دلایل خارش پوست و کرم اوره دین کالم ایزدین

خارش پوست و کرم اوره دین کالم ایزدین

احتمالا تمام افراد در طول زندگی خود خارش را تجربه کرده اند؛ خارش پوست بخصوص زمانی که در مناطقی از پوست ایجاد شود که دسترسی به آن دشوار است (مثل کمر) حس آزار دهنده ای دارد. آنچه این وضعیت را وخیم تر می کند آن است که اغلب، تعیین علت دقیق خارش پوست دشوار است.

گاهی اوقات علت خارش بسیار پیش پا افتاده است؛ مثلا جنس لباسی که بر تن داریم. گاهی اوقات هم اینطور نیست و خارش هشداری است که خبر از ابتلا به یک بیماری می دهد.

هر زمان پوستتان دچار خارش گردید، با ساده ترین درمان ها شروع کنید؛ مثلا جنس لباس هایی که بر تن دارید را تغییر دهید، از پوست خود مراقبت کنید و از هر آنچه که پوست شما را تحریک می کند دوری کنید. اما اگر این راهکارها موثر نبود، به متخصص پوست مراجعه کنید تا دلایل و راه های درمان خارش شما را بررسی کند.

در ادامه ی این مقاله قصد داریم اصلی ترین دلایل خارش پوست را معرفی کنیم. از آنجاییکه تقریبا تمام افراد این ناراحتی پوستی را تجربه کرده اند (و یا ممکن است تجربه کنند) خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

در انتهای مقاله نیز به نقد و بررسی کرم اوره دین کالم ایزدین به عنوان یکی از محصولات بی نظیر و موثر در رفع خارش های پوستی ناشی از خشکی، درماتیت آتوپیک و درماتیت تماسی پرداخته شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

جهت آشنایی با تاثیرات این محصول روی کنترل خارش و خشکی پوست و مطالعه ی جمع بندی نظرات مصرف کنندگان آن با اویرو همراه باشید.

 

 

اولین و رایج ترین علت خارش، خشکی پوست است. تقریبا تمامی افراد دارای پوست خشک، با خارش آشنا هستند.

این مسئله بخصوص در فصل زمستان و در مناطق با اقلیم خشک بسیار آزار دهنده تر می شود. همچنین خارش و خشکی پوست با افزایش سن تشدید می گردد.

بهترین راه های تسکین خارش پوست خشک عبارت اند از:

* نوشیدن مقدار فراوان آب و مایعات برای هیدراته نگه داشتن بدن

* استفاده از یک دستگاه بخور جهت مرطوب نگه داشتن هوای محیط های بسته و منزل

* کاهش طول زمان استحمام

* پرهیز از آب بسیار داغ برای شست و شوی پوست دست و هنگام استحمام

* استفاده از شوینده های ملایم جهت شست و شوی پوست دست، صورت و بدن

* استفاده از یک مرطوب کننده بدن بخصوص پس از حمام و زمانی که پوست نمناک است.

در این خصوص پیشنهاد اویرو کرم اوره دین کالم ایزدین (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) می باشد که در انتهای مقاله بطور مفصل بررسی شده است.

 

اگر متوجه خارش پوست همزمان با ایجاد یک راش پوستی شدید، به نظر می رسد می بایست عامل بوجود آورنده خارش را در درون پوست خود جست و جو کنید؛ احتمالا پوست به یکی از شرایط زیر دچار شده است:

* عفونت های قارچی و باکتریایی: مثل زرد زخم یا فولیکولیت

* نیش حشرات: وقتی شما توسط پشه یا عنکبوت گزیده می شوید، احتمالا متوجه آن می شوید. اما تشخیص نیش ساس گاهی بسیار دشوار است چراکه شبیه به راش پوستی است. همچنین شپش می تواند سبب ایجاد حس خزندگی در کف سر یا ناحیه تناسلی شود که ممکن است خارش شدیدی نیز ایجاد کند.

* اگزما یا درماتیت آتوپیک: این وضعیت خود را به شکل ضایعات خشک و فلس مانند یا راش های برآمده نشان می دهد. هنوز علت اصلی اگزما و درماتیت آتوپیک دقیقا مشخص نیست. اما این وضعیت پوستی خارش شدیدی به همراه می آورد. کودکان دارای سابقه ی خانوادگی آسم و آلرژی بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. همچنین آلرژی به برخی خوراکی های خاص نیز شرایط بیماری را تشدید می کند. در نهایت می توان گفت اگزما و درماتیت آتوپیک سبب خارش پوست می شوند.

* درماتیت تماسی: راش های خارش دار ناشی از درماتیت تماسی، به دلیل واکنش پوست به برخورد با برخی مواد خاص ایجاد می شوند. برای تشخیص آنکه چه چیزی باعث درماتیت تماسی شما شده است می بایست برای مدتی کارهای روزمره ی خود را زیرنظر بگیرید تا متوجه شوید چه ترکیبی سبب واکنش پوست شما می شود. این ترکیب می تواند فلزی در جواهرات شما باشد یا یک ماده ی شیمیایی در لوازم آرایشی یا محصولات مراقبت پوستی شما باشد.

از مصرف کردن و پوشیدن آنچه سبب درماتیت تماسی شما می شود خودداری کنید. بدین ترتیب خارش پوست شما تسکین می یابد.

 

علل خارش پوست

 

اگر عملکرد بخشی از بدن درست نباشد، پوست با تغییر ظاهر خود، علائم آن را آشکار می کند؛ در اینصورت خارش نشانه ی یک مشکل عمقی تر داخل بدن بوده و در واقع هشدار می دهد تا به سلامت آن بخش بدن رسیدگی کنید. رایج ترین دلایل این نوع خارش ها عبارت اند از:

* کهیر: معمولا کهیر ناشی از آلرژی است. همچنین استرس، حرارت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند سبب ایجاد کهیر شود.

جهت اطلاعات بیشتر توصیه می شود به مقاله بررسی انواع کهیر و علل آن مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

* پسوریازیس: بیماری پسوریازیس سبب تولید بیش از حد سلول های پوست می شود که به شکل ضایعات ملتهب و خارش دار روی سطح پوست تجمع می یابند. پسوریازیس در نتیجه ی سیستم ایمنی بیش فعال ایجاد می شود.

* بارداری: از هر ۱۰ زن باردار حداقل یک نفر از آنها خارش در دوران بارداری را تجربه می کند. این مسئله ممکن است ناشی از راش های پوستی بی خطر باشد و یا گواه از یک وضعیت جدی دهد.

* مصرف برخی داروها: برخی داروها ممکن است سبب خارش پوست شوند. حتی ممکن است هیچ راش یا التهابی روی پوست ایجاد نکنند. اگر خارش پوست در اثر مصرف دارو، غیر قابل تحمل بود، پزشک معالج را مطلع کنید.

داروهای زیر به عنوان رایج ترین داروهای ایجاد کننده خارش شناخته می شوند:

-داروهای کنترل کننده فشار خون که در دسته ACE inhibitors ها قرار می گیرد.

-آلوپورینول که برای درمان نقرس تجویز می شود.

-آمیودارون که برای مشکلات ریتم قلب تجویز می شود.

-برخی داروهای دیورتیک

-استروژن

-هیدروکسی اتیل سلولز (مورد استفاده در طول جراحی)

-مسکن های اپیوئیدی (Opioid) مثل مرفین

-سیمواستاتین

 از دلایل خارش پوست می توان به برخی ناراحتی های عصبی اشاره کرد که سبب اختلالات سیستم عصبی شده و باعث می شوند سلول های عصبی پوست بی دلیل فرمان خارش صادر کنند؛ در این حالت هیچگونه راش پوستی دیده نمی شود اما خارش زیاد می تواند سبب تحریک پوست شود. رایج ترین این نوع ناراحتی های عصبی عبارت اند از آسیب های عصبی، تومور مغزی، سکته مغزی، زونا و ام اس

اگر پزشک نتواند علت فیزیکی خارش را بیابد، ممکن است این مشکل را منسوب به یک ناراحتی روانی تشخیص دهد که در ذهن فرد ریشه دارد. برخی شرایط روانی و ذهنی سبب می شوند افراد خود را بخارانند و یا بخشی از پوست یا بدن خود را بکنند.

اینگونه افراد احساس می کنند جسمی خارجی روی پوست آنها حرکت می کند و یا یکی از اعضای بدن آنها اضافی است. با وجود اینکه هیچگونه راش پوستی وجود ندارد، پوست در اثر خاراندن زیاد ممکن است آسیب ببیند. خارش های روانی می توانند نشانه ی یکی از موارد زیر باشند:

* افسردگی

* اضطراب

* اختلال وسواس فکری

* روانپریشی

* اختلال مو کنی (تریکوتیلومانیا) جهت اطلاعات بیشتر توصیه می شود به مقاله انواع ریزش مو مراجعه کنید. (جهت مطالعه مقاله کلیک کنید.)

 

خارش پوست، معمولا دلیل ساده ای دارد و یک وضعیت پوستی رایج است. اما اگر خارش با مراقبت های ذکر شده از بین نرفت، احتمال دارد نشانی از ابتلا به یک بیماری باشد؛ رایج ترین این بیماری ها (که احتمال دارد خارش نشانه ی آنها باشد) عبارت اند از بیماری های کلیوی، بیماری های کبدی، مشکلات تیروئید، سرطان های خاص، بخصوص سرطان خون، دیابت، فقر آهن، HIV

همچنین ممکن است پس از درمان برخی بیماری ها خارش ایجاد شود؛ این نوع خارش ها از عوارض درمان هستند. مثل خارش های ناشی از دیالیز کلیه، شیمی درمانی و پرتو درمانی

همانطور که مشخص است، خارش به جز زمانی که ناشی از خشکی باشد نیاز به درمان تخصصی دارد؛ اما در خصوص خارش های ناشی از خشکی یکی از بهترین محصولات کرم اوره دین کالم ایزدین می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

معرفی کرم اوره دین کالم ایزدین

کرم اوره دین کالم ایزدین (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

این محصول یک مغذی قدرتمند است که سبب تسکین فوری و ماندگار پوست می شود.

کرم اوره دین کالم ایزدین مناسب پوست های خشک و دارای خارش است. همچنین ایده آل مصرف پوست های اگزمایی نیز می باشد.

 

مهمترین خواص و ویژگی های کرم اوره دین کالم ایزدین

کرم اوره دین کالم ایزدین بواسطه ی فرمولاسیون انحصاری پروکامفورت که ترکیبی از دو ماده موثره ی قدرتمند پلی دوکانول (Polidocanol) و پتنت انحصاری استیموتکس (Stimu-tex) است، به سرعت خارش پوست را با اثرات ماندگار تسکین می بخشد.

این محصول پوست را عمیقا آبرسانی و تغذیه می کند.

کرم اوره دین کالم ایزدین بواسطه ی ترکیب انحصاری اوره ایزدین (Urea ISDIN) و چربی های اساسی جایگزین که سلامت بریر پوست را تامین می کنند، سبب بازگرداندن سطح مطلوب رطوبت در پوست می شود.

این محصول قادر است یک لایه ی محافظتی روی پوست ایجاد کند که در مقابل عوامل مخرب محیطی مثل سرما یا مواد شوینده از پوست حفاظت می کند.

دکسپانتنول و شی باتر بکار رفته در کرم اوره دین کالم ایزدین به کاهش خارش و ساییدگی پوست کمک می کنند.

فرمولاسیون این محصول خارش را تسکین داده و پوست را عمیقا تغذیه رسانی می کند.

استفاده از دکسپانتنول در کنار اسیدهای چرب ضروری (امگا ۳ و ۶) سد دفاعی پوست (لایه بریر) را تقویت کرده و حس آرامش و نرمی و لطافت بی نظیری برای پوست فراهم می آورد.

 

روش مصرف کرم اوره دین کالم ایزدین

روزانه دو مرتبه روی پوست تمیز و خشک استفاده شود. روی نواحی خشک تر پوست تمرکز بیشتری کنید.

این محصول فقط جهت مصرف خارجی پوست بدن می باشد.

 

مهمترین ترکیبات و مواد موثره ی کرم اوره دین کالم ایزدین

۱۰% اوره ایزدین، دکسپانتنول، عصاره جو، شی باتر، روغن آرگان

 

معایب و مزایای کرم اوره دین کالم ایزدین

همانند تمام محصولات مراقبت پوستی دیگر، این محصول نیز می بایست طبق دستور ارائه شده توسط مشاور و یا پزشک مصرف شود و پیش از استفاده می بایست بروشور راهنمای داخل محصول به دقت مطالعه شود.

در طول جمع بندی نظرات مصرف کنندگان متاسفانه بسیاری از افراد از این محصول روی پوست صورت خود استفاده کرده بودند (مصرف کرم روی پوست صورت توسط کمپانی تائید نمی شود) و یا کرم اوره دین کالم را جهت رفع خارش با منشاء های دیگری به جز خشکی پوست استفاده کرده بودند. (که همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد، این محصول برای رفع خارش ناشی از خشکی موثر است.) پس واضح است که نمی توان به نظرات این دسته از افراد اتکا کرد.

در خصوص گروهی از مصرف کنندگان که از محصول مطابق با نیاز پوستی خود (خارش ناشی از خشکی یا اگزما) روی پوست خشک و تمیز بدن خود استفاده کرده بودند می توان گفت تمامی آنها از قدرت این کرم و تاثیر گذاری آن در رفع خارش رضایت کامل داشته اند. به ویژه افراد مبتلا به اگزما ادعا کرده اند که این محصول، تنها کرم موثر در رفع خارش آنها بوده است.

بر اساس نظر برخی از مصرف کنندگان کرم اوره دین کالم ایزدین بلافاصله پس از مصرف، در ابتدا ایجاد سوزش می کند که این امر طبیعی است و پس از چند دقیقه برطرف می شود. (لازم به ذکر است اگر سوزش پوست برطرف نشد و همراه با خارش بیشتر تشدید شد می بایست محصول را از روی پوست شسته و در خصوص ادامه ی مصرف آن با پزشک مشورت کنید، البته این محصول تا به حال گزارشی از حساسیت نداشته است اما با توجه به تنوع پوستی افراد و حساسیت بالای پوست های خشک بهتر است موارد احتیاط لازم رعایت شود.)

یکی از مزیت های بارز این محصول عدم استفاده از ترکیبات کورتونی است، در نتیجه کرم اوره دین کالم ایزدین عارضه ای برای پوست ایجاد نمی کند.

کرم اوره دین کالم ایزدین بافت نسبتا چربی دارد و برخی افراد معتقدند تمام چربی آن روی پوست جذب نمی شود و بهتر است از کرم اوره دین کالم ایزدین در طول شب استفاده شود.

ماندگاری اثر این محصول بسیار طولانی مدت است بطوری که بسیاری از مصرف کنندگان اعلام کرده اند پس از چندین بار مصرف تا چندین روز نیاز به تجدید مجدد آن نداشته اند. حجم (۲۰۰ میل) و قیمت محصول نسبت به کیفیت آن قابل قبول است.

یکی از مواردی که سبب شکایت مصرف کنندگان (و بعضا عدم تمایل به مصرف محصول می شود) بسته بندی تیوپی محصول است که نسبت به بسته بندی پمپی، مصرف را دشوار می کند.

با تمام این اوصاف می توان گفت در مجموع اگر پوست بسیار خشکی دارید و یا از ناراحتی پوستی مثل اگزما رنج می برید، کرم اوره دین کالم ایزدین ارزش حداقل یکبار تجربه کردن را دارد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

 

نظرات مصرف کنندگان اوره دین کالم

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید