درمان جوش با ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو

درمان جوش با ژل اسپشـیال 5 پت گریس پایـو

آکنه در اصطلاح علمی، یک بیماری التهابی مزمن پوست است. با توجه به این تعریف، آکنه یک بیماری پیشرونده و طولانی مدت پوستی می باشد که در اثر واکنش سیستم ایمنی بدن به علتی خاص بوجود می آید. آکنه سبب ایجاد لکه های ملایم صورتی تا قرمز رنگ می گردد.

آکنه به عنوان آسیب غدد سباسه (چربی) و فولیکول های مو (منافذ)، بدلیل ترکیبی از وقوع سه مساله زیر در پوست ایجاد می گردد:

  • ترشح بیش از حد سبوم:

همانگونه که می دانید پوست دارای منافذ می باشد. هر منفذ پوستی دارای یک غده سباسه بوده که سبب ترشح چربی می شود. تولید بیش از حد سبوم (چربی)، آغاز چرخه ایجاد آکنه می باشد؛ در واقع به همین علت است که پوست های چرب بیشتر مستعد آکنه می باشند.

 

  • مسدود شدن منافذ با سلول های مرده پوست:

بطور معمول پوست هر ۲۸ روز یکبار تجدید گشته و سلول های مرده پوستی از سطح پوست حذف می گردند. اما این روند طبیعی لایه برداری ممکن است به کندی روی پوست انجام شود و این موضوع سبب انباشته شدن سلول های مرده پوست و مسدود شدن منافذ می گردد.

 

  • افزایش میزان آکنه بواسطه باکتری های مولد جوش به نام Propionibacterium acne:

آکنه عموما بواسطه مسدود شدن منافذ پوست با سلول های مرده و تجمع چربی بیش از حد در منافذ ایجاد می گردد. موارد ذکر شده سبب فراهم نمودن مواد غذایی لازم جهت رشد این نوع از باکتری می گردد.

رشد پروپیونی باکتریوم اغلب سبب تولید پروتئین های ایمونوژیک و آنزیم های تخریب کننده پوست می گردد. سیستم ایمنی بدن به پروتئین های ایمونوژیک واکنش نشان داده که سبب التهاب شده و این التهاب بصورت آکنه و جوش ظاهر می شود.

درمان آکنه

درمان آکنه

پوست چرب، آغاز چرخه ایجاد آکنه می باشد. متاسفانه تغییرات هورمونی اغلب سبب افزایش تولید چربی پوست شده که احتمال ایجاد آکنه را افزایش می دهد؛ به همین دلیل است که آکنه در دوران بلوغ رایج تر و همچنین زنان در دوران قاعدگی بیشتر مستعد جوش می باشند.

ناگفته نماند که آکنه فقط مختص دوران بلوغ و قاعدگی نمی باشد بلکه در سنین بزرگسالی هم ایجاد می گردد. مطالعات نشان می دهد که سبک زندگی، رژیم غذایی و استرس تاثیر بسزایی در ایجاد آکنه دارد.

آکنه های التهابی عموما قرمز و دردناک هستند و در صورتی که درمان صورت نگیرد سبب ایجاد لکه روی پوست می گردند و رنگ پوست غیریکنواخت می شود.

یکی از محصولات موثر در درمان جوش بویژه جوش های التهابی،  ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو می باشد. در ادمه به معرفی و بررسی این محصول پرداخته می شود.

(جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید.)

 

معرفی ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو موثر در درمان آکنه:

 

ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو جهت برطرف نمودن بخشی از مشکلات پوست چرب توسط کمپانی پایو طراحی گردیده است.

این محصول جهت جوش های التهابی بسیار ایده آل می باشد. ترکیبات گیاهی و لایه بردار بکار گرفته شده در این محصول بسیار قابل توجه و شگفت انگیز است.

فرمولاسیون نوآورانه این محصول سبب از بین رفتن آکنه شده و سبب درمان فوری آن ها می گردد. این محصول مکمل درمانی قوی در کنار سایر مراقبت های پوست چرب می باشد. ویژگی های این محصول عبارتند از:

— مناسب پوست های چرب و دارای جوش

— ایده آل جهت درمان جوش های التهابی

— پاکسازی عمقی پوست

— کنترل کننده تولید چربی پوست

— کمک به بهبود و درمان سریع جوش

— ترمیم کننده جای آکنه

— پیشگیری کننده از ایجاد لک

— دارای خاصیت لایه برداری ملایم بواسطه دارا بودن سالیسیلیک اسید (BHA)

— دارای خاصیت ضد التهاب و التیام بخش پوست

–دارای خاصیت آنتی باکتریال

— دارای بافت ژلی و سبک

ترکیبات موثر ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو:

روغن درخت چای (Melaleuca essential oil):

روغن درخت چای یک ضد عفونی کننده طبیعی است که از برگ های یک درخت استرالیایی بومی شناخته شده با نام Melaleuca alternifolia بدست می آید. این روغن ترکیبی بسیار عالی جهت درمان های پوستی بخصوص درمان پوست چرب و آکنه ای می باشد.

هرچند اکثر افراد در رابطه با درمان جوش توسط روغن درخت چای آشنایی دارند، اما چگونگی عملکرد این محصول را نمی دانند. در واقع این ترکیب به مبارزه با رشد باکتری پروپیونی باکتریوم (Propionibacterium) پرداخته، از این رو جهت درمان آکنه بسیار موثر است.

*** روغن درخت چای شامل ترکیبات ضد میکروبی بوده که از رشد باکتری های مولد آکنه جلوگیری می نماید. این ترکیب دارای خواص ضدباکتریایی چشمگیر می باشد که با عنوان ترپن (terpenes) شناخته می شود.

*** روغن درخت چای بطور خوراکی مورد مصرف قرار نمی گیرد و جهت استفاده موضعی بسیار ایده آل می باشد. این ترکیب سرطان زا نیست.

*** روغن درخت چای پوست را ضدعفونی نموده و می تواند با غلبه بر غدد سباسه، بواسطه نفوذ عمیق به پوست، منافذ را اصلاح نماید. از آنجایی که آکنه ها اغلب اوقات در منافذ ایجاد می گردند، از این رو همواره درمان آکنه در منافذ پوست انجام می گردد. این روغن در درمان انواع جوش های سرسیاه و سفید موثر است.

*** این روغن سبب رطوبت رسانی به پوست شده و می تواند به عنوان یک پاک کننده منافذ عمل کند؛ براحتی سبب حذف چربی و غبار از روی پوست شده و بواسطه دارا بودن ترکیبات مغذی و آنتی اکسیدانی، از پوست در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می نماید.

*** روغن درخت چای می تواند سبب تسریع در روند بهبود و بازسازی پوست شود.

*** دارای خاصیت ضد التهاب و التیام بخش می باشد.

*** این روغن سبب از بین رفتن باکتری هایی شده که در فولیکول مو سبب ایجاد آکنه می شوند.

 

سالیسیلیک اسید:

اسید سالیسیلیک یک BHA (بتاهیدروکسی اسید) می باشد. این ترکیب محلول در چربی می باشد که با نفوذ در منافذ پوستی مسدود شده، سبب پاکسازی پوست می گردد. خواص آن شامل:

*** لایه بردار ملایم پوست

*** بهبود لکه ها و Hyperpigmentation

*** یکنواخت کننده رنگ پوست

***  دارای اثرات ضد قرمزی و ضد التهاب

*** از بین برنده باکتری های مولد آکنه

*** تحریک سنتز کلاژن و جوانساز پوست

 

جهت اطلاعات بیشتر مقاله اسید سالیسیلیک چیست را مطالعه نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص BHA؛ مقاله بتاهیدروکسی اسید چیست را مطالعه نمایید.

 

روش مصرف ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو:

شب ها پس از شستشوی صورت، روی جوش های بالغ و التهابی استفاده نمایید.

 

مصرف کنندگان این محصول اذعان داشتند که استفاده این محصول، سبب کاهش و درمان جوش ها و ایجاد پوستی شفاف و یکدست شده است.

 

 

مزایا و معایب ژل اسپشیال ۵ پت گریس پایو:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس نظرسنجی مبتنی بر سایت های خارجی، اکثر مصرف کنندگان از این محصول رضایت داشته و اذعان داشتند که این محصول سبب از بین رفتن فوری آکنه های التهابی آن ها می گردد. علاوه بر این مصرف کنندگان عقیده دارند که این محصول روی جوش های دوران بلوغ بسیار موثر بوده است.

ارزیابی کلی این محصول مثبت بوده و نقاط منفی بارزی ذکر نگردیده است.

در صورتیکه از این محصول استفاده نموده اید، نظرات خود را در قسمت کامنت ها بفرمایید و ما را در جهت ارائه اطلاعات هر چه دقیق تر یاری نمایید.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید