سم زدایی پوست و ژل شوینده ی دتوکس پایو

سم زدایی پوست و ژل شوینده ی دتوکس پایو

اگر پوست شما سلامت و درخشش خود را از دست داده است، بهتر است هر چه زودتر برای داشتن پوستی شفاف، درخشان و شاداب سراغ سم زدایی بروید. رها شدن از شر سموم، نه تنها باعث ایجاد احساس بهتری می شود، بلکه ظاهر پوست را نیز بهبود می بخشد. 

علت تجمع سموم هر چه که باشد (اعم از اختلالات گردش خون، آلودگی، ریز آلاینده ها، رژیم غذایی نامناسب و… ) با استفاده از یک برنامه ی روزانه یا فصلی سم زدایی، می توان از شر آنها خلاص شد و به پوستی یکنواخت و شاداب دست یافت. از دیگر مزایای سم زدایی می توان به اثرات مثبت آن روی کاهش آکنه اشاره نمود.

سم زدایی دو بخش دارد:

۱- رعایت رژیم غذایی سالم و اصلاح سبک زندگی که منجر به خارج شدن سموم از داخل بدن می شود.

۲- انتخاب محصول پوستی مختص سم زدایی و پیروی از یک برنامه ی روتین مراقبتی که منجر به از بین رفتن سموم و آلودگی ها از روی سطح پوست می شود.

در این مقاله به بررسی جامع انواع راه های سم زدایی (هم از درون بدن و هم از سطح پوست) پرداخته شده است. سپس ژل شوینده ی دتوکس پایو به عنوان محصولی موثر در سم زدایی سطح پوست معرفی و بررسی شده است. ( جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

 در انتهای مقاله نیز مزایا و معایب این محصول براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته است.

 

سم زدایی پوست

چرا باید پوست را سم زدایی کنیم؟

پوست، آینه ی بازتاب سلامت درونی بدن و مسئول تعدیل دما و سطح رطوبت است.

اغلب افراد به دلیل قرار گرفتن در معرض آسیب های محیطی، سبک زندگی نادرست و مراقبت نکردن از پوست، دچار اختلالات پوستی نظیر خشکی، خارش، جوش، راش و… می شوند. 

از آنجایی که کلید اصلی رها شدن از این مشکلات در درون بدن قرار دارد، برای حفظ عملکرد صحیح پوست، می بایست از شر سموم بدن رها شد.

 

مزایای سم زدایی پوست

عوامل متعددی منجر به تجمع سموم و آلودگی در پوست و بدن می شوند؛ از جمله آلاینده ها، خاک، مواد شیمیایی موجود در آب، آرایش، رژیم غذایی ناسالم، اختلالات هورمونی و…

مسئله ناراحت کننده آن است که تجمع این سموم به شکل نواقص پوستی مثل قرمزی، جوش، التهاب و خشکی روی صورت ظاهر می شود؛ اما خوشبختانه می توان با سم زدایی پوست و رعایت چند گام ساده مانع بروز آنها شد.

با رعایت یک روتین مراقبتی پوستی روزانه، علاوه بر سم زدایی پوست می توان آسیب دیدگی های پوستی را کاهش داد و بر شادابی و شفافیت آن افزود. از جمله مزایای سم زدایی پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- جوان شدن و بهبود ظاهر پوست 

۲- از بین رفتن منافذ، جوش ها، لک ها و التهابات 

۳- بهبود رنگ پوست و افزایش شفافیت و درخشش پوست

۳- رطوبت رسانی به پوست

۴- سفت و محکم شدن پوست و در نتیجه ایجاد حس جوانی در پوست

 

بهترین زمان برای سم زدایی پوست

مهمترین گام در سم زادیی پوست، رعایت یک برنامه مراقبتی روتین روزانه ی متشکل از پاک کننده، تونر، محصولات درمانی، مرطوب کننده است. بهتر است این برنامه مراقبتی دو بار در طول روز تکرار شود. (یک بار در صبح و قبل از آرایش کردن و یکبار شب قبل از خوابیدن)

به این ترتیب پوست در طول شب به جای آنکه توسط سموم و آلودگی ها مسدود باشد، به راحتی نفس می کشد و خود را بازسازی می کند.

 

روش سم زدایی پوست

روش های بسیاری برای سم زدایی وجود دارد؛ از جمله تغییر رژیم غذایی، ورزش و مصرف محصولات مراقبتی پوستی؛ این روش ها می توانند به طرز شگفت انگیزی روی بدن تاثیر بگذارند که به مرور آثار خود را روی پوست نیز نمایان می کنند.

سم زدایی نیازی به تجهیزات لوکس، مراجعه به سالن های اسپا و یا استفاده از محصولات گران قیمت یا صرف زمان زیاد ندارد. بلکه به راحتی می توان با چند گام ساده این کار را انجام داد؛ در ادامه موثر ترین روش های سم زدایی جمع آوری شده است. برای رسیدن به پوستی شاداب و بدنی سالم، می توانید تمامی موارد (یا تنها چند مورد دلخواه) را رعایت کرده و از نتایج لذت ببرید.

** زیاد آب بنوشید:

آیا به میزان کافی آب می نوشید؟

۸ لیوان آب حداقل مقداری است که روزانه باید مصرف شود بخصوص اگر در اثر ورزش کردن یا سونا عرق می کنید و آب بدن خود را از دست می دهید. سم زدایی از پوست یکی از بهترین روش ها برای حفظ رطوبت پوست و دستیابی به یک چهره ی هیدراته و درخشان می باشد.

بعلاوه نوشیدن مقدار زیادی آب کمک می کند که کلیه ها از شر سموم خلاص شوند.

چایی، آب و آب میوه های تازه، همه می توانند گزینه های مناسبی باشند.

** با کمک یک برس خشک، پوست بدن را ماساژ دهید:

برس خشک یک روش خوب و مقرون بصرفه برای تحریک و بهبود گردش سیستم لنفاوی است که می تواند سموم را از بدن خارج کند و با از بین بردن سلول های مرده، موجب لایه برداری از سطح پوست شود.

یک برس بدن طبیعی با دسته ی بلند خریداری کنید. برس کشیدن را از پاشنه ی پا شروع کرده و با حرکات دایره ای به سمت بالا این کار را انجام دهید تا همه ی بدنتان برس شود.

هر روز صبح قبل از حمام روزانه ی خود، از برس خشک استفاده کنید و به دنبال آن از یک مرطوب کننده جهت نرم و لطیف شدن پوست خود بهره ببرید.

** ماسک و اسکراب را فراموش نکنید:

برای بدست آوردن پوستی صاف، تمیز و شفاف از اسکراب های سم زدا و ماسک های سم زدای طبیعی هفتگی استفاده کنید. ماسک ها ناخالصی ها و آلودگی های عمیق فرو رفته در منافذ پوست را بیرون کشیده و از بین می برند.

کاهش قرمزی و ضایعات پوستی، احیای رنگ پوست و افزایش نرمی و رطوبت پوست از جمله مهمترین مزایای استفاده از ماسک ها است. بعلاوه این نوع ماسک ها می توانند سبب از بین رفتن سلول های مرده به عنوان یکی از عوامل موثر در خستگی و کدر شدن پوست شوند.

پیشنهاد اویرو در این خصوص: ماسک گلی سیاه زغال فریمن ( جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

** اوقات فراغت خود را در سونا سپری کنید:

عرق کردن می تواند سبب از بین رفتن ناخالصی ها شود. سونا یک روش خوب جهت تعریق بدن و در نتیجه سم زدایی از پوست می باشد.

توجه: اگر باردار هستید یا مشکلات قلبی دارید نباید هرگز از سونا استفاده کنید.

نکته: از دستورالعمل های سونا برای اینکه چه مدت زمان باید در سونا بمانید پیروی کنید. به مرور اگر احساس راحتی داشتید می توانید زمان ماندن در بخار را افزایش دهید.

( نکته: در برخی روش های سنتی از سونا جهت رفع جوش های سرسیاه و پاکسازی منافذ یاد شده است. قابل ذکر است این ادعا از نظر علمی تائید نشده است چه بسا برخی تحقیقات ارائه شده در این خصوص نشان داده است که در دراز مدت سبب بدتر شدن این مساله می گردد. )

** ورزش منظم و فعالیت مهمترین عامل سلامتی بدن و سم زدایی پوست هستند:

ورزش از روش های طبیعی و در دسترس سم زدایی از بدن می باشد که سموم را از طریق تعریق از بدن خارج می کند. فعالیت های هوازی که ضربان قلب را بالا می برند و موجب تعریق می شوند برای دفع سموم موثر هستند.

از مزایای انجام ورزش روی پوست می توان به گردش خون بهتر و در نتیجه ایجاد درخشش طبیعی در پوست اشاره کرد.

اگر ورزش منظم را همراه مود ماسک، برس خشک و سونا انجام دهید به خوبی می توانید سموم و ناخالصی ها را از بدن خود خارج کنید.

** آرامش روان و سلامت پوست و بدن خود را با یوگا ارتقا دهید:

یوگای بیکرم (Bikram yoga) که تحت عنوان یوگای داغ نیز شناخته می شود یک فعالیت ایده آل جهت سم زدایی پوست می باشد که به لطف تعریقی که طی حرکات خود تولید می کند سموم را از پوست خارج می کند.

موقعیت یوگای خود را تا جایی که امکان پذیر است حفظ کنید، بعلاوه قبل و بعد از تمرین به میزان کافی آب بنوشید تا بهبود در پوست خود را مشاهده کنید.

** یک روتین مراقبتی روزانه برای پوست خود ترتیب دهید:

زمانیکه سم زدایی می کنید داشتن یک روتین مراقبتی روزانه ی پوستی بسیار مهم است. پوست می تواند براحتی ساعت هایی که بدون آرایش بسر می برد، نفس بکشد و احساس جوانی و سرزندگی بکند.

یک روتین مراقبتی پوستی می بایست شامل مراحل زیر باشد:

۱- پاک کردن پوست:

برای اینکار ابتدا پوست خود را با آب گرم بشویید تا منافذ آن بخوبی باز شوند سپس شوینده ای متناسب با نوع پوست خود را با حرکات دایره ای اعمال کنید. برخی از محصولات اگر به مدت یک دقیقه روی پوست بمانند، عملکرد بهتری خواهند داشت زیرا می توانند خاک، آلودگی ها و آرایش را بخوبی در خود حل کرده و منافذ پوست را عمیقا تمیز کنند.

پیشنهاد: ژل شوینده ی دتوکس پایو

۲- پاک سازی پوست خود را با استفاده از تونر تکمیل کنید:

چند دقیقه بعد از تمیز کردن پوست، از یک تونر مناسب برای متعادل کردن پوست خود استفاده کنید. تونر جهت بازگرداندن pH طبیعی پوست که احتمالا طی تمیز کردن پوست تغییر می کند، استفاده می شود.

زمانیکه pH پوست به حالت طبیعی خود برگردد پوست مقاوت بیشتری در برابر میکروب ها و میکروارگانیسم ها خواهد داشت. استفاده از تونر برای تمامی افراد بخصوص پوست های چرب ضروری است.

۳- رطوبت رسانی پوست:

هیچ برنامه ی مراقبت پوستی بدون رطوبت رسانی کامل نیست. صرف نظر از نوع پوست، شما باید برای حفظ سلامت و درخشش پوست خود از یک مرطوب کننده یا آبرسان مناسب استفاده کنید.

برای اینکه بدانید پوستتان به مرطوب کننده نیاز دارد یا آبرسان مقاله ی مرطوب کننده بهتر است یا آبرسان را مطالعه بفرمایید. (جهت مطالعه ی مقاله کلیک کنید)

۴- حفاظت در برابر نور خورشید:

اشعه های UV نورخورشید یا دستگاه های سولاریوم، یکی از بزرگترین عوامل موثر در پیری زودرس پوست و آسیب های ناشی از آن می باشند.

حتما هر روز (حتی در روزهای ابری و بارانی) از یک ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

 

چرا برخی از افراد بعد از سم زدایی جوش میزنند؟

بسیاری از افراد بعد از سم زدایی پوست خود با دیدن علائمی مانند جوش زدن یا قرمزی پوست، متعجب می شوند و ممکن است با خود فکر کنند که سم زدایی برای آن ها نتیجه ی معکوسی داشته است.

زمانیکه شروع به سم زدایی می کنید، بدن سموم را از طریق منافذ خارج می کند، به همین دلیل جوش زدن مساله ای اجتناب ناپذیر خواهد بود. پروسه ی سم زدایی خود را ادامه دهید زیرا برای دریافت نتیجه باید از این مرحله عبور کنید.

 

هر چند وقت یکبار پوست باید سم زدایی شود؟

هر فردی دلایل شخصی متفاوتی برای سم زدایی پوست خود دارد. اگر با قصد بازیابی قدرت و انرژی پوست خود، سم زدایی می کنید، ممکن است بخواهید یک برنامه ی ماهانه ی سم زدایی را شروع کنید. اگر از شرایط پوستی رنج می برید که امیدوارید با سم زدایی درمان شود، شما باید روش های مختلف سم زدایی را امتحان کنید و ببینید که کدامیک برای وضعیت شما بهتر کار می کنند.

هدف شما باید حداقل ۴ دوره سم زدایی در طول سال باشد. یک روش ساده برای بخاطر سپردن این موضوع این است که سم زدایی با تغییر هر فصل لازم است.

 

احساس زیبایی از درون به بیرون

مزایای سم زدایی پوست از جمله جوانتر بنظر رسیدن پوست سبب می شود که سم زدایی یک برنامه ایده آل برای وارد شدن به روتین مراقبتی پوستی باشد. سم زدایی و پاکسازی پوست سبب می شود، پوست سفت و شاداب بنظر برسد در نتیجه به آرایش کمتری برای بهبود ظاهر پوست نیاز خواهید داشت.

زمانیکه بدنبال لیستی از بهترین کارها برای زیباسازی پوست و بدن خود هستید، حذف سموم از بدن می تواند جز یکی از مواردی باشد که شما باید در بالای لیست خود قرار دهید.

با سم زدایی، پوست سفت تر، هموارتر، مرطوب تر و نرم تر بنظر خواهد رسید بطوریکه هرچه سم زدایی بیشتری انجام دهید نتایج بیشتری نیز تجربه خواهید کرد.

سم زدایی و پاک کردن بدن از درون به بیرون یک روش عالی برای لمس حس خوب و بهتر بنظر رسیدن می باشد.

با انجام کارهای ساده اما حیاتی مانند تغییر رژیم غذایی و شیوه ی زندگی سلامتی، شادابی و درخشش پوست افزایش می یابد به همین دلیل بدن و پوستتان قدردان شما خواهد بود.

 

برند پایو:

این برند تمام پاک کننده های صورت و آرایش را برای مراقبت از پوست به صورت روزانه ارائه می دهد. پاک کردن پوست، اولین گام مراقبت روزانه می باشد که به افزایش اثربخشی سایر مراقبت ها کمک می کند.

پاک کننده ها کلید زیبایی پوست می باشند.

آلودگی، نور خورشید و آرایش منافذ پوست را می بندند و اجازه ی نفس کشیدن به پوست را نمی دهند. بنابراین ضروری است که پوست را کاملا تمیز کنید تا منافذ از این مواد رها شوند و بتوانند نفس بکشند و در طول شب اکسیژن مورد نیاز به پوست برسد.

پاک کننده را متناسب با نوع پوست و اولویت های خود انتخاب کنید.

پایو منحصرا برای مراقبت از پوست محصولاتی با فرمولاسیونی خلاقانه و تمرکز روی بافت محصول، عطر و رنگ ارائه می دهد.

 

شوینده های پایو

 

ژل شوینده ی دتوکس پایو  ( جهت مشاهده و خرید کلیک کنید )

این ژل در تماس با آب به یک فوم پاک کننده غنی تبدیل می شود که ایده آل برای تمیز کردن پوست های نرمال تا مختلط (و قابل استفاده برای پوست های چرب و مستعد به جوش) می باشد.

استفاده از این ژل کاملا آسان بوده و می تواند به خوبی سبوم اضافی، ناخالصی ها و آلاینده ها را از بین ببرد.

 

نتایج استفاده از ژل شوینده ی دتوکس پایو:

* پوست را کاملا تمیز و پاک می کند.

* ظاهر پوست مات می شود.

* پوست خلوص خود را دوباره بدست می آورد.

 

 

مزایا و ویژگی های ژل شوینده ی دتوکس پایو:

** ایده آل برای پوست های نرمال تا مختلط

** قابل استفاده برای پوست های چرب مستعد به جوش

** حذف سبوم اضافی

** از بین بردن ناخالصی ها و آلاینده ها

** ایده آل برای پاک کردن آرایش

** دارای اثر مات کنندگی

** مناسب استفاده ی روزانه

** حاوی عصاره ی دارچین

** یکنواخت کردن رنگ پوست

** شفاف کننده

** اکسیژن رسان

** تنظیم کننده ی pH پوست

 

 ترکیبات فعال ژل شوینده ی دتوکس پایو:

* عصاره ی دارچین:

دارچین یک ادویه ی قوی می باشد که هزاران سال نه فقط به دلیل عطر و بوی خوب آن بلکه برای خواص قدرتمند درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به تعدادی از خواص آن اشاره می شود:

۱- آنتی اکسیدان

دارچین مملو از پلی فنول می باشد که یک آنتی اکسیدان قوی برای مبارزه با رادیکال های آزاد است. تحقیقات نشان داده که دارچین بیش از ۴۱ ترکیب محافظ دارد که می تواند مفید باشد. دارچین علاوه بر پلی فنول حاوی فنولیک اسید و دیگر فلاونوئید ها نیز می باشد.

۲- ضد التهاب

خواص ضدالتهابی دارچین می تواند به کاهش انواع تورم کمک کند.

۳- درمان آکنه

عصاره ی دارچین می تواند به درمان آکنه ای کمک کند که در اثر عفونت های باکتریایی پوست ایجاد شده است زیرا دارچین دارای خاصیت آنتی باکتریالی بوده که می تواند باکتری های عامل ایجاد آکنه را متوقف بکند.

۴- کاهش نشانه های پیری

دارچین می تواند به افزایش سطح کلاژن کمک کند. این ویژگی به دلیل جزء اصلی شیمیایی cinnamaldehyde می باشد. این ماده باعث فعال شدن رشد ماده ای می شود که بهبود کلاژن را در پی دارد.

 

* ویتامین C:

از ویتامین های محلول در آب بوده که پایداری کمی دارد. از جمله مزایای ویتامین C می توان به موارد زیر اشاره کرد:

** موثر در رشد و ترمیم بافت های بدن

** آنتی اکسیدان قوی و مبارزه با رادیکال های آزاد

** تحریک رشد کلاژن

** احیا کننده

* سورفکتانت های ملایم

سورفکتانت ها مولکول هایی دو سر هستند که یک سر آن قطبی و دیگری غیر قطبی می باشد. سر قطبی سورفکتانت ها آب دوست بوده که روغن را دفع می کنند، سر غیر قطبی نیز چربی دوست بوده و آب را دفع می کند.

از آنجایی که چربی و آب در یکدیگر حل نمی شوند، می توان گفت سورفکتانت ها واسطه ی خوبی برای مخلوط چربی در آب هستند.

سورفکتانت ها به اینگونه عمل می کنند که ابتدا آلودگی ها و چربی را توسط سر چربی دوست خود جذب و احاطه می کنند، سپس سورفکتانت های حاوی آلودگی و چربی توسط آب شسته می شوند (مطابق شکل).

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی میسلارواتر چیست را مطالعه بفرمایید. (جهت مطالعه ی مقاله کلیک کنید)

 

سورفکتانت

 

طریقه ی مصرف ژل شوینده ی دتوکس پایو:

ژل پاک کننده ی دتوکس پایو را صبح و شب استفاده کنید.

در روز جهت بیدار کردن پوست خود، ژل دتوکس پایو را به طور کامل با آب تازه و ولرم بشویید. شب نیز برای حذف بهتر آرایش، ریلکس و یکنواخت شدن رنگ پوست از این ژل استفاده کنید.

ژل را روی پوست مرطوب به آرامی ماساژ دهید تا بخوبی کف کند.

نکته: از استفاده دور چشم اجتناب کنید.

نکته: برای بهره وری بیشتر از اثر فومینگ محصول، از یک قلم موی مکانیکی یا دستی با موی نرم استفاده کنید.

 

نقد و بررسی ژل شوینده ی دتوکس پایو:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

بصورت کلی بو مسئله ای کاملا سلیقه ای است اما بسیاری از مصرف کنندگان از بوی این محصول رضایت داشتند و معتقد بودند بوی مطبوع و دلپذیری دارد. 

به گفته ی بسیاری از مصرف کنندگان این محصول برای پاک کردن آرایش، محصولی کاملا ایده آل می باشد و تمام آرایش و آلودگی ها را کاملا از بین می برد.

این محصول بصورت پمپی بوده به همین دلیل استفاده از آن بسیار راحت و آسان می باشد.

این محصول کاملا مقرون به صرفه می باشد زیرا مقدار کمی از آن برای تمیز کردن تمام صورت کافی است.

این محصول برای پوست های چرب و مختلط کاملا مناسب می باشد زیرا می تواند چربی های اضافه و قابل مشاهده ی روی بینی و چانه را از بین ببرد.

اکثر مصرف کنندگان معتقد بودند که استفاده از این محصول سبب ایجاد حس خوب و تازگی در پوست آن ها شده و بخوبی پوست آن ها را نرم و لطیف می کند.

 

جدول ژل دتوکس پایو

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید