نقد و بررسی ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر SPF 50 ایزدین

  • صفحه اصلی
  • پوست
  • نقد و بررسی ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر SPF 50 ایزدین
نقد و بررسی ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر SPF 50 ایزدین

در گذشته ای نه چندان دور، ضدآفتاب، تنها به عنوان یک محصول زیبایی (نه ضروری) در برنامه ی مراقبت های پوستی بسیاری از افراد جای داشت؛

اما امروزه تقریبا کمتر کسی است که از اهمیت مصرف روزانه ضدآفتاب آگاه نباشد. بطوریکه خوشبختانه اکثر افراد صرف نظر از جنسیت و سن خود به دنبال انتخاب ضدآفتابی مناسب و متناسب با نوع پوستشان، هستند؛ ولی گاهی اوقات، انتخاب درست ضدآفتاب کار ساده ای نیست.

در این مقاله ضمن پاسخ به چند سوال رایج در خصوص ضدآفتاب ها به معرفی ضدآفتاب فیوژن واتر ایزدین به عنوان یکی از پرطرفدارترین ضدآفتاب ها پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در انتهای مقاله نیز براساس نظرات مصرف کنندگان بازخورد این محصول جمع آوری شده است؛ اگر قصد تهیه ضدآفتاب فیوژن واتر ایزدین را دارید و یا مصرف کننده این محصول هستید، تا انتهای مقاله با اویرو همراه باشید.

 

عدد SPF درج شده روی ضدآفتاب به چه معنی است؟

SPF به انگلیسی مخفف سه کلمه ی Sun Protection Factor به معنی (فاکتور حفاظت در برابر آفتاب) بوده و نشان دهنده آن است که کرم ضدآفتاب چقدر از پوست در برابر اشعه های UVB حفاظت می کند. (براساس شاخص SPF میزان حفاظت در برابر UVA مد نظر نیست.)

SPF نشان دهنده ی مدت زمانی است که ضدآفتاب می تواند ظرفیت دفاع طبیعی پوست در برابر آفتاب و قرمزی و اریتم قبل از سوختگی را افزایش دهد.

به زبان ساده، اگر فردی بدون ضدآفتاب در مقابل نور خورشید قرار گیرد، بدن بطور طبیعی از پوست حفاظت می کند و پس از مدتی که پوست قدرت دفاع طبیعی خود را از دست داد، پوست می سوزد. با استفاده از ضد آفتاب این مدت زمان طولانی تر شده و با تمدید منظم ضدآفتاب پوست هرگز نمی سوزد.

SPF بسته به مقدار آن در چهار سطح پائین (۶ تا ۱۰)، متوسط (۱۵ تا ۲۵)، بالا (۳۰ تا ۵۰) و بسیار بالا (۵۰+) رده بندی می شود. افراد در فصول بسیار گرم سال و یا کسانی که پوست های بسیار روشنی دارند بهتر است در تمام فصول سال از ضدآفتاب هایی با قدرت حفاظتی بسیار بالا (+SPF50) استفاده کنند.

 

مصرف ضدآفتاب در کدام مرحله ی برنامه ی مراقبت پوستی قرار می گیرد؟ قبل از مرطوب کننده یا بعد از مرطوب کننده؟ قبل از آرایش یا بعد از آرایش؟

بطور کلی بهتر است برنامه مراقبت روزانه خود را با پاک کردن پوست شروع کنید،

سپس سرم و/یا مرطوب کننده را استفاده نمایید.

بعد از چند دقیقه، زمانی که از جذب محصولات مراقبت پوستی خود مطمئن شدید، بدون به خرج دادن هیچگونه خساستی، برای محافظت کامل از پوست مقدار فراوانی ضدآفتاب بزنید. صرفه جویی کردن در مصرف ضدآفتاب می تواند باعث کاهش قدرت حفاظتی آن شود.

بعد از آنکه ضدآفتاب زدید در صورت تمایل می توانید آرایش کنید.

 

آیا ضدآفتاب زیر آرایش به درستی اثر می کند؟

اگر از ضدآفتاب مطابق با میزان تایید شده استفاده کنید، محافظت های مکفی از پوست شما فراهم می شود، حتی زیر آرایش!

آیا در تمام فصول سال می بایست ضدآفتاب زد؟ مناسب ترین ضدآفتاب کدام است؟

مصرف ضدآفتاب در ۳۶۵ روز سال، امری ضروری است. به عبارت دیگر هر کس دوست دارد متوجه اثربخشی ضدآفتاب شود، باید به مصرف آن عادت کند.

به همین خاطر است که کمپانی ایزدین اقدام به تولید ضدآفتاب هایی با بالاترین قدرت حفاظت و بافت دلپذیر، نموده است تا تمام افراد به مصرف ضدآفتاب عادت کنند.

در مقاله ی ضدآفتاب های ایزدین مناسب پوست من به معرفی و بررسی انواع ضدآفتاب های ایزدین پرداخته شد. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

در ادامه ی این مقاله نیز به بررسی جزئی تر پرطرفدارترین ضدآفتاب ایزدین یعنی ضدآفتاب فیوژن واتر ایزدین پرداخته شده است.

 

معرفی ضدآفتاب فیوژن واتر ایزدین

ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر ایزدین محصولی منحصر فرد با قدرت حفاظتی بسیار بالا (+SPF50) است که قابل استفاده برای انواع پوست (حتی حساس ترین پوست ها) و ایده آل پوست های چرب و جوش دار می باشد.

این محصول با ایجاد لایه ای ابریشمی و نامرئی بر روی پوست سبب مات شدن و محافظت از پوست می گردد؛ در فرمولاسیون این محصول از چند تکنولوژی نوآورانه استفاده شده است:

– تکنولوژی فیوژن واتر (fusion water technology): بدین معنا که ضد آفتاب فیوژن واتر ایزدین بر پایه آب است و به سرعت و بدون برجای گذاشتن اثری از چربی جذب پوست می شود.

– تکنولوژی وت فلکس (Wetflex technology): بدین معنا که ضد آفتاب فیوژن واتر ایزدین حتی روی پوست های خیس نیز قابل استفاده است و برای مصرف آن نیاز نیست پوست را خشک نمود یا منتظر خشک شدن آن ماند.

– تکنولوژی ایمنی چشم (Safe-Eye Technology): بدین معنا که ضد آفتاب فیوژن واتر ایزدین مانع تحریک و سوزش چشم ها می شود، بنابراین این محصول برای افراد ورزشکار نیز بسیار ایده آل است.

 

 

خواص و ویژگی های ضدآفتاب فتو پروتگتور فیوژن واتر ایزدین

*مناسب انواع پوست (حتی پوست چرب و جوشی و پوست های حساس)

* قابل استفاده برای افراد پرتحرک و ورزشکاران

* قابل استفاده برای دور چشم و پوست پلک ها

* قابل استفاده روی پوست خشک و مرطوب

* دارای بافت بسیار سبک و جذب فوق العاده سریع

* دارای نوآوری درای تاچ (ایجاد بافت مخملی و مات روی پوست)

* دارای قدرت حفاظتی بسیار بالا (+SPF50)

* محافظ کامل در برابر اشعه ی UVA و جلوگیری از پیری پوست

* دارای خواص آنتی اکسیدان بواسطه ی دارا بودن هیالورونیک اسید و ویتامین E

* دارا بودن فیلترهای محافظتی که روی پوست ذوب می شوند.

* شفاف کننده و شاداب کننده ی پوست

* ایجاد ظاهری مات و ابریشمی روی پوست

* ایجاد لایه ی محافظ نامرئی روی پوست

* فاقد چربی و غیر جوش زا

* فاقد الکل

* بدون برجای گذاشتن اثری از چربی روی پوست

* بدون ایجاد تحریک و سوزش برای چشم

* مقاوم در برابر آب و تعریق

* دارای فرمولاسیون زیست تخریب پذیر

* دارای فرولاسیون هایپوآلرژیک

* آزمایش شده زیر نظر متخصصین پوست

 

 

 

ترکیبات و مواد موثره ی ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر ایزدین

فیلترهای محافظتی آفتاب فیوژن واتر ایزدین عبارت اند از:

* Ethylhexyl Methoxycinnamate (اکتیل متوکسی سینامات یا اتیل هگزیل متوکسی سینامات یا اکتینکسات):

اکتیل متوکسی سینامات یک ترکیب ارگانیک است که به عنوان ماده موثره در برخی ضدآفتاب ها از آن استفاده می شود. این ترکیب نوعی لیکوئید است که به سختی در آب حل می شود لذا مقاومت بالایی دارد و به راحتی با تعریق و شست و شو از بین نمی رود.

اکتینکسات ها جاذب اشعه های UVB خورشید هستند و از پوست در برابر آسیب دیدگی های ناشی از آفتاب حفاظت می کنند. از دیگر خواص این ترکیب می توان به قدرت آن در جلوگیری از ایجاد اسکار اشاره کرد.

(تمرکز اصلی این فاکتور بر روی اشعه UVB بوده و به میزان کمی نیز بر روی جذب اشعه UVA موثر است).

* Butyl Methoxydibenzoylmethane (بوتیل متوکسی دی بنزوئیل متان یا آووبنزون):

آووبنزن یک پودر کریستالی به رنگ سفید مایل به زرد است که به عنوان یک فیلتر ضدآفتاب شیمیایی شناخته می شود؛ تمرکز اصلی این فاکتور محافظت از پوست در برابر آسیب های اشعه های UVA بود و به میزان کمی نیز بر روی جذب اشعه UVB موثر است. حداکثر قدرت جذب آووبنزون ۳۶۰ نانومتر است.

* Ethylhexyl Triazone (اتیل هگزیل تریازون):

اتیل هگزیل تریازون یک ترکیب ارگانیک است که برای جذب اشعه های UVB در ضدآفتاب ها استفاده می شود. حداکثر قدرت جذب این ترکیب ۳۱۴ نانومتر است.

اتیل هگزیل تریازون به کراتین های پوست متصل شده و به راحتی در آب حل نمی شود لذا مقاومت بالایی در برابر تعریق و شست و شو دارد. تمام این ویژگی ها اتیل هگزیل تریازون را تبدیل به ترکیبی قدرتمند و ارزشمند در ضدآفتاب های دارای قدرت حفاظتی بالا نموده است.

* Titanium Dioxide (تیتانیوم دی اکساید):

تیتانیوم دی اکساید در طبیعت به عنوان یک ماده معدنی شناخته می شود و در صنعت آرایشی به عنوان یک ماده ی تغلیظ کننده، سفید کننده و نرم کننده و در ترکیبات بسیاری از ضد آفتاب ها از آن استفاده می شود. این ترکیب از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB خورشید حفاظت کرده و هیچگونه حساسیت پوستی ایجاد نمی کند. چراکه بسیار ملایم است.

* Sodium Hyaluronate (هیالورونات سدیم):

هیالورونات سدیم، فرم نمک سدیم هیالورونیک اسید است. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص خواص این ترکیب به مقاله ی هفت رازی که شما درباره اسید هیالورونیک نمی دانید مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

از دیگر ترکیبات ضدآفتاب فیوژن واتر می توان به آسکوربیک اسید (ویتامین C)، ویتامین E و آلانتوئین اشاره کرد.

 

روش مصرف ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر ایزدین

نیم ساعت پیش از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید، مقدار کافی از محصول را روی سطح پوست پخش کنید. در ویدئو زیر مقدار و نحوه ی مصرف ضدآفتاب فیوژن واتر ایزدین نشان داده شده است.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید این ضد آفتاب برای اطراف چشم و روی پلک ها نیز قابل استفاده است.

هر ۲ ساعت یکبار ضدآفتاب خود را تجدید کنید. همچنین هر بار پس از تعریق، شنا کردن و یا پاک کردن پوست نیز لازم است مجددا ضدآفتاب بزنید.

قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور آفتاب می تواند برای سلامت شما مضر باشد. از قرار گرفتن در معرض آفتاب های شدید تا حد ممکن پرهیز کنید.

مزایا و معایب ضدآفتاب فتو پروتکتور فیوژن واتر ایزدین

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

ضد آفتاب ایزدین با وجود قدمت کم در بازار آرایشی و بهداشتی ایران، به سرعت توانست تبدیل به یکی از محبوب ترین ضدآفتاب ها میان مصرف کنندگان شود. شاید بتوان یکی از مهمترین مزایای این محصول را قابلیت مصرف دور چشم دانست.

بعلاوه بافت سبک فیوژن واتر سبب شده تا پوست های بسیار چرب، جوش دار و تمام کسانی که نمی توانند هیچ کرمی را روی پوست خود تحمل کنند، مشکلی با استفاده ی مداوم از این ضدآفتاب نداشته باشند. (همانطور که گفته شد براساس شعار ایزدین دلپذیری بافت عامل اصلی مصرف مداوم ضدآفتاب است.)

از دیگر مزایای این محصول می توان به جذب سریع، عدم ایجاد چسبندگی، عدم ایجاد برق و چربی روی پوست و ایجاد نکردن حالت سفید روی پوست اشاره کرد.

بطور کلی فیوژن واتر ایزدین برای پوست های خشک طراحی نشده است. (گرچه منع مصرفی برای پوست های خشک ندارد.)

بسته بندی فیوژن واتر ایزدین بسیار کوچک، سبک، با قوطی مستحکم و بسته بندی درب محکم و قابل حمل است. در عین حال غلظت محصول بسیار بالاست و برای مصرف طولانی مدت مناسب است.

در نهایت می توان قیمت محصول را نسبت به مزایای آن مقرون به صرفه دانست. (صرف نظر از شرایط اقتصادی فعلی ایران)

تا به امروز هیچ نظر منفی در خصوص این ضدآفتاب نه در منابع ایرانی و نه در منابع خارجی ثبت نشده است. در صورت انتقاد از این محصول در بخش نظرات این مقاله، اویرو را مطلع کنید.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید