آکنه روزاسه و لوسیون آزلاک سسدرما

آکنه رزاسه و لوسیون آزلاک سسدرما

همانطور که در مقاله ی روزاسه و راه های درمان آن، ذکر شد، یکی از نشانه های روزاسه، پدید آمدن برآمدگی های قرمز و ملتهب شبیه به آکنه روی صورت است. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

اگر مبتلا به روزاسه هستید و چنین ضایعاتی پوست شما را درگیر کرده اند، گزینه های درمانی متعددی پیش رو دارید. در این مقاله سعی شده موثرترین راه های درمان این نوع ضایعات ناشی از روزاسه جمع آوری گردند.

همچنین یکی از موثرترین محصولات در این زمینه به نام لوسیون آزلاک سسدرما نیز معرفی شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

لوسیون آزلاک سسدرما، خواص متعدد دیگری نیز دارد که سبب شده به غیر از مبتلایان به روزاسه، این محصول برای بسیاری از افراد دیگر نیز کاربرد داشته باشد. به همین خاطر توصیه می کنیم در این مقاله تا انتها با اویرو همراه باشید.

 

 

بطور کلی متخصصان سه نوع درمان برای روزاسه پیشنهاد می کنند: لیزر و نوردرمانی، مصرف آنتی بیوتیک خوراکی و استفاده از ترکیبات موضعی

فراموش نکنید روش های ذکر شده برای تمام افراد مناسب نیستند. این مقاله فقط به بررسی عمومی راه های درمانی روزاسه پرداخته است. لذا برای انتخاب بهترین روش متناسب با ویژگی های شخصی بیمار لازم است از یک متخصص مشورت گرفت. همچنین در بیشتر موارد پزشک ترکیبی از دو یا هر سه روش را استفاده می کند.

*** رفع علائم روزاسه به کمک لیزر و نور درمانی

لیزر و نور درمانی می توانند روش های موثری برای رفع قرمزی و ضایعات شبیه به آکنه ناشی از روزاسه باشند. با این حال، دانستن نکات زیر در خصوص این روش های درمان مهم است:

* بیمه، هزینه این نوع درمان ها را پوشش نمی دهد؛ هزینه هر جلسه درمان صدها هزار تومان است، و اغلب بیماران برای دستیابی به نتایج دلخواه نیاز به ۱ تا ۵ جلسه تکرار درمان دارند. بعلاوه به منظور حفظ نتایج، اغلب بیماران می بایست بصورت دوره ای درمان خود را تکرار کنند.

* لازم است بدانید، نتایج حاصل، تا حد زیادی بستگی به مهارت شخصی که درمان را روی پوست انجام می دهد دارد. بعلاوه ریسک ایجاد عوارض جانبی، مثل پدید آمدن اسکار، در صورتی که اپراتور دستگاه ماهر نباشد بسیار زیاد است. لذا اگر قصد انجام هریک از این روش ها را دارید، حتما می بایست به مرکزی فوق تخصصی مراجعه کنید.

 

*** رفع علائم روزاسه با مصرف داروهای خوراکی

بصورت کلی سه نوع درمان خوراکی برای رفع علائم روزاسه تجویز می شود:

* آنتی بیوتیک ها:

بیش از ۵۰ سال است که متخصصان برای بیماران مبتلا به روزاسه آنتی بیوتیکی به نام تتراسایکلین تجویز می کنند. تتراسایکلین می تواند به سرعت ضایعات شبیه به آکنه ناشی از روزاسه و قرمزی پوست را کاهش دهد. براساس یک مطالعه ی تحقیقاتی، اکثر بیماران بطور قابل توجهی طی یک ماه متوجه کاهش ضایعات خود شده اند.

جهت آشنایی بیشتر با تتراسایکلین توصیه می شود به مقاله ی درمان جوش با تتراسایکلین مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

آنتی بیوتیک های دیگری نظیر ماینوسایکلین، داکسی سایکلین یا اریترومایسین نیز می توانند در درمان روزاسه موثر عمل کنند.

معمولا آنتی بیوتیک ها برای درمان روزاسه زمانی تجویز می شوند، که شدت علائم روزاسه حاد است و لازم است توسط آنتی بیوتیکی خوراکی، روزاسه تحت کنترل در آید. اما در اکثر بیماران لازم است جهت حفظ نتایج درمان و جلوگیری از پیشرفت روزاسه، مراقبت های موضعی ادامه یابند.

مصرف بیش از اندازه و طولانی مدت آنتی بیوتیک ها می تواند سبب ایجاد مشکل جدی شود که مقاومت آنتی بیوتیکی نامیده می شود. مقاومت آنتی بیوتیکی، یک مشکل رو به رشد در سراسر جهان است. این مسئله زمانی رخ می دهد که آنتی بیوتیک ها قادر به مبارزه با باکتری ها نیستند. به عبارتی باکتری ها بیش از اندازه قوی شده اند.

برای جلوگیری از مقاومت آنتی بیوتیکی، گزینه درمانی دیگری وجود دارد که به نام low-dose doxycycline (داکسی سایکلین با دوز پائین) موسوم است.

* low-dose doxycycline (داکسی سایکلین با دوز پائین):

داکسی سایکلین یک آنتی بیوتیک است. اما اگر دوز پائین آن مصرف شود، دیگر مانند آنتی بیوتیک عمل نمی کند چراکه قدرت از بین بردن باکتری ها را ندارد.

مطالعات نشان داده اند، low-dose doxycycline می تواند ضایعات شبیه به آکنه ایجاد شده ناشی از روزاسه را کاهش دهد. بر مبنای این مطالعات، سازمان غذا و دارو (FDA)، دوز پائین داکسی سایکلین را برای درمان روزاسه تایید کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده از این مطالعات، مصرف دوز پائین داکسی سایکلین برای سلامت بی خطر است. بعلاوه عوارض جانبی کمتری نسبت به یک آنتی بیوتیک به همراه دارد.

مصرف داکسی سایکلین در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

جهت آشنایی بیشتر با داکسی سایکلین توصیه می شود به مقاله ی درمان جوش با داکسی سایکلین مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

* ایزوترتینوئین:

این دارو فقط برای درمان آکنه های شدید مورد تایید قرار گرفته است، اما می تواند یک گزینه برای درمان روزاسه نیز باشد. چراکه نشان داده است می تواند قرمزی و ضایعات ناشی از روزاسه را کاهش دهد. از آنجائیکه ایزوترتینوئین می تواند باعث نقص مادرزادی جدی در جنین شود، لذا گزینه ی مناسبی برای همه ی افراد نیست.

 

*** رفع علائم روزاسه با مصرف ترکیبات موضعی

مصرف محصولات موضعی، یکی از بهترین، راحت ترین، کم هزینه ترین و بی خطر ترین درمان های پوستی است. این نوع درمان، حتی در صورت انتخاب هر یک از دو روش بالا، به منظور حفظ نتایج و تکمیل درمان توصیه می شود. بصورت کلی ۴ ترکیب، دارای بالاترین اثربخشی در درمان علائم روزاسه محسوب می شوند:

* مترونیدازول:

این ترکیب که نوعی دارو محسوب می شود، به شکل ژل-کرم در دسترس است. مترونیدازول موضعی بیش از ۶۰ سال است که برای درمان ضایعات شبیه به جوش ناشی از روزاسه مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات اخیر نشان داده است، مترونیدازول می تواند در کاهش قرمزی و جوش های ناشی از روزاسه موثر باشد.

بسیاری از بیماران قادر هستند پس از قطع مصرف مترونیدازول نیز از نتایجی که به دست آمده بهره ببرند. یک مطالعه نشان داده تنها ۲۳% بیماران، طی ۶ ماه بعد از قطع مصرف مترونیدازول متوجه اشتعال مجدد علائم شده اند.

اگر فرد نیاز به داروهای قوی تری برای درمان روزاسه داشته باشد، احتمال دارد پزشک در کنار مترونیدازول از داروهای دیگر نیز کمک بگیرد.

عوارض جانبی احتمالی ژل-کرم مترونیدازول عبارت اند از: خارش، مور مور شدن، تحریک پوست و یا خشکی در نواحی مصرف دارو

جهت آشنایی بیشتر با مترونیدازول توصیه می شود به مقاله ی ژل موضعی مترونیدازول ۰٫۷۵% مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

* سولفور:

این ترکیب در محصولات مراقبتی که بدون نیاز به نسخه پزشک می توان از داروخانه ها تهیه کرد، دیده می شود. از جمله: شوینده ها (البته این ترکیب در برخی داروهای موضعی نیز وجود دارد.)

سولفور بیش از ۶۰ سال است که بدون هیچ خطری برای درمان ضایعات (شبیه به آکنه) روزاسه از آن استفاده می شود. با وجود بی خطر بودن این ترکیب، در صورت حساسیت به سولفور یا سابقه ابتلا به بیماری های کلیوی پزشک را در جریان بگذارید. همچنین در صورتی که باردار هستید و یا قصد بارداری دارید پزشک را مطلع کنید.

در مطالعات پژوهشی، محققان متوجه شدند سولفور می تواند در درمان جوش های ناشی از روزاسه و قرمزی اطراف آنها بسیار موثر عمل کند. براساس یافته های محققان، بیماران بطور معمول شاهد ۶۵% تا ۷۸% کاهش جوش های ناشی از روزاسه در طول ۶ تا ۸ هفته مصرف هستند. همچنین قرمزی می تواند ۶۶% تا ۸۳% کمتر شود.

فرد در صورت مصرف صحیح مطابق دستورالعمل ارائه شده و اجتناب از عوامل محرک روزاسه متوجه بهبود و مشاهده نتایج خواهد بود.

عوارض جانبی احتمالی ناشی از سولفور عبارت اند از خارش، خشکی، قرمزی موقت یا تحریک پوست که با ادامه ی مصرف، از بین می روند.

* رتینوئید ها:

تذکر: مصرف این ترکیب بدون تایید پزشک برای پوست روزاسه ای ممنوع می باشد.

این ترکیب مشتقی از ویتامین A است که می تواند پوست روزاسه ای را تحریک کند. با این حال زمانیکه روزاسه تحت کنترل در بیاید، مصرف رتینوئید می تواند در جلوگیری از عود روزاسه موثر عمل کند. رتینوئید می تواند علائم پیری پوست را نیز کاهش دهد.

* آزلائیک اسید:

نتایج به دست آمده از ۶ مطالعه پژوهشی نشان داده، بین ۷۰% تا ۸۰% بیمارانی که از آزلائیک اسید برای درمان روزاسه استفاده کرده اند، بطور قابل توجهی متوجه کمتر شدن میزان ضایعات خود شده اند. برخی از بیماران شاهد از بین رفتن کامل علائم بیماری بوده اند.

در ابتدای مصرف دارو، احساس مور مور شدن و سوزش طبیعی است. این احساس با ادامه مصرف دارو از بین می رود. در صورت ادامه یافتن یا تشدید این عارضه، پزشک را در جریان بگذارید.

یکی دیگر از عوارض جانبی این دارو، روشن شدن پوست است. اگر روزاسه باعث ایجاد ضایعات تیره رنگ روی صورت شده است، احتمالا این عارضه سبب نگرانی شما نخواهد بود. اما اگر متوجه رنگ پریدگی غیر طبیعی پوست شدید، حتما پزشک را در جریان بگذارید.

مصرف کنندگان می بایست از این ترکیب روزانه دو مرتبه (صبح و شب) روی پوست خود استفاده کنند.

یکی از پرطرفدار ترین محصولات موثر در درمان روزاسه که حاوی آزلائیک اسید است، لوسیون آزلاک سسدرما می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

معرفی لوسیون آزلاک سسدرما

لوسیون آزلاک سسدرما محصولی موثر جهت درمان و پیشگیری از ایجاد جوش است. این محصول ایده آل مصرف پوست های چرب، آکنه ای و مستعد به جوش  می باشد.

لوسیون آزلاک سسدرما برای افراد دارای موهای ضخیم که هنگام شیو/ وکس/ اپیلاسیون با مشکلاتی نظیر جوش/ موی زیر پوستی، ایجاد جراحت و… مواجه می شوند نیز بسیار مناسب است.

این محصول برای صورت، بدن و کف سر قابل استفاده می باشد.

 

 

سایر موارد مصرف لوسیون آزلاک سسدرما

* ایده آل پوست های آکنه ای و مستعد به جوش

* مراقبت و درمان پوست های مبتلا به روزاسه، کوپروز و قرمزی

* کاهش دهنده برق و قرمزی پوست

* موثر در درمان درماتیت سبورئیک

* رفع فولیکولیت ناشی از شیو یا وکس/ اپیلاسیون

* این محصول حاوی سالیسیلیک اسید است. لذا در دوران بارداری قابل استفاده نمی باشد.

 

ترکیبات و مواد موثره لوسیون آزلاک سسدرما

این محصول حاوی دو ترکیب اصلی است که اثرات یکدیگر را تشدید می کنند.

* ۵% آزلائیک اسید

آزلائیک اسید، فرآورده ای طبیعی است که در منابع غذایی با منشاء گیاهی و/ یا جانوری یافت می شود. این ترکیب به دلیل خواص آنتی باکتریال و تنظیم چربی، در درمان روزاسه و آکنه موثر است.

آزلائیک اسید قادر است روند کراتینیزاسیون را تسریع کند. بدین ترتیب منجر به نرمی پوست و رفع ضایعات پوستی می گردد. از دیگر مزایای این ترکیب می توان به خواص ضد التهابی و روشن کنندگی آن اشاره کرد.

 

* ۲% سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید ترکیبی بی نظیر است که بطور گسترده ای در درمان های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب دارای خواص متعدد زیر است:

– کراتولیتیک: این ویژگی سبب تسهیل روند جداسازی سلول های لایه ی خارجی پوست شده که موجب نرم شدن، تسریع بازسازی سلولی و رفع ضایعات پوستی می شود.

– کمدولیتیک: بدین معنا که سالیسیلیک اسید، قادر به از بین بردن کومدون ها و جلوگیری از تشکیل مجدد آنها می باشد.

– باکترواستاتیک (مهارگر باکتری): بدین معنا که سالیسیلیک اسید قادر به متوقف کردن رشد باکتری ها می باشد.

از دیگر خواص سالیسیلیک اسید می توان به قدرت نرم کنندگی و خواص آنتی میکروبیال و ضدالتهابی آن اشاره کرد.

 

روش مصرف لوسیون آزلاک سسدرما

* درماتیت سبورئیک کف سر/جوش بدن: با استفاده از یک پنبه توپی، لوسیون را روی پوست نواحی درگیر این مناطق استفاده نمایید.

* رفع مو/جوش زیر پوستی: روزانه دو مرتبه، صبح و شب تا زمان برطرف شدن مو/جوش زیر پوستی استفاده شود.

* از بین بردن قرمزی، التهاب و ضایعات ناشی از شیو/وکس/اپیلاسیون: چند ساعت قبل از شیو صورت و یا بلافاصله بعد از وکس/ اپیلاسیون می توان از این محصول استفاده نمود. (قابل استفاده جهت مصرف روزانه)

* کنترل و درمان روزاسه/جوش: به منظور درمان موضعی ضایعات ناشی از روزاسه/ آکنه، صبح و عصر مقداری از لوسیون را روی موضع درگیر تا زمان برطرف شدن کامل ضایعات استفاده کنید.

 

مزایا و معایب لوسیون آزلاک سسدرما

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

یکی از مهمترین ملاک های موثر در نقد و بررسی هر محصول، ترکیبات و مواد موثره ی آن است. لوسیون آزلاک سسدرما محصولی با فرمولاسیونی ساده اما قدرتمند است.

سالیسیلیک اسید ترکیبی موثر است که توانسته تاثیرات خود را در بهبود و درمان آکنه به اثبات برساند، آزلائیک اسید نیز علاوه بر بهبود عملکرد سالیسیلیک اسید، سبب شفاف شدن پوست می شود.

تقریبا به جرات می توان گفت این محصول مصرف کننده ی ناراضی نداشته است و اکثریت آنها معتقدند، لوسیون آزلاک به سرعت اثربخشی خود را ظاهر می کند.

به گفته ی مصرف کنندگان، لوسیون آزلاک سسدرما علاوه بر روزاسه در درمان آکنه های بلوغ و بزرگسالی نیز موثر عمل می کند. بافت لوسیون به گونه ای است که به سرعت جذب می شود و هیچ اثر چسبندگی ایجاد نمی کند.

از دیگر موارد کاربرد لوسیون آزلاک (که تقریبا می توان گفت رقیب مشابه قدرتمندی ندارد) درمان مشکلات ناشی از فولیکولیت و بازگشت مو به پوست است که در افراد دارای موهای ضخیم به شدت شایع است.

در نهایت می توان گفت به دلیل کاربردهای استثنایی لوسیون آزلاک سسدرما و با توجه به قیمت و حجم آن، ارزش یکبار امتحان کردن را داشته باشد.

تنها ایرادی که می توان به محصول وارد کرد، استفاده از الکل در ترکیبات آن است که می تواند به عنوان عاملی حساسیت زا کمی نگران کننده باشد. (گرچه تا بحال گزارشی از حساسیت به لوسیون آزلاک سسدرما دریافت نشده است.)

بعلاوه سسدرما هیچ ادعایی نسبت به عدم استفاده از پارابن و انجام تست های حساسیت و اثربخشی ندارد؛ که امروزه در بازار رقابتی محصولات متعدد نکته ای منفی محسوب می شود.

 

لوسیون آزلاک سسدرما

 

حرف آخر – بهره مندی از بهترین نتایج رفع علائم روزاسه

حال که با رایج ترین راه های رفع روزاسه و محبوب ترین محصول کنترل علائم روزاسه آشنا شدید، بد نیست به چند نکته ی زیر توجه کنید:

* برای بهره مندی از بهترین نتایج، مراجعه منظم به متخصص پوست برای کنترل وضعیت پوست گامی ضروری است.

* در طول جلسه های مراجعه به متخصص، پزشک شما وضعیت پوستتان را بررسی می کند. اگر نتایج درمان رضایت بخش باشد، می بایست چندین هفته دیگر نیز به درمان ادامه دهید. در غیر اینصورت احتمالا پزشک نوع درمان را تغییر می دهد.

* ممکن است پزشک به منظور کاهش خطرات ناشی از مصرف طولانی مدت دارو، نوع درمان را بصورت دوره ای عوض کند.

* بهره مندی از بهترین نتایج درمان، مستلزم ترک عادت های نادرست در شیوه زندگی می باشد.

* علاوه بر تمام موارد فوق، در نظر داشته باشید درمان ها زیبایی پوست بستگی به شرایط فردی دارند. لذا لازم است پیش از انتخاب محصولات موضعی، نخست با یک متخصص یا مشاور مجرب مشورت کنید.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱) 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید