سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما

سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما

یکی از نشانه های پیری پوست چروک های صورت می باشد که عوامل متفاوتی بر روی آن تاثیرگذار است از جمله آفتاب، افزایش سن و …

یکی از راه های درمان چروک های صورت استفاده از محصولاتی است که در ترکیبات آن اسید گلایکولیک بکار گرفته شده است.

همه افراد مطالبی در رابطه با اسید گلایکولیک می دانند ، اما آگاهی از اینکه اسید گلایکولیک چیست و در محصولات پوستی چه کاربردی دارد، دارای اهمیت است.

در این مقاله به بررسی سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما، ویژگی ها و کاربرد آن پرداخته و مزایا و معایب آن از دید مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید)

— هیدروکسی اسید ها چگونه عمل می کنند؟

طبق ادعای Stanley Jacobs، جراح پلاستیک، هیدروکسی اسیدها تاثیرات بسیاری بر روی پوست دارند. صاف شدن پوست، سفتی و درخشندگی پوست از خواص هیدروکسی اسیدها می باشد. یکی از ویژگی های بسیار جذاب آنها این است که هیدروکسی اسیدها در غلظت های پایین و بدون نسخه قابل استفاده جهت همه افراد می باشد و تغییرات قابل توجهی بر روی پوست ایجاد می نمایند.

طبق تحقیقات به عمل آمده توسط دکتر هاله بخشنده متخصص پوست و دارای بورد تخصصی از بورلی هیلز، هیدروکسی اسیدها پیوند بین سلولی را شکسته و سبب از بین رفتن سلول های مرده پوست و لایه برداری از سطح پوست می شود و سلول های جدید و سالم تری جایگزین آن ها می گردد.

هیدروکسی اسیدها در غلظت های متوسط رو به بالا کارایی متفاوتی خواهند داشت و در لایه درم و اپیدرم پوست فعالیت خود را آغاز می کنند و نتایجی از قبیل کلاژن و الاستین سازی، روشن نمودن پیگمنت های پوست، مهار تولید ملانین و ایجاد لکه را خواهند داشت.

— انواع هیدروکسی اسیدها:

هیدروکسی اسیدها در دو نوع آلفا هیدروکسی اسید (AHA) و بتا هیدروکسی اسید (BHA) در محصولات پوستی استفاده می گردند که هر دو گروه بطور عمده مشتقاتی از مواد غذایی مختلف از قبیل نیشکر، شیر ترش و … یا منابع گیاهی نظیر پوست درخت بید می باشند. AHA و BHA ها عملکرد مشابهی داشته اما نتایجی که از این دو حاصل می گردد کمی متفاوت می باشد.

AHA محلول در اّب و BHA محلول در چربی می باشد؛ از این رو BHA بر روی پوست های چرب موثر خواهد بود.

 

گلایکولیک اسید:

اسید گلایکولیک نوعی AHA است و در واقع یکی از مشتقات نیشکر می باشد که مدت بسیاری است که توسط کارشناسان حرفه ای در محصولات پوستی بکار گرفته می شود. این ترکیب به عنوان کوچکترین مولکول هیدروکسیل اسید، توانایی نفوذ سریع به لایه های عمقی پوست را دارد.

همانطور که در بالا ذکر شد اسید گلایکولیک همانند تمامی AHA ها سبب از بین رفتن زنجیره بین سلولی شده و لایه سطحی و مرده پوست را حذف می کنند. از آنجا که گلایکولیک اسید به عمق پوست نفوذ کرده و برخی از مطالعات نشان دهنده نفوذ آن به لایه درم پوست می باشد، تاثیرگذارترین ترکیب جهت تحریک تولید کلاژن پوست بوده و چین و چروک پوست را کاهش می دهد.

تاثیرات گلایکولیک اسید بر روی پوست:

*** کاهش چین و چروک پوست

*** تاثیرگذار در کاهش Photo Aging (پیری ناشی از تابش آفتاب) و ایده آل جهت استفاده پوست های بالغ

*** ایده آل جهت پوست های خشک بواسطه جذب رطوبت از محیط اطراف و ممانعت از، از دست دادن رطوبت سطحی پوست

*** افزایش دهنده سطح هیالورونیک پوست

*** یکنواخت کننده و اصلاح رنگ پوست

*** افزایش دهنده الاستیسیته پوست

*** انتقال مواد مغذی به سطح پوست

*** رفع سلول های مرده پوست

*** موثر در بازسازی پوست

 

*** توجه: اسید گلایکولیک به دلیل نفوذ سریع به عمق پوست، بیشتر از سایر AHA ها سبب تحریک پوست گشته و  بعضا پوست های حساس قادر به پذیرش اسید گلایکولیک نمی باشند.

محصولات ای سی گلایکولیک سسدرما:

 

محصولات ای سی گلایکولیک سسدرما سبب کاهش روند پیری پوست شده و pH تمامی محصولات آن سازگار با پوست صورت می باشد. این محصولات اولین گروه از محصولات ضد چروک بوده که گلایکولیک اسید در دو فرم آزاد و لیپوزوم شده در ترکیبات آن ها بکار گرفته شده است.

لیپوزوم چیست؟

 

 

همانگونه که می دانید غشای سلولی از دو لایه فسفولیپید تشکیل شده است و این غشا دارای یک سر هیدروفیل (آب دوست) و یک سر لیپوفیل (چربی دوست) می باشد و از یک زنجیره هیدروکربنی طولانی تشکیل شده که توسط آب دفع می گردد. بنابراین غشای سلولی نیز بعنوان ملکول آمفی پاتیک (ترکیب دوگانه دوست) طبقه بندی می گردد.

در واقع در غشای سلولی نحوه قرار گرفتن دو لایه فسفو لیپید بدین شکل می باشد که سر آبدوست یا قطبی رو به بیرون دو لایه بوده و از یک طرف با آب میان سلولی و از سمت دیگر با آب درون بافتی در ارتباط می باشد. سر آب گریز یا غیرقطبی نیز در بین دو لایه و به سمت همدیگر می باشند.

 

لیپوزومها گوی های کروی شکل بوده که بصورت مصنوعی تولید می شوند. شامل دو لایه فسفولیپید بوده و ساختاری بسیار مشابه با ساختار غشای سلولی پوست دارد.

لیپوزوم ها نیز دارای یک سر چربی دوست و یک سر آب دوست می باشند که این ویژگی (آمفی پاتیک) سبب کاربرد آن در صنعت داروسازی و همچنین در محصولات مراقبت از پوست گشته است.

در واقع لیپوزوم ها را می توان به عنوان یک ماده فعال یا به عنوان وسیله ای جهت انتقال سایر مواد فعال و بهبود کارایی داروها و محصولات درمانی بکار گرفته و نتایجی با کیفیت بالاتر ارائه نمود.

ویژگی لیپوزوم ها عبارتند از:

گویچه های بسیار کوچک متشکل از فسفولیپیدها

از نظر ترکیب و ساختار مشابه غشای سلولی می باشند.

حمل کننده انواع مختلفی از مواد فعال محلول در آب و همچنین محلول در چربی می باشند.

بواسطه کنترل پخش و رهاسازی ترکیبات فعال، سبب هدفمند بودن عملکرد آنها می گردد.

محافظت کننده از ترکیبات فعال و افزایش ثبات در فرمولاسیون

کاهش چشمگیر حساسیت و عوارض جانبی ناخواسته

 

فواید استفاده از لیپوزوم ها در محصولات مراقبت پوستی:

*** درمان کننده عمقی پوست

*** آزادی بیشتر ترکیبات فعال جهت نفوذ به پوست

*** کاهش عوارضی مانند تحریکات پوستی

*** افزایش پایداری ترکیبات فعال

*** اولویت نفوذ به جاهایی از پوست که نیاز بیشتری به درمان دارند و این امر بصورت هوشمند انجام می گیرد.

*** ترمیم کننده ماتریکس درم

 

تکنولوژی نانو (Nanotechnology): 

تکنولوژی نانو انقلابی در زمینه دانش تخصصی پوست بوده است. با استفاده از این تکنولوژی ترکیبات مغذی و فعال اولیه بواسطه پوشیده شدن در کپسول لیپوزومی، به لایه های عمقی پوست نفوذ می کنند.

برند سسدرما با بهره گیری از این تکنولوژی در فرمولاسیون اکثر محصولات خود، سبب افزایش اثربخشی و پایداری ترکیبات اصلی شده، همچنین احتمال میزان حساسیت، به میزان چشمگیر کاهش یافته است.

 

 

گلایکولیک اسید لیپوزوم شده:

گلایکولیک اسید در بسیار از محصولات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. متاسفانه غلظت بالای اسید گلایکولیک در عین حال که قدرت درمانی بیشتری خواهد داشت، سبب افزایش تحریکات پوستی از قبیل سوزش پوست می گردد. بهره مندی از تکنولوژی گلایکولیک اسید لیپوزوم شده قدرت درمانی بالا و تحریکات کمتر را در پی خواهد داشت. علاوه بر این ها لیپوزوم ها جهت تنظیم انتشار گلایکولیک اسید در پوست بسیار ایده آل می باشند.

 

معرفی سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما:

 

 

کمپانی سسدرما ادعا می کند که ای سی گلایکولیک را توسط تکنولوژی نانو دوباره تولید نموده است.

موارد استفاده: چروک های پوستی، کم آبی، عدم یکنواختی در بافت پوست، تیرگی و کدری پوست

 

 

ویژگی های سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک عبارتند از:

** مناسب انواع پوست

** ایده آل استفاده جهت افراد ۲۰ سال به بالا

** حاوی  ۶% گلایکولیک اسید لیپوزوم شده و اسید گلایکولیک آزاد

** آنتی اکسیدان و محافظت کننده از پوست در برابر رادیکال های آزاد

** لایه بردار ملایم پوست

** از بین برنده سلول های مرده سطح پوست

** محرک ساخت کلاژن و الاستین در پوست

** موثر در کاهش و رفع چین و چروک های پوست

** افزایش اثرگذاری سایر درمان های چروک

** موثر در سفت نمودن و استحکام پوست

** رطوبت رسان پوست بواسطه دارا بودن اسید هیالورونیک

** موثر در رفع تیرگی و کدری پوست و مکمل درمانی جهت درمان لک

** شفاف کننده پوست

** بازسازی کننده و بهبود ساختار پوست

 

 

ترکیبات موثر سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما:

 

۶% گلایکولیک اسید لیپوزوم شده و آزاد: بازسازی کننده پوست، کاهش چین و چروک و خطوط سطحی پوست

 

نانو کپسول های لیپوزوم شده ویتامین C، ویتامین E و ارگوتینوئین (نوعی اسیدآمینه طبیعی): دارای خاصیت آنتی اکسیدان بوده و در نتیجه از روند پیری پوست جلوگیری نموده و سبب محافظت از پوست در برابر عوامل آسیب رسان محیطی می گردد. خاصیت آنتی اکسیدانی این سه ترکیب در کنار یکدیگر بسیار قوی می باشد.

 

سلول های بنیادی ارینگیوم مریتیموم (Eryngium maritimum): راج دریایی نوعی گیاه است که در خانواده چتریان می باشد. استفاده از سلول های بنیادی، ضمن اثرات ضدچروک این گیاه سبب بازسازی پوست می گردد.

 

Boswellic Extract (عصاره بوسولیا): بوسولیا نام درختچه ای است که در کشورهایی نظیر هند، یمن، عربستان رشد کرده و رزین طلایی و عصاره شیری تولید می نماید که دارای اثرات ضدپیری قوی می باشند. استفاده از این ترکیب در سرم سبب افزایش هیدراتاسیون و استحکام پوست گشته، همچنین دارای خواص تسکین دهندگی پوست می باشد.

 

عصاره سویا: سرشار از پروتئین و مواد مغذی می باشد، سبب تحریک سنتز کلاژن و الاستین گشته و از این رو ضد چروک و سفت کننده پوست است. آنتی اکسیدان و ضد التهابی بسیار قوی می باشد و با رادیکال های آزاد مبارزه می نماید.

 

سرامید: این ترکیب سبب حفظ رطوبت پوست و رفع خشکی آن شده، همچنین سبب افزایش عملکرد دفاعی پوست می گردد.

 

هیالورونیک اسید: رطوبت رسان قوی پوست کاهش دهنده چروک و خطوط سطحی

 

 

روش مصرف سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما:

۴ قطره از سرم را روی دست ریخته و به آرامی روی پوست تمیز خود ماساژ دهید. این محصول قبل از کرم مراقبت روزانه استفاده گردد.

 

 

*** توصیه می گردد جهت افزایش اثربخشی، قبل از هر محصول درمانی از سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما استفاده نمایید.

 

مزایا و معایب سرم لیپوزومی ای سی گلایکولیک سسدرما:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس نظرسنجی از مصرف کنندگان (برگرفته از سایت های معتبر خارجی)، ۷۰% از مصرف کنندگان بطور کامل از محصول رضایت داشته و اظهار داشتند که این محصول سبب کاهش خطوط و سطوح ظریف پوست و سبب صاف و نرمی پوست گردیده است. همچنین بوی محصول از دید مصرف کنندگان دلنشین بوده است. علاوه بر این، بافت محصول بسیار سبک و غیر چرب بوده و سبب جلب رضایت مصرف کنندگان گردیده است.

هیچ گونه نقطه ضعف بارزی از جانب مصرف کنندگان گزارش نشده است.

در صورتیکه از محصول استفاده نموده اید، با به اشترک گذاشتن نظر خود، ما و سایر عزیزان که قصد انتخاب این محصول را دارند را همراهی نمایید.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید