سلول های بنیادی و کرم اترنال اسنو پلار

سلول های بنیادی و کرم اترنال اسنو پلار

جوان ماندن و جوان به نظر رسیدن بسیار جذاب است، اما با گذشت زمان تغییرات اجتناب ناپذیری در بدن افراد ایجاد شده و همه ابعاد زندگی از جمله پوست، خلق و خو، موها و … را تحت تاثیر قرار می دهد؛ این دگرگونی کاملا طبیعی است.

آگاهی از این تغییرات سبب پذیرش راحت تر در هنگام مواجهه با آن ها می شود و در نتیجه تاثیرات ناخوشایندی که در روحیه افراد می گذارند، کاهش می یابد.

چگونه روند پیری بر پوست ما تاثیر می گذارد؟

پوست افراد طی دهه های مختلف تغییرات زیادی کرده و چربی و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. بصورت کلی، هر فردی در مقایسه ۲۰ و ۳۰ سالگی متوجه خواهد شد که پوست، انعطاف پذیری خود را به مرور از دست داده است. در  ۴۰ سالگی نیز پوست شل شده  و الاستیسته آن کاهش می یابد. در ۵۰ سالگی فرم طبیعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می گردد. تقریبا همه افراد در دهه پنجم زندگی خود افتادگی پوست را در تمامی قسمت های بدن از جمله صورت، گردن، پلک ها و ابروها مشاهده می کنند و این روند تا دهه ۶ و ۷ زندگی افراد ادامه داشته و پس از آن پوست نازک شده  و رگه های زیر پوست قابل رویت می گردند.

با وجود این تغییرات غیر قابل انکار، راه هایی جهت جلوگیری از روند پیری و یا کاهش آن وجود دارد. یکی از راهکارهای پیشنهادی استفاده از محصولات مراقبت از پوست می باشد.

 

در این مقاله به معرفی کرم اترنال اسنو پلار، ویژگی ها و کاربردهای این محصول پرداخته و مزایا و معایب آن از نقطه نظر مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفته است. (جهت مشاهده محصول و خرید کلیک کنید.)

 

معرفی کرم اترنال اسنو پلار:

پلار اولین طراح محصولات مراقبت از پوست بوده که از تحقیقات علمی بسیار گسترده ای در دنیای قطبی بهره برده است. اثربخشی ترکیبات درمانی پلار حاصل زندگی هزاران ساله طبیعت می باشد که سبب محافظت از پوست  می گردد.

 

** کرم اترنال اسنو پلار مناسب پوست های نرمال رو به خشک است.

** این محصول مناسب استفاده پوست های بالغ می باشد. (Mature skin)

** دارای بافتی نوآورانه بوده که هنگام تماس با پوست و بواسطه حرارت آن ذوب شده و به سرعت جذب می شود. ( دارای بافتی مشابه برف)

** رطوبت پوست را افزایش  داده و خشکی پوست را برطرف می کند.

** آنتی اکسیدانی قوی است و از پوست در برابر عوامل آسیب رسان خارجی محافظت می کند.

** تغذیه کننده پوست است.

** دارای خاصیت ضد پیری بوده و خطوط و چروک سطحی را برطرف می کند.

** سبب تقویت و بازسازی سلول ها می گردد.

** سبب افزایش الاستیسیته شده و پوست را سفت  می کند.

** دارای خاصیت روشن کنندگی و شفاف کنندگی پوست است.

** قرمزی و نواقص پوست را کاهش می دهد.

** پوستی نرم و لطیف به ارمغان می آورد.

** حاوی رایحه ای بسیار ملایم و دلپذیر

** هیچ گونه آثار چربی بر روی پوست بر جای نمی گذارد.

** کرم اترنال اسنو پلار فاقد پارابن، الکل و روغن های معدنی است.

** دارای تاییدیه توسط متخصصین پوست می باشد.

** ترکیبات بکار گرفته شده در این محصول بر روی حیوانات تست نشده است.

** از مشتقات حیوانی در این محصولات استفاده نشده است.

 

ترکیبات موثر کرم اترنال اسنو پلار:

* روغن هسته انگور:

این رغن برگرفته از دانه های انگور بوده و سرشار از ویتامین های A، D و C، بتاکاروتن و اسیدهای چرب می باشد.  استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون کرم اترنال اسنو پلار سبب خواص رطوبت رسانی، پیشگیری از چین و چروک و روشن و درخشان نمودن پوست می گردد.

* روغن دانه سویا:

این روغن  سرشار از ویتامین های B ،C ،E ، کلسیم، فسفر و آهن می باشد. استفاده از این ترکیب در فرمولاسیون این کرم سبب سفت شدن پوست و رفع افتادگی و شلی آن می گردد.

* امگا ۳ و ۶:

اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ جهت تغذیه پوست و سلامت کلی آن نقشی موثر دارند.

* ویتامین E:

دارای خاصیت آنتی اکسیدان می باشد و سبب محافظت از پوست در برابر عوامل نامساعد محیطی می گردد و همچنین خواص ضدپیری دارد.

* گلیسرین:

این ترکیب رطوبت رسان، نرم کننده و تغذیه کننده پوست می باشد.

* سلول های بنیادی گل قطب شمال (Saponaria pumila):

هزاران سال است که گیاهان قطب شمال در قله های پوشیده از برف های جاودان، جایی که هوا و گیاه در آنجا نادر است، شکوفا شده و با نام گیاه Nunatak شناخته می شوند.

Nunatak ها قله هایی در قطب شمال هستند که آفتاب در این منطقه با شدت زیادی می تابد. حدود هزاران سال پیش نیم کره قطب شمال پوشیده از برف و یخ بود. ۹۰% گیاهانی که در این منطقه روییده بودند، بر اثر سرما و یخبندان شدید از بین رفته و تنها گونه هایی قادر به ادامه حیات بودند که به صخره های عاری از برف پناه برده و به عبارتی متد “فرار” را در پیش گرفتند. گیاهان  Nunatak سیستم دفاعی خود را در برابر سرما و خشکی زیاد، افزایش داده و همین امر سبب ارزش بسیار زیاد Nunatak ها شده است.

از ویژگی های بارز گیاهان  Nunatak این است که تا آخرین عصر یخبندان قادر به زنده ماندن بوده و از این رو بسیار ارزشمند می باشند.

این گیاهان دارای قدرت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی هستند که در فرمولاسیون کرم اترنال اسنو پلار بکار گرفته شده است، زیبایی را به پوست بازگردانده و سبب افزایش شفافیت، الاستیسیته و استحکام پوست می شوند.

 

در محصولات لاین اترنال اسنو پلار، از سلول های بنیادی گیاهان Nunatak برگرفته از گل ساپوناریای قطبی (Saponaria pumila) با خلوص بسیار بالا استفاده شده که در قله های فاقد برف مناطق قطبی می روید.

در ادامه مقاله به معرفی سلول های بنیادی ( Stem Cells) پرداخته شده است.

سلول های بنیادی ( Steam Cells):

متخصصین پوست بواسطه استفاده از سلول های بنیادی (Stem Cells) در فرمولاسیون محصولات مراقبت پوستی، رویکرد قابل توجهی جهت کاهش چروک ها، بهبود روند بازسازی و کیفیت ظاهری پوست داشته اند.

سلول های بنیادی علاوه بر اینکه جهت درمان آلزایمر و انواع خاصی از سرطان مورد استفاده قرار می گیرد، بصورت کرم، سرم و سایر محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد. سلول های بنیادی بطور عمده از گیاهان و به ندرت از حیوانات تهیه می شود، با این حال بسیار مشابه سول های بنیادی انسان عمل کرده و فواید ضد پیری بسیاری برای پوست دارند.

*** سلول های بنیادی چیستند و چگونه عمل می کنند؟

سلول های بنیادی که در بدن انسان وجودارند، به دلیل قابلیت تقسیم شدن، بسیار منحصر بفرد بوده و در برخی از قسمت های بدن می توانند جهت ترمیم و یا بعنوان جایگزین بافت آسیب دیده، مورد استفاده قرار گیرند.

طبق تحقیقات دکتر Sejal Shah متخصص پوست و دارنده بورد تخصصی زیبایی از نیویورک، سلول های بنیادی به سرعت به سلول هایی در بدن تقسیم شده و دارای توانایی ایجاد و رشد سلول های بنیادی در همه سلول ها یا تبدیل به سایر سلول ها با عملکرد خاص می گردند.

سلول های بنیادی انسانی و گیاهی، هر دو دارای پروتئین ها و آمینو اسیدهایی بوده که سبب جوانسازی پوست می گردند.

 

*** دلیل وجود سلول های بنیادی در محصولات مراقبت از پوست:

*** سلول های بنیادی سرشار از پروتئین ها و پپتیدهایی هستند که جوانسازی پوست را به ارمغان می آورند.

*** سلول های بنیادی به عنوان بلوک های سازنده جهت جوانسازی سلول ها شناخته شده و چندین سال است که در محصولات درمانی مراقبت از پوست بکار گرفته می شوند.

*** دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستن که سبب بهبود روند ترمیم و بازسازی پوست و افزایش تولید کلاژن می گردد. در نتیجه چین و چروک پوست کاهش یافته و سبب جوانسازی و بهبود بافت و تناژ پوست می شود.

*** دکتر ایو لوپنکو، متخصص پوست و دارنده بورد تخصصی زیبایی ادعا می کند که دلیل استفاده از سلول های بنیادی گیاهی و ارجحیت آن ها, عدم انتقال بیماری های انسانی و حیوانی می باشد.

*** محصولات حاوی سلول های بنیادی با نفوذ به عمق پوست و سلول های عمقی، پوست را در سطح سلولی و عمقی ترمیم می کند؛ در حالی که اکثر محصولات مراقبت از پوست در لایه های عمقی پوست نفوذ نمی کنند.

***توجه:

عصاره سلول های بنیادی گیاهی به خودی خود، فواید فراوان برای پوست دارند؛ اما جایگزین سلول های بنیادی انسانی نیستند و پس از پردازش و افزودن آن ها به محصولات مراقبتی پوست، دیگر زنده نیستند.

 

*** عقیده متخصصین پوست درباره سلول های بنیادی:

عملکرد سلول های بنیادی به نیاز پوستی شما بسیار وابسته می باشد. متخصصین پوست اعتقاد دارند که سلول های بنیادی سبب ترمیم سلول های پوستی شده، از پوست در برابر آسیب های خارجی محافظت می کند و سبب جوانسازی می گردد.

علاوه بر این، سلول های بنیادی می توانند در سطوح سلولی پوست، رطوبت و عوامل ترمیم کننده را به هر نقطه ای از پوست منتقل کنند.

دکتر شاه جهت بکار بردن سلول های بنیادی در محصولات پوستی ادعا کرده که این سلول ها آنتی اکسیدان ها و رطوبت رسان های بسیار قوی ای بوده و نسبت به محصول های فاقد سلول های بنیادی، اولویت دارند.

*** انتخاب یک محصول مراقبت از پوست با سلول های بنیادی:

دکتر لپنکو اعتقاد دارد نتیجه گیری قابل قبول از محصولات سلول های بنیادی به استفاده مداوم و منظم از آن ها بستگی دارد. حتی ممکن است محصولاتی بر پایه سلول های بنیادی مشتق شده از بدن حیوانات یافت شود، ولی متخصصین پوست توصیه می کنند که محصولات مبتنی بر سلول های بنیادی گیاهی در اولویت قرار گرفته شوند؛ زیرا تحقیقات گسترده ای در افزایش بازدهی آن ها شده است.

روش مصرف کرم اترنال اسنو پلار:

روزانه یک تا دو بار جهت صورت و گردن استفاده شود.

 

*** نتایج قابل توجهی که از مصرف کرم اترنال اسنو پلار گزارش شده است به شرح زیر می باشد:

— مصرف کنندگان معتقدند که استفاده از این محصول به میزان ۱۵% سبب افزایش الاستیسیته و استحکام پوست شده است.

— مصرف کنندگان اذعان داشتند پس از مصرف این محصول پوست نرم و مخملی می گردد.

مزایا و معایب کرم اترنال اسنو پلار:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس نظرسنجی مبتنی بر سایت های خارجی، مصرف کنندگان این محصول اذعان داشتند که بافت محصول همانند برف بوده و یکی از ویژگی های منحصر بفرد محصول می باشد و در تماس با پوست ذوب شده و جذب پوست می گردد. علاوه بر این سبب از بین رفتن چروک و خطوط سطحی شده و رطوبت رسانی بسیار بالایی دارد.

رایحه ی محصول از نظر برخی مصرف کنندگان دلنشین بوده و طراحی و رنگ روی بسته بندی محصول جذابیت فراوانی داشته است.

برخی از مصرف کنندگان اظهار داشتند که جهت سهولت در استفاده از محصول و پیشگیری از آلودگی های محصول ناشی از تماس با دست، داشتن قاشقک در جعبه محصول بسیار ضروری است که این مسئله بعنوان نقطه ضعف محصول گزارش شده است.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید