کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

اغلب پوست های جوش دار، چرب و روغنی هستند. بنابراین شاید مرطوب کننده آخرین چیزی باشد که افراد با پوست آکنه ای و چرب به آن فکر می کنند. اما باید بدانید مرطوب کننده برای این نوع پوست ها واجب است.

در ادامه، دلایل واجب بودن مرطوب کننده برای پوست چرب را بررسی کرده ایم و سپس به معرفی، نقد و بررسی یکی از مرطوب کننده های ایده آل پوست چرب یعنی کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل پرداخته ایم. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید.)

این کرم که به نام کلیرینگ کرم ۲۴ ساعته ژاندارسل نیز شناخته می شود، در گروه محصولات سبوبالانسر ژاندارسل قرار دارد و همانند سایر محصولات هم گروه خود، ایده آل مصرف پوست های چرب، مختلط، مستعد به جوش و آکنه ای است.

در انتهای این مقاله با توجه به نظرات مصرف کنندگان به جمع بندی کلیر کرم ۲۴ ساعته ژاندارسل پرداخته شده است. اگر شما هم یکی از مصرف کنندگان کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل هستید، بازخورد مصرف خود را در قسمت نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید.

 

کلیر کرم 24 ساعته ژاندارسل

 

معمولا پوست های چرب در یکی از شرایط زیر قرار دارند:

* تحت درمان جوش

یکی از مشکلات رایج پوست چرب، آکنه است. معمولا برای درمان جوش داروهایی نظیر یکی از موارد زیر تجویز می شود:

– بنزوئیل پراکساید (جهت مشاهده مقاله اختصاصی کلیک کنید.)

– سالیسیلیک اسید (جهت مشاهده مقاله اختصاصی کلیک کنید.)

– آداپالن، تازاروتن (رتینوئید) یا ترتینوئین (جهت مشاهده مقاله اختصاصی کلیک کنید.)

– ایزوترتینوئین (یک داروی نسخه ای برای درمان آکنه های شدید و مقاوم) (جهت مشاهده مقاله اختصاصی کلیک کنید.)

این درمان ها، پوست را تحریک کرده و مستعد خشکی می کنند. به همین خاطر برای افراد دارای پوست چرب تحت درمان و آکنه ای مصرف مرطوب کننده ضروری است.

استفاده روزانه از یک مرطوب کننده می تواند به متعادل کردن پوست های تحت درمان و رفع التهاب و تحریک پوست کمک کند.

* دهیدراته و دارای خشکی فصلی

پوست چرب بطور ذاتی غدد سباسه فعال تری دارد. اما گاهی اوقات در اثر عوامل محیطی (مثلا تغییرات دما) و یا استفاده از محصولات مراقبت پوستی اشتباه، پوست آب خود را از دست می دهد و از داخل خشک می شود (گرچه در بعضی موارد ظاهر پوست همچنان چرب است)

در یک جمله، آب و چربی دو مسئله متفاوت هستند. پوست چرب علاوه بر چربی نیاز به آب دارد که وظیفه ی تامین آن توسط خود فرد از طریق تغذیه و مصرف محصولات رطوبت رسان است. مرطوب کننده علاوه بر جلوگیری از کم آب شدن پوست، مانع پیری زودرس آن نیز می شود.

* همواره براق و دارای ترشح بیش از اندازه چربی

همانطور که گفتیم پوست چرب بطور ذاتی غدد سباسه فعال تری دارد اما هر زمان که پوست احساس کم آبی و خشکی کند، میزان تولید چربی بیشتر هم می شود. (این مسئله پاسخ طبیعی پوست به کم آبی است که مجددا تاکید می کنیم چربی جایگزین آب نمی شود.)

چربی بیش از حد نه تنها احساس کشیدگی و کم آبی پوست را برطرف نمی کند، بلکه منجر به مسدود شدن منافذ پوست نیز می شود و در بسیاری از موارد در نهایت به ایجاد جوش ختم می شود.

در یک جمله می توان گفت گاهی اوقات علت چربی بیش از انداره پوست، کم بودن آب پوست است؛ بدین ترتیب لازم است جهت تامین آب پوست بصورت منظم از یک مرطوب کننده مناسب استفاده شود.

حال متوجه می شویم چرا مصرف مرطوب کننده برای پوست چرب واجب است. یک مرطوب کننده مناسب می تواند از خشکی و تحریک پوست جلوگیری کند. اما نکته قابل توجه آن است که اکثر پوست های چرب مستعد به جوش هستند و معضل اصلی آنها انتخاب نوع مرطوب کننده است. در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی های اصلی مرطوب کننده مناسب پوست چرب را بشناسید.

 

پوست های چرب و مستعد به جوش از چه مرطوب کننده ای باید استفاده کنند؟

برای اطمینان از اینکه مرطوب کننده شما، باعث ایجاد جوش نمی شوند هنگام خرید به دنبال یکی از عبارات زیر روی محصول باشید:

* Oil-free (فاقد چربی)

* Non-comedogenic  (غیر جوش زا)

* Won’t clog pores (بدون مسدود کردن منافذ)

وجود هر یک از این عبارات روی محصول، بیانگر آن است که مرطوب کننده مورد نظر سبب ایجاد جوش نمی شود.

 

پوست های چرب، آکنه ای و مستعد به جوش چه زمان از مرطوب کننده استفاده کنند؟

یک باور اشتباه آن است که تنها زمانی نیاز به مصرف مرطوب کننده داریم که پوست ما احساس خشکی و کشیدگی دارد!

در حالیکه متخصصان پوست توصیه می کنند برای داشتن پوستی سالم روزانه از یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.

بعلاوه همانطور که گفتیم خشک شدن پوست سبب افزایش ترشح میزان چربی اضافی می شود و این مسئله احتمال ایجاد جوش را افزایش می دهد.

پس از هر بار شست و شوی پوست، از یک مرطوب کننده مناسب روی کل سطح پوست نمدار خود استفاده کنید. بدین ترتیب پوست قادر است میزان بیشتری آب در خود به دام بیاندازد.

 

بهترین روش مصرف مرطوب کننده برای پوست های چرب، آکنه ای و مستعد به جوش

پس از شست و شوی پوست، به ملایمت با استفاده از یک حوله نرم آب اضافی پوست را بگیرید، اجازه دهید پوست نمدار بماند.

سپس مقدار مناسبی از مرطوب کننده را روی سطح کل پوست پخش کنید.

با این ترفند ساده شما قادر خواهید بود مقدار بیشتری آب برای پوست تامین کنید.

 

چه زمانی متوجه تاثیرات مرطوب کننده می شوید؟

یک مطالعه نشان داده است، بیشتر افراد پس از ۴ تا ۸ هفته مصرف منظم مرطوب کننده متوجه کمتر شدن آکنه روی پوست خود شده اند.

البته این بدان معنا نیست که اگر جوش دارید مرطوب کننده برای شما مکفی است و نیاز به درمان دیگری ندارید.

در افراد دارای آکنه های متوسط، شدید و مقاوم به درمان، لازم است علاوه بر مرطوب کننده، تحت نظر پزشک درمان دیگری نیز انجام گیرد.

یکی از محبوب ترین مرطوب کننده های پوست های چرب که برای پوست های تحت درمان نیز قابل استفاده است کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل می باشد. (جهت مشاهده و خرید محصول کلیک کنید.)

این محصول یک مرطوب کننده روز و شب بسیار سبک، ملایم و با جذب سریع است که برای پوست های مختلط، مشکل دار و در معرض آلودگی بهترین انتخاب محسوب می شود.

 

 

خواص و ویژگی های کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

مهمترین ویژگی این محصول جلوگیری از تکثیر باکتری پروپیونی آکنه به عنوان علت اصلی ایجاد جوش است. به علاوه کرم سبوبالانسر ژاندارسل قادر است به طور قابل ملاحظه ای میزان چربی اضافی و برق ناخوشایند پوست را کاهش دهد.

با مصرف این محصول ایجاد جوش های سرسیاه و آکنه روی پوست کاهش می یابد. کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل دارای اثرات کراتولیک است، بدین ترتیب سبب می شود پوست شفاف، تمیز، مات و بسیار زیبا شود.

* بدون ایجاد خشکی، کشش و یا چربی بیش از اندازه روی پوست

* غیر جوش زا (Not comedogenic)

 

ترکیبات و مواد موثره کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

* روغن فندق

روغن هسته فندق، حاوی مقادیر زیادی ویتامین های مختلف به ویژه ویتامین E است. همچنین این ترکیب دارای لستین و اسید های چرب اشباع نشده است. روغن هسته فندق بیش از ۸۳% اولئیک اسید و بیش از ۲۵% لینوئیک اسید دارد. روغن فندق اثرات مثبتی روی میزان نفوذ پذیری و گردش خون پوست بر جای می گذارد.

این روغن بسیار سبک است و باعث انسداد منافذ و ایجاد جوش سر سیاه نمی شود.

این ترکیب، تعدیل کننده چربی پوست است و خاصیت جمع کنندگی منافذ دارد.

همچنین مغذی و مرطوب کننده پوست است. بنابراین در عین تعدیل چربی پوست، پوست را خشک و تحریک نمی کند.

* استر سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید بطور طبیعی در پوست درخت بید یافت می شود، اما در مقیاس صنعتی، به عنوان یک قاعده، به روش مصنوعی تولید می شود.

در این محصول از استر اسید سالیسیلیک استفاده شده است که نسبت به خود سالیسیلیک اسید، بتاهیدروکسی اسید ملایم تری دارد. اما این ملایمت سبب کاهش اثرگذاری آن نمی شود و فقط عوارض ناخوشایند بتاهیدروکسی اسید را کاهش می دهد و پوست را تحریک نمی کند.

استر سالیسیلیک اسید دارای اثرات کراتولیتیک است و به خوبی روی پوست پخش می شود و سلول های مرده را از بین می برد.

* عصاره دانه کدو تنبل

این ترکیب خاصیت مات کنندگی طبیعی دارد که اثرات آن بدون خشک کردن پوست تا ۸ ساعت ماندگار است.

همچنین دانه کدو تنبل نرم کننده و مرطوب کننده پوست نیز می باشد و بازسازی ضایعات پوست و فرآیند ترمیم آن را افزایش می بخشد. این ترکیب غیر جوش زا است و پوست را شفاف می کند و آکنه ها را از بین می برد.

 * روغن جوجوبا

روغن جوجوبا مقاوم در برابر اکسیداسیون (عامل فاسد شدن مواد و ترکیبات) است. این ویژگی سبب شده این ترکیب محبوبیت زیادی در صنعت آرایشی پیدا کند.

روغن جوجوبا به راحتی روی سطح پوست پخش می شود و سبب نرم شدن و ایجاد ظاهری دلپذیر در پوست می شود.

در روغن جوجوبا نسبتا درصد بالایی ویتامین E وجود دارد که محرک روند بازسازی سلول های پوست است. بنابراین می توان گفت روغن جوجوبا خاصیت جوانسازی دارد.

روغن جوجوبا قادر است عمیقا به سلول های پوست نفوذ کند در عین حال یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کند که رطوبت را داخل آن حفظ کند و مانع خشکی و پوسته ریزی شود.

روغن جوجوبا علاوه بر خواص ضد پیری، یک ترکیب ضد التهابی قدرتمند است و برای پوست های جوش دار منع مصرفی ندارد. روغن جوجوبا یک ترکیب ایده آل برای درمان پسوریازیس، درماتیت و دیگر بیماری های پوستی است.

 

روش مصرف کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

صبح و شب روی پوست تمیز صورت با حرکات دورانی ملایم ماساژ دهید.

نقد و بررسی کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

“نقد درج شده بر اساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

محصولات پوست چرب ژاندارسل بی شک یکی از محبوب ترین گروه محصولات این برند به شمار می روند. کیفیت بالای محصولات این برند آلمانی و سازگاری آن با پوست هموطنان عزیز کشور ما سبب شده تا ژاندارسل به عنوان یکی از برند های قدرتمند شناخته شود.

می توان گفت تقریبا ۱۰۰% مصرف کنندگان این محصول از جذب فوری و بافت سبک آن رضایت داشته اند و همه ی آنها معتقدند پس از چند هفته مصرف مداوم بهبود بافت پوست کاملا مشهود است.

ترکیبات به کار رفته در این کرم، بسیار موثر و ویژه هستند و تقریبا به تمام نیازهای پوست چرب توجه شده است. مهمترین ویژگی این محصول تعدیل چربی پوست است که تقریبا آرزوی دیرین تمامی افراد دارای پوست چرب است.

مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل به هیچ عنوان باعث ایجاد جوش نمی شود و تا ۲۴ ساعت نرمی و لطافت را برای پوست فراهم می آورد. قیمت این محصول نسبت به حجم، کیفیت، نوع بسته بندی و تاثیرگذاری آن مناسب است. (البته صرف نظر از اقتصاد ایران)

رایحه ی کرم مرطوب کننده سبوبالانسر بسیار ملایم و مطبوع است. تنها ضعف این محصول نسبت به دیگر رقبا عدم برخورداری از خواص ضد چروک است. اما کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل به عنوان یک مرطوب کننده و آبرسان بی نظیر است.

در یک جمله اگر تمایل به انتخاب مرطوب کننده ای با کیفیت و با ماندگاری بالا دارید و پوست شما چرب، آکنه ای و مستعد به جوش است، سبوبالانسر ژاندارسل انتخابی شایسته است.

 

نقد کرم مرطوب کننده سبوبالانسر ژاندارسل

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

 

 

برچسب ها:
پیام بگذارید