذیه کننده فیتوالکسیر فیتو

* استفاده از شامپوی مناسب موهای خشک. پیشنهاد: شامپو مغذی فیتوالکسیر فیتو

* نرم کننده و ماسک مناسب جنس موی شما. پیشنهاد: ماسک مغذی فیتوالکسیر فیتو

* استفاده از محصولات رطوبت رسان و ترمیم کننده بدون نیاز به آبکشی.

* استفاده از روغن های مغذی جهت تغذیه و رفع خشکی و آسیب دیدگی موها. پیشنهاد: روغن تغذیه کننده فیتوالکسیر فیتو

* خشک نمودن موها بصورت طبیعی و اجتناب از سشوار تا حد امکان

* اجتناب از دستگاه های حالت دهنده برقی

* اجتناب از درمان های شیمیایی جهت رفع خشکی موها

* محافظت از موها در برابر نور آفتاب، گرما و خشکی هوا  (بعنوان مثال استفاده از کلاه)

* استفاده از کلاه حمام هنگام شنا کردن جهت جلوگیری از تماس آب شور و یا کلر با موها

 

معرفی برند فیتو:

برند فرانسوی فیتو، یکی از برندهای تخصصی و مطرح مو در دنیا می باشد. ادعای این برند متفاوت بودن آن با اکثر برندهای دیگر است. دلیل این تفاوت در گیاهی بودن محصولات آن می باشد.

فیتو برندی گیاهیست که کلیه محصولات آن فاقد هرگونه ماده شیمیایی مضر و سرطان زا، پارابن، سیلیکون، فنوکسی اتانول می باشد.

بر خلاف سایر برندهای موجود در بازار، پایه شامپوهای فیتو، آب نمی باشد. این برند از دم کرده گیاهان استفاده نموده است.

محصولات فیتو دارای سازگاری بسیار بالا با انواع پوست و مو می باشد.

فیتو دوست دار محیط زیست بوده و استفاده از مواد نگهدارنده را به حداقل رسانده و از ترکیبات قابل بازیافت استفاده نموده است.

این برند فاقد ترکیبات و مشتقات حیوانی بوده، همچنین از تست حیوانی جهت آزمایش محصولات استفاده نمی کند. (مناسب افراد وجترین)

 

 

روغن تغذیه کننده فیتو الکسیر فیتو:

فیتو جهت درمان موهای خشک و خیلی خشک، محصولات متعدد و متنوعی را تولید و ارائه بازار نموده است. یکی از گروه های تخصصی موهای خشک، لاین فیتو الکسیر می باشد.

روغن فیتوالکسیر، گامی اساسی جهت تحول موهاست. روغنی لطیف و تغذیه کننده بسیار قوی موها که بعنوان پیش شامپو عمل می کند. استفاده از این محصول سبب تقویت و استحکام تارهای مو و بازگرداندن خاصیت ارتجاعی آنها می گردد.

ویژگی های این محصول عبارتند از:

مناسب موهای خشک و خیلی خشک و وز

ایده آل جهت استفاده موهای در معرض گرما و سرمای شدید.

ایده آل جهت استفاده موهای آسیب دیده در اثر لوازم حالت دهنده مو، رنگ، دکلره و …

تغذیه کننده بسیار قوی بواسطه دارا بودن مخلوطی از روغن های گیاهی

هیدراته نمودن موها

بهبود الاستیسیته موها

محافظت کننده از مو در برابر عوامل آسیب رسان محیطی

دارای خاصیت بازسازی و احیا کننده تارهای مو

دارای قدرت نفوذ بالا

نرم کننده و لطافت بخش موها

دارای اثرات درخشان کنندگی موها

دارای فرمولاسیون گیاهی، سبک و شستشوی آسان

فاقد سولفات، پارابن، سیلیکون و تالک

۹۸% فرمولاسیون بر پایه ترکیبات گیاهی و طبیعی می باشد.

 

بررسی ترکیبات موثر:

روغن کاملیا:

روغن کاملیا که همچنین از آن با نام روغن دانه چای و یا روغن Tsubaki یاد می شود، روغنی شگفت انگیز با ترکیبات غنی تغذیه کننده می باشد که در صنعت آرایشی و بهداشتی، جهت زیبایی و سلامتی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب روغن کاملیا تقریبا مشابه با روغن زیتون است ، این گیاه حاوی ۸۵% اسید اولئیک غیراشباع، امگا ۳، ۶، ۹، پلی فنول و مقادیر بالایی از ویتامین E می باشد. این روغن گرانبها دارای خواص تغذیه کنندگی قوی و محافظت کننده ایده آل موها می باشد. خواص زیر علت انتخاب این روغن را بعنوان یکی از ترکیبات کلیدی روغن فیتوالکسیر می باشد:

این روغن دارای بافت سبک بوده، به خوبی جذب موها شده و اثری از چربی باقی نمی گذارد.

روغن کاملیا بواسطه تاثیر بر روی کوتیکول سبب نرمی و صافی تار مو شده و در نتیجه سبب افزایش برق و درخشندگی مو می گردد.

این روغن همانند یک مانع محافظتی اطراف تار مو را فراگرفته و از خشک شدن آن جلوگیری می نماید.

همچنین دارای اثرات درمانی پوست کف سر و ریشه های مو بوده و سبب رطوبت رسانی، تقویت ریشه مو و کاهش خشکی پوست سر می گردد.

روغن ریشه ذرت:

روغن ریشه ذرت حاوی سطوح بالای اسیدهای چرب ضروری اشباع نشده امگا ۳، ۶ و ۹، فیتواسترول و ویتامین های E و K می باشد؛ که بواسطه ترکیبات غنی خود جهت مراقبت از موها بسیار موثر عمل می کند.

این روغن یک رطوبت رسان بسیار قوی است که بواسطه حفظ رطوبت موها، از خشکی آن جلوگیری می کند.

دارای خواص تغذیه کنندگی ایده آل می باشد که سبب نرمی موها و تقویت ریشه موها می گردد.

این روغن جهت افزایش درخشندگی موهای کدر ایده آل است.

حضور مقادیر بالای ویتامین E بعنوان آنتی اکسیدان، نه تنها سبب محافظت مو در برابر رادیکال های آزاد می گردد، بلکه سبب بهبود گردش خون در فولیکول های مو و تغذیه و تقویت آنها می گردد. ویتامین E سبب جلوگیری از آسیب های سلولی می شود.

ویتامین K موجود، در جذب کلسیم موثر و سبب پیشگیری از ریزش مو می گردد.

روغن زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ حاوی مقادیر مطلوب فولات، بیوتین، ویتامین A و D می باشد. ترکیبات مغذی که به طور طبیعی در زرده تخم مرغ یافت می شود، مشابه با ترکیباتیست که در موهای سالم و براق وجود دارد. استفاده از این ترکیب سبب تقویت مو و حفظ استحکام آن شده و جایگزینی مناسب جهت چربی و پپتیدهای از دست رفته می باشد.

روغن کارانجا:

روغن کارانجا یا روغن Pongamia، در ایران باقلای هندی نامیده می شود. روغن کارانجا (نام هندی)، برگرفته از درخت Millettia pinnata، گیاه بومی آسیای شرقی می باشد. این روغن بواسطه خواص قدرتمند خود، قرن هاست که در طب سنتی هند مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه همچنان در طب آیورودا و در فرمولاسیون محصولات بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این روغن در فرمولاسیون محصول سبب رطوبت رسانی مو و محافظت از آن در برابر عوامل خارجی می گردد.

 

روش مصرف:

این محصول بعنوان پیش شامپو مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن موی فیتوالکسیر را بر روی ساقه تا انتهای موی خشک استفاده نموده، آن را بصورت پنجه گربه ای و با تمرکز بر انتهای مو ماساژ دهید تا جذب گردد.

بگذارید روغن به مدت ۱۰ دقیقه، بر روی موها باقی بماند، این میزان بسته به خشکی و تخلخل مو می تواند افزایش یابد.

سپس آن را کاملا شسته و از شامپوی مناسب استفاده نمایید.

میزان مصرف:

۱ تا ۲ بار درهفته برای ۵ هفته متوالی، و پس از آن هفته ای ۱ بار جهت حفظ سلامت موها

پیشنهاد فیتو جهت تکمیل نمودن مراقبت زیبایی موها:

محلول تقویت کننده فیتوپولین را بر روی کف سر و روغن تغذیه کننده فیتوالکسیر را بر روی ساقه تا انتهای مو استفاده نموده، و پس از ۲۰ دقیقه آبکشی و شستشو انجام دهید.

 

بررسی مزایا و معایب محصول از نظر مصرف کنندگان:

همانگونه که عنوان شد، روغن تغذیه کننده فیتوالکسیر، یک پری شامپوی ایده آل جهت مراقبت موهای خشک می باشد. می توان اذعان داشت اکثریت مصرف کنندگان از استفاده از این محصول رضایت کامل داشته اند!

براساس نظرات مصرف کنندگان، این محصول، مراقبتی ایده آل و شگفت انگیز برای موهای خشک می باشد که خشکی مو را برطرف و رطوبت موها را تامین می کند.

مصرف کنندگان اذعان داشتند این محصول سبب براقیت و درخشان شدن موهایشان شده است.

برخی مصرف کنندگان نیز روش های مصرفی دیگری را عنوان نموده، بعنوان مثال پس از شامپو، یا بعنوان نگهدارنده و …؛ به هر صورت آنچه بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت نحوه مصرف ارائه شده توسط کمپانی فیتو است.

با بررسی ترکیبات این محصول، متوجه قدرت و ارزش آن خواهیم شد. استفاده از روغن های ارزشمند و غنی از ترکیبات مغذی عامل موفقیت این محصول می باشد. یکی از نکاتی که با بررسی ترکیبات مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از روغن زرده تخم مرغ در فرمولاسیون محصول می باشد.

ادعای فیتو استفاده از ترکیبات گیاهی و عدم استفاده از مشتقات حیوانی در فرمولاسیون محصولات می باشد. هر چند روغن زرده تخم مرغ از نظر گیاهخواران مشتق حیوانی محسوب نشده و مورد استفاده قرار می گیرد، اما افراد وگان حتی از محصولات جانبی حیوانی استفاده نمی نمایند!

اگر دارای موهای خشک می باشید و به دنبال محصولی جهت رفع آن هستید، پیشنهاد می شود این روغن مغذی را بعنوان محصول مراقبتی پیش از شامپو، در برنامه مراقبتی موهای خود قرار دهید.

در صورتی که مصرف کننده این محصول می باشید، با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در قسمت کامنت ها، ما را در ارائه بازخورد هرچه دقیق تر یاری نمایید.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید