محلول آر اف ۸۰ رنه فورترر

محلول آر اف ۸۰ رنه فورترر

یکی از انواع ریزش مو، ریزش موی واکنشی می باشد، عوامل بسیاری از جمله استرس، رژیم غذایی نامناسب، داروها، خستگی، بارداری و … سبب ایجاد این نوع از ریزش مو می گردند.

در این مقاله به بررسی ریزش موی واکنشی، علل آن و معرفی یکی از محصولات موثر در درمان ریزش موی واکنشی به نام محلول آر اف ۸۰ رنه فورترر پرداخته شده است. در انتهای مقاله بر اساس نظرات مصرف کنندگان محصول مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

 

 

موها بطور مداوم در حال تجدید می باشند. یک تار مو جوانه زده، رشد کرده و سپس از بین می رود. چرخه رشد مو که حدود ۲۵ بار در طول زندگی افراد تکرار می شود، دارای سه مرحله است:

 

* فاز آناژن (فاز رشد): این مرحله در مردان حدود دو تا سه سال و در زنان حدود شش تا هشت سال به طول می انجامد. در شرایط عادی حدود ۸۵% از موها در فاز آناژن قرار دارند. در این مرحله عروق خونی در اطراف فولیکول مو گسترش یافته و سبب تغذیه ریشه مو می گردند.

 

* فاز کاتاژن (فاز تحول): این مرحله حدود دو تا سه هفته طول می کشد و طی آن فولیکول مو غیر فعال شده و با اینکه رشد مو به پایان می رسد ولی همچنان در فولیکول ریشه دارد.

 

*  فاز تلوژن (فاز استراحت): در این مرحله مو می ریزد و موی دیگری جایگزین آن می گردد و چرخه رشد مو مجدد آغاز می گردد. فاز تلوژن حدود سه ماه زمان می برد و در واقع توضیحیست جهت اینکه چرا هر فرد روزانه و بصورت طبیعی حدود صد تار مو از دست می دهد.

 

— انواع ریزش مو:

بصورت کلی و در مباحث عمومی، ریزش مو در دو نوع واکنشی و ارثی تقسیم بندی می گردد که علائم و ویژگی های متفاوتی دارند.

 

— علل ریزش موی واکنشی:

ریزش موی واکنشی دو دلیل اساسی دارد:

* کمبود عروق خونی که سبب کاهش خون رسانی به فولیکول های مو شده و موها تغذیه نمی گردند. (مشکلات عروقی)

* مواد مغذی جهت حیات و رشد مو محدود بوده و یا بطور کامل در دسترس نیستند. (مشکلات تغذیه ای)

 

عوامل زیادی در ایجاد این نوع ریزش مو تاثیرگذارند، استرس، افسردگی، رژیم غذایی نامناسب ، جراحی، تغییر فصل، بارداری و …

در ادامه برخی از عوامل اصلی موثر در ریزش موی واکنشی مورد بررسی قرار می گیرند:

 

  • استرس:

ریزش مو می تواند به استرس و اضطراب بیش از حد مرتبط باشد. معمولا از زمانی که فرد دچار استرس می شود و ریزش موی او آغاز می گردد، می تواند یک وقفه سه ماهه وجود داشته باشد. به استثنای مواردی که دلیل خاص پزشکی برای ریزش مو وجود دارد، ریزش موی ناشی از استرس و اضطراب در طول مدت زمانیست که فرد این برهه خاص را گذرانده است. این مساله موقتی بوده و با کنترل و رفع استرس و همچنین تقویت مو، برطرف می گردد.

زمانی که فرد تحت فشار عصبی و استرس قرار می گیرد، بدن جهت مقابله با این استرس هورمون هایی تولید می کند تا با این استرس مقابله نماید. این تغییرات هورمونی سراسر بدن فرد را تحت تاثیر قرار داده و بر الگوی رشد فولیکول مو تاثیرگذار خواهد بود.

گاهی اوقات بدون اینکه خودتان متوجه شوید، بدن و روحتان در شرایط استرس قرار می گیرد. برای درک این مساله سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا در حال حاضر نسبت به زمان های معمول، شلوغ تر هستید؟

آیا در محل کارتان بیش از حد کار کرده اید؟

آیا در زندگی شخصی خود مشکل دارید؟

اگر پاسخ به سوالات بالا مثبت باشد، استرس یکی از عوامل ریزش موی شماست.

 

ریزش موی ناشی از استرس انواع متفاوتی دارند:

 

Telogen effluvium: هنگامی که بدن شما فرمان می دهد موهای بیشتری نسبت به حالت معمول رشدشان متوقف گردد. به عبارتی موهای بیشتری در فاز تلوژن قرار می گیرند و برای مدتی موهای جدید در آن ناحیه رشد نمی کنند.

Alopecia areata: هنگامی که مو بصورت تکه ای (ریزش سکه ای مو) می ریزد. در این نوع ریزش مو گلبول های سفید به اشتباه به فولیکول های مو حمله نموده و مرحله رشد موها دچار اختلال می گردد.

Trichotillomania: تریکوتیلومانیا به نوعی وسواس در کندن موهاست، به نحوی که فرد بصورت غیر قابل کنترل موهای خود را کشیده و می کند. این مشکل در این افراد می تواند راهکاری جهت مقابله و کنترل استرس، اضطراب، افسردگی و … باشد.

 

مهمترین مساله ای که می تواند به شما کمک کند، این است که بتوانید استرس و اضطراب خود را کنترل و سطح آن را کاهش دهید. برخی از راه های کنترل استرس عبارتند از:

– خواب کافی در طول شبانه روز

– نوشیدن آب کافی

– اجتناب از خوردن کافئین و قند بیش از حد

– ورزش منظم

– مدیتیشن، یوگا و …

– صحبت کردن با مشاور در خصوص مساله پیش آمده

 

  • رژیم غذایی نامناسب:

داشتن رژیم غذایی مناسب جهت سلامتی موها بسیار حائز اهمیت است، تاثیرات تغذیه را بر رشد مو و ظاهر آن نبایستی فراموش نمود.  سلول های مو، از لحاظ سرعت رشد در رده دوم در بین سلول های بدن قرار دارند. علاوه بر این، در حدود ۱۲۰۰۰۰ تار مو در کف سر، در حال رشد می باشد که نیازمند مراقبت و رسیدگی می باشند.

مسئله ای که در رابطه با رشد مو وجود دارد این است که موها یک عضو یا بافتی حیاتی در بدن نیستند و این بدان معناست که بدن هرگز نیازهای غذایی آن را در اولویت قرار نمی دهد. باتوجه به ماهیت مصرفی مو، عدم تعادل در تغذیه موها به شکل ریزش مو ظاهر می گردد.

ریزش مو ممکن است به دلیل کمبود یا ازدیاد برخی مواد مغذی در رژیم غذایی باشد. بعنوان مثال کمبود آهن و فریتین و یا افزایش میزان ویتامین A در بسیاری از افراد عامل ریزش مو بوده است.

با این وجود بسیاری از افراد بر این باورند که “رژیم های غذایی سالم”، شامل کلیه عناصر مورد نیاز جهت رشد و سلامت موها نیستند. مثلا رژیم های شامل مقادیر بالای میوه جات، سبزیجات و سالادها با مقادیر کم پروتئین و کالری؛ و یا رژیم های دارای پروتئین و چربی زیاد و کربوهیدرات کم (مثل رژیم اتکینز).

آنچه در سلامت و رشد مو (و همچنین کل سلول های بدن) اهمیت دارد، تعادل در میزان پروتئین، کربوهیدرات، آهن، ویتامین و مواد معدنی می باشد.

 

 

  • بارداری:

ممکن است شنیده باشید که در دوران بارداری موها ضخیم و براق و شاداب می شوند. این مساله در برخی بانوان صحت دارد و بدلیل سطح بالای هورمون استروژن می باشد که چرخه طبیعی ریزش فولیکول های مو را کاهش و روند ریزش مو را به تاخیر انداخته است. اما همیشه اینگونه نیست!

برخی دیگر از مادران در ماه های بارداری، بلافاصله و یا مدتی پس از تولد فرزندشان دچار ریزش مو می شوند. این ریزش مو طبیعیست و می تواند ناشی از هورمون ها، استرس در بدن و یا شرایط پزشکی همراه با حاملگی باشد.

علت چیست؟

 

** تغییرات هورمونی: برخی زنان بدلیل استرس و یا شوک دچار ریزش مو می گردند. همانگونه که در پیشتر توضیح داده شد، این نوع ریزش به اصطلاح Telogen effluvium نامیده می شود که بر روی تعداد کمی از بانوان در دوران بارداری تاثیر می گذارد.

در سه ماهه ابتدای بارداری ممکن است بدن بخاطر برهم خوردن تعادل هورمون ها در جهت حمایت از رشد جنین، تحت استرس قرار گیرد. این استرس ممکن است میزان زیادی از موها ( ۳۰% موها و بیشتر) را وارد فاز استراحت کند. درنتیجه به جای ریزش موی طبیعی بطور متوسط ۱۰۰ تار مو در روز، احتمال ریزش، حدود ۳۰۰ تار مو در روز می گردد.

ریزش موی هورمونی در دوران بارداری، ممکن است به سرعت و در همان زمان اتفاق نیفتاده و دو تا ۴ ماه بطول بینجامد. این وضعیت بیشتر از شش ماه ادامه نخواهد یافت و سبب ریزش موی دائمی نمی گردد. مراقبت صحیح از موها و استفاده از محصولات متناسب روند درمان را بسیار سریع می کند.

 

**مشکلات تیروئیدی: تیروئید کم کار یا پرکار سبب ریزش موی موقت در دوران بارداری و پس از آن می گردد. از هر ۱۰۰ زن باردار، ۲-۳ نفر از آنها تحت تاثیر کم کاری یا پرکاری (رایج تر است) تیروئید قرار می گیرند. علاوه بر ریزش مو، علائم دیگر شامل خستگی، گرفتگی عضلات، یبوست می باشد.

همچنین از هر ۲۰ خانم، ۱ نفر تیروئید پس از زایمان را تجربه می کند. در کلیه موارد ذکر شده، تیروئید با آزمایش خون مشخص می گردد.

 

**کمبود آهن: زمانی اتفاق می افتد که گلبول قرمز کافی جهت اکسیژن رسانی به بافت های بدن موجود نباشد و سبب ریزش مو گردد. علائم دیگر کمبود آهن شامل خستگی، سردرد، تنگی نفس و افزایش ضربان قلب می باشد. این مساله در خانم هایی که فاصله بارداری شان نزدیک به بارداری قبلی باشد بیشتر شایع است. به هرصورت ریزش موی ناشی از کمبود آهن نیز موقتی است و با بازگشت ویتامین ها و مواد معدنی به محدوده طبیعی برطرف خواهد شد.

 

بسیاری از مادران نیز، ۴-۵ ماه پس از زایمان دچار ریزش مو می گردند. این مساله بدلیل کاهش سطح هورمون استروژن است و موقتی می باشد که با استفاده از محصولات متناسب روند درمان سریعتر انجام می پذیرد.

 

 

— علائم ریزش موی واکنشی:

 

** ریزش موی واکنشی بسیار ناگهانی است.

** این نوع ریزش مو موقتی می باشد.

** بطور معمول دو تا سه ماه پس از یک رویداد، مشاهده می گردد.

** موها بطور تصادفی قبل از اینکه فاز رشد تکمیل شود، وارد فاز کاتاژن شده و ریزش مو اتفاق می افتد.

** این نوع ریزش مو در زنان شایع تر بوده و تمام کف سر را می تواند درگیر کند.

 

 

یکی از راه حل هایی که جهت درمان ریزش موی واکنشی توسط کمپانی رنه فورتره ارائه شده، محلول ار اف ۸۰ رنه فورترر می باشد. (جهت مشاهده محصول و خرید کلیک نمایید.)

— معرفی محلول آر-اف ۸۰ رنه فورترر:

برند فرانسوی رنه فورترر یکی از برندهای موفق و پیشگام در زمینه مراقبت از پوست سر و موهاست.

کلیه محصولات این برند سرشار از اسانس و عصاره های صد در صد گیاهی با اثربخشی فوری و طولانی مدت می باشند.

کلیه محصولات این برند دارای اثرات آروماتراپی بواسطه دارا بودن رایحه های دلنشین گیاهی می باشند.

 

پکیج پیشنهادی رنه فورترر جهت درمان ریزش موی واکنشی:

پیش از شامپو: کمپلکس ۵ (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

مراقبت درمانی: شامپو فورتیشیا (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

مراقبت درمانی عمقی: محلول آر- اف رنه فورترر (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

مراقبت روزانه: شامپو ناتوریا (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید).

 

محلول تقویت کننده و ضدریزش موی آر- اف ۸۰، بواسطه دارا بودن فرمولاسیون گیاهی و مغذی بر هر دو دلیل اصلی ریزش موی واکنشی اثر گذاشته و سبب درمان، کاهش ریزش مو، افزایش رشد مو، افزایش استحکام و ضخامت تار موهای نازک و سست می گردد.

در خصوص نام محصول آر برگرفته از رنه و اف برگرفته از ادامه نام “فورترر” می باشد و ۸۰ سال تولید محصول درمانی را نشان می دهد.

این محصول برای ریزش موهای واکنشی بعنوان مثال در اثر کاهش وزن، استرس، جراحی، بارداری، بی خوابی، ریزش سکه ای مو، بیماری ها و … کاربرد دارد. همچنین استفاده از آن برای افرادی که تمایل به رشد قدی موها دارند پیشنهاد می گردد.

 

 

 

خواص ویژگی های این محصول عبارتند از:

 

*** مناسب موهای نازک و ضعیف

*** درمان کننده ریزش موی واکنشی

*** بهبود دهنده جریان گردش خون مویرگی جهت تغذیه مو

*** افزایش دهنده مواد مغذی و انرژی بخش فولیکول های مو

*** ایجاد شرایطی ایده ال جهت رشد موها

*** تقویت کننده موهای بی جان و نازک

*** استحکام بخش موها

*** محافظت کننده از پیاز موها

*** ترمیم کننده موها

*** افزایش ضخامت موها

***حفظ و ایجاد درخشندگی طبیعی موها

*** بازگرداننده سلامت، نرمی و شادابی مو

*** فاقد سولفات، پارابن، سدیم کلراید و سیلیکون

 

*** توجه: این محصول فاقد ماینوکسیدیل یا فیناستراید است.

 

— ترکیبات موثر محلول ار اف ۸۰ رنه فورتره:

 

Pfaffia Extract (پتنت انحصاری رنه فورتره):عصاره جینسینگ برزیلی با گشاد نمودن عروق خونی سبب تقویت تغذیه و خونرسانی به پیاز مو گشته و همچنین از طریق افزایش فاکتور رشد عروقی بواسطه تحریک رگ زایی، سبب تشدید فرایند خون رسانی می گردد. استفاده از این ترکیب سبب پرپشتی و افزایش حجم ظاهری موها شده و در رویش مجدد مو تاثیر بسزایی دارد.

 

Sage: این ترکیب سبب تسکین پوست سر و سلامت کلی آن می گردد. همچنین در درمان ریزش مو، تحریک رشد و رفع کدری و براق نمودن مو موثر است.

 

ATP Energie:  آدنوزین تری فسفات (ATP) نوعی نوکلئوتید بوده که در سلول ها بعنوان یک کوآنزیم استفاده می گردد و در بدن تمام جانداران جهت تبدیل انرژی کاربرد دارد.

ATP انرژی شیمیایی داخل سلولی را جهت متابولیسم حمل می کند. استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون آر- اف ۸۰، سبب فراهم نمودن انرژی جهت رشد و فعالیت فولیکول های مو می گردد. درنتیجه سبب افزایش رشد مو می گردد.

 

Biotin: بیوتین ( ویتامین B7) یک ویتامین محلول در آب بوده که از خانواده ویتامین B می باشد و به عنوان ویتامین H نیز شناخته می شود. بیوتین جهت تبدیل مواد مغذی خاص موجود در بدن به انرژی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؛ از این رو در سلامت پوست، مو و ناخن نقش بسزایی دارد.

کراتین یک نوع پروتئین اساسی جهت رشد مو می باشد و بیوتین زیرساخت های کراتین مو را بهبود می بخشد و سبب بهبود رشد و افزایش ضخامت تارهای مو می گردد.

lemon Essential oil: اسانس لیمو، منبعی سرشار از ویتامین C می باشد که دارای خواص انرژی بخشی به کف سر شده، سبب افزایش کلاژن و در نتیجه افزایش رشد مو می گردد.

PANTHENOL: پانتنول یا پیش ساز ویتامین B5،عنصری مهم در متابولیسم سلولی می باشد که سبب تقویت ریشه مو، افزایش رشد و مقدار مو، بازسازی موها و تغذیه و رطوبت رسانی کف سر و موها می گردد.

 

 

— روش مصرف محلول ار اف ۸۰ رنه فورترر:

این محصول شامل ۱۲ ویال می باشد. بصورت کلی یک پکیج برای درمان سه ماهه مکفی است.

براساس میزان و وسعت ریزش مو، در هفته ۱ تا ۲ بار به مدت سه ماه از ویال استفاده شود.

محصول را روی موهای تمیز استفاده نموده، در کف سر پخش و ماساژ داده تا جذب گردد.

این محصول نیاز به آبکشی ندارد.

 

 

بر اساس جمع بندی کلی نتایج مصرف توسط کمپانی رنه فورتره در خصوص محلول ار اف ۸۰ رنه فورتره موارد زیر گزارش شده است:

در تست بالینی انجام شده تحت نظر متخصصین پوست و مو، در ۵۱ خانم که دچار ریزش موی ناگهانی شده بودند، مصرف محصول پس از ۱ و ۳ ماه مصرف بررسی گردید:

۹۴% اذعان داشتند که موهایشان در ظاهر ضخیم تر شده است.

با بررسی موها مشخص گردید که پس از ۱ ماه مصرف، ۷۱۴۰+ و پس از ۳ ماه مصرف، ۱۰۳۸۰+ تارمو در فاز رشد قرار گرفته اند.

پس از سه ماه مصرف، ۹۴% مصرف کنندگان اذعان داشتند که ظاهر موهایشان ضخیم تر شده است.

پس از سه ماه مصرف، ۸۴% مصرف کنندگان اذعان داشتند ریزش موها بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

 

— مزایا و معایب محلول ار اف ۸۰ رنه فورتره:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس نظر سنجی برگرفته شده از سایت های معتبر خارجی، مصرف کنندگان اعتقاد دارند پس از مدت کوتاهی استفاده از این محصول، شاهد ضخیم تر شدن تارهای مو و پرپشت شدن آن ها بوده اند. همچنین ریزش موی اکثر مصرف کنندگان کنترل شده و پس از اتمام دوره درمان (سه ماه)، ریزش موی آن ها متوقف شده است.

مصرف کنندگان اذعان داشتند این محصول جهت کنترل ریزش موی پس از بارداری بسیار کارآمد بوده و درخشان کنندگی موها از دیگر نتایج گزارش شده توسط آن ها می باشد.

برخی از افراد نیز از زمان بر بودن استفاده محصول و قیمت بالای آن اظهار نارضایتی نموده اند.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید