مراقبت پس از آفتاب با شیر افترسان آکادمی

مراقبت پس از آفتاب با شیر افترسان آکادمی

تعطیلات آخر هفته فرصتی است برای تفریح و لذت بردن از طبیعیت زیبا و گذراندن ساعت هایی کنار سواحل دلپذیر! موضوعی که برای افراد ناخوشایند است سوختگی پوست پس از آفتاب گرفتن می باشد.

برای میلیون ها نفر، آفتاب سوختگی، یادآور گذراندن زمان طولانی مدت در برابر نور مستقیم خورشید و برخورد اشعه های UV و یا منابع مصنوعی خورشید مانند لامپ های خورشیدی با پوست می باشد.

در صورتیکه افراد مراقبت های لازم از آفتاب را انجام ندهند خطر آسیب های پوست از جمله سرطان پوست (ملانوم) افزایش می یابد.

براساس نظرسنجی بنیاد سرطان پوست، ۴۲% از افراد حداقل یکبار در سال، دچار آفتاب سوختگی پوست می شوند. این موضوع در درجه اول نشان می دهد بسیاری از افراد ممکن است به طور جدی در معرض آفتاب سوختگی قرار نگیرند و در درجه دوم، افرادی می باشند که در معرض آفتاب سوختگی قرار می گیرند و نیاز هست که آفتاب سوختگی خود را درمان نمایند.

در این مقاله، به بررسی شرایط ناراحت کننده آفتاب سوختگی و کاهش اثرات مخرب آن پرداخته می شود و در ادامه محصولی مناسب یعنی شیر بعد از آفتاب آکادمی معرفی، نقد و بررسی می گردد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

آفتاب سوختگی چیست؟ 

آغاز فصل تابستان و شروع تعطیلات تابستانی می تواند ریسک آفتاب سوختگی را در افراد دو چندان نماید. تحقیقات نشان می دهد حدود ۶۲% از مسافرین در تعطیلات تابستان، دچار آفتاب سوختگی می شوند.

نور خورشید، سرعت تولید ملانین را در پوست افزایش می دهد ( ملانین، به رنگدانه های پوست اشاره دارد که از پوست در برابر آفتاب محافظت می نماید.)  هنگامی که تجمع ملانین ها در پوست افزایش یابد پوست تیره و یا به اصطلاح برنزه می شود.

طبق گفته Dr. Darrell Rigel، در مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک “برنزه شدن پوست واکنش  طبیعی بدن نسبت به اشعه های UV می باشد.”

متاسفانه، ملانین تنها قادر است به مقدار مشخصی از اشعه های UV محافظت نماید. در نهایت اگر فردی به طور مداوم در معرض نور آفتاب قرار گیرد، اشعه های ماوراء بنفش سبب ایجاد سوختگی در پوست می شوند.

هنگامی که پوست در معرض بیش از حد نور UV خورشید قرار گیرد طی چند ساعت پوست قرمز می شود و احساس سوزش و درد در پوست ایجاد می گردد که به اصطلاح می توان گفت ” آفتاب سوختگی” رخ داده است.

مسئله آفتاب سوختگی بهتر است جدی گرفته شود زیرا ۸۰% از اشعه های UV قادر هستند از ابرها نفوذ کنند. همچنین سطوح برف، شن و آب منعکس کننده نور UV می باشند و این مسئله مانند قرار گرفتن مستقیم در برابر نور خورشید می باشد.

بنابراین جهت حفاظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی، بهتر است حتی در روزهای ابری از ضد آفتاب مناسب و لباس های پوشیده استفاده نمود. پوشیدن لباس های سفید و ضخیم می تواند به این شرایط کمک کند.

 

طبق نظر SCF، اگر فردی بیش از ۵ مورد از نشانه های آفتاب سوختگی را داشته باشد ریسک ابتلا به سرطان پوست ۲ برابر می شود. ملانوم یکی از شایع ترین و خطرناک ترین انواع سرطان پوست می باشد که آفتاب سوختگی نقش عظیمی در آن دارد.

 

درمان آفتاب سوختگی چگونه امکان پذیر می باشد؟

نشانه های آفتاب سوختگی، می تواند متفاوت باشد. اگر آفتاب سوختگی قسمت های وسیعی از بدن را شامل شود و با نشانه های تاول، دردهای شدید، سردرد و تب همراه باشد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه شود.

مادامیکه پوست دچار آفتاب سوختگی می شود بهتر است جهت درمان آفتاب سوختگی مراحل زیر انجام گیرد:

 

۱_   استفاده از خنک کننده و مرطوب کننده پوست 

هنگامی که پوست دچار آفتاب سوختگی می شود، باید اقدامات لازم در جهت بهبود درد و تسکین آفتاب سوختگی انجام گیرد. اولین اقدام جهت کاهش اثرات آفتاب سوختگی این است که افراد سریعا از تابش مستقیم نور خورشید دوری کنند.

خنک نمودن پوست یکی از روش های فوری جهت تسکین ناراحتی های بعد از آفتاب سوختگی پوست می باشد. جهت خنک نمودن پوست بهتر است از حمام یا دوش آب سرد کمک گرفت و یا استفاده از پارچه ای مرطوب و نرم بر روی نواحی آفتاب سوخته می تواند پوست را به طور موثر تسکین بخشد.

* آکادامی درماتولوژی آمریکا (ADD) توصیه می کند پارچه و یا حوله های مرطوب را به مدت ۱۰_ ۱۵ دقیقه چند بار در روز بر روی نواحی آفتاب سوخته قرار دهید.

جهت بهبود بخشی بیشتر، توصیه می شود بعد از حمام از مرطوب کننده بعد از آفتاب مناسب (افترسان) استفاده شود. مرطوب کننده ها تا حد زیادی خشکی پوست را از بین می برند و پوست را آرام می سازند.

بهتر است از ترکیبات بکار رفته در مرطوب کننده ها اطلاع داشته باشید زیرا برخی از مرطوب کننده ها حاوی ترکیباتی می باشند که حرارت پوست را افزایش می دهند. بنزوکائین و لیدوکایین دو ترکیبی هستندکه سبب ایجاد تحریکات پوست می گردند.

 

۲_ لایه برداری پوست و ایجاد تاول 

به طور کلی، پس از چند روز آفتاب سوختگی، لایه های سطحی نواحی آسیب دیده به صورت لایه لایه از سطح پوست جدا می شوند. این لایه برداری، واکنش بدن در برابر آفتاب سوختگی جهت حذف نواحی آسیب دیده پوست می باشد.

همچنین آفتاب سوختگی شدید با ظهور تاول های آبکی همراه می باشد. کارشناسان توصیه می کنند تاول های پوست نباید تخلیه شوند. ترکاندن تاول های پوست نه تنها روند بهبود پوست را کاهش می دهند بلکه خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهند.

با این حال، اگر این گونه تاول ها به طور ناگهانی ترکانده شوند بهتر است آن ناحیه را با آب و صابون و کرم ضد باکتری پاکیزه نگه دارید. در نهایت اگر نگران هستید بهتر است این نواحی را با گاز استریل بپوشانید.

 

۳_ استفاده از مسکن جهت کاهش درد ناشی از آفتاب سوختگی 

تعدادی از داروهای بدون نسخه، در داروخانه ها موجود می باشند که برای کاهش درد ناشی از آفتاب سوختگی استفاده می شود. طبق گفته دکتر Barton Schmitt، (پزشک متخصص اطفال در بیمارستان کودکان کلرلدو) به محض اینکه نشانه های آفتاب سوختگی مشاهده گردید بهتر است از داروهای مسکن مانند ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده شود.

استفاده از این داروها، سبب کاهش تورم و قرمزی پوست می شود. این به معنای درمان علائم نمی باشد بلکه تنها شدت علائم را کاهش می دهد.

علاوه بر مرطوب کننده مناسب، کرم هیدروکورتیزون با دوز پایین ۰٫۵% و ۱% می تواند درد و تورم  ناشی از آفتاب سوختگی را کاهش دهد و سبب بهبود پوست شود.

 

۴_ هیدراته نگه داشتن پوست 

آفتاب سوختگی نه تنها پوست را خشک می کند بلکه آب داخل بدن را به سطح پوست می رساند. بنابراین بهتر است برای کم آبی و کمک به بازسازی و بهبود پوست، مصرف آب آشامیدنی را افزایش دهید.

همچنین، استفاده از مواد خوراکی با آبرسانی بالا مانند خوردن چند بخش از هندوانه بیش از یک فنجان آبرسانی خواهد داشت. بنابراین یک رژیم متعادل و مناسب می تواند سلامت پوست را فراهم آورد.

 

۵_ محافظت از سلامت پوست 

مادامی که پوست در حال بهبود است مراقبت های لازم جهت حفاظت از پوست الزامی می باشد. همانطور که عنوان گردید بهتر است از قرار گرفتن مستقیم پوست در برابر آفتاب پیشگیری و تا حد امکان، تمامی نواحی بدن با لباس های پارچه ای ضخیم پوشانده شود.

آفتاب سوختگی، خوابیدن را برای افراد دشوار می نماید اما باید این نکته را در نظر گرفت که استراحت کافی، در روند بهبود پوست موثر می باشد.

 

باور های اشتباه در باب آفتاب سوختگی! 

بخشی از دلایل آفتاب سوختگی، ناشی از باورهای اشتباه افراد می باشد. در ادامه به برخی از این باور های اشتباه و رایج می پردازیم…

_ %۸۰ از افراد بر این باور هستند که آفتاب سوختگی قبل از سنین ۱۸ سالگی رخ می دهد. در حالیکه مطالعات نشان می دهدکمتر از ۲۵% از کل آفتاب سوختگی هایی که در طول زندگی فرد رخ می دهد، مربوط به این سنین می باشد.

_ یکی دیگر از افسانه های رایج مبتنی بر این موضوع می باشد که پوست های تیره نباید نگران آفتاب سوختگی خود باشند. این نکته را باید در نظر گرفت اگر چه تیره پوست ها نسبت به سفید پوستان خطر ابتلا به سرطان پوست را کمتر تجربه می کنند با این حال، مطالعات نشان می دهد ۳۰% از نژاد سیاه پوستان، حداقل یک مورد آفتاب سوختگی در سال گذشته گزارش داده اند.

ژنتیک، همچنین نقش مهمی در خطر ابتلا به سرطان پوست دارد. بنابراین، افراد با چهره های تیره نیز می توانند به علت انتقال ژن های خاص مبتلا به این بیماری گردند.

_ برخی از افراد معتقد هستند استفاده از کرم های ضد آفتاب تنها در بخشی از روز که خورشید مستقیما در آسمان می باشد مورد نیاز است. اگرچه آفتاب سوختگی در این محدوده زمانی بالاتر می باشد اما باید در نظر داشت که اشعه های UVA، در تمام طول روز ثابت می باشند.

نکته: این نکته را در نظر داشته باشید که افراد در هر سن و هر نژادی در معرض آفتاب سوختگی قرار دارند پس بهتر است مراقبت های مورد نیاز صورت گیرد.

 

درمان آفتاب سوختگی با شیر بعد از آفتاب آکادمی 

مراقبت از پوست در برابر آفتاب شامل دو مرحله می باشد: در مرحله اول استفاده از ضد آفتاب مناسب می تواند از تاثیر اشعه های uv بر روی پوست بکاهد و تا حدی پوست را از آفتاب سوختگی نجات دهد ( مراقبت های قبل از آفتاب) در مرحله دوم استفاده از افترسان مناسب می تواند اثرات آفتاب سوختگی را بر روی پوست کاهش دهد و پوست را آرام نماید. ( مراقبت های بعد از آفتاب)

یکی از محصولات ایده آل جهت فراهم آوردن مراقبت های بعد از آفتاب، شیر بعد از آفتاب آکادمی، می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

این محصول با دارا بودن بافتی شیری و غیر چرب، سریعا به پوست نفوذ کرده و سبب تسکین آن می گردد. همچنین طراوت و شادابی به پوست می بخشد و هیدراتاسیون پوست را فراهم می نماید.

استفاده از این محصول، احساس حرارت و گرمای پوست را کاهش می دهد و از پوسته پوسته شدن پوست حفاظت می کند. بنابراین پس از قرار گرفتن در معرض خورشید سخاوتمندانه آن را بر روی پوست اعمال نمایید.

 

مزایای استفاده از شیر بعد از آفتاب آکادمی 

_ این محصول دارای بافت شیری می باشد.

_ این محصول فاقد چربی می باشد.

_ جذب این محصول بر روی پوست فوری می باشد.

_ سبب طراوت و شادابی پوست می گردد.

_ تسکین دهنده پوست آفتاب سوخته می باشد.

_ احساس حرارت و گرمای پوست ناشی از آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.

_ از خشکی پوست محافظت می نماید.

 

ترکیبات شیر بعد از آفتاب آکادمی 

%۵ مرطوب کننده با منشاء طبیعی

۰٫۷۵% ترکیبات مسکن فعال

۲% ترکیبات بهبود دهنده فعال

۲% شکر ذرت

۰٫۵% اسید هیالورونیک

۰٫۵% ویتامین E

 

شیوه مصرف شیر بعد از آفتاب آکادمی 

پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، محتوای محصول را به تمام نواحی بدن اعمال نمایید. برای حفاظت بیشتر این عمل را مجدد تکرار کنید.

 

مزایا و معایب شیر بعد از آفتاب آکادمی 

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

 

استفاده از این محصول، پوست را مرطوب نگه داشته و قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی پوست را از بین می برد.

بافت این محصول به گونه ای است که هیچ گونه چسبندگی بر روی پوست ایجاد نکرده و به سرعت جذب پوست می گردد.

اعمال شیر بعد از آفتاب آکادمی بر روی پوست، آفتاب سوختگی را تسکین می دهد. و پوست را بسیار نرم و مرطوب می نماید.

قیمت این محصول کمی بالا است که در برابر خواص بی نظیر آن ارزش استفاده را خواهد داشت.

رایحه این محصول، بسیار خوب و دلپذیر می باشد. همچنین این محصول پس از حمام آفتاب، پوست را عمیقا تغذیه می نماید و طراوت و شادابی را به پوست می بخشد.

در این تحقیق، با توجه به نظرات محدود مصرف کنندگان، این محصول، دارای نقاط منفی بارزی نمی باشد.
در صورتی که مصرف کننده این محصول بوده اید، نظرات خود را در قسمت کامنت ها عنوان نموده تا سایرین از تجربیات شما استفاده نمایند.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید