پیشگیری از پیری پوست با ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

  • صفحه اصلی
  • پوست
  • پیشگیری از پیری پوست با ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما
پیشگیری از پیری پوست با ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

گاهی اوقات، برخی افراد به دلیل ژنتیک خاص خود و یا بنابر شرایط محیطی ویژه ای که در آن قرار دارند، بیشتر از سایرین در معرض آسیب های ناشی از اشعه ی آفتاب قرار می گیرند.

اینگونه افراد به ضدآفتابی فراتر از یک محافظ آفتاب ساده نیاز دارند تا بتواند از پوست آنها در برابر آسیب دیدگی ناشی از اشعه ی آفتاب حفاظت کامل تری نماید.

در این مقاله علل و راه های پیشگیری از پیری ناشی از آفتاب (Photoaging) مورد بررسی قرار گرفته است. سپس کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما به عنوان محصولی موثر در پیشگیری از این نوع پیری معرفی گردیده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

فراموش نکنید پوست های بسیار روشن و افرادی که در طول روز، مدت زمان طولانی تری زیر تابش آفتاب هستند، نسبت به مضرات آفتاب حساس ترند و بیش از سایرین مستعد پیری زودرس می باشند.

در انتهای مقاله هم از نظر علمی و هم براساس نظر مصرف کنندگان، ضد آفتاب فتودرم آنتی ایج بیودرما نقد شده و مزایا و معایب آن نیز عنوان گردیده است.

 

 

فتوایجینگ (Photoaging) به معنی آسیب دیدگی پوست ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش اشعه های آفتاب بخصوص UVA است.

بیشتر تغییرات پوست که با افزایش سن اتفاق می افتند مربوط به آفتاب هستند.

پوست از سه لایه تشکیل شده است، اپیدرم، درم و بافت زیر جلدی

درم حاوی پروتئین هایی از قبیل کلاژن و الاستین و دیگر فیبرهای مهمی است که روی قوام و سفتی پوست اثر می گذارند و وظیفه ی حفظ نرمی، لطافت و ظاهر جوان پوست را بر عهده دارند.

اشعه های UV به این پروتئین های مهم آسیب می زنند و منجر به فتوایجینگ (Photoaging) می شوند.

علائم و نشانه های فتوایجینگ (Photoaging)

احتمالا بیشتر افراد تصور مشخصی از پیری ناشی از آفتاب دارند؛ و یا حداقل تصاویر مربوط به فتوایجینگ (Photoaging) را در مجلات یا سایت های گوناگون دیده اند.

یکی از مشهورترین این تصاویر که در ابتدای این مطلب آمده است در سال ۲۰۱۲ در مجله ی پزشکی نیوزلند منتشر شد؛ تصویر، متعلق به راننده ی کامیون ۶۹ ساله ای است که حداقل ۲۸ سال، یک سمت صورت او در معرض تابش مستقیم نور آفتاب در طول رانندگی قرار گرفته است. بطور مشخص سمت چپ صورت او نمایانگر آثار چروک و پیری بسیار بیشتری است.

علائم زیر می توانند بارزترین نشانه های فتوایجینگ (Photoaging) باشند:

* ظاهر شدن خطوط و چین و چروک روی پوست

* عدم انعطاف پذیری پوست

* پدید آمدن لک های قهوه ای روی پوست (لک های پیری)

* افزایش بیش از حد قطر مویرگ های زیر پوست یا تلانژکتازی (telangiectasias)

* متمایل شدن رنگ پوست به زردی

* چرمی شدن بافت پوست

* تسریع و سهولت در کبود شدن پوست

 

علت فتوایجینگ (Photoaging) چیست؟

UVA و UVB، مهمترین اشعه های آفتاب هستند. بطورکلی اشعه های UVB سبب سوختگی و اشعه های UVA سبب پیری پوست می شوند. هم پوشانی عملکرد این دو اشعه، بطور قابل توجهی پوست را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

اشعه های UVA طول موج بلندی دارند لذا می توانند عمیقا به لایه درم نفوذ کنند و به کلاژن موجود در پوست آسیب بزنند؛ این پدیده سبب افزایش تولید الاستین می شود.

سطح غیرطبیعی مقادیر الاستین در پوست منجر به تولید آنزیم هایی به نام متالوپروتئیناز (metalloproteinases) می شود که وظیفه ی آن ترمیم آسیب دیدگی های کلاژن است.

با این حال، این آنزیم ها معمولا به ندرت پوست را بازسازی می کنند و به تدریج آسیب دیدگی کلاژن بیشتر می شود. با تکرار روزانه این روند و قرار گرفتن مکرر زیر تابش UVA، چین و چروک ها بر روی پوست ظاهر می شوند و پوست بافتی چرمی پیدا می کند.

قرار گرفتن در معرض UVA علاوه بر ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک اطراف چشم، دهان و پیشانی، سبب ایجاد لک های ناشی از افزایش سن و یا لک های کبدی هم می شود.

لک ناشی از افزایش سن، لکی است که در اثر تجمع رنگدانه ناشی از تابش آفتاب بوجود می آید. این لک ها فقط روی صورت ایجاد نمی شوند، بلکه ممکن است روی کل بدن از جمله دست ها، بازوها، سینه یا کمر دیده شوند.

 

راه حل پیشگیری از فتوایجینگ (Photoaging)

جلوگیری از تابش نور آفتاب به عنوان عامل اصلی فتوایجینگ (Photoaging) غیر ممکن است. اما می توان با استفاده از یک ضدآفتاب مناسب مانع ظهور علائم فتوایجینگ (Photoaging) شد.

مصرف منظم و مداوم ضد آفتاب، علاوه بر جلوگیری از پیری پوست، ریسک ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد.

یکی از ضد آفتاب های ایده آلی که تمرکز اصلی خود را روی جلوگیری از پیری پوست ناشی از تابش آفتاب گذاشته است، کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما می باشد.

اثر ضد UVB بالا و عملکرد ضد UVA بی همتای این محصول، حفاظتی ایمن از پوست فراهم می آورد.

بایودرما یکی از اصلی ترین پیشگامان محافظت از خطر آسیب های سلولی است. پتنت منحصر به فرد و بی نظیر Cellular BIOprotection complex قادر است مطلوب ترین محافظت را برای سلول های پوست فراهم آورد.

فتودرم آنتی ایج بایودرما عملکردی سه گانه دارد:

* ضد چروک

* فرم دهنده

* پیشگیری از تجمع رنگدانه ای (جلوگیری از ایجاد لک پیری)

 

خواص و ویژگی های کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

* مناسب انواع پوست نرمال و مختلط

* قدرت پخش پذیری بسیار مطلوب

* بافت بسیار سبک با جذب سریع (melting texture)

* دارای رایحه ای ویژه به نام “Special sunshine”

* مقاوم در برابر آب و تعریق (Water-resistant)

* بدون برجای گذاشتن اثر سفیدی و چربی روی پوست

* بدون ایجاد حس چسبندگی روی پوست

* سازگاری بسیار بالا با انواع پوست

* دارای فرمولاسیون غیر جوش زا

* هایپوآلرژیک

* مقاوم در برابر تجزیه فیلترهای حفاظتی، دارای فیلترهای فوتواستیبل (Photostable):

فیلترهای محافظتی ضدآفتاب ها ممکن است در اثر تابش نور خورشید تضعیف شوند و به اشعه های آفتاب اجازه ی عبور و نفوذ دهند. در برخی محصولات این فیلترها ثابت باقی می مانند و تابش آفتاب تاثیری روی تضعیف آنها ندارد. به اینگونه فیلترها فتواستیبل (Photostable) گویند.

 

 

روش مصرف کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

به عنوان یک مراقبت روزانه، بطور منظم (ترجیحا هر ۲ ساعت) و قبل از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، مقدار کافی از ضد آفتاب را روی سطح پوست خشک و تمیز خود با دقت پخش کنید.

همواره پس از شنا یا تعریق شدید، مجددا ضد آفتاب را تمدید کنید.

 

مواد موثره و ترکیبات کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما علاوه بر محافظت کامل از سطح پوست (محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB) به دلیل دارا بودن ترکیب انحصاری Cellular Bioprotection قادر به حفاظت بیولوژیکی از سلول های پوست است که سبب ایجاد محافظتی ماندگار و تقویت پوست می شود.

این پتنت منحصر به فرد، سیستم ایمنی پوست را در برابر آفتاب فعال و تحریک به حفاظت بیشتر می کند.

عصاره ی مخمر پیوند بین اپیدرم و درم را تقویت می کند بنابراین با انسجام بافت پوست مانع افتادگی آن می شود.

هیدروکسی پرولین سبب سفت شدن پوست می شود.

عصاره ی شیرین بیان نیز مانع تجمع رنگدانه و ایجاد لک می شود.

نقد و بررسی علمی کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما

اعتبار برند، مسئله ای است که نمی توان منکر آن در تعیین ارزش عملکرد محصول شد؛ بایودرما بحق یکی از کمپانی های معتبری است که توانسته جایگاهی محبوب میان مصرف کنندگان و متخصصان پوست بیابد. بطوریکه این برند فرانسوی نیازی به معرفی ندارد.

فیلتر محافظتی استفاده شده در کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بیودرما، شیمیایی، و ترکیبی از آووبنزن ها و تینوزورب است.

جالب است بدانید، استانداردهای تعریف شده در خصوص ضد آفتاب در آمریکا و اروپا کاملا متفاوت است و هر کدام ملاک های مختلفی برای تایید یک ضدآفتاب دارند. ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما یکی از ضدآفتاب هایی است که موفق به کسب تاییدیه استاندارد هم از اروپا و هم از آمریکا شده است.

تینوزورب یک ترکیب ضد UVA است که مصرف آن در ضد آفتاب طبق قوانین استاندارد اروپا تایید شده است. اما در آمریکا رد شده است.

بنابراین از نظر فنی مصرف این محصول در آمریکا ممنوع است. اما در مورد ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما، مطالعات انجام شده زیر نظر متخصصان پوست آمریکایی نشان داده است، تینوزورب استفاده شده در بایودرما باعث نقض قوانین استاندارد ضدآفتاب از نظر آمریکا نمی شود. لذا ضدآفتاب آنتی ایج بایودرما با وجود تینوزورب در آمریکا منع فروش ندارد.

ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرما از معدود ضدآفتاب های بایودرما است که عطر دارد. گرچه رایحه ی این محصول مطلوب و اختصاصی است اما، عطر داشتن محصول از نظر بسیاری از افراد یک نقص است. بخصوص که پوست های حساس می بایست محصولاتی فاقد عطر استفاده کنند.

با نگاه دقیق تری به ترکیبات محصول متوجه خواص آنتی اکسیدانی آنها می شویم، این نکته تایید ادعای بیودرما نسبت به قدرت حفاظتی بالاتر در برابر UVA و جلوگیری از پیری پوست است.

اما مسئله دیگری که نمی بایست نادیده گرفت وجود الکل در ترکیبات این ضد آفتاب است، گرچه در خصوص میزان دقیق الکل مطلبی درج نشده (ممکن است این میزان انقدر کم باشد که بتوان از آن چشم پوشی کرد.) اما احتمال ایجاد حساسیت ناشی از الکل را نیز نمی توان نفی کرد. (البته طبق ادعای بایودرما این محصول هایپوآلرژیک است لذا احتمال دارد عوارض الکل برای پوست در این محصول کنترل شده باشد و نمی توان این مسئله را ۱۰۰% نقطه ضعف دانست. بعلاوه آنکه تا بحال کسی گزارش از حساسیت با این محصول درج نکرده است.)

از دیگر معایب ضد آفتاب آنتی ایج بایودرما که امروزه به شدت مورد توجه هواداران محیط زیست واقع شده است، آن است که بایودرما احتمالا تست حیوانی دارد.

 

مزایا و معایب کرم ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بایودرم از نظر مصرف کنندگان

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

گاهی اوقات نتایج علمی و نظری یک فرمولاسیون ممکن است متفاوت باشد، اما خوشبختانه ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بیودرما تمام مزایا و ادعاهای درج شده را دارد.

با وجود محدود بودن بازخورد مصرف کنندگان، باید گفت تمامی آنها از بافت ضدآفتاب فتودرم آنتی ایج بیودرما راضی بوده اند و معتقدند این محصول حتی برای پوست های مختلط نیز ایده آل است و ایجاد سنگینی روی پوست نمی کند.

اثربخشی ضدآفتاب تنها مسئله ای است که در طول مصرف خود را نشان نمی دهد. بلکه مرور زمان می تواند تاثیرات مثبت آن را مشخص کند، پس در این خصوص نمی توان هیچ نظری داد.

یکی دیگر از نکات مهم که نباید فراموش کرد، آن است که این محصول باعث ایجاد خارش و قرمزی روی پوست نمی شود. از نقاط ضعف این محصول می توان به حجم کم آن اشاره کرد.

محصولات بایودرما نسبت به کیفیت و رقبای خود قیمتی مقرون به صرفه و متوسط دارند.

 

نقد کرم ضدآفتاب آنتی ایج بایودرما

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید