کنترل چربی پوست با کرم شب مداکنیل سین بیونیم

کنترل چربی پوست با کرم شب مداکنیل سین بیونیم

آکنه یک بیماری مزمن و مربوط به غدد سباسه پوست می باشد که آن را به عنوان جوش، کومدون و ضایعات التهابی (جوش های سرسفید یا قرمز) می شناسند. آکنه به طور عمده در صورت ظاهر می شود، اما گاهی در سینه و پشت نیز ایجاد می گردد.

در دوران نوجوانی آکنه بسیار رایج است اما این مساله در دوران بزرگسالی نیز به ویژه در زنان می تواند ایجاد گردد. طبق تحقیقات انجام شده ۸۰% نوجوانان و ۲۰% بزرگسالان از آکنه رنج می برند.

زندگی با آکنه به ویژه در دوران نوجوانی دشوار است و می تواند تاثیرات نامطلوب اجتماعی، روانی و عاطفی بر روی فرد داشته باشد. علاوه بر این اگر به موقع درمان نشود می تواند اثرات طولانی مدتی به جا بگذارد، بنابراین درمان اولیه جهت محافظت از پوست ضروری است.

*حتی اگر درمان های مربوط به آکنه، بسیار موثر باشد، اغلب چندین ماه زمان لازم است تا اثرات آن مشخص شود، ضمن اینکه وضعیت پوست در هفته های اول درمان نیز ممکن است بدتر شود که البته امری طبیعیست.

در این مقاله به بررسی انواع آکنه پرداخته شده و سپس کرم شب مداکنیل سین بیونیم به عنوان یکی از محصولات موثر در این زمینه معرفی گردیده و مزایا و معایب آن از نظر مصرف کنندگان مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

 

 

مهمترین عوامل موثر در شکل گیری آکنه:

* چربی پوست:

هر منفذ پوست شامل مو، غدد سباسه و مایعی روغنی مانند به نام سبوم می باشد که اصطلاحا فولیکول پیلوسباسه (غده سباسه و فولیکول مو)  نامیده می شود. وظیفه ی غدد سباسه تولید سبوم می باشد که یک ماده ی چرب است و پوست را از عوامل خارجی محافظت می کند. این ماده روغنی از طریق دهانه فولیکول به سطح پوست راه پیدا می کند.

آکنه به دلیل عدم تعادل در فولیکول های پیلوسباسه به وجود می آید که موجب افزایش سطح آندروژن (هورمون های مردانه) در بدن شده، غدد سباسه تحریک گردیده و چربی اضافه تولید می کند که در نتیجه افزایش بیش از حد چربی پوست را در بر خواهد داشت.

هایپر کراتینیزیشن:

هم زمان با بازسازی سلول های پوستی، سلول های مرده روی سطح پوست جمع می شوند که به این عمل هایپر کراتینیزیشن (Hyperkeratinization) گفته می شود. هایپر کراتینیزیشن سبب مسدود شدن فولیکول ها و در نتیجه ایجاد جوش می شود.

در واقع پوست بصورت نرمال و طبیعی، در زمان های معین سلول های مرده پوستی را از دست داده و سلول های جدید جایگزین می شوند. در هایپر کراتیزینیشن، بدلیل وجود کراتین اضافی، این روند طبیعی متوقف شده و سلول های مرده پوستی حذف نمی گردند.

کراتین پروتئین طبیعی موجود در پوست می باشد، مازاد این پروتئین که تحت تاثیر ژنتیک افراد قرار دارد سبب افزایش پایبندی و اتصال سلول های مرده به یکدیگر می گردد. این انسجام بین سلول ها سبب مسدود شدن یا بسته شدن فولیکول های مو شده (منجر به کراتوزپیلاریس) و یا سبب بسته شدن غدد سباسه (منجر به آکنه) می گردد.

 

انواع آکنه:

همانگونه که عنوان شد، ترکیب سلول های مرده و سبوم باعث مسدود شدن منافذ و تجمع سبوم در زیر پوست می گردد که سبب ایجاد برآمدگی های قابل مشاهده ای می شود که آکنه هستند. آکنه بطور کلی دو نوع دارد: التهابی و غیر التهابی

آکنه های غیرالتهابی

آکنه های غیر التهابی خود شامل دو نوع هستند:

* جوش سر سفید (کومدون بسته)

* جوش سرسیاه (کومدون باز) – زمانی که سبوم در سطح پوست با اکسیژن هوا اکسید شود، جوش سر سیاه ایجاد می گردد.

آکنه های التهابی

برخی از کومدون ها بواسطه باکتری هایی به نام Propionibacterium acne که حضورشان در حالت عادی، در پوست طبیعیست ایجاد می گردند.

در واقع چربی و سلول های مرده پوستی سبب فراهم نمودن مواد غذایی لازم جهت رشد و ازدیاد این باکتری می گردد. زمانی آکنه التهابی ایجاد می شود که این باکتری بیش از حد گسترش یابد.

در این شرایط فولیکول و منافذ ملتهب شده و با از هم گسستن غدد چربی، بافت اطراف آن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. ناحیه دردناک شده و متورم می گردد و در نتیجه تشکیل یک برآمدگی داده که می تواند قرمز (پاپول) و یا سفید (پوسچول یا ندول) باشد.

* پاپول ضایعات التهابی کوچک صورتی تا قرمز رنگ می باشد که متورم و دردناک است.

*پوسچول زمانی که اندازه و شدت پاپول افزایش یابد ایجاد شده که با چرک همراه است.

* ندول ضایعات التهاب بزرگ، سفت و دردناک می باشد که در عمق پوست قرار داشته و عموما در ناحیه پشت و بازو ظاهر می گردد.

*کیست نوعی آکنه التهابی شدید است، در عمق پوست قرار داشته و حاوی چرک می باشند. ظاهر آنها نرم، بزرگ و دردناک به رنک سفید یا صورتی می باشد.

هنگامی که تعداد زیادی از پاپول، پوسچول و یا ندول در پوست وجود داشته باشد، اصطلاحا آکنه های التهابی نامیده می شود که شدت آن در هر فرد نسبت به فردی دیگر متفاوت است.

 

عوامل موثر در ایجاد و تشدید آکنه:

لمس کردن و یا فشار دادن آکنه: فشار دادن و یا ترکاندن آکنه ها، سبب گسترش چرک و باکتری ها در سطح پوست شده و منجر به تشدید و ازدیاد شدن ضایعات می گردد.

تابش نور خورشید: نور خورشید سبب ضخیم شدن پوست ناحیه می گردد، این مساله سبب افزایش کومدون ها شده و در مدتی نه چندان زیاد، سبب گسترش و ایجاد ضایعات التهابی جدید خواهد شد. این مساله اهمیت استفاده از ضدآفتاب را در پوست های چرب عنوان می دارد.

استرس: هر چند ممکن است این عامل به تنهایی سبب ایجاد جوش نشود، اما می تواند بطور موقت سبب تشدید آکنه در پوست های مستعد گردد. نمونه بارز آن در فصل امتحانات دانش آموزان قابل مشاهده است.

 

برخی تصورات غلط در خصوص آکنه:

چربی بیش از حد پوست، تنها ناشی از عدم رعایت بهداشت است:

گرچه رعایت بهداشت پوست در تعدیل چربی پوست موثر است، اما باید گفت میزان تولید چربی پوست تا حد زیادی به ژنتیک و عوامل محیطی وابسته است و این تصور کاملا اشتباه است.

برای کنترل چربی پوست بهتر است روزانه دو مرتبه با استفاده از یک شوینده ی مناسب پوست را پاک کرد. فراموش نکنید شست و شوی بیش از حد پوست موجب تسریع اثربخشی محصولات نمی شود بلکه موجب خشن شدن پوست و افزایش میزان ترشح سبوم می گردد.

پوست های جوش دار نمی بایست آرایش کنند:

استفاده از محصولات آرایشی در افراد دارای آکنه، منعی ندارد! به شرط آنکه کلیه محصولات فاقد چربی و غیر جوش زا باشند.

شکلات خوردن باعث جوش زدن می شود:

تا به امروز از نظر علمی هیچگونه رابطه علمی بین رژیم غذایی و آکنه وجود ندارد، بدین معنا که هیچ شواهد علمی وجود ندارد تا نشان دهد شکلات سبب ایجاد آکنه گردد.

با این حال برخی تحقیقات نشان می دهد برخی ترکیبات غذایی همانند مصرف بیسکویت یا همان شکلات، محصولات لبنی و… می توانند در تشدید آکنه موثر باشند. دارا بودن یک رژیم غذایی مناسب سرشار از سبزی و میوه می تواند در کاهش آکنه موثر واقع گردد.

 

معرفی برند سین بیونیم

سین بیونیم برند کازمتیک فرانسوی می باشد که در سال ۲۰۱۵ توسط دکتری داروساز و متخصص بیولوژی پوست (میشل بوبو) تاسیس گردید.

این برند با شعار ” تلاش برای زیبایی پوست بی فایده است اگر آسیبی به عملکرد سدهای اصلی دفاعی آن وارد شده باشد” بواسطه بهره مندی از دانشی منحصر به فرد، اقدام به تولید و ارائه محصولات مراقبتی زیبایی نمود.

محصولات سین بیونیم دارای سازگاری بالایی با انواع پوست می باشد.

این برند با ارائه سیستم دفاعی چندگانه به نام پرو-بی ۳، بر روی مکانیسم های دفاعی بدن تاثیر گذاشته و پوستی سالم تر و زیباتر را به ارمغان می آورد.

پرو-بی ۳  یک سیستم دفاعی چندگانه منحصر به فرد است و همزمان بر روی ۳ مکانیسم دفاعی پوست تاثیر می گذارد.

 

جهت اطلاعات دقیق در خصوص نحوه عملکرد پرو- بی ۳ مقاله سرم یونیورسال سین بیونیم را مطالعه نمایید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید)

 

کاهش چربی پوست

 

معرفی کرم شب مداکنیل سین بیونیم

گروه مداکنیل سین بیونیم، مراقبت اختصاصی پوست های چرب و جوشی می باشد.

یکی از محصولات این گروه، کرم شب مداکنیل می باشد که علاوه بر رفع مشکلات پوست چرب، دارای اثرات ضد چروک می باشد.

این محصول بصورت تخصصی سبب مقابله با آکنه بالغین شده و برای بزرگسالان طراحی شده است.

این محصول حاوی کمپلکس پرو-بی ۳ می باشد و سبب تعادل میکروبیوتای پوست، محافظت از سلول های ایمنی و تقویت لایه شاخی می گردد.

 

ویژگی های کرم شب مداکنیل سین بیونیم

مناسب پوست مختلط تا چرب، چرب مستعد جوش و یا جوش دار

مناسب استفاده بزرگسالان

دارای اثرات ضدجوش و پیشگیری از ایجاد آن

مرطوب کننده

تنظیم کننده ترشح چربی

متعادل کننده فلور میکروبی پوست

جمع کننده منافذ باز پوست

دارای اثرات ضدبراقی پوست

دارای خاصیت روشن کنندگی پوست

دارای اثرات ضدچروک و رفع خطوط ریز پوست

محرک تولید کلاژن

نرم کننده و لطافت بخش

آنتی اکسیدان

تقویت سد دفاعی پوست

 

ترکیبات موثره:

Pro-B3 Complex:

پرو-بی ۳، در واقع کمپلکسی از سه عامل طبیعی می باشد:

* عصاره تخم شنبلیله: بعنوان عامل پری بیوتیک

* عصاره اصلاح شده غشاء مخمر: دارای اثرات پروبیوتیکی

* روغن دانه کتان: حاوی اسیدهای چرب ضروری امگا ۳، ۶ و ۹

این ترکیب بطور همزمان بر روی سه مکانیسم دفاعی بدن موثر است:

** سبب تقویت سد دفاعی پوست شده و در نتیجه موجب افزایش مقاومت لایه شاخی می گردد.

** سبب تقویت سد دفاعی ایمنی تضعیف شده و در نتیجه محافظت از پوست در برابر عوامل آسیب رسان می گردد.

** سبب متعادل نمودن فلور میکروبی پوست می گردد، فعالیت باکتری های مفید را متعادل و ممانعت از تجمع باکتری های بیماری زا می گردد.

 

اسید گلیکولیک:

اسید گلیکولیک یک آلفا هیدروکسی اسید برگرفته از نیشکر می باشد. این ترکیب سبب تنظیم کراتین شده و دارای اثرات ضدچروک می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله اسید گلیکولیک چیست را مطالعه نمایید. (جهت مطالعه کلیک کنید)

 

مشتق آزلانیک اسید:

آزلائیک اسید یک ترکیب داروییست که بطور طبیعی در برخی گیاهان از جمله گندم، جو و چاودار وجود دارد.

این ترکیب بر روی باکتری های مولد آکنه تاثیر داشته و با متوقف نمودن رشد آنها در کاهش آکنه و درمان آن موثر است.

استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون کرم مداکنیل سبب تنظیم ترشح سبوم، رطوبت رسانی و خواص روشن کنندگی پوست می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص عملکرد این ترکیب، مقاله آزلائیک اسید را مطالعه نمایید. (جهت مطالعه کلیک کنید)

 

عصاره ی ریواس:

این عصاره گیاهی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C و E، کلسیم و پتاسیم می باشد و در نتیجه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی بوده و دارای اثرات ضدچروک و نرم کنندگی پوست می باشد.

 

چای سبز ارگانیک تقطیر شده:

چای سبز دارای مزایای بسیار برای پوست می باشد. این ترکیب منبع مطلوب پلی فنول و آنتی اکسیدان می باشد. استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون کرم مداکنیل شب، سبب جمع نمودن منافذ باز پوستی شده و دارای خواص بهبود دهنده علائم پوست چرب می باشد.

ویتامین E:

این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی بوده که دارای اثر محافظت کننده از پوست در برابر رادیکال های آزاد می گردد.

 

نتایج بالینی کرم شب مداکنیل سین بیونیم

مطالعات بالینی تحت نظر متخصصین پوست، بر روی ۳۰ داوطلب با رنج سنی ۲۱ تا ۴۰ سال و در طی مدت ۲۸ روز مصرف محصول انجام و نتایج زیر حاصل گردید:

۹۴% مصرف کنندگان اذعان داشتند این محصول بر روی کومدون ها و سایر مشکلات پوست چرب موثر بوده است.

۹۰% مصرف کنندگان اذعان داشتند منافذ پوستشان نسبت به قبل کمتر شده و پوست شفاف تر گشته است.

۸۰% مصرف کنندگان اذعان داشتند چروک ها و خطوط ریز پوستی کاهش یافته است.

 

 بررسی بالینی دیگر تحت نظر متخصصین پوستی، بر روی ۳۰ خانم بزرگسال با ۵۶ روز مصرف محصول انجام شد و نتایج زیر حاصل گردید:

۹۰% مصرف کنندگان اذعان داشتند پوستشان حجیم تر و سفت تر شده است.

۸۷% مصرف کنندگان اذعان داشتند رنگ پوستشان شفاف تر شده است.

 

۱۰۰% مصرف کنندگان از بافت کرمی محصول و جذب سریع آن رضایت داشته و اذعان نمودند مصرف محصول، پوست را نرم تر می نماید.

 

روش مصرف:

شب ها روی صورت تمیز و خشک بمالید.

توجه: از استفاده این محصول در ناحیه دور چشم اجتناب گردد.

 

نقد و بررسی کرم شب سین بیونیم

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

کرم شب سین بیونیم به عنوان محصولی مناسب جهت رفع علائم پوست چرب با اثرات ضدچروک و کاهش دهنده خطوط ریز شناخته شده است.

با بررسی نظرات، نیمی از مصرف کنندگان از این محصول رضایت کامل داشته اند و نیمی دیگر ایراداتی را در خصوص محصول اذعان نمودند.

براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان، این محصول بر روی کنترل ترشح چربی موثر بوده و همچنین در پیشگیری از جوش و کوچک نمودن منافذ موثر می باشد.

همچنین کرم مداکنیل شب سبب روشن شدن پوست می گردد.

مقدار کمی از محصول برای کل صورت می تواند کافی باشد.

از دیگر نقاط قوت این محصول بافت سبک و جذب سریع این کرم می باشد.

خواص ضدچروک محصول بیشتر در جهت پیشگیری از ایجاد چروک می باشد.

رطوبت رسانی محصول یکی از نقاط ضعف این کرم شب می باشد که برخی از مصرف کنندگان اذعان داشتند رطوبت کافی و لازم را به عنوان کرم شب برای پوست تامین نمی کند.

برخی مصرف کنندگان اذعان داشتند پس از مصرف، پوست کمی دچار سوزش و گزگزی می گردد که احتمالا به دلیل ترکیبات ضدجوش محصول است.

رایحه مسئله ای سلیقه ایست، برخی آن را مناسب و برخی نامناسب دانسته اند. در هر صورت رایحه محصول مورد قبول همه افراد نبوده است.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید