درمان جوش سرسیاه با سبیوم ژل گمانت بایودرما

درمان جوش سرسیاه با سبیوم ژل گمانت بایودرما

جوش های سر سیاه نوع خفیفی از آکنه هستند که معمولا در نواحی T-zone صورت (نواحی مرکزی صورت و اغلب روی بینی) ظاهر می شوند.

جوش سر سیاه یکی از ناراحت کننده ترین و رایج ترین مشکلات پوستی است که ممکن است در هر سنی دیده شود؛ متاسفانه جوش های سرسیاه بسیار مقاوم هستند.

با توجه به مقاومت بالا، این جوش ها اغلب ترسناک هم هستند و معمولا درمان آنها کمی دشوار است؛ به همین خاطر مهم است دقیقا آنها را بشناسیم و سپس بهترین راه مراقبت و درمان آنها را بیاموزیم.

در این مقاله همراه اویرو باشید تا علاوه بر شناختن ماهیت و روش درمان جوش های سرسیاه، با یکی از موثرترین محصولات موثر در این زمینه یعنی سبیوم ژل گمانت بایودرما آشنا شوید. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

 

جوش سر سیاه چیست؟

جوش های سرسیاه برآمدگی های کوچک تیره یا سیاه رنگی هستند که به راحتی روی پوست ایجاد می شوند؛ برخلاف برخی دیگر از ضایعات پوستی، جوش های سرسیاه ملتهب نیستند، بنابراین اگر لمس شوند دردناک نخواهند بود.

همانطور که در ابتدا گفتیم، جوش سرسیاه نیز نوعی آکنه است، اما اغلب به دلیل مقاومت بالاتر و رنگ تیره ای که دارد، از لحاظ روانی، تنش بیشتری برای فرد ایجاد می کند.

جوش های سرسیاه علاوه بر ناحیه صورت می توانند روی کمر، سینه، گردن، بازوها و سرشانه ها نیز ظاهر شوند.

 

علت ایجاد جوش سرسیاه چیست؟

این برآمدگی های تیره در اثر مسدود شدن فولیکول های مو ایجاد می شوند.

همانطور که در تصویر مشخص است، فولیکول ها، حاوی مو و غدد سباسه هستند؛ غدد سباسه برای نرم نگه داشتن پوست، سبوم ترشح می کنند.

تجمع سبوم و سلول های مرده، در مسیر فولیکول مو، لختگی یا پلاگ (plug) ایجاد می کند. بدین ترتیب فولیکول (منفذ) مسدود می شود. اگر سبوم و سلول های مرده به سطح پوست راه یابند، جوش سرسیاه ایجاد می شود. (در غیر اینصورت جوش از نوع سرسفید است.)

علت رنگ سیاه این نوع جوش ها، تماس آن ها با هوای بیرونی است که جوش را اکسید می کند.

 

انواع جوش

انواع جوش

 

عامل شکل گیری جوش های سرسیاه با دیگر ضایعات پوستی فرق می کند. جوش های سرسیاه به جای آنکه نتیجه فعالیت های باکتریایی باشند، به سادگی با چربی پوست متولد می شوند.

در نتیجه، بدن، جوش های سرسیاه را یک تهدید محسوب نمی کند و اهمیتی به وجود آنها نمی دهد.

باید بدانید درمان جوش سرسیاه امکان پذیر است اما نسبت به سایر جوش های دیگر، ممکن است بیشتر زمان ببرد.

صبر و شکیبایی مهمتربن عامل درمان جوش سرسیاه محسوب می شوند.

راه های درمان جوش سرسیاه

***   استفاده از ترکیبات درست و سودمند!

برخی از محصولاتی که ادعا می کنند قادر هستند جوش های سرسیاه را از بین ببرند حاوی الکل، منتول و اکالیپتوس هستند. (ترکیبات رایجی که به باور عوام در درمان جوش موثر هستند.)

ترکیباتی از این قبیل، اساسا سبب افزایش تولید سبوم در پوست شده که به دلایلی که در ابتدا ذکر شد ممکن است سبب تشدید جوش های سرسیاه شوند. بنابراین می بایست از مصرف اینگونه محصولات پرهیز شود.

اگر جوش سرسیاه دارید، محصولات حاوی سالیسیلیک اسید بهترین دوست شما هستند.

اسید، انسداد منافذ پوست را برطرف می کند و با ترویج بازسازی سلولی، مشکل انباشته شدن سلول های مرده پوست را نیز از بین می برد.

محصولات گوناگونی اعم از شوینده ها، کرم ها و ژل ها حاوی سالیسیلیک اسید هستند.

 

***   استفاده منظم از لایه بردارهای ملایم!

یکی دیگر از تله های جوش های سرسیاه که اغلب مبتلایان را درگیر می کند، انتخاب درمان های خشن است. به علت آنکه فرد فکر می کند پوست او کثیف است!!!

ممکن است جوش های سرسیاه شبیه به “دانه های کثیفی” باشند، اما باید بدانید علت ایجاد آنها آلودگی پوست و تمیز نبودن آن نیست!

بنابراین نیازی نیست با پوست خود خشن رفتار کنید و از اسکراب های قوی استفاده کنید. در واقع اسکراب کردن بیش از اندازه پوست با محصولات خشن، ممکن است گیرنده های عصبی پوست را تحریک کند و منجر به افزایش تولید هورمون و در نتیجه افزایش تولید چربی پوست شود.

انتخاب یک برنامه مراقبتی روزانه پوستی و استفاده از اسکراب های ملایم برای از بین بردن سلول های مرده و درمان جوش های سرسیاه مسئله ای مهم است.

در این خصوص اویرو سبیوم ژل گمانت بایودرما را پیشنهاد می کند. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

فرمولاسیون این محصول بسیار ملایم است و وجود ترکیب سالیسیلیک اسید در آن، اسکراب سبیوم ژل بایودرما را تبدیل به محصولی ایده آل برای درمان و کنترل جوش های سرسیاه نموده است.

در ادامه علاوه بر بررسی دقیق تر این محصول، با جمع آوری نظر مصرف کنندگان میزان تاثیرات آن را روی جوش های سرسیاه ارزیابی می کنیم.

بد نیست بدانید بایودرما یک برند درماتولوژی است که در سراسر دنیا توسط متخصصان پوست نسخه می شود.

معرفی اسکراب سبیوم ژل گمانت بایودرما

سبیوم ژل گمانت بایودرما (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

ژل لایه بردار سبیوم بایودرما، اسکرابی است که بافت پوست را بهبود می بخشد، منافذ پوست را کوچک تر می کند و سبب درخشندگی چهره می شود. در عین حال به دلیل دارا بودن کمپلکس انحصای Fluidactiv که بطور بیولوژیکی کیفیت سبوم پوست را تعدیل و از ایجاد جوش و سایر ضایعات پوستی نیز جلوگیری می کند.

میکرودانه های بکار رفته در اسکراب سبیوم بایودرما، با مواد موثره ی کراتولیتیک تقویت شده اند (گلایکولیک اسید و سالیسیلیک اسید) و بصورت مکانیکی روی جوش های زیرپوستی و جوش های سرسیاه تاثیر می گذارند. این دانه ها با تسریع روند حذف آلودگی های انباشته شده روی سطح پوست، سرعت بازسازی سلولی را بالا می برند.

این محصول بسیار ملایم بوده و با موثرترین ترکیبات پاک کننده فرموله شده است، به همین خاطر سازگاری بسیار بالایی با پوست دارد.

 

خواص و ویژگی های اسکراب سبیوم ژل گمانت بایودرما

از جمله مهمتربن خواص و ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* نرم کننده بافت پوست

* پاک کننده ملایم

* آماده سازی پوست برای جذب بهتر سایر کرم های درمانی پوست

* شفاف کننده پوست

* تسریع روند درمان جوش های زیر پوستی و سرسیاه

* فرمولاسیون معطر

* غیر جوش زا

 

روش مصرف اسکراب سبیوم ژل گمانت بایودرما

* هفته ای یک تا دو بار

  1. ژل سبیوم بایودرما را روی سطح پوست نم دار خود پخش کنید.
  2. با حرکات دورانی، پوست را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه ماساژ دهید.
  3. پوست را با ملایمت شسته و سپس خشک کنید.

از مصرف محصول دور چشم پرهیز کنید.

 

نقد و بررسی اسکراب سبیوم ژل گمانت بایودرما

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

با توجه به جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول می توان گفت اسکراب سبیوم ژل گمانت بایودرما، یکی از محبوب ترین اسکراب ها برای پوست های چرب و مختلط است.

این محصول قدرت بسیار بالایی در کنترل و رفع انواع جوش (بخصوص زیر پوستی و سرسیاه) دارد. بافت محصول بسیار سبک و ایده آل است.

میکرودانه های اسکراب بکار رفته در سبیوم ژل گمانت بایودرما به هیچ عنوان سبب تحریک پوست نمی شوند و برخلاف بسیاری از اسکراب ها پوست را خشک نمی کند.

از دیگر نکاتی که نظر مثبت مصرف کنندگان را جلب کرده است، قدرت این محصول در نرم کردن پوست است، بطوریکه با مصرف اسکراب، پس از مدتی کوتاه، بافت پوست بسیار لطیف می شود.

تنها نکته ای که مصرف کنندگان در خصوص آن نظر واحدی نداشته اند، رایحه محصول است، برخی از افراد عطر سبیوم ژل گمانت بایودرما بسیار مطبوع دانسته در حالیکه برخی دیگر به شدت از آن ناراضی اند.

با توجه به کیفیت محصولات بایودرما، و غلظت بالای این محصول، حجم و نحوه بسته بندی بسیار مقرون به صرفه است و بیش از ۸۰% مصرف کنندکان مصرف سبیوم ژل گمانت بایودرما را به دیگران نیز توصیه کرده اند.

از دیگر مزایای این محصول دارا بودن ترکیبات پاک کننده است که سبب می شود نیازی نباشد پوست را قبل از اسکراب پاک نمود.

 

جوش سرسیاه مقاوم به درمان

اگر مصرف سالیسیلیک اسید و اسکراب ملایم در درمان جوش سرسیاه موثر نبود، در این صورت بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

ممکن است پوست شما نیاز به درمان های دارویی قوی و با نسخه پزشک (مثلا محصولات حاوی ترتینوئین) داشته باشد.

ترتینوئین مانع ایجاد لختگی یا پلاگ (plug) و انسداد منافذ می شود، بعلاوه بازسازی سلولی را افزایش می دهد.

در موارد خیلی شدید تر ممکن است نیاز به حذف کردن جوش های سرسیاه با استفاده از روش های دستی باشد.

در این حالت متخصص پوست با استفاده از یک حلقه گرد استخراجی، ناحیه مسدود شده فولیکول مو را از ریشه تخلیه می کند.

با استفاده از این اطلاعات، کمی صبر و شکیبایی و انتخاب محصول درست می توانید به راحتی از شر جوش های سرسیاه خلاص شوید.

این مقاله فقط برای افزایش اطلاعات عمومی گردآوری شده، قبل از انتخاب محصول مناسب، بهتر است حتما از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید. شرایط ژنتیکی و فردی مهمترین عامل در درمان هر نوع ناراحتی پوستی هستند.

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید