مراقبت های بعد از کاشت مو و اسپری هیرتراپی آلسینا

  • صفحه اصلی
  • مو
  • مراقبت های بعد از کاشت مو و اسپری هیرتراپی آلسینا
روش مصرف اسپری هیرتراپی آلسینا

کاشت مو (پیوند مو) روشی نوین است که با هدف افزایش حجم موهای مناطقی از کف سر که نازک شده اند یا ریخته اند. انجام می گیرد.

این فرآیند با برداشتن موهای ضخیم کف سر (یا سایر نواحی بدن) آغاز می شود و با انتقال آنها به مناطق کم مو یا بدون موی کف سر تکمیل می شود.

براساس آمار بین المللی پایگاه داده های موسسات بهداشت، حدود ۶۰% از آقایان و ۵۰% از خانم ها، در طول زندگی خود نوعی از ریزش مو را تجربه خواهند کرد. این افراد برای مقابله با مشکل خود، اغلب از داروهای موضعی نظیر ماینوکسیدیل استفاده می کنند.

امروزه انتخاب روش کاشت مو، به عنوان یکی از متدهای پرطرفدار بازگرداندن موها، رواج یافته است. اولین کاشت مو در سال ۱۹۳۹ در ژاپن با یک رشته ی موی سر انجام گرفت. در دهه های بعد، پزشکان با استفاده از توسعه ی تکنیک “plug یا پچ مو” موفق به پیوند دسته ی وسیعی از موها شدند.

به مرور زمان، جراحان به منظور طبیعی جلوه دادن ظاهر موهای کاشت شده، شروع به استفاده از گرافت های مینی و میکرو کردند.

در این مقاله ضمن بررسی بیشتر روش های کاشت مو، به معرفی راه های مراقبت از موهای کاشت شده با استفاده از اسپری هیرتراپی آلسینا پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

اگر به تازگی پیوند مو انجام داده اید یا تصمیم به انجام آن دارید، در این مقاله با اویرو همراه باشید.

موهای تازه کاشت شده

 

آیا پیوند مو موثر می باشد؟

تقریبا می توان گفت پیوند مو موفقیت بیشتری نسبت به محصولات محرک رشد دارد.

به طورکلی، ۱۰% تا ۸۰% از موهای پیوند شده در حدود ۳ تا ۴ ماه و بطور کامل رشد می نمایند. این تارهای پیوند شده همانند موهای معمولی به مرور زمان نازک می شوند.

افرادی که فولیکول های غیر فعالی دارند ( فولیکول های مو، به کیسه های موجود در زیر پوست گفته می شود که سبب رویش مو می شوند.) ممکن است پیوند موی آنها کمتر موثر واقع گردد. اما تحقیقی در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که با درمان پلاسما، ۷۵% از موهای پیوند شده رشد می نمایند.

 

پیوند مو برای چه افرادی کاربرد نخواهد داشت؟ 

کاشت مو برای همه ی افراد موثر نیست. این روش عمدتا برای بازگرداندن موهای از دست رفته استفاده می شود. از آنجائیکه معمولا کاشت مو با استفاده از موهای موجود افراد انجام می شود، بنابراین این روش در افراد زیر موثر نیست:

* افراد مبتلا به طاسی گسترده (بدین معنا که فرد هیچ مویی روی کل سرش ندارد.)

* افراد مبتلا به ریزش مو در اثر شیمی درمانی یا مصرف دارو

* افراد دارای پوست سر ضخیم در اثر آسیب دیدگی و جراحت

 

عملکرد پیوند مو چگونه می باشد؟ 

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان گردید کاشت مو از طریق موهای خود فرد انجام می شود به این صورت که از موهای پشت سر افراد برداشته می شود و به جلوی سر انتقال داده می شود. این موها از سایر قسمت های بدن نیز گرفته می شود.

قبل از اینکه فرآیند پیوند آغاز گردد.جراح، ناحیه ای که قصد دارد از آنجا مو برداشت کند را استریل می کند و ناحیه را با استفاده از یک بی حسی موضعی، بی حس می کنند. همچنین بنا به درخواست بیمار، تجویز یک آرامبخش جهت خواب آرام در طول پروسه پیشنهاد می گردد.

به طور کلی، پیوند مو از دو روش FUT، FUE انجام می گیرد. که در ادامه مراحل هر یک، به طور مختصر مورد بررسی قرار می گیرد.

 

* پیوند واحد فولیکولار (گرافت) (FUT) 

این روش به نام FUSS (جراحی نوار فولیکولی) نیز شناخته می شود.

جهت پیوند مو به روش FUT، جراح متخصص، مراحل زیر را دنبال می نماید:

_ جراح متخصص با استفاده از یک چاقوی جراحی کوچک، تکه ای از پوست سر به اندازه ۶ تا ۱۰ اینچ را معمولا از پشت سر جدا می کنند؛ اما این نوار می تواند از گوش تا گوش دیگر گسترش یابد.

_ در ادامه، ناحیه را بخیه می زنند.

_ جراح و دستیاران، نوار برداشته شده از پوست سر را با استفاده از تیغ جراحی کوچک (اسکالپل) به قطعه های کوچک تری تقسیم می نمایند که می تواند حدود ۲۰۰۰ قطعه گردد. برخی از گرافت ها ممکن است فقط یک تار مو داشته باشند.

_ جراح با استفاده از یک سوزن و یا یک تیغ، حفره های کوچکی در پوست، جایی که قرار است موها پیوند بخورند، ایجاد می کند.

_  جراح واحدهای مو را وارد حفره ها و سوراخ های پوست سر قرار می دهد. این مرحله “گرافت” نام دارد.

_ سپس نواحی مربوطه را با باند و پانسمان پوشش می دهند.

_ موفقیت پیوند مو، به شرایط خاصی، از جمله نوع مو، اندازه محل پیوند، کیفیت و ضخامت مو و رنگ موها بستگی خواهد داشت.

 

* استخراج واحد فولیکولار (FUE) 

جهت پیوند مو به روش FUE، جراح متخصص، مراحل زیر را دنبال می کند:

_ جراح متخصص، موهای پشت سر را می تراشد.

_ سپس، واحدهای فولیکولی را از پوست سر خارج می نماید.

_ همانطور که در روش FUT، جراح سوراخ های کوچکی را در پوست سر ایجاد می نماید و فولیکول های مو را به سوراخ ها منتقل می نماید، در این روش نیز نشانه های کوچکی را در آن نواحی مشاهده خواهید کرد.

_  سپس، نواحی زخم را با باند و پانسمان می پوشانند.

 

مراحل بهبود کاشت مو به چه صورت امکان پذیر می باشد؟ 

_ تکمیل جراحی های FUT و FUE ممکن است چند ساعت تا چند روز به طول بینجامد. این قسمت، بستگی به میزان کار انجام شده توسط پزشک خواهد داشت. افراد می توانند در همان روز به خانه بازگردند.

_ هنگامی که جراحی انجام شد، جراح با دقت باندها را از روی زخم برمی دارد. این ناحیه ممکن است متورم باشد که در صورت تشخیص پزشک مقداری تریامسینولون جهت کاهش تورم، به ناحیه متورم تزریق می گردد.

_ به احتمال زیاد افراد دارای حس درد زیاد در نواحی پیوند شده و همچنین نواحی ای که فولیکول مو برداشته شده است دارند. در این صورت پزشک ممکن است موارد زیر را تجویز نماید:

ایپوبروفن (ادویل)

آنتی بیوتیک جهت پیشگیری از عفونت

داروهای ضدالتهاب همانند استروئیدهای خوراکی به جهت از بین بردن تورم

داروهایی همانند فیناستراید (پروپشیا) و ماینوکسیدیل جهت کمک به تحریک رشد مو

 

عوارض جانبی کاشت مو:

شایع ترین عارضه جانبی کاشت مو زخم شدن ناحیه می باشد که تاکنون با هیچ روش خاصی نمی توان از آن اجتناب نمود. سایر عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

عفونت

پوسته شدن و ایجاد دلمه های پوستی

احساس درد، تورم و خارش در کف سر

التهاب در فولیکول های مو

خون ریزی

از دست دادن احساس در نواحی اطراف جراحی

عدم تطابق و نازک بودن موها نسبت به موهای اطراف نواحی

احتمال از دست دادن مو در صورت ادامه یافتن ریزش

 

چند راهنمایی مهم پس از جراحی و پیوند مو 

در ادامه، چند راهنمایی مهم پس از جراحی و پیوند مو پیشنهاد می گردد.

_  پس از عمل جراحی، چند روز صبر کنید و بعد موها را شستشو دهید. در هفته های اول بهتر است از شامپو های خفیف استفاده نمایید. پیشنهاد: فوم هیرتراپی آلسینا

جهت آشنایی بیشتر با فوم هیرتراپی آلسینا توصیه می شود به مقاله ی روش های شست و شوی مو بعد از کاشت مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

_ عموما افراد پس از ۳ روز به فعالیت های عادی و روزانه خود باز می گردند.

_ به مدت ۳ هفته به سطح پوست فشار وارد نکنید و یا بر روی پیوند انجام گرفته شانه نزنید.

_ تا زمانی که دکتر سلامت پوست سر شما را تایید نکرده است از کلاه و همچنین لباس هایی که از سر باید پوشید، استفاده نکنید.

_ حدودا یک هفته از تمرینات ورزشی اجتناب نمایید.

نگران ریزش برخی موهای خود نباشید. این بخشی از روند بهبود می باشد. موهای پیوند شده ممکن است تا چند ماه رشد نداشته باشند. بعلاوه توصیه می شود جهت تقویت و حمایت از موهای کاشت شده حداقل به مدت چند ماه از یک محصول مناسب مثل اسپری هیرتراپی آلسینا استفاده کنید.

در ادامه با این محصول بیشتر آشنا شوید:

 

معرفی اسپری هیرتراپی آلسینا

اسپری هیرتراپی آلسینا، لوسیون انحصاری طراحی شده برای نیرو بخشیدن به موهای ضعیف و بی جان است. این محصول قادر است بطور قابل ملاحظه ای، سلامت، حجم و استقامت موهای ضعیف و بی جان را ارتقا بخشد.

اسپری هیرتراپی آلسینا، کمپلکس قدرتمندی از سه ماده موثره ی کارآمد یعنی پانتنول، نیاسینامید، و PVP می باشد. نیاسنامید که اغلب با نام ویتامین B3 شناخته می شود، یک ترکیب اساسی برای تولید انرژی سلول هاست. نیاسنامید همراه با بپانتنول (ویتامین B6) و عوامل مرطوب کننده ی PVP، مسئولیت افزایش قدرت و سلامت ظاهری موها را بر عهده می گیرد. این مواد مغذی که با ساختاری متعادل کنار هم جمع شده اند، موجب تقویت موهای ضعیف و حفظ ساختار آنها می شوند. اسپری هیرتراپی آلسینا قادر است حفاظت طولانی مدتی از موها در برابر عوامل محرک خارجی فراهم آورد. در نتیجه موهایی حجیم تر، سالم تر و درخشان به ارمغان می آورد که علاوه بر مصرف کننده اطرافیان وی را نیز شگفت زده می کند.

فرمولاسیون کارآمد اسپری هیرتراپی آلسینا فورا نیروی مورد نیاز موهای بی جان را افزایش می دهد. این محصول یک انرژی بخش واقعی با مواد مغذی ضروری است که ساقه ها و ریشه های مو را از درون تقویت می کند. مو ترمیم می شود، انعطاف پذیری آن افزایش می یابد و زیبایی و درخشندگی خود را باز می یابد.

 

خواص و ویژگی های اسپری هیرتراپی آلسینا

* قابل استفاده برای انواع مو بخصوص موهای کاشت شده

* تقویت کننده ی ریشه و ساقه ی مو

* ایجاد حجم ظاهری برای مو

* بهبود دهنده ی ساختار طبیعی مو

* پیشگیری کننده از ریزش مو

* احیا کننده ی پوست کف سر

* ایجاد یک سد دفاعی برای محافظت از پوست کف سر و موها در برابر عوامل آسیب رسان خارجی

* افزایش دهنده ی درخشش طبیعی موها

 

 

ترکیبات و مواد موثره ی اسپری هیرتراپی آلسینا

* دکسپانتنول (Panthenol): 

دکسپانتنول که به نام های پانتنول و ویتامین B5 نیز شناخته می شود، یک ترکیب موثر در رفع خارش است که منجر به ترمیم پوست می شود. از این ماده برای درمان زخم های سطحی، خارش، اگزما و… استفاده می شود.

* کراتین فسفات (Creatine): 

کراتین یک اسید آلی نیتروژنی است که حاوی سه آمینو اسید ال-آرژنین، گلایسین و ال-متیون می باشد؛ این ترکیب بطور طبیعی در پوست یافت می شود و به عنوان یک مخزن انرژی عمل می کند. بنابراین در بهبود عملکرد و تامین انرژی لازم برای سلول ها نقش اساسی بر عهده دارد. از جمله خواص اسیدهای آمینه ی تشکیل دهنده ی کراتین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ال-آرژنین: آرژنین یک آمینواسید نیمه ضروری است که روند بهبودی زخم را تسریع می کند. بعلاوه با افزایش جریان خون مویرگی، مانع ریزش موها می شود و قادر است از موها در برابر آسیب عوامل محیطی حفاظت کند.

گلایسین: گلایسین یکی از آمینواسیدهای مهم در بدن است، این ترکیب با تولید کلاژن منجر به تسریع روند رشد موها می شود.

ال-متیون: متیون یک آمینواسید ضروری است که با خونرسانی به فولیکول های مو منجر به تحریک رشد موها می شود. این ترکیب دارای خواص آنتی اکسیدانی است و انرژی رسان قدرتمندی نیز به حساب می آید.

* ™Aquarich ترکیب انحصاری آلسینا حاوی جو دوسر سیاه (black oat extract):

پتنت انحصاری محصولات هیرتراپی آلسینا ترکیبی به نام Aquarich برگرفته از عصاره ی جو دو سر می باشد. مهمترین خاصیت این ترکیب آبرسانی، نرم کنندگی و افزایش حیات و لطافت موها است. بعلاوه جو دو سر متشکل از سه اسید آمینه ی زیر است که هر یک خواص منحصر به فردی برای رشد موها و سلامت کف سر فراهم می آورند.

ال-متیون: متیون یک آمینواسید ضروری است که با خونرسانی به فولیکول های مو منجر به تحریک رشد موها می شود. این ترکیب دارای خواص آنتی اکسیدانی است و انرژی رسان قدرتمندی نیز به حساب می آید.

سیستین: سیستین تقریبا ۱۰% تا ۱۴% ساختار مو را تشکیل داده است. این اسید آمینه نقش حیاتی در رشد موها ایفا می کند. بعلاوه این ترکیب سبب تسریع روند ترمیم و بازسازی پوست می شود.

سیستئین: سیستئین که دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد قادر است بطور قدرتمندی مانع آسیب های محیطی شود. این ترکیب قادر است سرعت رشد مو را تا دو برابر افزایش دهد.

* نیاسین آمید (Niacinamide): نیاسین آمید که به نام ویتامین B3 نیز شناخته می شود دارای ویژگی های بی شماری است که به عنوان مهمترین آنها می توان به خواص آبرسانی، ضد التهابی، ضد میکروبی و تحریک رویش مو اشاره کرد.

 

روش مصرف اسپری هیرتراپی آلسینا

بسته به طول موها، ۱۰ تا ۱۵ پاف روی ساقه و انتهای موهای نیمه خیس اسپری کنید.

** چند نکته:

اسپری هیرتراپی آلسینا نیاز به آبکشی ندارد.

هنگام مصرف مراقب باشید اسپری وارد چشم ها نشود.

برای بهره مندی از نتایج بهتر، توصیه می شود در دو هفته ی نخست بعد از کاشت همراه فوم هیرتراپی آلسینا و بعد از آن همراه شامپو هیرتراپی آلسینا استفاده شود.

بهتر است محصول از فاصله ی ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری اسپری شود.

 

حرف آخر…

لازم به یادآوری مجدد است، کاشت موی هر فرد منحصر به خود اوست. بنابراین ممکن است بسته به شرایط فردی، پزشک دستورالعمل متفاوتی ارائه دهد؛

لذا لازم است قبل از بکار گیری دستورالعمل ها یا محصولات معرفی شده حتما با پزشک خود مشورت کنید و از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

[…] جهت آشنایی بیشتر با روش پیوند/کاشت مو به مقاله ی کاشت مو مراجعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک […]

پیام بگذارید