پیشگیری از استرچ مارک با بالم ضد ترک بدن فمیلین بایورگا

  • صفحه اصلی
  • بدن
  • پیشگیری از استرچ مارک با بالم ضد ترک بدن فمیلین بایورگا
پیشگیری از استرچ مارک با بالم ضد ترک بدن فمیلین بایورگا

استرچ مارک ها خطوط برآمده یا فرورفته و بدون رنگی هستند که اغلب پس از کشیده شدن پوست، در نواحی درگیر کشیدگی ظاهر می شوند. شاید بتوان گفت افزایش یا کاهش شدید وزن در کنار تغییرات هورمونی علت اصلی ایجاد استرچ مارک ها هستند.

استرچ مارک ها برای سلامتی هیچ خطری ایجاد نمی کنند، اما از نظر ظاهری اغلب ناخوشایند هستند. به همین خاطر افراد همواره به دنبال راه های درمان آن ها می باشند. امروزه، محصولات اختصاصی وجود دارند که می توانند احتمال ایجاد استرچ مارک را کاهش دهند و یا قادر هستند کاری کنند تا ظاهر استرچ مارک ها کمتر به چشم آید.

یکی از محصولات موثر در این زمینه بالم ضدترک پوست فمیلیین بایورگا می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در این مقاله ضمن بررسی بیشتر ماهیت و علل ایجاد استرچ مارک ها به نقد و بررسی بالم ضد ترک فمیلین بایورگا و معرفی مزایا و معایب آن پرداخته شده است. این محصول در طول دوران بارداری نیز قابل استفاده است.

 

استرچ مارک چه شکلی است

استرچ مارک چیست؟

استرچ مارک ها، خطوط موازی هستند که ممکن است شیارهای ظریفی روی پوست ایجاد کنند؛ آنها در ابتدای پیدایش، قرمز رنگ هستند، اما به مرور زمان رنگشان محو می شود و در نهایت به رنگ پوست یا مایل به سفید در می آیند.

استرچ مارک ها هرگز بطور کامل محو نمی شوند و از آنجائیکه در اثر پاره شدن رشته های کلاژن در لایه ی درم ایجاد شده اند، ماهیتی شبیه به اسکار دارند.

جهت اطلاعات بیشتر توصیه می شود به مقاله اسکار یا جای جوش و زخم مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

استرچ مارک ها عمدتا تحت تاثیر تغییرات هورمونی شکل می گیرند.

در طول دوره ی تغییرات هورمونی، مثلا بارداری یا بلوغ، ساختار و عملکرد رشته های تقویت کننده پوست مختل می شود. در نتیجه، پوست ضعیف می شود، قوام آن کم شده و مقاومت خود را از دست می دهد. به این ترتیب با کشیده شدن به راحتی می شکند و علائم این کشیدگی خود را به شکل استرچ مارک نمایان می کنند.

ظهور استرچ مارک، در زنان بالغ شایع تر است. بخصوص در طول دوران بارداری؛

با این حال، آقایان و نوجوانان نیز ممکن است با این مسئله درگیر شوند. بخصوص تحت تاثیر تغییرات سریع و شدید وزن؛

باید بدانید، در مبحث استرچ مارک، همه ی افراد یکسان نیستند؛ برخی افراد بصورت ژنتیکی مستعد استرچ مارک هستند و پوستشان شکننده تر است.

استرچ مارک در نواحی ایجاد می شود که پوست بیشتر در معرض کشیدگی قرار دارد، مثل روی شکم، بالای ران ها، روی بازو، سینه و باسن؛ در آقایان احتمال دارد استرچ مارک، در نواحی بالا یا پائین کمر نیز ظاهر شود.

 

پیشگیری از ایجاد استرچ مارک

از آنجائیکه استرچ مارک یک مشکل پوستی ماندگار است، مراقبت از پوست جهت پیشگیری از ایجاد استرچ مارک، بخصوص در طول دورانی که پوست بیش از پیش مستعد به استرچ مارک است (مثلا در طول دوران بارداری یا بلوغ) بسیار مهم است.

توصیه های زیر می توانند در پیشگیری از ایجاد استرچ مارک موثر یاشند:

– مراقب تغییرات وزن خود باشید. از تغییرات ناگهانی و شدید وزن تا حد ممکن پرهیز کنید.

– برای تقویت عضلات خود، بطور مرتب ورزش کنید.

– در طول دوران رژیم، ورزش و… همواره به منظور مراقبت از پوست، از یک محصول اختصاصی جهت پیشگیری از ایجاد استرچ مارک کمک بگیرید.

– در طول دوران بارداری، از روزهای نخست تا یک ماه پس از زایمان، از یک محصول مختص پیشگیری از ایجاد استرچ مارک استفاده کنید. به این ترتیب احتمال ایجاد استرچ مارک کاهش می یابد.

– در طول دوره تغییرات وزن و بارداری، دقت کنید هیچوقت بدون استفاده از ضدآفتاب قوی مقابل تابش اشعه قرار نگیرید. اشعه های آفتاب سبب تیره تر شدن رنگ استرچ مارک ها و غیرقابل بازگشت و مقاوم شدن آنها شده و بدین ترتیب استرچ مارک ها بیشتر قابل رویت خواهند بود.

– برای بهره مندی از نتایج بهتر در طول دوره تغییرات وزن (چه ناشی از ورزش، چه ناشی از بارداری) هر چه سریعتر، مراقبت های ضد استرچ مارک را آغاز کنید.

– مراقبت های ضد استرچ مارک پوست خود را بطور مداوم و منظم و تا پایان اتمام دوره ی تغییر وزن ادامه دهید.

یکی از محصولات موثر جهت پیشگیری از ایجاد استرچ مارک که در دوران بلوغ، بارداری، تغییر وزن و… قابل استفاده است بالم ضدترک پوست فمیلیین بایورگا می باشد.

بد نیست بدانید، تمام محصولات بایورگا، پیش از توزیع، از نظر اثربخشی و سازگاری طی آزمایش های متعدد زیر نظر متخصصان پوست ارزیابی می شوند؛ لذا بسیار ایمن و قابل اعتماد هستند. بایورگا معتقد است از هر ۲ خانم، یک نفر آنها در طول دوره ی بارداری مبتلا به استرچ مارک می شود. لذا استفاده از محصولات پیشگیری از ترک در این دوران ضروری است.

معرفی بالم ضدترک پوست فمیلین بایورگا

بالم ضدترک فمیلین بایورگا قادر است روی ۴ نشانه ی اصلی و آزاردهنده ی استرچ مارک اثر بگذارد:

– تعداد استرچ مارک ها

– طول استرچ مارک ها

– رنگ استرچ مارک ها

– عمق استرچ مارک ها

این محصول با تغذیه رسانی پوست سبب نرم و زیباتر شدن آن می شود. بافت چسبنده ای ندارد و به سرعت جذب می شود. به همین خاطر بلافاصله پس از مصرف می توان به راحتی لباس پوشید.

بالم ضدترک فمیلین بایورگا بدون عطر و فاقد پارابن و فنوکسی اتانول است.

نتایج مطالعات بالینی بالم ضدترک پوست فمیلین بایورگا

* براساس ارزیابی های انجام شده تحت نظر متخصصان پوست فرانسه در سال ۲۰۱۴ ، استفاده منظم این محصول بر روی ۲۰ زن طی یک دوره ی ۲۸ روزه مورد بررسی قرار گرفت:

استفاده از بالم ضدترک فمیلین بایورگا، سبب کاهش قابل ملاحظه در گسترش استرچ مارک های نابالغ گردید. (۳۰٫۷%-)

* براساس ارزیابی پتانسیل رطوبت رسانی بر روی ۱۱ خانم داوطلب با استفاده از اندازه گیری کرنومتریک در سال ۲۰۱۲:

رطوبت ماندگار پوست بطور چشمگیری افزایش داشته است،  ۱۰۲% پس از ۵ ساعت و ۲۹% پس از ۲۴ ساعت

* براساس آزمون انجام شده از ۲۰ خانم (در سنین ۱۹ تا ۴۶ سال) پس از ۲۸ روز مصرف بالم ضدترک فمیلین بایورگا نتایج زیر به دست آمده است (فرانسه – سال ۲۰۱۴):

– ۸۵% افراد معتقدند لمس بافت محصول سبب ایجاد حس چسبندگی نمی شود.

– ۸۵% افراد معتقدند محصول به سرعت جذب می شود.

– ۸۵% مصرف کنندگان معتقدند این محصول به کاهش استرچ مارک آنها کمک نموده است.

– ۸۵% افراد معتقدند بالم ضدترک فمیلین بایورگا به کاهش ظاهر استرچ مارک ها کمک نموده است.

 

ترکیبات و مواد موثره ی کلیدی بالم ضدترک پوست فمیلین بایورگا

کره ی کاکائو (Cocoa butter): مرطوب کننده، مغذی، محافظت کننده از پوست

شی باتر (Shea butte): نرم و لطیف کننده پوست

روغن جوانه گندم (Wheat germ oil): آنتی اکسیدان دارای اثرات بازسازی کنندگی، تقویت کننده لایه ی بریر پوست

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid): محافظت از لایه ی هیدرولیپیدیک پوست، کاهش TEWL (به زبان دیگر تبخیر طبیعی آب از لایه ی درم و اپیدرم را کاهش می دهد.)، مرطوب کننده عمیق پوست های حساس

روش مصرف  بالم ضدترک پوست فمیلین بایورگا

روزانه دو مرتبه با ماساژ و تمرکز روی نواحی درگیر روی پوست تمیز و خشک استفاده شود. نواحی مستعد استرچ مارک عبارتند از: شکم، ران، باسن

 

مزایا و معایب  بالم ضدترک پوست فمیلین بایورگا

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

متاسفانه بازخورد زیادی از این محصول درج نشده است. اما آنچه مسلم است افرادی که در طول بارداری یا ورزش و رژیم های سخت از یک محصول پیشکیری از ترک استفاده کرده اند، نسبت به کسانی که مراقبتی نداشته اند، کمتر دچار ترک های پوستی شده اند. بویژه اگر مراقبت ضدترک آنها بطور منظم ادامه داشته باشد.

در خصوص بالم ضدترک فمیلین بایورگا نتایج ارزیابی بالینی بسیار راضی کننده است. اما نام ترکیبات نو و پتنت های اختصاصی در فرمولاسیون آن خالی است.

در طول دوران بارداری تامین رطوبت پوست نکته ای بسیار کلیدی است؛ وجود ترکیبات مغذی و هیالورونیک اسید بیانگر خاصیت رطوبت رسانی بسیار بالای بالم ضدترک فمیلین بایورگا است.

نحوه بسته بندی این محصول به شکل تیوپی است که سبب سهولت مصرف و جلوگیری از اتلاف محصول می شود. همچنین فرمولاسیون بدون عطر آن، بالم ضدترک فمیلین بایورگا را تبدیل به محصولی ایده آل برای مصرف تمام افراد نموده است.

در آخر با توجه به نتایج مطالعات بالینی و قیمت مناسب این محصول می توان گفت ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. ضمن آنکه در صورتیکه تجربه ی استفاده از این محصول را داشته اید جهت ارتقای مقاله نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

درمان استرچ مارک

حقیقت آن است که رفع استرچ مارک های قدیمی بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است.

اگر شدت استرچ مارک های شما اتقدر زیاد است که روی اعتماد به نفس شما اثر گذاشته است، درمان لیزر می تواند گزینه ی خوبی باشد. در خصوص میزان موفقیت لیزر با پزشک متخصص کنید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید