درمان جوش زیر پوستی با کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

درمان جوش زیر پوستی با کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

جوش زیر پوستی نوعی آکنه است که زیر سطح پوست ایجاد می شود. جوش های زیر پوستی معمولا از فاصله ی دور قابل مشاهده نیستند، اما فرد با لمس پوست صورت خود توسط انگشتان متوجه وجود آنها می شود؛ این جوش ها بعضا دردناک هستند و گاهی اوقات اعتماد به نفس فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند.

اگر شما هم از این نوع جوش ها روی صورت خود رنج می برید، بد نیست بدانید، با رعایت یک برنامه ی مراقبتی درست، نه تنها می توانید جوش های زیر پوستی را نابود کنید، بلکه می توانید از ظهور مجدد آنها جلوگیری کنید.

در ادامه هرآنچه لازم است درباره ی مراقبت از پوست در برابر جوش های زیر پوستی بدانید جمع آوری شده است. سپس یکی از محصولات موثر در این زمینه یعنی کرم زنیاک ال پی فورت نوروا معرفی و بررسی شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

 

علت ایجاد جوش زیر پوستی چیست؟

برخلاف انواع دیگر جوش ها، جوش های زیر پوستی، زیر سطح پوست شکل می گیرند. اغلب این جوش ها ناشی از یک کیست یا نودول هستند که به شکل یک توده ی کوچک (و گاهی دردناک) زیر سطح پوست پدید می آیند.

علت ایجاد جوش های زیر پوستی همانند تمام جوش های دیگر است؛ پوست انسان بطور طبیعی ماده ای چرب تولید می کند که سبوم نامیده می شود. هنگامی که سبوم بیش از اندازه تولید شود و یا در تماس با آلودگی و باکتری قرار گیرد، منافذ پوست را مسدود می کند و در نتیجه جوش ایجاد می شود. پس از آن سه حالت ممکن است پدید آید:

* سبوم و سلول های مرده به سطح پوست راه می یابند و ایجاد جوش سرسیاه می کنند.

* سبوم و سلول های مرده داخل منافذ پوست حبس می شوند و ایجاد جوش سرسفید می کنند.

* سبوم و سلول های مرده داخل منافذ پوست، در زیر پوست گسترش می یابند و جوش زیر پوستی ایجاد می کنند. جوش زیر پوستی ممکن است گاهی اوقات به لایه های بسیار عمقی پوست نیز راه پیدا کند.

 

جوش های زیر پوستی چه مدت روی پوست باقی می مانند؟

متاسفانه جوش های زیر پوستی ممکن است ماه ها زیر پوست باقی بمانند. اما آنچه مسلم است این مدت زمان تا حد زیادی بستگی به ژنتیک افراد دارد.

اگر جوش زیر پوستی، ملتهب شود، ممکن است راه خود را به سطح پوست پیدا کند و بنابراین سریعتر می توان آن را درمان کرد.

در هر حال، جوش، چه زیر پوست باشد، چه روی سطح پوست باشد، برای آنکه روند بهبودی آن سریعتر طی شود، نیاز به درمان با رعایت یک برنامه ی مراقبتی جامع دارد.

 

چه عواملی سبب ایجاد جوش زیر پوستی می شوند؟

از جمله مهمترین عواملی که شانس ابتلا به جوش زیر پوستی را افزایش می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ترشح بیش از اندازه چربی که موجب افزایش ضخامت و پیدایش منافذ باز روی پوست می شود.

– عدم رعایت بهداشت پوست؛ به معنی استفاده نکردن منظم و مداوم از پاک کننده های پوست

– تعریق زیاد پوست در اثر عوامل ژنتیکی، فعالیت های شدید بدنی، ورزش، آفتاب و…

– مصرف بیش از اندازه ی غذاهای تند و سرخ کردنی

– استفاده از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت پوستی چرب و جوش زا؛ به منظور جلوگیری از ایجاد جوش بهتر است محصولات غیر جوش زا استفاده کنید.

– تجمع باکتری و سلول های مرده روی رو بالشتی یا مقنعه (و یا هر پارچه ی دیگری که با پوست در تماس است)؛ به منظور جلوگیری از ایجاد جوش، توصیه می شود حداقل هفته ای یکمرتبه پارچه هایی که با پوست در تماس هستند را بشوئید.

خبر خوب آنکه می توانید با رعایت یک برنامه ی مرافبت پوستی منظم به تعدیل میزان ترشح چربی پوست و تمیز نگه داشتن منافذ کمک کنید. در نتیجه علاوه بر درمان جوش های زیر پوستی مانع بازگشت مجدد آنها خواهید شد.

 

چطور می توان جوش های زیر پوستی را درمان کرد؟

 بهترین راه درمان جوش زیر پوستی، پیشگیری از ایجاد آن است. بدین منظور می بایست روزانه دو مرتبه پوست را با یک شوینده ی دارای خاصیت لایه برداری پاک کنید.

در این خصوص پیشنهاد اویرو: کرم شوینده و لایه بردار AHA/BHA مورد (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

این گروه از شوینده ها می توانند با جلوگیری از تجمع آلودگی و چربی اضافی مانع به دام افتادن آلودگی و باکتری در منافذ شوند؛ به این ترتیب احتمال ایجاد جوش های زیر پوستی را کاهش می دهند.

همچنین به منظور تکمیل پاک کنندگی پوست، استفاده از تونر را فراموش نکنید. تونر گام نهایی پاکسازی پوست است.

تونرها قادر به از بین بردن عمقی تمام آلودگی ها از سطح پوست هستند؛ بعلاوه با تنظیم pH پوست سلامت پوست را افزایش می دهند.

در این خصوص یکی از تونرهای موثر در جلوگیری و رفع جوش زیر پوستی لوسیون میکروبیوتیک گینو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) می باشد.

استفاده از اسکراب هفتگی جهت از بین بردن سلول های مرده از سطح پوست و جلوگیری از مسدود شدن منافذ توسط آنها، نیز یکی از راه های موثر جهت رفع جوش های زیرپوستی می باشد.

در این خصوص پیشنهاد اویرو استفاده از اسکراب درموپیوریفایر اوسرین می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

پس از رعایت گام های اساسی فوق، اگر همچنان جوش زیر پوستی شما کنترل نشد، بهتر است استفاده از یک محصول لایه بردار را به برنامه ی مراقبت پوستی خود اضافه کنید. اینگونه محصولات با بازسازی پوست، علاوه بر جلوگیری از ایجاد جوش زیر پوستی، ظاهری یکنواخت و جوان برای پوست فراهم می آورند.

یکی از لایه بردارهای اختصاصی برای درمان جوش های زیر پوستی کرم زنیاک ال پی فورت نوروا می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

 

معرفی کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

کرم زنیاک ال پی فورت نوروا یک اسکراب روزانه است که قادر به پاکسازی و رفع انسداد منافذ پوست است. بدین ترتیب مانع ایجاد جوش سرسیاه، سرسفید و جوش زیر پوستی می شود.

وجود AHA و سالیسیلیک اسید در فرمولاسیون این محصول سبب شده تا زنیاک ال پی فورت نوروا تبدیل به مبارزی قدرتمند علیه جوش های زیر پوستی شود.

 

خواص و ویژگی های کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

این محصول ادغامی از سازگاری بالا و کارایی منحصر به فرد است.

* ایده آل پوست های نرمال، چرب و مستعد به جوش

* موثر در درمان انواع جوش های سرسیاه و زیر پوستی

* ضد عفونی کننده پوست و متعادل کننده ترشح چربی پوست

* جلوگیری از تجمع چربی و ایجاد جوش

* دارای عملکرد آهسته رهش با ماندگاری بالا به دلیل استفاده از میکرو-اسنفج

* مات شدن، نرم شدن و شفاف شدن پوست در صورت مصرف مداوم

* جلوگیری از تجمع سلول های مرده در منافذ پوست و ایجاد جوش

* جلوگیری از تکثیر باکتری ها روی سطح پوست

 

روش مصرف کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

لایه ی نازکی از کرم را روزانه یک تا دو مرتبه روی پوست خشک و تمیز استفاده کنید.

احساس گرما، کشیدگی و سوزش در ابتدای استعمال در برخی افراد ممکن است ایجاد شود که موقتی است.

 

ترکیبات و  مواد موثره کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

ماندلیک اسید ۵%: 

ماندلیک اسید که با نام جوهر بادام تلخ نیز شناخته می شود نوعی آلفا هیدروکسی اسید درشت مولکول است؛ اندازه ی مولکول های ماندلیک اسید سبب می شود تا این ترکیب نسبت به دیگر AHA ها با سرعت کمتری به پوست نفوذ کند و در نتیجه اثربخشی آن ملایم تر است.

ماندلیک اسید موجب تسریع روند بازسازی سلولی می شود در نتیجه موجب یکدست شدن بافت پوست شده و درمان بسیار مناسبی برای آکنه بخصوص در پوست های حساس به شمار می رود.

تارتاریک اسید ۴%:

تارتاریک اسید که با نام جوهر ترش نیز شناخته می شود، نوعی آلفاهیدروکسی اسید برگرفته از مشتقات انگور است. این ترکیب با خواص لایه برداری خود موجب تحریک کلاژن سازی و یکنواخت شدن ظاهر پوست می شود. جالب است بدانید تارتاریک اسید نخستین بار توسط دانشمند ایرانی، جابر ابن حیان با تجزیه ی پتاسیم تارتار به دست آمد. از دیگر خواص تارتاریک اسید می توان به نقش آنتی اکسیدانی آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد اشاره کرد.

سالیسیلیک اسید ۱%:

سالیسیلیک اسید نوعی بتاهیدروکسی اسید است. این ترکیب یکی از کم عارضه ترین درمان های جوش محسوب می شود. سالیسیلیک اسید موجب سست شدن کراتین پوست می شود و بدین ترتیب روند پوسته ریزی را تسریع می کند. سالیسیلیک اسید دارای خواص ضد عفونی کنندگی و ضد قارچی نیز می باشد.

آمونیوم لاکتات ۶٫۳%:

آمونیوم لاکتات ترکیبی ضد خارش است که از ادغام اسید لاکتیک و هیدروکسی آمونیوم تشکیل شده است. مهمترین اثر آمونیوم لاکتات از بین بردن سلول های مرده ی پوست، جلوگیری از ضخیم شدن بافت پوست، از بین بردن خارش و قرمزی ناشی از التهابات پوستی و آبرسانی و کمک به حفظ رطوبت لایه بیرونی پوست است. استفاده از این ترکیب در کرم زنیاک ال پی فورت نوروا سبب شده تا پوست در حین درمان جوش دچار خشکی، خارش و قرمزی نشود.

از دیگر ترکیبات این محصول می توان به بورداک (دارای خواص التیام بخشی و مرطوب کنندگی)، بیوتین (تقویت کننده و درخشان کننده پوست)، زینک پی سی ای (تعدیل کننده چربی پوست، قابض منافذ)، عوامل مات کننده و عوامل مرطوب کننده اشاره کرد.

مزایا و معایب کرم زنیاک ال پی فورت نوروا

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

همانطور که در بخش ترکیبات محصول مشخص است، کرم زنیاک ال پی فورت نوروا دارای عوامل لایه بردار قدرتمندی می باشد، به همین خاطر همانطور که انتظار می رود سبب پوسته ریزی، خشکی و کشیدگی و قرمزی پوست می شود. بطوریکه لازم است در طول درمان با این محصول از یک مرطوب کننده ی بسیار قوی به عنوان مکمل کمک گرفته شود.

بر اساس جمع بندی نظر مصرف کنندگان، ال پی فورت نوروا در درمان جوش های زیر پوستی، آکنه های بزرگسالی، جای جوش و یکدست نمودن ظاهر پوست موثر است. اما بسیاری از افراد معتقدند این محصول به شدت قوی است و نمی توان از آن روی سطح کل پوست استفاده نمود. به بیان دیگر کرم زنیاک ال پی فورت ایده آل پوست های بسیار چرب است.

یکی دیگر از مواردی که بیشتر افراد از آن رضایت داشته اند قیمت محصول نسبت به حجم و کیفیت آن است.

 

 

در نهایت باید گفت کرم زنیاک ال پی فورت تمام خواصی که ادعا نموده است را دارد ولی برای جلوگیری از عوارض آن می بایست حتما تحت نظر یک مشاور یا پزشک متخصص در کنار سایر محصولات لازم و بر اساس روش درست مصرف شود.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید