بررسی ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو

بررسی ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو

پوست بزرگ ترین و بیرونی ترین عضو بدن است که به عنوان یک مانع فیزیکی، شیمیایی و ایمنی علیه عوامل محیطی عمل می کند. با این وجود به دلیل افزایش روزافزون آلودگی هوا بخصوص در شهرهای بزرگ صنعتی و حضور طولانی در این محیط ها، بواسطه تاثیرات منفی ایجاد شده بر روی پوست، افراد مستعد مشکلات مختلف پوستی می باشند.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی(WHO)، حدود ۹۲% افراد، در محیطی زندگی می کنند که با استانداردهای کیفیت هوا مطابقت ندارد.

به همین علت باید از محصولات مراقبتی مناسب برای پوست خود استفاده کنید.

در این مقاله به بررسی عوامل مخرب محیطی بر روی پوست پرداخته و ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو به عنوان یکی ار محصولات موثر در این زمینه بررسی و مزایا و معایب آن از نظر مصرف کنندگان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید).

 

 

پیری پوست بر اثر ترکیب دو عامل درونی و بیرونی وجود می آید. عامل درونی یا ذاتی، عمومی هستند که با گذشت زمان و افزایش سن در همه افراد،  رخ می دهد. پیری پوست ذاتی بر حسب ژنتیک افراد متفاوت می باشد.

پیری بر اثر عوامل محیطی به عنوان عامل پیری بیرونی شناخته می شود. از جمله عوامل خارجی می توان به آلودگی هوا، اشعه ی فرابنفش، دود سیگار و … اشاره کرد. براساس بررسی های انجام شده، بیش از ۹۰% علت پیری مربوط به عوامل محیطی می باشد. عوامل آسیب رسان بیرونی سبب افزایش استرس اکسیداتیو می گردند.

 

استرس اکسیداتیو چیست؟

سلول های بدن در طول فرایندهای طبیعی متابولیک، رادیکال های آزاد ایجاد می کنند. سلول ها همچنین آنتی اکسیدان ها را نیز تولید نموده که اثر رادیکال های آزاد را خنثی می کنند.

به طور کلی، بدن قادر به حفظ تعادل بین آنتی اکسیدان ها و رادیکال های آزاد است.

هنگامی که تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها از بین برود، استرس اکسیداتیو رخ می دهد که می تواند منجر به آسیب سلول ها شود که این عامل نقش مهمی در روند پیری دارد.

استرس اکسیداتیو بطور طبیعی اتفاق می افتد و همانگونه که عنوان شده عاملی مهم در فرایند پیری می باشد.

عوامل گوناگونی سبب افزایش تولید رادیکال های آزاد و در نتیجه افزایش استرس اکسیداتیو می گردد از جمله:

رژیم غذایی نامناسب

سبک زندگی نادرست

آلودگی هوا و محیط زیست

تابش فرابنفش

کشیدن سیگار یا سایر محصولات تنباکو

مصرف الکل

داروهای خاص و …

 

واکنش طبیعی ایمنی بدن نیز می تواند سبب ایجاد استرس اکسیداتیو بصورت موقت گردد، این استرس اکسیداتیو سبب ایجاد التهابات خفیف گشته که پس از مقابله سیستم ایمنی بدن با عفونت و ترمیم صدمات، از بین می رود.

استرس اکسیداتیو کنترل نشده، می تواند سبب تسریع فرایند پیری گردد.

رادیکال های آزاد چیست؟

رادیکال های آزاد، (از جمله گونه های فعال اکسیژن (واکنش پذیر))، اتم، یون و یا ملکول هایی با یک یا چند الکترون ناپایدار (جفت نشده) می باشد. در واقع پوسته الکترونی آنها ناقص است.

سلول ها شامل ساختار کوچکی به نام میتوکندری ها هستند که جهت تولید انرژی در قالب آدنوزین تری فسفات (ATP) عمل می کنند. میتوکندری اکسیژن و گلوکز را جهت تولید دی اکسید کربن، آب و ATP، ترکیب می کند.  رادیکال های آزاد بعنوان ضایعات این فرایند متابولیک، بوجود می آیند.

عوامل خارجی مانند دود سیگار، آفت کش ها، آلودگی و … نیز می توانند باعث ایجاد رادیکال های آزاد ناخواسته در بدن شوند.

آنتی اکسیدان چیست؟

آنتی اکسیدان ها ملکول هایی هستند که با اهداء الکترون سبب خنثی نمودن و یا حذف رادیکال های آزاد می شوند.

اثر خنثی سازی رادیکال های آزاد توسط آنتی اکسیدان ها، به محافظت از بدن در برابر استرس اکسیداتیو کمکی موثر می کند. نمونه هایی از آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین A، C و E.

همانند رادیکال های آزاد، آنتی اکسیدان ها نیز از منابع مختلف بدست می آید. سلول های بدن بصورت طبیعی آنتی اکسیدان تولید می کنند (از جمله گلوتاتیون).

رژیم غذایی مطلوب، یکی از منابع مهم آنتی اکسیدان ها می باشند. انواع مواد غذایی همانند میوه ها و سبزیجات، بسیاری از آنتی اکسیدان های ضروری را به شکل ویتامین ها و مواد معدنی ارائه می دهند که بدن نمی تواند به تنهایی آن را ایجاد کند.

با این حال، استرس اکسیداتیو در درازمدت به سلولهای بدن، پروتئین ها و DNA آسیب می رساند. این موضوع می تواند سبب افزایش سرعت روند پیری گردد.

راهبردهای پیشگیری

جهت پیشگیری از اثرات مخرب رادیکال های آزاد ( و در نتیجه افزایش استرس اکسیداتیو) بر پوست و سلامت بدن، کنترل آلودگی هوا ضروری است. جهت پیشگیری از مشکلات پوستی دو راه وجود دارد:

اول، کاهش آلودگی هوا

و دوم استفاده از استراتژی هایی جهت محافظت از خود در برابر آلاینده ها

* کنترل آلودگی هوا

برخی از استراتژیها، از جمله استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی، فرهنگ سازی و گسترش استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، عرضه بنزین کم سولفور، انتقال صنایع به مناطق دور از شهر، اجتناب از سوزاندن زباله در فضای باز، اجتناب از سیگار کشیدن، عدم استفاده از چوب و باقی مانده های محصول به عنوان سوخت برای پخت و پز و حرارت خانگی و … می تواند اثرات مطلوبی جهت کاهش آلودگی محیط زیست داشته باشد.

با توجه به اینکه تنها برخی از این راهکارها توسط فرد قابل اجرا می باشد و به هر صورت و با توجه به عصر حاضر، زندگی شهری سرشار از آلودگی و رادیکال های آزاد می باشد؛ درنتیجه اقدامات کاربردی جهت مراقبت از پوست در برابر عوامل زیانبار محیطی امری واجب می باشد.

* حفاظت شخصی

استراتژی های حفاظت شخصی شامل شستشوی روزانه پوست، استفاده از محصولات آنتی اکسیدان همانند ویتامین C و E، مصرف منظم کرم های ضد آفتاب، استفاده از ماسک های پوستی مناسب، دوری از مکان های صنعتی، عدم استفاده از سیگار، استفاده از تصفیه کننده ها و تهویه هوا داخل منزل و … می باشد.

 

یکی از محصولات موثر در جهت محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد، ماسک لایه بردار و ضدآلودگی دمکیانت پایو می باشد که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید)

 

راه حل برند پایو در رفع آلودگی پوست

پایو یک برند درموکازمتیک فرانسوی با قدمت حدود ۱۰۰ سال در زمینه تولید محصولات زیبایی پوست می باشد که در ۷۰ کشور دنیا به عنوان یک برند لوکس شناخته شده است.

با توجه به معضل آلودگی های محیطی و ایجاد آسیب های پوستی از جمله کدر شدن پوست و افزایش روند پیری، برند پایو با استفاده از عصاره های سوپرفروت سرشار از آنتی اکسیدان، گروه دمکیانت را جهت بهداشت، پاکسازی و محافظت از پوست در برابر عوامل زیانبار محیطی طراحی نموده است.

 

ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو :

ماسک ضدآلودگی پایو، ماسکی با عملکرد سه کاره سم زدایی، اکسیژن رسانی و ضدعفونی کنندگی پوست می باشد که انرژی و سرزندگی را برای پوست های خسته، کدر و بی طراوت فراهم می نماید.

این ماسک ایده آل استفاده افرادی است که در شهرهای بزرگ و صنعتی زندگی می کنند. همچنین این ماسک مناسب افرادیست که تمایل به استفاده از لایه بردار فاقد ذرات اسکرابی دارند.

بافت ژلی صورتی جذاب این محصول بر روی پوست صورت تبخیر شده و به فومی سفید رنگ تبدیل می شود. استفاده از این ماسک پس از یک روز شلوغ کاری، سبب حذف آلودگی ها از سطح پوست گشته و برق طبیعی پوست را بدان باز می گرداند.

این محصول دارای عطری ملایم و جذاب برگرفته از میوه ها می باشد.

 

 خواص و ویژگی های  ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو

مناسب انواع پوست

سم زدا و از بین برنده ناخالصی ها و آلودگی ها از سطح پوست

اکسیژن رسانی به پوست

روشن و شفاف کننده پوست

بازگرداننده درخشش طبیعی پوست

بهبود دهنده و بازسازی کننده بافت پوست

لایه بردار ملایم بواسطه دارا بودن ترکیبات AHA

نرم و شاداب کنده پوست

 

ترکیبات موثر:

 

 کوکتل اسیدهای میوه ای

شامل ترکیبی از عصاره های میوه برگرفته از بلوبری، تمشک، لیمو و پرتقال می باشد. این ترکیبات علاوه بر دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی، حاوی مقادیر AHA می باشند.

این دسته علاوه بر رطوبت رسانی و خواص آنتی اکسیدانی خود، بواسطه لایه برداری ملایم، سبب شفافیت و حفظ درخشندگی پوست می گردند.

 

فلوراید ارگانیک

در خصوص عملکرد این ترکیب در ماسک اطلاعاتی یافت نشد.

 

مطالعات بالینی ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو

بررسی اثربخشی این محصول تحت نظارت متخصصین پوست و بر روی ۲۱ داوطلب با استفاده هفتگی و در ۲۱ روز تست گردید.

 

۱۰۰% داوطلبان، بافت پوستشان نرم و لطیف شده است.

۱۰۰% داوطلبان اذعان داشتند پوستشان از آلودگی ها پاک شده است.

۱۰۰% طراوت پوست و درخشانی پوست

۱۰۰% افزایش زیبایی پوست

 

روش مصرف

میزان مصرف:یک بار در هفته

مطابق ویدیو، لایه ای نازک بر روی پوست مرطوب صورت و گردن مالیده، سپس ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید تا بافت فومی ایجاد شده و اکسیژن رسانی انجام شود. بعد از اینکه بافت فومی شکل از بین رفت به آرامی صورت را با نوک انگشتان به شکل حرکات دایره ای ماساژ دهید و سپس آبکشی نمایید.

نکته: از این این ماسک، در ناحیه دور چشم استفاده نشود.

 

نقد و بررسی ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

از نظر اکثر مصرف کنندگان، ماسک لایه بردار و آنتی پولوشن دمکیانت پایو دارای نقاط مثبت و اثرگذاری مطلوب می باشد.

مصرف کنندگان اذعان داشتند آلودگی ها از سطح پوست به خوبی مرتفع می گردد. همچنین این محصول سبب اکسیژن رسانی به پوست و ایجاد حس طراوت و سرزندگی آن می گردد.

از دیگر نقاط قوت محصول ایجاد حس نرمی و لطافت در پوست می باشد.

رایحه محصولات کاملا سلیقه ای می باشد. بوی محصول برای عده زیادی از مصرف کنندگان رضایت بخش بوده و اذعان داشتند سبب حس آرامش در فرد می گردد، عده محدودی بوی محصول را زیاد ارزیابی نموده اند.

برخی از مصرف کنندگان حجم محصول را بعنوان ماسک و نسبت به قیمت آن، کوچک عنوان نموده اند.

برخی دیگر اذعان داشتند بصورت موردی پمپ محصول و عملکرد آن دچار ایراد می باشد و محصول به راحتی قابل استفاده نیست.

با توجه به گزارش برخی از مصرف کنندگان، احتمال ایجاد حساسیت در پوست های حساس می باشد. در نتیجه این ماسک مناسب استفاده پوست های حساس نمی باشد.

همچنین اگر پوستتان چرب جوشی می باشد مصرف این ماسک پیشنهاد نمی گردد.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید