سرم روشن کننده قوی لانژه

سرم روشن کننده قوی لانژه

اکثر خانم ها بدون در نظر گرفتن سن و یا قومیت خود، پوستی روشن و درخشان را آرزو می کنند.

تجمع رنگدانه ها بر روی سطح پوست (هایپر پیگمنتیشن یا هیپرپیگمانتاسیون) و ناهماهنگی رنگ سطح پوست ناخوشایند بوده و مشکل عمومی بسیاری از افراد می باشد که از آن شکایت دارند. برای اکثر این افراد چالشی جهت دستیابی به پوستی درخشان، آغاز می گردد.

ایجاد نقاط تیره بر روی پوست (شامل تیرگی های ناشی از افزایش سن و یا آفتاب) اغلب بر روی صورت، دست ها و سایر قسمت های بدن که در معرض آفتاب قرار دارند ایجاد می گردد.

در این مقاله، هایپر پیگمنتیشن یا هیپرپیگمانتاسیون (Hyperpigmentation)، انواع مختلف و علل آن مورد بررسی قرا گرفته و در ادامه به معرفی، نقد و بررسی یکی از محصولات موثر در جهت بهبود و رفع تیرگی های ناخواسته پوست به نام سرم روشن کننده قوی لانژه پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

هایپر پیگمنتیشن یا هیپرپیگمانتاسیون چیست؟

هایپرپیگمنتیشن یا هیپرپیگمانتاسیون (Hyperpigmentation)، اصطلاحی رایج جهت توصیف نقاط تیره ناشی از تجمع رنگدانه ها در پوست می باشد. این مساله اغلب بصورت ایجاد محافل تیره در سطح پوست نمایان شده و سبب ایجاد ناهماهنگی در رنگ پوست، می گردد.

هایپرپیگمنتیشن ناشی از افزایش ملانین در سطح پوست می باشد. ملانین رنگدانه طبیعی موجود در رنگ چشم، پوست و مو می باشد.

برخی عوامل سبب افزایش تولید ملانین می گردند که به عنوان شایع ترین آنها می توان به آفتاب، عدم تعادل هورمونی، مشکلات پوستی همانند آکنه و اگزما، رژیم غذایی نامناسب، سیگار کشیدن و … اشاره کرد.

جهت بررسی دقیق تر عوامل این معضل مقاله رفع لک و تیرگی پوست با محصولات پرلیکسیم ایکسی را مطالعه نمایید. ( جهت مشاهده مقاله کلیک کنید)

نقاط کوچک و پخش در سطوح بدن، رگه های قرمز، صورتی، قهوه ای و بعضا بنفش، می تواند در نقاط مختلف بدن از جمله چهره، گردن، دست ها، بازوها و … که بیشتر در معرض نور خورشید می باشند، نمایان گردد.

افرادی که دارای پوست تیره هستند بطور معمول بیشتر از افراد دارای پوست روشن تحت تاثیر عوامل Hyperpigmentation قرار می گیرند. زیرا تجمع رنگدانه ها در پوست آن ها بیشتر است. همچنین ژنتیک و قومیت نیز در این مساله، تاثیرگذار است.

انواع هایپرپیگمنتیشن (Hyperpigmentatin):

Pigment spots 

لک های ناشی از افزایش سن و لک هایی که نور خورشید روی پوست ایجاد می کند از رایج ترین نوع Hyperpigmentation می باشد و به صورت نقطه ای یا تکه های کوچک روی پوست ظاهر شده و در طیف رنگی قهوه ای تا سیاه دیده می شوند. این نوع هیپرپیگمانتاسیون در افراد بالای ۴۰ سال رایج تر است، اما در سنین پایین تر هم می تواند ایجاد گردد.

ملانین رنگ پوست ما را تعیین و  نقش یک ضد آفتاب طبیعی را ایفا می نماید و در نتیجه از پوست در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند. تابش بیش از حد خورشید بر روی پوست سبب افزایش تولید ملانین می گردد. این نوع هایپرپیگمنتیشن را در همه قسمت های بدن اعم از صورت، دست، گردن و… می توان مشاهده نمود. این نوع لک ها معمولا بی ضرر هستند اما ممکن است بر روی اعتماد به نفس تاثیر گذارد.

محافظت از پوست در برابر خورشید مهم ترین گام جهت پیشگیری از ایجاد این نوع از لک ها می باشد.

 

Melasma

ملاسما که با نام chloasma نیز شناخته می شود، عموما در زنان بیشتر رایج است. این امر بخصوص در دوران بارداری بیشتر خود را نشان می دهد.

اندازه های این نوع از لک ها بزرگتر است و غالبا روی صورت ایجاد می شوند بخصوص در گونه ها، پیشانی، پل بینی و لب بالا. ملاسما اغلب در اثر تغییرات هورمونی، بویژه در دوران بارداری و همچنین در اثر تابش خورشید ایجاد می گردد.

براساس تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۰ در موسسه بین المللی پوست، ۱۰-۱۵% از زنان باردار ملاسما را تجربه می کنند که از آن با عنوان ماسک حاملگی یاد می شود. همچنین ۱۰-۲۵% از افرادی که قرص های ضد بارداری استفاده می کنند نیز ملاسما را تجربه می نمایند.

جهت دانستن اطلاعات جامع در خصوص ملاسما، مقاله بررسی ملاسما به عنوان یکی از مشکلات رنگدانه ای پوست را مطالعه نمایید. ( جهت مشاهده مقاله کلیک کنید)

 

Post-inflammatory hyperpigmentation

هایپرپیگمنتاسیون، معمولا پس از ایجاد التهاب و یا ترومای پوستی رخ می دهد. این مساله عموما در افراد دارای آکنه ایجاد می گردد، همچنین می توانند بر اثر عوامل دیگری همچون درم ابریژن، لیزر، پیلینگ های شیمیایی و … نیز روی پوست ظاهر گردد.

 

عوامل دیگری نیز وجود دارند که سبب ایجاد تیرگی در نواحی مختلف پوست می شوند همانند زخم، نشانه های تولد (BirthMarks)، سولار و سرطان پوست. اما این موارد در قالب هایپرپیگمنتاسیون در نظر گرفته نمی شوند.

اگر در رابطه با هرگونه محافل تیره در پوستتان دچار سردرگمی و نگرانی می باشید و یا نواحی تیره دچار خارش، تغییر اندازه و رنگ و یا خونریزی شدند، سریعا با پزشک متخصص و یا داروساز مشورت نمایید.

چگونه می توان از ایجاد هایپرپیگمانتاسیون جلوگیری نمود:

محافظت در برابر خورشید مهمترین گامیست که می توان در جهت پیشگیری از هایپرپیگمانتاسیون انجام داد. فراموش نکنید حتی در روزهای ابری نیز تشعشعات خورشید پوست را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پس محافظت از آفتاب را در همه شرایط حتی در روزهای ابری فراموش نکنید.

استفاده از یک ضدآفتاب با SPF 30 جهت محافظت روزانه پوست کافیست. همچنین می توانید از کلاه، عینک آفتابی و دستکش استفاده نمایید و میزان مواجه شده پوست با آفتاب را به حداقل برسانید.

 

چگونه  می توان تیرگی های ناشی از تجمع رنگدانه ها را کاهش و درمان نمود:

همیشه پیشگیری بهترین درمان می باشد. با این وجود با استفاده از یک برنامه مراقبتی صحیح جهت درمان لک که شامل پاک کننده، شوینده، ماسک و کرم می باشد در روند بازسازی سلولی، کاهش لک و شفافیت پوست بسیار اهمیت دارد و سبب شادابی و طراوت پوست می گردد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی سرم روشن کننده قوی لانژه بپردازیم.

 

معرفی سرم روشن کننده قوی لانژه:

سرم روشن کننده قوی لانژه (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

هایپرپیگمناسیون به راحتی درمان نمی شود و صبر و حوصله در روند درمان بسیار موثر است. درمان ناهماهنگی های پوست نسبت به درمان سایر مسائل پوستی از قبیل چروک و …، طولانی تر بوده و همچنین درمان قطعی ندارد.

سرم روشن کننده قوی لانژه، محصولی قدرتمند جهت درمان لک های مقاوم و عمیق است.

فرمولاسیون این محصول بسیار پیشرفته می باشد و ساختار ژلی این محصول بسیار سبک می باشد و هیچ گونه آثار چربی را روی پوست بر جای نمی گذارد. بافت محصول به گونه ایست که بر اثر حرارت دست و ماساژ آن، روی صورت ذوب می گردد و این ویژگی سبب جذب راحت تر و سریع تر آن شده است.

سرم روشن کننده قوی لانژه جهت لک های بزرگ و مقاوم به درمان، موثر است. از ویژگی های قابل توجه این محصول نیز گیاهی و دریایی بودن ترکیبات فعال آن می باشد.

*نکته: سرم روشن کننده قوی لانژه تاثیر زیادی روی درمان ملاسما دارد و طبق تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به میزان ۹۵% از میزان لک و محافل تیره پوستی می کاهد.

 

ویژگی های مهم سرم روشن کننده قوی لانژه عبارتند از:

*مناسب انواع پوست

*اصلاح کننده تولید ملانین و لک های پوست

*یکنواخت کنده رنگ پوست

*روشن کننده رنگ پوست

*دارای خاصیت درخشان کنندگی

* محافظت کننده و احیا کننده

*دارای خاصیت رطوبت رسانی

*آنتی اکسیدان و ضد پیری

* لایه بردار ملایم

*تسکین بخش پوست

*دارای بافت سبک و ژلی

*دارای قدرت جذب بالا

 

ترکیبات موثره سرم روشن کننده قوی لانژه:

Na PCA: نوعی هومکتانت است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد و به میزان زیادی رطوبت را از محیط اطراف جذب می کند و آن ها را به سلول ها می رساند و قدرت آبرسانی و نرم کنندگی بالایی دارد.

ویتامین C: سبب سنتز کلاژن می گردد و خاصیت ضد چروک و روشن کنندگی دارد. علاوه بر همه این ها ویتامین C آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و خواص ضد پیری دارد.

کمپلکس روشن کننده: این کمپلکس شامل سیتریک اسید، گلوکونیک اسید و فرولیک اسید می باشد که هر سه AHA هستند و با خاصیت لایه برداری خود سبب حذف سلول های مرده می گردد و به کاهش لک ها کمک می کنند.

Tocopherol: این ترکیب جزء طبیعی غشای سلولی است که سبب محافظت از پوست در برابر آسیب های اکسیداتیو می شود و موجب التهاب و حساسیت پوستی نمی گردد. سرشار از ویتامین E است و از این رو دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد.

Mandarin Extract: این ترکیب سبب روشن شدن و یکنواختی رنگ پوست می گردد و طراوت را برای پوست به ارمغان می آورد.

Bambo Extract: این ترکیب سبب احیای پوست می گردد و مواد معدنی مورد نیاز پوست را بازگردانی می کند و سبب نوسازی سلول های پوستی می گردد.

Ascophyllum nodosum extract: عصاره نوعی جلبک دریایی است که نام تجاری آن Algo-white می باشد و با مهار تیروزیناز سبب روشن شدن پوست و کاهش سنتز ملانین می گردد و سایز لک ها را کاهش می دهد. علاوه بر این ویژگی ها ضد رادیکال های آزاد است و سبب جلوگیری از ایجاد لک و پیری می گردد.

عصاره شیرین بیان: این ترکیب جایگزینی بسیار مناسب برای هیدروکینون می باشد و کاهش لک ها یکی از خواص بسیار مهم عصاره شیرین بیان است.

Pearl Protein: پروتئین هایی هستند که از دیواره های صدف ترشح می شوند و ۲۰ نوع اسید آمینه دارند و به همین دلیل دارای خاصیت تغذیه کنندگی و رطوبت رسانی بسیار بالایی می باشد.

عصاره هایی سرشار از AHA که شامل مالیک اسید، تارتاریک اسید و سیتریک اسید می باشد و خواص روشن کنندگی و آبرسانی دارند. علاوه بر این لایه بردارهای ملایمی هستند و به حذف سلول های مرده پوست کمک می کنند و سبب کاهش تیرگی لک ها می شوند.

 

روش مصرف سرم روشن کننده قوی لانژه:

مقداری از سرم را به صورت ضربه ای به مدت ۱۲ هفته و یک بار در شبانه روز (شب یا روز) به آرامی روی پوست ماساژ دهید.

می توانید جهت اثربخشی بیشتر محصول به مدت دو یا سه بار در هفته، به میزان ده دقیقه روی پوست خود قرار دهید (بدون ماساژ دادن) و سپس صورت خود را بشویید.

 

 مزایا و معایب سرم روشن کننده قوی لانژه:

نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.

بافت سرم روشن کننده لانژه بسیار سبک و ژلی بوده و همین امر سبب جذب سریع و راحت محصول و همچنین رضایتمندی مصرف کنندگان می باشد.

کاهش تیرگی و اندازه لک ها از نظر مصرف کنندگان بسیار واضح بوده است. بسته بندی محصول و پمپی بودن آن نیز یکی دیگر از نقاط قوت آن است و یک پمپ جهت یک بار استفاده کافی می باشد و محصول به هدر نمی رود. هیچ گونه نقطه ضعفی از سمت مصرف کنندگان گزارش نشده است.

نکته دیگر از نظر مصرف کنندگان تکمیل دوره درمان است و با یک دوره استفاده از محصول تغییر قابل ملاحظه ای مشاهده نخواهد شد.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

برچسب ها:
پیام بگذارید