رفع بوی بد پا با دئودورانت پای ایوروشه

رفع بوی بد پا با دئودورانت پای ایوروشه

۴ تا ۵ میلیون غده عرق در بدن انسان وجود دارد که بیش از ۲۵۰،۰۰۰  غده، در پاها قرار دارند. بنابراین تعجبی ندارد که پاها عرق کنند و بوی بد بدهند.

بوی بد پا می تواند مساله ای بسیار شرم آور باشد بطوریکه برخی از افراد همواره از اینکه مجبور شوند کفش خود را در جمع عمومی دربیاورند، وحشت دارند.

در ادامه مقاله به بررسی علل تعریق و بوی بد پا و راه هایی جهت پیشگیری و درمان آن پرداخته و یکی از بهترین دئودورانت های پا از برند ایوروشه یعنی کرم دئودورانت ۱۲ ساعته پای ایوروشه  (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) که به درمان بوی بد پا کمک زیادی می کند مورد بررسی و نقد قرار می گیرد.

 

 

بوی بد کفش و پا

چه چیزی باعث بوی بد پا می شود؟

هنگامی که عرق با باکتری های روی پا ترکیب شود بوی بدی در پاها ایجاد می شود.

بوی پای اکثر افراد در ابتدا که عرق می کنند خیلی قوی نیست زیرا عرق تنها عامل ایجاد کننده بوی بد پا نیست. با گذشت زمان عرق با باکتری ها ترکیب شده و بو در کفش قفل می شود در نتیجه بوی بد در پا و کفش ایجاد می شود.

به زبان ریاضی: عرق + باکتری = بوی بد پا

محیط تاریک و مرطوب محل مناسبی برای تغذیه ی باکتری های مولد بوی بد می باشد و از آنجایی که پاها در طول روز در کفش قرار دارند این محیط برای این باکتری ها فراهم می شود.

بنابراین جهت جلوگیری و از بین بردن بوی بد پا در وهله اول باید میزان عرق در پاها را کنترل کرد.

 

علت تعریق پا چیست؟

عرق کردن بخش ضروری و اساسی از سیستم خنک کننده بدن است. بدن برای تنظیم دمای خود، گرمای بیش از حد را از طریق غدد عرق و در قالب عرق آزاد می کند. پا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در حقیقت پاهای ما بیش از هر قسمت دیگری دارای غدد عرق در هر اینچ است. همانطور که ذکر شد بیش از ۲۵۰،۰۰۰ غدد عرق در پاهای ما وجود دارد.

 

چند نکته در مورد تعریق پا

** پا تقریبا به صورت روزانه نصف عرق بدن را تولید می کند.

** پای همه ی افراد دچار تعریق می شود اما میزان آن در افراد متفاوت است و ممکن است برخی از افراد پاهایشان بیش از حد عرق کند.

** مواردی وجود دارد که می تواند در ایجاد تعریق بیش از حد پا دخیل باشند.

بطور مثال ژنتیک می تواند عامل مهمی در ایجاد تعریق بیش از حد نرمال باشد.

** کفش، جوراب، رژیم غذایی و سطح استرس می توانند در تعیین میزان عرق پا نقش داشته باشند.

** غدد عرق در کف پاها اغلب به احساسات پاسخ می دهند. بنابراین احتمال بیشتری دارد کسانی که مستعد اضطراب هستند، زود عصبانی می شوند و یا استرس و فشار عصبی زیادی را تحمل می کنند دچار تعریق پا شوند.

** برای برخی از افراد تعریق شدید، بصورت پیش بینی نشده و صرف نظر از فعالیت بدنی و درجه حرارت اتفاق می افتد. این تعریق شدید هایپرهیدروز کف پا (عرق کردن بیش از حد کف پا) نامیده می شود.

** هایپرهیدروز غیر طبیعی بوده و لزوما مربوط به درجه حرارت یا ورزش نیست. اگر هایپرهیدروز دارید در مورد علل احتمالی و روش درمان با پزشک مشورت کنید.

** هایپرهیدروز می تواند یک اثر جانبی از داروهای خاص یا نشانه ای جدی از شرایط سلامتی (یعنی دیابت، سرطان، نارسایی قلبی) باشد.

** اضطراب، تنش و تغییرات هورمونی می توانند موجب بدتر کردن عرق و بوی پا شوند به همین دلیل اغلب نوجوانان دارای بوی پای بدی هستند.

 

اگر از جوراب های خیس و بوی بد پای خود خسته شده اید در ادامه به نکاتی جهت کنترل و جلوگیری از تعریق و ایجاد بوی بد اشاره می کنیم.

 

پیشگیری ار تعریق

 

نکاتی جهت جلوگیری از تعریق و بوی بد پا

— شستن روزانه ی پا

روزانه پاهای خود را با صابون آنتی باکتریال بشویید. پا زمانیکه عرق می کند باکتری ها را جذب نموده و همین مساله باعث ایجاد بوی بد پا می شود.

 — استفاده از آنتی پرسپیرانت Antiperspirant مخصوص پا

با توجه به تعداد زیاد غدد عرق در کف پا، پا می تواند خیلی سریع عرق کند. استفاده از یک ضد تعریق قوی پا می تواند یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از ایجاد عرق ناخواسته باشد.

— استفاده از دئودورانت پا

همانطور که از دئودورانت ها برای جلوگیری از ایجاد بو در زیر بغل استفاده می کنید برای جلوگیری از ایجاد بوی بد پا و کفش نیز از دئودورانت مخصوص پا استفاده کنید.

— استفاده از پودر پا برای خشک نگه داشتن کف پا و جلوگیری از ایجاد قارچ

پس از تمیز کردن پاهای خود از یک پودر پای ضد قارچ استفاده کنید. این کار به کاهش رطوبت ناشی از عرق و بوی بد پا کمک می کند.

— استفاده از پد الکی کاهش تعریق

پاک کننده های الکی منافذ را بسته و موقتا تعریق را کاهش می دهند. این عمل را روزها قبل از پوشیدن جوراب و کفش انجام دهید.

— استفاده از نشاسته ذرت برای جذب عرق پا و خشک نگه داشتن پا

مانند پودر پا، نشاسته ذرت می تواند عرق را جذب کرده و پا را خشک نگه دارد. پا را با پودر نشاسته تمیز کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی پا بماند سپس کفش و جوراب خود را بپوشید.

— استفاده از پودر سودا

مقداری از پودر سودا را در کفش خود بریزید. این پودر رطوبت کفش را جذب می کند و  مانع از ایجاد بوی بد ناشی از باکتری های مولد بوی بد می شود.

— انتخاب کفش مناسب

درصورت امکان کفش هایی بپوشید که جریان هوا در آن ها گردش پیدا می کند. از پوشیدن کفش های پلاستیکی و چرم اجتناب کنید و همیشه جوراب بپوشید. (بجز زمانیکه که صندل می پوشید)

از آنجایی که احتمال کمتری وجود دارد که کفش خشک بدبو شود سعی کنید کفش جایگزین داشته باشید تا کفش هایتان زمان خشک شدن داشته باشند.

—  پوشیدن جوراب های مناسب

باید توجه داشته باشید اگر کفش های جلو بسته می پوشید باید حتما جوراب های خشک و تمیز استفاده کنید.

روزانه جوراب های خود را عوض کنید و از پوشیدن جوراب های پنبه ای اجتناب کنید. بهترین نوع جوراب برای پاهایی که عرق می کنند جوراب هایی است که به راحتی جریان هوا در آن ها گردش پیدا می کند و قابلیت جذب رطوبت دارند.

جواب های نخی، بامبو و آنتی باکتریال برای جلوگیری از ایجاد عرق در پا کاملا مناسب هستند.

 

کرم دئودورانت پا ۱۲ ساعته ایوروشه (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

این کرم، پاها را در طول روز خشک و بدون بو نگه داشته و سبب آرامش بخشیدن به آن ها می شود.

همچنین این محصول بواسطه دارا بودن عصاره اسطوخودوس و نعنا سبب ایجاد حس خنکی، طراوت و تازگی در پاها شده و پاهایی خوش بو را به ارمغان می آورد.

این محصول دارای جذب سریع و فوری می باشد و آثار چربی بر روی پوست پا باقی نمی ماند.

 مزایای کرم دئودورانت پا ۱۲ ساعته ایوروشه

— آرامش بخشیدن به پاها

— پیشگیری از تعریق پا

— جلوگیری از ایجاد بوی بد در پا

— مراقبت کامل ۱۲ ساعته از پا

— ایجاد حس خنکی و طراوت در پا

 

ترکیبات کلیدی:

روغن اسطوخودوس

یکی از مزایای روغن اسطوخودوس خواص آرامش بخشی آن است به همین دلیل استفاده از آن در کرم پای ایوروشه موجب آرامش بخشیدن به پاها می شود.

این روغن همچنین دارای خواص رطوبت رسانی و نرم کنندگی نیز می باشد.

روغن نعنا

گیاه نعنا دارای خواص زیادی می باشد و بدلیل طبع گرم و بوی مطبوعی که دارد استفاده از آن در کرم دئودورانت پای ایوروشه موجب ایجاد حس تازگی، خنکی و طراوت در پا می شود.

 

طریقه مصرف کرم دئودورانت ۱۲ ساعته پای ایوروشه

برای داشتن پایی خشک و خوشبو در طول روز، به اندازه یک نخود از کرم دئودورانت پای ایوروشه را صبح ها قبل از پوشیدن کفش و جوراب به تمام پا استفاده کنید. (قبل از استفاده پاها شسته و خشک و تمیز باشند).

پس از استفاده دست ها را بشویید.

 

طریقه مصرف

 

نقد و بررسی کرم دئودورانت ۱۲ ساعته پای ایوروشه

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

بسیاری از مصرف کنندگان معتقدند که  این کرم خیلی سریع جذب شده و اثری از چربی بر روی پوست باقی نمی گذارد.

رایحه ی این محصول ترکیبی از بوی نعنا و اسطوخودوس است که از نظر بسیاری از مصرف کنندگان رایحه ای مطبوع و دلپذیر است و سبب ایجاد تحریک نمی شود. همچنین بوی آن ماندگاری زیادی دارد.

این محصول علاوه بر ایجاد بویی دلپذیر، باعث نرم و لطیف شدن پاها نیز می شود.

وظیفه ی اصلی این محصول جلوگیری و از بین بردن بوی بد پا می باشد که این محصول بواسطه ی ترکیباب خود برای مدت طولانی پا را خشک، بدون تعریق و بو نگه می دارد، به همین دلیل افراد به راحتی و بدون نگرانی می توانند کفش های خود را در یک جمع عمومی دربیاورند.

این محصول به دلیل دارا بودن عصاره اسطوخودوس موجب ایجاد حس آرامش در پا شده و پوست پا را شاداب و تازه می کند.

از دیگر مزیت های این کرم می توان به فاقد پارابن بودن و نداشتن تست حیوانی اشاره کرد.

استفاده از این محصول سبب ایجاد حس خنکی و تازگی در پا شده اما بعد از مدت کوتاهی این حس از بین می رود.

مقدار کمی از این محصول برای تمام پا کافی بوده و بیشتر از آن برای کف و بین انگشتان پا استفاده می شود.

استفاده از این کرم اثر سفید رنگی روی دست ها باقی میگذارد به همین دلیل بعد از استفاده باید دست ها شسته شوند.

از نقاط ضعف محدود این محصول می توان به بافت بسیار رقیق و روان آن اشاره کرد که در زمان استفاده سبب خروج بیش از حد نیاز محصول شده و باقیمانده ی آن دور تیوپ خشک شده در نتیجه ظاهری ناخوشایند و کثیف دور آن ایجاد می کند.

 

جدول

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱) 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

 

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید