کنسانتره محرک رشد موی دنسی سولوشن ویشی

کنسانتره محرک رشد موی دنسی سولوشن ویشی

رشد موی انسان، چرخه ای دارد که در ۳ مرحله ی مختلف به نام آناژن، کاتاژن و تلوژن اتفاق می افتد.

**  مرحله ی آناژن (فاز رشد مو): این مرحله در حقیقت همان مرحله ی رشد فعال موهاست که در آقایان حدود دو تا سه سال و در خانم ها حدود شش تا هشت سال به طول می انجامد.

**  مرحله ی کاتاژن (فاز تحول مو): در این مرحله رشد فعال مو متوقف می شود، اما موها همچنان روی کف سر وجود دارند. این دوره بین دو تا سه هفته زمان می برد.

**  مرحله تلوژن (فاز استراحت مو): این دوره یکی از مهمترین مراحل موثر در تعیین تراکم موهاست. در این مرحله، مو برای رشد مجدد آماده می شود. فاز تلوژن بین یک تا چهار ماه طول می کشد، هر قدر این دوره طولانی تر شود، موها دیرتر رشد کرده و در نتیجه کم پشت تر می شوند.

 

با کم پشت شدن موها، به مرور زمان، به عنوان یک اتفاق ناخوشایند، کف سر، کاملا مشهود می شود. بعلاوه داشتن موهایی انبوه و خوش حالت آرزوی تمامی افراد و بخصوص خانم هاست.

به همین خاطر است که بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا برای حل این مشکل اقدام به تولید محصولات موثر در افزایش تراکم مو نموده اند.

ویشی یکی از کمپانی هایی است که همواره در این زمینه پیش قدم بوده است و اخیرا نیز با استفاده از ترکیبی پرسر و صدا به نام استیموکسیدین جدید ترین محصول محرک رشد خود را با نام کنستانتره بازسازی کننده موی دنسی سولوشن ویشی به بازار ارائه داده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در این مقاله علاوه بر بررسی تاثیرات استیموکسیدین در افزایش رشد مجدد موها، به معرفی این محصول جدید محرک رشد ویشی پرداخته شده است.

با توجه به جدید بودن این محصول متاسفانه بازخورد مصرف آن در دسترس نیست. در صورت تمایل جهت ارتقای سطح علمی این مطلب، نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

معرفی کنسانتره بازسازی کننده موی دنسی سلوشنز ویشی

کنستانتره بازسازی کننده موی دنسی سولوشن ویشی (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

کنسانتره ی مراقبت از پوست کف سر دنسی سولوشن ویشی، به سرعت بر روی ریشه ی موها اثر می گذارد و بطور قابل ملاحظه ای سبب تقویت و افزایش تراکم موها می شود.

با هر بار مصرف، موها ضخیم تر به نظر می رسند و حجم آنها فوق العاده افزایش می یابد.

برای خانم هایی که از نازک بودن موهای خود رنج می برند، بعلاوه تراکم موهای خود را از دست داده اند و خواهان موهایی حجیم و انبوه هستنند، این محصول بی نظیر است.

از مهمترین عوامل موثر در نازک شدن موها می توان به تغییرات هورمونی، استرس، آلودگی های محیطی، خستگی، رژیم غذایی نامتعادل، اختلال در عملکرد فعالیت های سلولی و افزایش سن اشاره کرد.

 

خواص و ویژگی های کنسانتره بازسازی کننده موی دنسی سلوشنز ویشی

* مناسب برای انواع موهای دارای تراکم پائین

* قابل استفاده برای خانم ها و آقایان

* قابل استفاده برای انواع سنین

* افزایش حجم و تعداد موها

* سهولت مصرف

* افزایش طراوت و شادابی پوست کف سر

* دارا بودن رایحه ای مفرح و دلپذیر

* دارای اثربخشی به اثبات رسیده توسط مطالعات بالینی

* فاقد پارابن، سیلیکون، رنگ و اسانس

 

 

نتایج مطالعات بالینی کنسانتره بازسازی کننده موی دنسی سلوشنز ویشی

ویشی برای اثبات ادعای خود در اثر بخشی کنسانتره دنسی سولوشن از مصرف کنندگان واقعی کمک گرفته است. به این ترتیب که کمپانی پیش از توزیع این محصول، آن را روی تعدادی داوطلب واقعی، آزمایش نموده است و در انتها نظرات آنها را در خصوص اثرگذاری محصول جمع آوری کرده است.

به همین خاطر ویشی با اطمینان مدعی است، کنسانتره دنسی سولوشن دارای اثرات زیر می باشد:

* ۹۶% افزایش و بازگرداندن ضخامت موها

* ۸۸% افزایش استقامت موها

* ۹۱% افزایش تراکم موها

* ۹۱% افزایش حجم موها از ریشه

نتایج بالا حاصل نظر سنجی از ۱۳۸ خانم مصرف کننده ی کامل محصولات دنسی سولوشن ویشی پس از ۶ هفته مصرف است.

 

نتایج مطالعات بالینی دنسی سولوشن ویشی

 

روش مصرف کنسانتره بازسازی کننده موی دنسی سلوشنز ویشی

مقدار مناسبی از کنسانتره را روی هر قسمت مو اسپری کنید. روی هر ناحیه بهتر است ۵ پمپ از اسپری را مصرف کنید.

سپس با سر انگشتان برای جذب بهتر محصول از ماساژ ملایم کمک بگیرید.

این محصول نیازی به شست و شو ندارد.

ویدئو زیر توضیحات فوق را کامل تر نشان می دهد:

 

 

ترکیبات و موادموثره کنسانتره بازسازی کننده موی دنسی سلوشنز ویشی

همانطور که در تصویر مطالعات بالینی درج شده است، ویشی در هر یک از محصولات گروه دنسی سولوشن خود با استفاده از دو ترکیب بر روی یک هدف خاص تمرکز نموده است.

کنستانتره بازسازی کننده موی دنسی سولوشن ویشی موثر در افزایش تراکم مو و به ارمغان آوردن موهایی انبوه و حجیم با استفاده از رسوراترول و اسیموکسیدین

شامپو دنسی سولوشن ویشی موثر در افزایش ضخامت موها با استفاده از رامنوز و فیلوکسان

بالم بازسازی کننده دنسی سولوشن ویشی موثر در افزایش استقامت موها با استفاده از رامنوز و سرامید

با توجه به اینکه هدف از این مقاله بررسی محصول کنسانتره موی دنسی سولوشن ویشی می باشد. بد نیست با دو ترکیب کلیدی این محصول و عملکرد آنها بیشتر آشنا شوید.

احتمالا بسیاری از افراد با نام رسوراترول از محصولات کدلی آشنا هستند. این ترکیب که یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند است با حفاظت از سلول های بنیادی در برابر آسیب رادیکال های آزاد مانع تخریب فولیکول های مو می شود. در نتیجه با استفاده مداوم از این ترکیب ریشه موها کمتر آسیب دیده و به مرور زمان حجم موها افزایش می یابد.

اما ترکیب انحصاری این محصول که ویشی اثربخشی محرک رشد خود را مدیون آن است استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) می باشد. با توجه به تازه بودن و انحصاری بودن این ترکیب بد نیست کمی دقیق تر به بررسی آن پرداخته شود. بعلاوه به گفته ی بسیاری از منابع، استیموکسیدین قرار است جایگزین جدید آمینکسیل باشد که پیشتر از آن به عنوان ترکیب انحصاری ضد ریزش در محصولات ویشی استفاده می شده است.

استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم عنوان شد، کاهش طول فاز استراحت مو (مرحله تلوژن) می تواند منجر به افزایش تراکم موها شود و تحقیقات اخیر نشان داده اند سلول های بنیادی (stem cells) نقش شگفت انگیزی در این خصوص ایفا می کنند. کمپانی ویشی در محصول جدید خود برای بهینه سازی عملکرد سلول های بنیادی، از مولکولی انحصاری به نام استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) کمک گرفته است. اثربخشی این ترکیب با بررسی های پزشکی تحت نظر متخصصان پوست به اثبات رسیده است.

استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) با افزایش روند اکسیژن رسانی به سلول های بنیادی باعث می شود مو از فاز تلوژن (استراحت) خارج شود و در نتیجه تعداد پیازهای فعال در حال رشد مو افزایش یابد. به همین خاطر موها هم حجیم تر می شوند و هم از ظاهر ضخیم تری برخوردار می گردند.

 

دوره مصرف استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) چقدر است؟

تقریبا ۳ ماه زمان می برد تا موها مجددا تراکم خود را بازیابند، با این حال در برخی افراد رشد ۱۷۰۰ تار مو، سریعتر از زمان عنوان شده دیده شده است.

روش مصرف محصولات حاوی استیموکسیدین بسیار آسان است. (در حال حاضر کنسانتره دنسی سولوشن و محلول نئوژنیک ویشی حاوی این ترکیب هستند که مصرف آنها بصورت موضعی و قابل استفاده روزانه روی پوست خشک یا مرطوب کف سر هستند و نیاز به شست و شو ندارند.)

محصولات محرک رشد ویشی می توانند در طول یکسال چندین بار تکرار شوند. استیموکسیدین و به طبع محصولات حاوی این ترکیب هیچگونه چسبندگی و چربی روی سر ایجاد نمی کنند. بعلاوه فرمولاسیون محصولات ویشی فاقد پارابن و مواد حساسیت زاست به همین خاطر برای حساس ترین پوست ها نیز قابل استفاده است.

بررسی های بالینی نتایج اثربخشی استیموکسیدین (Stemoxydine 5%)

پیش از هرچیز لازم به ذکر است، کمپانی ویشی یکی از زیر مجموعه های کمپانی بزرگ لورال فرانسه است. استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) نخستین بار توسط کمپانی لورال اختراع و به ثبت رسیده است.

لورال برای اثبات مدعای خود نسبت به اثربخشی این ترکیب روی رشد مجدد موها یک مطالعه ی دوسوکور انجام داده است.

مطالعه ی کور، به آزمایش علمی گفته می شود که در آن از دادن اطلاعاتی که منجر می شود افراد شرکت کننده بصورت خودآگاه یا ناخودآگاه نسبت به نتایج آزمایش موضع بگیرند، جلوگیری می شود.

بطور مثال وقتی قرار است در خصوص طعم دو ماست مختلف از مصرف کننده نظر سنجی به عمل آید، اگر شرکت کننده نام برند ها را نداند، آنگاه این آزمایش کور محسوب می شود.

اگر اطلاعات آزمایش فقط از دید شرکت کننده مخفی بماند، آزمایش یک سو کور و اگر علاوه بر مصرف کننده، اطلاعات از دید مسئول (یا مسئولان) آزمایش نیز مخفی بماند آزمایش دوسوکور است.

در بسیاری از آزمایش ها که در خصوص اثر بخشی یک ترکیب درمانی انجام می شود، هم مصرف کننده و هم مسئول آزمایشگاه از دوز مصرفی یا نوع ترکیب مورد مصرف بی اطلاع هستند. بدین ترتیب شانس هرگونه تاثیر تلفیق یا فریب هوشیارانه، به حداقل می رسد. هدف از آزمایش های دوسوکور دستیابی به استانداردهای بالاتر علمی است.

در خصوص اثر بخشی استیموکسیدین (Stemoxydine 5%)، کمپانی لورال مطالعه ای دو سوکور با حضور ۱۰۱ مصرف کننده انجام داده است. داوطلبان این مطالعه از میان آقایان با رنج سنی ۱۸ تا ۵۵ سال انتخاب شدند.

برای بررسی میزان اثربخشی استیموکسیدین، نیمی از افراد تحت درمان با محلول استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) قرار گرفته و به باقی آنها دارو نما داده شد. (دارونما ترکیبی است شبیه به دارو که هیچ خاصیت درمانی ندارد.)

بدین ترتیب در پایان آزمایش میزان رشد مو و کاهش ریزش مو در میان افراد تحت درمان با استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) و کسانی که درمانی انجام نداده بودند بررسی گشت.

پس از سه ماه با مصرف روزانه ۱ مرتبه محلول استیموکسیدین (Stemoxydine 5%)، بطور میانگین رشد مجدد ۱۷۰۰ تار مو دیده شد. اما آنچه مهم است لورال ادعا می کند استموکسیدین عاری از هرگونه عارضه ی جانبی است. که ادعای بسیار ارزشمندی است. اما آیا صحت دارد؟

 

عوارض جانبی استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) چیست؟

در خصوص ادعای بدون عارضه بودن استیموکسیدین (Stemoxydine 5%) چند نکته زیر را باید در نظر داشت:

* محصولات حاوی استموکسیدین (از جمله نئوژنیک و دنسی سولوشن) حاوی درصد بالایی الکل و پروپیلین گلیکول هستند که به عنوان عامل خشکی پوست، تحریک کف سر، پوسته ریزی و شوره شناخته می شوند. بنابراین نمی توان با قاطعیت تایید کرد استیموکسیدین (Stemoxydine 5%)  هیچ عارضه ی جانبی در هیچکس نخواهد داشت.

* تعداد افرادی که لورال برای مطالعه انتخاب کرده است محدود است و با این جامعه آماری نمی توان ادعای بدون عارضه بودن این ترکیب را سنجید. (در این جامعه آماری فقط ۵۰ نفر از استموکسیدین استفاده کرده اند و ۵۰ نفر دیگر از دارونما، عارضه ندادن ترکیب روی ۵۰ نفر مصرف کننده عادی نمی تواند ملاک خوبی باشد.)

* مسئله ی دیگری که باید به خاطر داشت، آن است که تمام محصولات حاوی استموکسیدین در دسته محصولات درموکازمتیک قرار می گیرند. بنابراین همانطور که انتظار می رود داده های بالینی اینگونه محصولات، به اندازه ی ترکیبات دارویی از پروتکل های امنیتی و آزمایش های متعدد عبور نمی کنند.

متاسفانه هیچ سازمانی برای تایید ادعای محصولات کازمتیک وجود ندارد و هیچکس نمی تواند صحت مطالعات کلینیکی و اطلاعات ایمنی این نوع محصولات را بررسی کند.

* استموکسیدین یک مشتق پیریدین مصنوعی است. این ترکیب فعالیت های برخی آنزیم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و با تامین اکسیژن محیطی به رشد موها کمک می کند. بدن ما یک ماشین بسیار دقیق است، اگر فعالیت برخی آنزیم ها تغییر کند، بعید است که هیچ عارضه ی جانبی خاصی پیش نیاید.

اما مسئله آن است که اگر شدت این عوارض جانبی در ابتدا اندک باشد معمولا مصرف کننده متوجه آن نخواهد شد، اما ممکن است به مرور زمان علائم آن آشکار شود، لذا زمان این ادعا را اثبات می کند. از سوی دیگر باید این احتمال را در نظر داشت که ممکن است، فردی عارضه ای که به آن دچار شده است را گزارش نکرده باشد.

آنچه تا به الان مسلم است، استیموکسیدین عوارض جانبی مشابه با ماینوکسیدیل ندارد. بنابراین اگر به هر دلیل مایل به استفاده از ماینوکسیدیل نیستید استیموکسیدین می تواند یک جایگزین خوب باشد. اما برای آنکه بتوان پاسخ قطعی در خصوص تاثیرات استیموکسیدین داد، نیاز به مطالعات بیشتر و گذشت زمان است.

 

به عنوان حرف آخر….

ویشی توصیه می کند از قرار گرفتن مکرر و مداوم در برابر عوامل خارجی آسیب رسان (نظیر رنگ کردن، صاف کردن و حالت دادن مو، خشک کردن مو با حرارت بالا و…) پرهیز کنید. چراکه این عوامل به رشته های کوتیکول و کورتکس مو آسیب می زنند.

رعایت رژیم غذایی متعادل و حاوی ماهی، سبزیجات و میوه ها نیز از دیگر توصیه های ویشی برای داشتن موهایی سالم می باشد. چراکه این رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که مو به آنها نیاز دارد. همچنین مصرف فراوان مایعات در طول روز را فراموش نکنید.

در نظر داشته باشید، درمان های ویشی، موها را از کف سر تحت تاثیر قرار می دهد و سبب بهبود سلامت مو می شود. بنابراین برای مشاهده ی نتایج نیاز به صبر و مصرف درست و منظم محصولات آن وجود دارد.

گروه محصولات درکوز ویشی برای ریزش مو راه حل های متفاوتی دارد. برای انتخاب بهترین محصول مناسب خود از کارشناسان کمک بگیرید.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

3
دیدگاه خود را بیان کنید

1 دیدگاهها
2 پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
جدیدترین دیدگاه
داغ ترین دیدگاه
Sajjad

متاسفانه روی کف سر من که چربه، بعد از استفاده چربی سر رو بیشتر میکنه بجای اینکه کنترل بکنه، و باعث قرمزی پوست سر و کمی خارش میشه