محافظت از لب ها با استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون

محافظت از لب ها با استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون

تمامی افراد از آفتاب سوختگی نواحی بدن از جمله دست ها، شانه و صورت اطلاع دارند اما غالب افراد از آفتاب سوختگی لب ها بی اطلاع می باشند!

آفتاب می تواند به لب ها آسیب وارد کند و سبب آفتاب سوختگی شود. این عامل می تواند خطر ابتلا به سرطان لب را بالا ببرد. طبق تحقیقات صورت گرفته، لب پایین ۱۲ برابر بیشتر از لب بالا در معرض سرطان قرار دارد.

راه و روش های مختلفی جهت پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی لب ها وجود دارد. در این مقاله به بررسی آفتاب سوختگی لب ها می پردازیم و در ادامه محصولی مناسب یعنی استیک لب سکردنیچر کامفورت زون جهت پیشگیری و درمان اثرات ناشی از آفتاب سوختگی لب ها مورد بررسی جامع قرار خواهد گرفت. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در انتهای مقاله نیز براساس نظر مصرف کنندگان تاثیرات این محصول جمع بندی شده است.

 

استیک لب سکردنیچر کامفورت زون

زخم سرد یا آفتاب سوختگی؟

تاول های ایجاد شده در لب ناشی از آفتاب سوختگی علائم بسیار متفاوتی با زخم سرد (تبخال دهانی) دارد.

زخم سرد تاول های ریز و کوچکی می باشند که بر اثر عفونت ویروسی ایجاد می گردند. این تاول ها می تواند در همه نواحی بدن ایجاد شوند، اما عمده نواحی ایجاد آنها در دهان، لب ها (تبخال دهانی) و اطراف بینی می باشد. تاول های زخم سرد اغلب حس سوزش و خارش ایجاد نموده و بعضا دردناک بوده و سبب ایجاد ضایعات زخمی به رنگ خاکستری و یا قرمز رنگ می شوند. تبخال دهانی می تواند با سرماخوردگی و یا تب فعال گردد.

تاول های ناشی از آفتاب سوختگی کوچک و سفید بوده و بصورت برآمدگی هایی که داخلشان پر از مایع است، می باشند. این تاول ها عموما پس از چند ساعت قرار گرفتن در مجاورت آفتاب و در اثر آفتاب سوختگی جدید ایجاد شده و عموما پس از ۴۸ ساعت فروکش می کند اما ممکن است یک هفته نیز به طول بیانجامد. پس از رفع تاول ها، ممکن است پوست آن ناحیه، رنگی روشن تر و یا تیره تر داشته باشد که برطرف شدن لک ناشی از آن ۶ تا ۱۲ ماه زمان می برد. تاول های ناشی از آفتاب سوختگی در لب ها نیز ایجاد می گردند.

 

علائم آفتاب سوختگی لب ها چیست؟

_ لب ها قرمزتر از حد نرمال به نظر می رسد.

_ لب ها متورم می شوند.

_ پوست لب به لمس کردن حساس می گردد.

_ تاول های دردناکی بر روی لب ها ظاهر می گردد.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه نمود؟ 

در صورت آفتاب سوختگی لب ها، افراد با بزرگتر شدن غیر معمول حجم لب ها، چرب شدن و یا دردناکی آنها مواجه می شوند. در این مواقع ممکن است افراد در برابر غذا خوردن، نوشیدن، صحبت کردن، دچار مشکل گردند.

در اغلب مواقع لب های آفتاب سوخته را می توان با روش های معمول درمان نمود. در صورت مشاهده علائم زیر بهتر است به پزشک مراجعه شود:

_ تورم شدید لب ها

_ تورم زبان

_ ظاهر شدن علائم راش

علائم نام برده به معنای واکنش آلرژیک به نور خورشید می باشد.

 

درمان آفتاب سوختگی لب ها چگونه است؟

لب های آفتاب سوخته را می توان با استفاده از پمادهای خنک کننده و التیام بخش درمان نمود. برخی روش های سنتی و خانگی که جهت آفتاب سوختگی بدن کاربرد دارد، برای استفاده لب ها مناسب نیست به این دلیل که چون بر روی لب اعمال می شود احتمال قورت دادن ترکیبات وجود دارد.

جهت درمان آفتاب سوختگی لب ها موارد زیر پیشنهاد می گردد:

_ کمپرس یخ: شستشوی بسیار ملایم لب ها با آب خنک، می تواند تا حدودی تسکین دهنده لب ها باشد. یکی دیگر از گزینه های اثر بخش در التیام بخشی آفتاب سوختگی لب ها به گونه ای می باشد که پارچه نرم یا پدکتانی را در آب سرد و یا شیر فرو کنید و آن را بر روی لب ها قرار دهید. شیر سبب التیام التهابات می گردد.

همچنین می توان از موادی که در یخچال نگه داری شده اند استفاه نمود. از جمله برش های سیب زمینی سرد، کاهو، چای کیسه ای بابونه که در آب سرد خیس شده و در یخچال خنک شده است.

_ ژل های آرامش بخش ( آلوئه ورا): استفاده از این ژل، قادر است درد ناشی از آفتاب سوختگی را از بین ببرد. اگر گیاه آلوئه ورا در خانه دارید با برش دادن ساقه، ژل داخل آن را بر روی لب ها قرار دهید. همچنین می توانید ژل های افترسان آلوئه ورا را از داروخانه تهیه نمایید. جهت افزایش اثربخشی آن را در یخچال قرار دهید.

_ داروهای مسکن خوراکی: استفاده از برخی داروهای ضد التهاب و ضد درد مانند ایبوبروفن، ادویل، استامینوفن می تواند سبب رفع درد از داخل بدن گردند.

_ مرطوب کننده: رطوبت می تواند تا حد زیادی تحریکات پوست را کاهش و سبب تسکین التهابات پوست گردد. توصیه می شود از مرطوب کننده هایی استفاده شود که دارای ترکیبات ویتامین E، روغن نارگیل و روغن بادام می باشند. این ترکیبات تا حدود زیادی از خشکی مفرط لب ها جلوگیری می کند و سبب ترمیم ترک ها می گردد.

پیشنهاد:استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون

_ کرم هیدروکورتیزون ۱%: این ترکیب می تواند برای درمان آفتاب سوختگی لب ها کمی بحث برانگیز باشد. برخی از پزشکان توصیه می کنند آن را بر روی لبه های بیرونی لب ها استفاده نمایید اما پزشکان دیگر توصیه می کنند نباید آن را بر روی لب ها استفاده نمود زیرا این ترکیب غیر خوراکی می باشد و به دقت باید مراقب باشید که آن را قورت ندهید.

توجه:

_ لیدوکایین: از هر محصولی که حاوی ترکیب لیدوکایین می باشد خودداری نمایید.

_ وازلین: استفاده از وازلین خالص بر روی لب ها، می تواند شرایط را وخیم تر نماید. وازلین و پمادهای بر پایه روغن می توانند سبب تسریع و افزایش گرمی لب ها شده و شرایط را وخیم تر نمایند.

اگر آفتاب سوختگی لب شما منجر به ایجاد تاول و تورم گردیده است، از ترکاندن تاول اکیدا خودداری نمایید، زخم باز می تواند درمان های موضعی و استفاده از محصولات را محدود نماید.

 

اقدامات صحیح جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی لب ها

_ استفاده از محصولاتی که دارای خواص رطوبت رسانی پوست لب ها می باشند، علاوه بر فراهم آوردن رطوبت پوست، بدلیل دارا بودن ترکیبات آنتی اکسیدان می توانند از آفتاب سوختگی لب ها حفاظت نمایند.

_ به علت غذا خوردن، نوشیدن مایعات و لیسیدن لب ها، توصیه می شود کرم های ضد آفتاب لب را در طول روز تمدید نمایید.

_ صرف نظر از محلی که شما در آن زندگی می کنید. لب ها همانند صورت و اعضای بدن در برابر نور آفتاب قرار می گیرد. بنابراین باید حفاظت های لازم جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی فراهم آید.

 

راه حل برند کامفورت زون جهت مراقبت و پیشگیری از آسیب لب ها 

گروه محصولات سکرد نیچر کامفورت زون ایتالیایی، با دارا بودن تاییدیه جهانی اکوسرت ارگانیک (™ECO-CERT)، گروهی منحصر بفرد در زمینه مراقبت های پوست می باشد.

محصولان ارگانیک به گونه ای می باشند که فقط با مواد طبیعی تقویت می شوند و رشد می کنند. در این نوع محصولات از هیچ گونه تزریق هورمون و یا دستکاری ژنتیکی استفاده نشده است. همچنین این گونه محصولات، دوست دار محیط زیست می باشند.

** جهت اطلاعات بیشتر درباره لاین سکرد نیچر کامفورت زون و محصولات ارگانیک آن، مقاله  محصولات ارگانیک سکرد نیچر کامفورت زون، مطالعه گردد. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

 

استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون : (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون؛ حاوی ۱۰۰% ترکیبات طبیعیست که ۴۵٫۴۹% فرمولاسیون آن، ارگانیک می باشد.

این محصول، مراقبتی ایده آل از لب در برابر خشکی و عوامل آسیب رسان محیطی می باشد و سبب تغذیه و نرمی لب ها شده و در رفع ترک و خشکی لب ها موثر است؛

بدلیل ایمن بودن ترکیبات گیاهی محصولات سکرد نیچر، این گروه مناسب استفاده حساس ترین پوست ها و حتی خانم های باردار می باشد.

این محصول، بواسطه خواص آنتی اکسیدانی قوی خود، سبب محافظت از پوست حساس لب در برابر رادیکال های آزاد می گردد.

محصولات کامفورت زون فاقد پارابن، سیلیکون، عطر و رنگ و مواد شیمیایی مضر می باشد؛ در فرمولاسیون محصول، به جای سیلیکون از ترکیبی از کره و روغن های گیاهی استفاده شده است که نرمی و لطافت پوست را تضمین می کند.

محصولات گیاهی کامفورت زون فاقد تست حیوانی بوده و در ترکیبات آن ها، از مشتقات حیوانی استفاده نشده است.

کامفورت زون دوستدار محیط زیست بوده و گروه محصولات سکرد نیچر دارای بسته بندی کاملا بازیافتی می باشند.

گروه سکرد نیچر مورد تائید متخصصین پوست می باشد.

درب قوطی یا تیوپ محصولات سکرد نیچر، از چوب توسکا تولید شده که برخلاف پلاستیک و مواد نفتی هیچ صدمه ای به محیط زیست وارد نمی کند.

براساس مطالعات علمی، استفاده از این محصول جهت پیشگیری و کمک درمان زخم سرد پیشنهاد می گردد.

 

مزایای استفاده از استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون: 

_ تغذیه کننده عمقی لب های آسیب دیده

_ رطوبت رسان قوی برای رفع خشکی بیش از حد لب ها

_ محافظت کننده و ترمیم کننده ترک های لب های خشک و آسیب دیده

_ مناسب به عنوان مکمل درمان آکنه با ایزوترتنوئین خوراکی (کوراکنه، راکوتان و…)

_ سرشار از موم های خالص طبیعی و فوق مغذی برای تقویت لایه هیدرولیپید پوست

_ آنتی اکسیدان و محافظت کننده از لب ها در برابر عوامل محیطی آسیب رسان از قبیل نور خورشید، آلودگی هوا، سرما و یا باد شدید

_ محصولی درمانی در برابر ترک های ایجاد شده بر روی لب ها

 

 

ترکیبات کلیدی استیک لب کامفورت زون:

* روغن ارگانیک بوریتی (organic buriti oil): یک عنصر فعال و با ارزش است که از درخت نخل بومی در برزیل نشات گرفته، این درخت به “درخت زندگی” معروف می باشد. این ترکیب حاوی اسید های چرب ضروری  امگا ۶، ۳، ۹ می باشد که هیدراتاسیون لب ها را فراهم می آورد. همچنین با خواص آنتی اکسیدان، از لب ها در برابر آسیب های محیطی (رادیکال های آزاد ناشی از نورآفتاب، آلودگی هوا و …) محافظت می نماید.

* موم زنبور عسل: این ترکیب به دلیل خواص مرطوب کنندگی عمقی، رطوبت خوبی را به سطح پوست می رساند و از ترک های لب ناشی از آسیب های محیطی و خشکی حفاظت می نماید.

* روغن دانه کرچک: روغن کرچک از دانه های گیاه کرچک در نواحی گرمسیر آسیا و آفریقا استخراج می گردد. این گیاه دارای خواص بی نظیری از قبیل ضد التهاب و حساسیت می باشد. همچنین استفاده از این ترکیب در استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون، رطوبت مورد نیاز لب ها را فراهم می آورد و سبب نرمی، لطافت و تسکین لب ها می گردد.

* روغن دانه آفتابگردان: استفاده از این روغن بر روی پوست مانند یک سد حفاظتی عمل نموده و خواص نرم کنندگی و رطوبت رسانی آن سبب بازگرداندن رطوبت طبیعی پوست می گردد.

* ویتامین E: این ویتامین سرشار از آنتی اکسیدان محلول در چربی است که از پوست لب ها در برابر استرس اکسیداتیو حفاظت می نماید. این روغن به سرعت جذب لایه های زیرین پوست می شود و رطوبت عمقی پوست را فراهم می آورد از این جهت التیام بخش پوست های ترک خورده می باشد.

* کره کاکائو: کره کاکائو یک مرطوب کننده شگفت انگیز برای پوست می باشد. همچنین استفاده از این ترکیب در محصولات مانند یک آبرسان قوی عمل نموده و سبب بهبود خشکی، کشیدگی و چسبندگی لب ها می گردد.

* شی باتر: این ترکیب یک محافظ طبیعی برای پوست می باشد که از خواص بی نظیر آن می توان به نرم کننده و مرطوب کنندگی عمقی، از بین بردن خشکی پوست اشاره نمود.

* کره کاریته: از یک گیاه آفریقایی حاصل می شود. این ترکیب سبب احیای لب ها می گردد و نرمی و لطافت لب ها را به ارمغان می آورد. این ترکیب همچنین، از لب ها در برابر عوامل محیطی مضر مانند اشعه های خورشید و سرما محافظت می نماید.

 

 

شیوه مصرف استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون: 

روزانه به دفعات مورد نیاز بر روی لب ها اعمال گردد.

 

مزایا و معایب استفاده از استیک لب سکرد نیچر کامفورت زون: 

با توجه به دسترسی محدود به بازخورد مصرف کنندگان، نکات منفی این محصول مورد بررسی قرار نگرفته است و نکات مثبت با توجه به ویژگی های علمی محصول می باشد.

در صورت استفاده از این محصول، نظرات خود، مزایا و معایب محصول را در قسمت کامنت ها بیان نموده تا سایر عزیزان بتوانند از تجربیات شما بهره مند گردند.

با نگاهی به ترکیبات گیاهی گسترده استیک لب سکرت نیچر کامفورت زون به سادگی می توان به خواص بی نظیر این محصول، جهت حفاظت از پوست حساس لب ها پی برد.

این محصول به طور عمقی لب ها را تغذیه می نماید و موجب ترمیم ترک های لب ناشی از آسیب های محیطی از قبیل نور خورشید، آب و هوای سرد… می گردد.

همچنین این محصول از پوست لب ها در برابر خشکی مفرط پوست لب ها محافظت می نماید.

ویژگی منحصر به فرد این بالم گیاهی بودن آن، بسته بندی بازیافتی و رعایت حقوق حیوانات بواسطه عدم استفاده از تست حیوانی و فرمولاسیون عاری از مشتقات حیوانی می باشد که مورد توجه بسیاری از افراد دوستدار محیط زیست و گیاهخواران می باشد.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید