محافظت در برابر نور آبی و ژل تکنی لیس بوستر پایو

محافظت در برابر نور آبی و ژل تکنی لیس بوستر پایو

براساس مطالعات انجام شده توسط محققان و متخصصین پوستی، عملکرد لایه بریر، به پوست و سیستم ایمنی بدن بستگی دارد. پوست بزرگترین و مهم ترین عضو حیاتی بدن می باشد و بدون داشتن لایه بریر سالم، زندگی برای انسان بسیار سخت و امکان ناپذیر خواهد شد.

طبق تحقیقاتی که توسط متخصصین پوست انجام شده است استراتوم کورنئوم (stratum corneum) یا لایه شاخی، خارجی ترین لایه پوست بوده و بیشترین تاثیر را در عملکرد لایه بریر پوست دارد. این لایه مانند سپری ضخیم است که از عفونت و کم آبی بدن جلوگیری می نماید. علاوه بر این هیدراتاسیون پوست، روشنی و شادابی آن، وابستگی بسیار زیادی به سلامت این لایه داشته و نقش بسیار مهمی را در سلامت عمومی ما ایفا می کند.

فرض کنید سقف خانه شما استراتوم کورنئوم (لایه شاخی) باشد. در صورتی که این لایه از لحاظ ساختاری قوی باشد، به راحتی می تواند از تمامی فضای داخل خانه محافظت نماید. همچنین اگر سقف خانه آسیب دیده باشد، محیط داخل خانه نیز دچار آسیب دیدگی می گردد؛ و این دقیقا مشابه با پوست می باشد.

کلمه بوستر به معنی تقویت کننده و تشدید کننده می باشد! مسلما این عنوان را در اسامی محصولات مراقبتی پوست شنیده اید!

بوسترها به عنوان افزایش دهنده سلامت کلی پوست کاربرد دارند، برخلاف سرم ها که جهت دستیابی به هدفی خاص از جمله خطوط، قرمزی، لک و … می باشند.

در واقع اهداف کلی بوسترها، حفظ سلامتی و استحکام لایه بریر و دستیابی به سطح مطلوب هیدراتاسیون پوست می باشد.

بوسترها با تقویت و مستحکم نمودن سطح دفاعی پوست، سبب محافظت بالای خود در برابر آسیب های محیطی، توکسین ها (سموم) و عوامل تحریک کننده می گردد.  همچنین بواسطه تقویت سد دفاعی و افزایش سلامت پوست،  سبب افزایش نفوذپذیری سایر محصولات مراقبتی و در نتیجه افزایش اثربخشی آن ها می گردند.

 

در این مقاله ضمن بررسی اثرات نور آبی بر پوست، به معرفی و بررسی علمی ژل تکنی لیس بوستر پایو، پرداخته و مزایا و معایب آن از نگاه مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته است. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید.)

 

 

 

معرفی لاین تکنی لیس پایو:

آیا می دانستید قرار گرفتن در معرض صفحه های نمایش مانیتور یا گوشی ها بطور مداوم، عدم خواب کافی و کمبود مواجه با نور طبیعی دارای مضرات فراوانی برای شما می باشد؟!

شیوه زندگی در عصر حاضر سبب تغییرات بسیار در بیوریتم* زندگی افراد می گردد که این تغییرات بر روی پوست نیز نمود داشته و تاثیرات خود را بصورت چین و چروک، کدری، خستگی، کم آبی پوست و … نشان می دهد.

 

محصولات Blue Techni Liss پایو، طیف وسیعی از مراقبت های پوستی را ارائه داده که به سبک زندگی جدید اختصاص دارد و به آلودگی دیجیتال و تاثیر نور آبی روی پوست اشاره می کند.

تکنی لیس پایو، طیف وسیعی از مراقبت هاییست که بر روی اثرات بایوریتم های ناخوشایند در پوست، کاربرد داشته و همچنین اثرات منفی نور آبی را روی پوست کاهش می دهد. این گروه سبب بازسازی سلول های پوستی می گردند.

با توجه به نیازهای پوستی جهت محافظت در طول روز و بازسازی پوست در طول شب و اثرات جوانی و شادابی، تکنی لیس پایو بواسطه استفاده از ترکیبات گیاهی دارویی و تحقیقات علمی، محصولات مناسب را جهت استفاده مصرف کنندگان ارائه نموده است.

 تکنی لیس بوستر شامل فرمولاسیون کامل جهت بازیابی پوست و حفظ تراکم آن با اثربخشی طولانی مدت می باشد.

 

*بیوریتم یا زیست آهنگ، در واقع ریتم حیاتی انسان می باشد. براساس این اصل، هر انسان در طول چرخه زندگی خود از ابتدای تولد تا مرگ، سه سیکل سینوسی را داراست:

سیکل فیزیکی یا جسمی- طول دوره: ۲۳ روز؛ ۵/۱۱ روز اول این دوره همراه با تحرک، انرژی و راندمان کاری بالا می باشد و ۵/۱۱ روز باقی همراه با انرژی کمتر، ضعف و خستگیست.

سیکل احساسی – طول دوره : ۲۸ روز؛ ۱۴ روز ابتدایی فرد خوش بین، خوشرو و دوستدار کار و زندگی خود بوده و ۱۴ روز بعدی، بدبین، بداخلاق و ترشرو، زودرنج و تحریک پذیر است.

سیکل فکری یا ادراکی _ طول دوره: ۳۳ روز؛ در ۵/۱۶ روز ابتدایی فرد دارای قدرت ذهن بالا و خلاق بوده و در ۵/۱۶ روز انتهایی، قدرت فکری فرد تحلیل یافته و فراموشکار می گردد.

 

در واقع این اصل، توضیحی علمیست بر خلقیات و روحیاتمان در روزهای مختلف.

 

نور آبی (Blue Light):

علوم مربوط به نور طبیعی و نحوه ارتباط آن با انسان ها و جهان اطراف بسیار جذاب می باشد. تحقیقات علمی نشان داده که حتی نور نامرئی نیز تاثیرات مخربی روی پوست می گذارد.

نور آبی (Blue Light) بخشی از طیف نور مرئی، با انرژی بسیار بالا و طول موج کوتاه بوده که با اشعه UVA و UVB متفاوت می باشد.

براساس اعلام آکادمی چشم پزشکی امریکا، منبع اصلی نور آبی، نور خورشید است؛ با این حال میزان قابل توجهی از نور آبی از صفحه نمایش دستگاه های دیجیتال از جمله گوشی های هوشمند بر روی پوست منتشر شده که می تواند در ایجاد مشکلات چشمی از جمله فشار چشمی، گلوکوم، آب مروارید و … موثر می باشد.

البته در نظر داشته باشید نورآبی بصورت کلی و همیشه بد نیست، این نور نقش مهمی را در حفظ سلامت بدن با تنظیم ریتم عمومی بدن و چرخه خواب و بیداری طبیعی ما دارد. همچنین می تواند سبب تغییر خلق و خوی فرد در جهت نشاط شده و در حافظه و عملکرد شناختی نیز موثر  می باشد.

آیا نور آبی سبب آسیب رساندن به پوست می شود:

اخیرا مشاهده شده است که بسیاری از برندهای مطرح (از جمله پایو)  محصولات مراقبتی پوستی محافظت کننده در برابر نور آبی را طراحی و ارائه نموده اند. آیا این بدان معنیست که این نور به پوست آسیب می رساند؟!

امروزه نور مرئی بویژه نور آبی، بحثی داغ در صنعت محصولات مراقبتی پوست می باشد؛ زیرا شواهدی مبنی بر ایجاد آسیب های پوست از جمله تاثیرات آن در پیری پوست، چین و چروک، افتادگی و شل شدن آن و هایپرپیگمنتاسیون وجود دارد.

در یکی از مطالعات کوچک انجام شده که در سال ۲۰۱۰ در مجله تحقیقات پوستی، منتشر شد نشان داد، پوست فردی که در مدت زمانی مشخص در معرض نور آبی قرار گرفت، نسبت به زمانی که همان پوست در معرض تشعشعات UVA بود، دچار قرمزی، تورم و ایجاد رنگدانه گردید. این اثرات، اکثرا در افراد با پوست های تیره تر قابل مشاهده بود.

مطالعه دیگر منتشر شده در Oxidative Medicine and Cellular Longevity، اظهار داشت که قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند سبب تحریک تولید رادیکال های آزاد و در نتیجه تسریع فرایند پیری پوست گردد.

با این حال تحقیقات در رابطه با انواع مضرات و نحوه آسیب رسانی نور آبی بر روی پوست همچنان ادامه دارد؛ ولی آنچه متخصصین پوست در حال حاضر می دانند به اندازه کافی کاربردی نمی باشد و نیاز به تحقیقات گسترده تری دارد.

بنابراین آنچه که دقیقا نور آبی با پوست انجام می دهد چیست؟

متخصصین دارای شواهدی قوی جهت نشان دادن این امر می باشند که نور آبی خورشید سبب ایجاد شرایط خاص پوستی همانند ملاسما می گردد که پوست را تحریک نموده تا رنگدانه های بیشتری تولید نماید.

همچنین طبق تحقیقات انجام شده، نور آبی زمانی که به پوست نفوذ می کند، گونه هایی از اکسیژن واکنشی تولید می شوند که منجر به آسیب DNA سلولی شده و سبب تخریب کلاژن و الاستین پوست و هایپرپیگمانتاسیون می گردد.

 

اما در حال حاضر ممکن این سوال پیش آید که نور آبی که از گوشی های هوشمند و از این قبیل منتشر می شود، به اندازه ای است که سبب آسیب رسانی به پوست گردد؟

در این خصوص شواهد پایه ای مبنی بر اینکه نور آبی ای که از گوشی های هوشمند منتشر می گردد نیز جذب پوست شده و پیری پوست را در پی دارد وجود دارد. هرچه مدت زمان استفاده از این وسیله ها بیشتر باشد، روند پیری پوست نیز افزایش می یابد.

 

*** توجه: نور آبی که ما از گوشی های همراه و سایر لوازم هوشمند توسط پوست خود دریافت می کنیم، بسیار بیشتر از نور خورشید است و دلیل آن نزدیکی بیش از حد آن ها به پوست می باشد.

 

راه های محافظت از پوست در برابر نور آبی:

** استفاده از صفحه محافظ برای گوشی و مانیتور

** برخی از تلفن های همراه دارای تنظیماتی هستند که نور آبی را از کار انداخته و از نور زرد استفاده می نمایند. ( حالت night mode یا night shift)

** استفاده از عینک آفتابی

** استفاد منظم از ضد آفتاب

** استفاده از محصولاتی که دارای خواص آنتی اکسیدان دارند.

** استفاده از محصولاتی که از پوست در برابر نور آبی محافظت می نمایند و ترکیباتی انحصاری در این جهت در محصولات بکار گرفته شده است.

 

معرفی ژل تکنی لیس بوستر پایو:

ژل تکنی لیس بوستر پایو دارای فرمولاسیونی کامل و قوی و بافتی ژلی است که به راحتی جذب پوست می گردد. همانگونه که در پیشتر عنوان شد محصولات بوستر سبب بازسازی پوست و هیدراتاسیون کامل آن می گردند.

ژل تکنی لیس پایو سبب تقویت و بازسازی پوست می شود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این محصول، استفاده از اشکال مختلف اسید هیالورونیک می باشد که این عامل سبب جذب آن در لایه های عمقی پوست شده و در نتیجه پوست کاملا رطوبت رسانی شده و هیدراته می گردد.

ویژگی های این محصول شامل:

 

*** مناسب انواع پوست

*** دارای خاصیت رطوبت رسانی

*** تحریک و تقویت عملکرد هیالورونیک اسیدها

*** جلوگیری از تجزیه هیالورونیک اسیدها 

*** پیشگیری از ایجاد چروک

*** بهبود دهنده چروک و خطوط عمیق

*** کاهش دهنده چین و چروک سطحی و ظریف

*** افزایش دهنده حجم پوست

*** تقویت و بازسازی کننده پوست

*** سفت کننده و استحکام بخش پوست

*** دارای خاصیت آنتی اکسیدان بوده و از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می نماید.

*** نرم کننده و لطافت بخش

*** دارای خاصیت صاف کنندگی طولانی مدت پوست

 

 

ترکیبات موثر ژل تکنی لیس بوستر پایو:

ژل تکنی لیس بوستر پایو دارای ترکیب انحصاری Liss Process Complex می باشد که شامل ترکیبات زیر است:

 

– عصاره جلبک دریایی قهوه ای (Brown seaweed extract):

جلبک های دریایی که در اقیانوس ها به فراوانی یافت می شوند، منبع طبیعی و غنی از اسید آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی بوده که بواسطه دارا بودن خواص ضد پیری و ضد التهابی، سبب بهبود کیفیت پوست می گردند.

سه دسته جلبک دریایی موجود است که عبارتند از: سبز، قهوه ای و قرمز که براساس رنگدانه ها، جلبک های دریایی دارای خواص منحصر بفردی بوده و عملکردهای متفاوتی دارند.

در فرمولاسیون ژل تکنی لیس بوستر پایو از عصاره جلبک قهوه ای استفاده شده است که:

* رطوبت رسان پوست است.

* سرشار از ویتامین E و C هستند؛ از این رو آنتی اکسیدان های بسیار قدرتمندی می باشد.

* سرشار از امگا، زینک و منیزیم بوده که از بریر پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.

* حاوی ویتامین B می باشد که به بهبود رنگ پوست کمک می کند.

* آمینو اسیدها سبب افزایش حجم شده و خطوط و چروک سطحی را از بین می برند. علاوه بر این مشکلات آکنه، رزاسه و پوست های حساس را کاهش می دهد.

* دارای خاصیت جوانسازی است.

* نرم و صاف کننده پوست

* دارای خاصیت آنتی باکتریال است.

* سبب سم زدایی از پوست می گردد.

 

 

– عصاره دانه هبیسکوس (Hibiscus seed extract):

هبیسکوس نوعی گل است که از عصاره دانه آن در ترکیبات محصولات پوستی استفاده شده است. این گل که به شکل یک ترومپت فانتزی است، یکی از ترکیبات قدرتمند ضدپیری است که دارای خواص بسیار زیاد برای پوست می باشد، از جمله:

* دارای خواص ضدپیری قدرتمند بواسطه مهار آنزیم الاستاز ( مانع از تجزیه الاستین می گردد.)

* سرشار از انتی اکسیدان بوده و محافظت کننده از پوست در برابر رادیکال های آزاد

* یکنواخت کننده رنگ پوست و افزایش دهنده درخشندگی آن

* حذف سلول های مرده پوستی بواسطه لایه برداری بسیار ملایم (دارای اسیدهای آلی ارگانیک)

* رطوبت رسان پوست

* نرم کننده و لطافت بخش پوست

* کاهش دهنده التهابات و قرمزی پوست

* طراوت بخش ، شاداب کننده و جوان کننده پوست

 

– عصاره ذرت ژاپنی ( Japanese corn extract):

این ترکیب بواسطه دارا بودن غلظت بالای ویتامین C دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و روند پیری پوست را کاهش می دهد.

 

– هیالورونیک اسید:

همانگونه که پیشتر عنوان گردید این محصول حاوی اشکال مختلف اسید هیالورونیک بوده که سبب آبرسانی و هیدراتاسیون سطحی و عمقی پوست می گردد و همچنین سبب کاهش خطوط و چروک های سطحی ناشی از کم آبی می شود.

 

 

روش مصرف ژل تکنی لیس بوستر پایو:

روزانه یک تا دو بار مقداری از محصول را به آرامی روی پوست صورت و گردن خود استفاده نمایید.

 

نتایج بالینی:

بررسی این محصول تحت نظارت متخصصین پوستی، بر روی ۲۲ مصرف کننده با استفاده دو بار در روز و طی مدت ۲۸ روز انجام گردید. نتایج بدست آمده حاصل ارزیابی شخصی مصرف کنندگان عبارتست از:

– مصرف کنندگان معتقدند به میزان ۳۱% از میزان چروک های آن ها کاسته شده است.

– مصرف کنندگان معتقدند به میزان ۹۱% پوست آن ها لیفت شده است.

– مصرف کنندگان معتقدند به میزان ۹۵% از بافت محصول رضایت داشتند.

 

 

مزایا و معایب ژل تکنی لیس بوستر پایو:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

طبق بررسی انجام شده توسط سایت های معتبر خارجی، مصرف کنندگان ژل تکنی لیس پایو اذعان داشتند که این محصول دارای بافتی بسیار سبک بوده و خشکی پوست را به سرعت برطرف می نماید. به دلیل جدید بودن این محصول، بازخورد زیادی از جانب مصرف کنندگان وجود ندارد.

مصرف کنندگان از خواص رطوبت رسانی محصول رضایت داشته و اذعان نموده اند که پس از استفاده از این محصول رطوبت پوستشان تامین می گردد.

بافت ژلی و سبک محصول سبب جذب سریع آن می گردد که مورد رضایت مصرف کنندگان بوده است.

همچنین مصرف کنندگان اذعان داشتند پس از استفاده یک دوره مصرف پوست شاداب تر شده و چروک های سطحی کاهش یافته است.

در صورتیکه تجربه مصرف این محصول را دارید، با به اشتراک گذاشتن نظرات خود، ما را در اطلاع رسانی هر چه دقیق تر جهت آگاهی مصرف کنندگان، یاری نمایید.

 

 

مضرات نور آبی

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

برچسب ها:
پیام بگذارید