پیشگیری از لک ناشی از آفتاب با کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما

  • صفحه اصلی
  • پوست
  • پیشگیری از لک ناشی از آفتاب با کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما
پیشگیری از لک ناشی از آفتاب با کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما

“سولار لنتیگو” که به نام های عدسک قهوه ای، لنتیگوی خورشیدی، لک پیری، لک سنی، لک کبدی یا لک آفتاب نیز شناخته می شود، یک ناراحتی پوستی رایج است که اغلب در پوست های روشن در سنین بالای ۴۰ سالگی دیده می شود و عبارت است از ظاهر شدن لک های قهوه ای روشن تا تیره روی پوست.

لک های آفتاب مسطح هستند و معمولا به شکل بیضی هایی ظاهر می شوند که رنگدانه های پوست در آن تجمع یافته است. به عبارت دیگر لک های پیری، تیره تر از پوست نواحی اطراف خود هستند و ممکن است به رنگ قهوه ای، سیاه یا خاکستری دیده شوند.

در گذشته به اشتباه تصور می شده است این لک ها ناشی از اختلالات عملکرد کبد هستند، به همین خاطر نام لک های کبدی روی آنها باقی مانده است.

ظهور لک های پیری در نواحی از پوست که بیشتر در معرض تابش نور خورشید هستند رایج تر است. از جمله: صورت، دست ها، بازوها، روی پاها، شانه ها و بالای کمر

لک های پیری گرچه گاهی اوقات شبیه به تومورهای سرطانی پوست به نظر می رسند، اما باید گفت این لک ها بی ضررند؛ با این حال، درمان هایی وجود دارند که با هدف زیبایی به منظور کمرنگ شدن و حذف این لک ها از آن ها کمک گرفته می شود.

در هر حال آنچه مسلم است بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد لک های خورشیدی پرهیز از قرار گرفتن های طولانی مدت زیر نور آفتاب و استفاده از ضدآفتاب مناسب است.

در این مقاله ضمن تشریح سولار لنتیگو به معرفی کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما به عنوان محصولی موثر در پیشگیری از ایجاد لک ناشی از آفتاب پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در انتهای مقاله نیز براساس نظرات مصرف کنندگان بازخورد این ضد آفتاب و راه های درمان لک های پیری بررسی شده است.

 

علت لنتیگوی خورشیدی (لک ناشی از آفتاب، لک کبدی یا لک پیری) چست؟

اشعه های UV اولین علت ایجاد لک های خورشیدی هستند. رنگدانه ای که سبب تعیین رنگ پوست اشخاص می شود، ملانین نام دارد. اشعه های UV سرعت تولید ملانین را افزایش می دهند، در نتیجه پوست تیره تر یا اصطلاحا برنزه می شود. سالها پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید، ملانین ها در برخی نواحی پوست جمع شده و در غلظت بالایی تولید می شوند. نتیجه ی این فرآیند ایجاد لنتیگوی خورشیدی (لک ناشی از آفتاب) است.

اشعه های UV که از دستگاه های سولاریوم ساطع می شوند، گرچه از یک منبع مصنوعی هستند، اما در واقع هیچ تفاوتی با اشعه ی UV خورشید ندارند.

همچنین به غیر از اشعه ی آفتاب، روند پیری طبیعی نیز می تواند منجر به افزایش تولید ملانین و در نتیجه ایجاد لک پیری شود.

برخی افراد به علت ترکیب ژنتیکی خود بیش از سایرین مستعد لک پیری هستند. مثلا پوست های روشن و کسانی که موی بلوندی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به این نوع لک ها می باشند.

 

بیماری های پوستی که ممکن است شبیه به لک ناشی از آفتاب باشند:

لک های خورشیدی بی ضرر هستند، اما برخی بیماری ها ظاهری شبیه به این نوع لک ها دارند که گاه بسیار خطرناک و جدی هستند؛ مثلا:

* برخی خال های سرطانی

* ملانوما (نوعی سرطان پوستی بدخیم)

* کراتوزیس (نوعی تومور پوستی غیرسزطانی)

* لنتیگو مالیگنا (نوعی سرطان پوست)

لذا اگر متوجه شدید، لک شما هر کدام از ویژگی های زیر را دارد جهت تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید:

* تجمع شدید رنگ بسیار تیره

* افزایش اندازه لک ها در طول مدت زمان بسیار کوتاه

* خارش، حساسیت، خونریزی یا قرمزی

* ترکیبی از چند رنگ

 

روش تشخیص لنتیگوی خورشیدی (لک ناشی از آفتاب، لک کبدی یا لک پیری)

معمولا پزشک با معاینه و بررسی ویژگی های ظاهری پوست قادر به تشخیص تفاوت های لک و سایر بیماری های پوستی می باشد.

اگر پزشک به بیماری دیگری جز لک مشکوک شود معمولا نیاز به نمونه برداری است.

در این حالت، پزشک پوست را با یک داروی موضعی بی حس کرده و قسمت کوچکی از ضایعه (یا پوست ناحیه درگیر) را برداشته و برای آزمایش های بیشتر و تشخیص دقیق به آزمایشگاه می فرستد.

 

پیشگیری از لنتیگوی خورشیدی (لک ناشی از آفتاب، لک کبدی یا لک پیری)

بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد لک های خورشیدی اجتناب از قرارگیری در معرض تابش اشعه های UV و دستگاه های سولاریوم است.

از ضدآفتاب هایی استفاده کنید که حفاظت کاملی برای پوست در برابر اشعه UVA و UVB فراهم کنند. همچنین به منظور تکمیل حفاظت، از کلاه های لبه دار (نقاب)، عینک آفتابی، لباس های مناسب و دستکش کمک بگیرید.

در خصوص ضدآفتاب، یکی از بهترین انتخاب ها کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

این محصول ضدآفتابی بسیار قدرتمند است که بطور موثری از تجمع رنگدانه های پوست در یک نقطه جلوگیری می کند. این محصول قابل استفاده برای پوست صورت، بدن و دور چشم می باشد.

 

کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما برای چه کسانی مناسب است؟

* پوست های لک دار یا مستعد به لک.

* تمامی افرادی که قصد انجام اقدامات زیبایی-درمانی نظیر میکرودرم ابریژن، لیزر، لایه برداری های فیزیکی و… را دارند و برای مراقبت های پس از آن.

* پوست های دارای اسکار یا تحت درمان اسکار (جای جوش و زخم).

* و تمامی افرادی که مایلند از ایجاد لک روی پوست خود پیشگیری کنند.

 

 

خواص و ویژگی های کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما

* جلوگیری از تجمع رنگدانه در پوست که مانع ایجاد لک و برجای ماندن جای جوش و زخم (اسکار) می شود.

* محافظ قدرتمند پوست در برابر تابش اشعه های UVA و UVB

* فعال کننده و تقویت کننده سیستم دفاعی طبیعی پوست که منجر به کاهش احتمال آسیب دیدگی های سلولی و مبارزه با پیری پوست می شود. (این عملکرد بواسطه ی پتنت انحصاری Cellular Bioprotection است.)

* دارای عملکرد دوگانه ی منحصر به فرد؛ ضد آفتاب و ضدلک

* براساس مطالعات بالینی این محصول قادر است تجمع ملانین را تا ۴۱% ظرف مدت ۴ روز کاهش دهد.

* فاقد عطر و مقاوم در برابر آب و تعریق

* دارای فیلترهای مقاوم در برابر تجزیه که اصطلاحا فوتواستیبل نامیده می شوند. (Photostable)

* غیرجوش زا

 

ترکیبات و مواد موثره ی کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما

کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما حاوی گلابریدین است که از عصاره شیرین بیان برگرفته شده است. این مولکول از نظر بیولوژیکی به عنوان یک مهار کننده آنزیم تیروزیناز شناخته می شود. تیروزیناز آنزیمی کلیدی و موثر در ساخت ملانین است.

با کاهش ساخت ملانین، تجمع رنگدانه اتفاق نمی افتد و در نتیجه احتمال ایجاد لک یا اسکار (جای جوش، جای زخم و…) به حداقل می رسد.

دارا بودن فیلتر های محافظتی قدرتمند سبب شده تا فتودرم اسپات، محافظتی کامل برای پوست فراهم آورد که قادر است از درون، از سلول های پوست محافظت و حمایت کند.

Cellular Bioprotection نامی است که به پتنت انحصاری بایودرما اختصاص یافته است. این تکنولوژی سبب فعالسازی و تحریک سیستم دفاعی طبیعی پوست در برابر آفتاب می شود.

 

روش مصرف کرم ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما

قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب مقدار کافی از ضد آفتاب را روی سطح پوست خود پخش کنید. بهتر است هر ۲ ساعت این عمل را تکرار کنید.

همچنین پس از شنا کردن، شست و شوی پوست یا تعریق شدید، ضد آفتاب می بایست تجدید شود.

توجه داشته باشید قرار گرفتن طولانی مدت زیر تابش نور آفتاب (بخصوص برای کودکان و نوزادان) توصیه نمی شود. چراکه برای سلامتی بدن مضر است.

 

مزایا و معایب کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرم از نظر مصرف کنندگان

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

همانطور که می دانید، بایودرما برندی بسیار معتبر است که توسط پزشکان متخصص نیز توصیه و تجویز می شود.

ضدآفتاب فتودرم اسپات بایودرما یکی از محبوب ترین محصولات میان مصرف کنندگان است. این محصول به مرور زمان آثار خود را نشان می دهد و نکته جالب آنکه بسیاری از افراد معتقدند ضدآفتاب فتودرم بایودرما واقعا روی لک های پیری موثر است.

بافت محصول با وجود قدرت حفاظتی بالا، سبک است. اما ممکن است هاله ای از سفیدی روی پوست بر جای بگذارد که سبب می شود پوست های سبزه احساس کنند یک ماسک سفید روی پوست آنها ایجاد شده است.

محصول فاقد عطر است، و اگر بویی داشته باشد ناشی از ترکیبات آن است. یکی از نکات منفی ضدآفتاب های بایودرما وجود نام الکل در ترکیبات آنهاست (که میزان آن اعلام نشده است) این مسئله از سوی بسیاری از افراد مورد انتقاد قرار گرفته است. گرچه تاکنون هیچ گزارش حساسیتی به دلیل وجود الکل در این محصول دریافت نشده است. ضمن اینکه برند بایودرما بصورت کلی دارای فرمولاسیون هایپوآلرژیک می باشد.

ضدآفتاب فتودرم اسپات پوست را خشک نمی کند و سبب ایجاد قرمزی، حساسیت یا خارش نمی شود. گفته می شود این محصول برای پوست های دهیدراته نیز بسیار ایده آل است.

فتودرم اسپات بایودرما غیر جوش زاست، لذا سبب مسدود شدن منافذ یا ایجاد جوش نمی شود، گرچه ممکن است به دلیل عدم کنترل چربی ایده آل پوست های چرب نباشد.

برخی مصرف کنندگان معتقدند ضدآفتاب اسپات بایودرما سبب ایجاد درخشندگی روی پوست می شود. این مورد سلیقه ای است. بطوریکه برخی افراد براق شدن پوست را نشانه سلامت و شادابی دانسته و همواره به دنبال این دست از محصولات هستند، در حالیکه عده ای دیگر (بخصوص پوست های چرب) این برق را ناشی از چربی و ناخوشایند می دانند.

از دیگر نکات قابل توجه در نظر کاربران بسته بندی محصول در سایز کوچک و دستی است که سبب سهولت مصرف و حمل آسان آن می شود. البته این حجم کم، به هیچ عنوان سبب زود تمام شدن محصول نمی شود. چراکه غلظت آن بالاست.

در نهایت با توجه به حجم، کیفیت، مقایسه با رقبا و عملکرد قدرتمند این محصول روی درمان لک ها، می توان گفت قیمت آن مقرون به صرفه است.

 

 

راه های درمان لنتیگوی خورشیدی (لک ناشی از آفتاب؛ لک کبدی یا لک پیری)

از آنجاییکه لک پیری بی خطر است، نیاز به درمان خاصی ندارد. با این حال برخی افراد دوست دارند به دلایل زیبایی این لک ها را محو کنند و یا از بین ببرند.

داروهای موضعی اغلب نسبت به روش های زیبایی کم اثر ترند. اما باید توجه داشت روش های زیبایی نیز بدون عارضه نیستند.

معمولا متخصصان برای درمان لک های پیری یکی از روش های زیر را پیشنهاد می کنند:

* استفاده از کرم های سفید کننده و روشن کننده ها:

اینگونه محصولات می توانند ملانینی که باعث ایجاد لک در پوست شده است را تخریب کنند. در خصوص انتخاب محصول مناسب با پزشک متخصص یا کارشناسان اویرو مشورت کنید.

* کرایوتراپی:

کرایوتراپی عبارت است از استفاده از نیتروژن مایع برای فریز کردن پوست دارای لک؛ این روش می تواند ملانینی که باعث ایجاد لک شده است را نابود کند، اما بعد از کرایوتراپی احتمال باقی ماندن اسکار ناشی از آن وجود دارد.

* درم ابریژن:

درم ابریژن عبارت است از استفاده از یک رول چرخشی برای صیقلی کردن و حذف لایه های سطحی پوست؛ در این روش احتمال ایجاد قرمزی و پوسته ریزی و خراش پس از انجام درم ابریژن وجود دارد.

* درمان لیزر:

انجام لیزر روی لک های پیری می تواند سلول هایی که ملانین تولید می کنند را نابود کند. این درمان نیاز به چند جلسه تکرار دارد، در نتیجه لک های پیری پس از چندین هفته یا ماه محو می شوند.

درمان لیزر، اگر درست انجام شود، هیچ عارضه جانبی خاصی به دنبال ندارد؛ البته باید در نظر داشت این درمان هزینه بردار است.

* پیلینگ های شیمیایی:

پیلینگ شیمیایی عبارت است از استفاده از اسید ضعیف روی پوست برای حل کردن لایه ی خارجی پوست؛ با از بین رفتن لایه ی خارجی پوست، پوست بازسازی و لایه ی جدیدی جایگزین آن می شود.

برای مشاهده ی نتایج، درمان می بایست چند جلسه ادامه یابد. میزان تحریک پوست پس از این درمان ممکن است خفیف تا شدید باشد.

همچنین بلافاصله پس از انجام پیلینگ شیمیایی پوست می بایست تحت مراقبت های ویژه در مقابل اشعه آفتاب قرار گیرد.

 

جمع بندی!

همانطور که گفتیم لک های ناشی از آفتاب بی ضرر هستند و اغلب با افزایش سن پدید می آیند. از نظر پزشکی این لک ها نیاز به درمان خاصی ندارند. اما اگر از نظر زیبایی مایل به درمان هستید، روش های متعددی برای درمان وجود دارند که می توانید در خصوص بهترین آنها با پزشک یا مشاور مشورت کنید. با مصرف ضدآفتاب می توانید به جلوگیری از ایجاد این لک ها کمک کنید.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)   

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

1
دیدگاه خود را بیان کنید

1 دیدگاهها
0 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
داغ ترین دیدگاه

[…] بیشتر درباره ی لک های پیری توصیه می شود به مقاله پیشگیری از لک ناشی از آفتاب مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک […]