بررسی قرص تادالافیل (سیالیس)

بررسی قرص تادالافیل (سیالیس)

لازم به یاد آوریست که موارد بررسی شده در این مقاله صرفا جهت بالا بردن اطلاعات علمی افراد است. لذا به هیچ عنوان در صورت ابتلا به نشانه های درج شده اقدام به مصرف خودسرانه این دارو نفرمایید. شما فقط با تجویز پزشک مجاز به مصرف این دارو هستید. 

فراموش نکنید هر بیماری نیاز به بررسی دقیق توسط پزشک دارد. نشانه های درج شده در این مقاله و یا هر منبع دیگری جهت تشخیص بیماری کافی نیست.

اویرو هیچگونه مسئولیتی در قبال مصرف خودسرانه دارو نداشته و تهیه دارو صرفا از طریق مراجعه به داروخانه و همراه داشتن نسخه پزشک معالج، امکان پذیر است.

 

سیالیس (cialis) با نام ژنریک تادالافیل دارویی است که جهت درمان مشکلات عملکرد جنسی آقایان (ناتوانی جنسی یا اختلالات نعوظ) مورد استفاده قرار می گیرد.

سیالیس (تادالافیل) در کنار نوازش و تحریک جنسی سبب افزایش جریان خون به آلت تناسلی شده و در نتیجه باعث ایجاد و حفظ حالت نعوظ در آقایان می گردد.

یکی دیگر از موارد مصرف سیالیس (تادالافیل)، درمان علائم بزرگ شدن پروستات (هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات-BPH) است. این دارو به خوبی می تواند با شل کردن عضلات صاف پروستات و مثانه، علائم BPH را از بین ببرد.

شایع ترین نشانه های BPH عبارت اند از:

* تکرر و یا احتباس ادرار

* کاهش قطر و فشار جریان ادرار

* قطره قطره شدن انتهای ادرار

* جریان ضعیف ادرار

* نیاز به دفع فوری ادرار به خصوص در اواسط شب

 

این دارو در موارد ذکر شده دارای مجوز سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد.

سیالیس (تادالافیل) تاثیری در پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی ( مثل HIV، هپاتیت B، سوزاک و سفلیس) ندارد. به همین خاطر توصیه می شود جهت افزایش بهداشت جنسی هنگام رابطه ی جنسی از کاندوم لاتکس استفاده شود.

 

سیالیس (تادالافیل)

 

روش مصرف سیالیس (تادالافیل)

* پیش از هر بار مصرف سیالیس (تادالافیل) بروشور راهنمای داخل محصول را با دقت مطالعه کنید؛ در خصوص تکمیل اطلاعات بیشتر، سوالات خود را با پزشک یا داروساز مطرح کنید.

* می توانید این دارو را همراه با غذا و یا با معده خالی میل کنید. (و یا مطابق دستور پزشک)

* سیالیس (تادالافیل) را بیش از یکبار در طول روز مصرف نکنید.

* میزان مصرف دارو بستگی به وضعیت سلامتی فرد، میزان پاسخ به درمان و سایر داروهای مصرفی دارد، به همین خاطر پزشک را در جریان تمام داروهای نسخه ای، مکمل ها و داروهای گیاهی که مصرف می کنید، قرار دهید.

* برای درمان علائم هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات-BPH، دارو را دقیقا مطابق با دستور پزشک (معمولا روزانه یک عدد) مصرف نمایید.

* اگر طبق تجویز پزشک برای درمان هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات-BPH در کنار سیالیس (تادالافیل) از فیناستراید استفاده می کنید، در خصوص طول درمان و زمان ادامه مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.

* برای درمان اختلالات نعوظ، سیالیس (تادالافیل) به دو روش تجویز می شود:

پزشک با در نظر گرفتن شرایط فرد بهترین روش درمان را تعیین می کند. اگر پزشک این دارو را برای درمان بیماری شما تجویز کرده، از آنجاییکه درمان بیماری بستگی به میزان مصرف دارد کاملا مطابق با تجویز پزشک عمل کنید.

روش اول آن است که سیالیس (تادالافیل) را ۳۰ دقیقه قبل از فعالیت جنسی مصرف نمایید. اثرات سیالیس (تادالافیل) روی توانایی جنسی می تواند بیش از ۳۶ ساعت در بدن باقی بماند.

روش دوم برای درمان اختلالات نعوظ، آن است که سیالیس (تادالافیل) را بطور منظم یک بار در روز مصرف کنید. بدین ترتیب می توانید هر زمان که تمایل داشتید اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید.

اگر از سیالیس (تادالافیل) به منظور درمان BPH یا اختلالات نعوظ، بطور روزانه استفاده می کنید توصیه می شود محصول را بطور منظم و در ساعت خاصی از شبانه روز (برای جلوگیری از فراموش کردن مصرف دارو) استفاده کنید.

اگر با مصرف دارو، مشکل شما بهبود نیافت و یا علائم بیماری تغییری نکرد و یا وخیم تر شد، مسئله را به پزشک خود اطلاع دهید.

 

عوارض سیالیس (تادالافیل)

به خاطر داشته باشید پزشک زمان تجویز این دارو برای شما، فواید آن را بیشتر از عوارض احتمالی آن دانسته است. بسیاری از افرادی که از سیالیس (تادالافیل) استفاده می کنند در طول مصرف دارو هیچگونه عوارض جانبی جدی را تجربه نمی کنند. در برخی موارد، عوارضی گزارش شده است که در ادامه به ذکر آنها می پردازیم.

با مصرف سیالیس (تادالافیل) ممکن است عوارضی مثل سر درد، معده درد، کمر درد، درد عضلانی، گرفتگی بینی و سرگیجه ایجاد شود. چنانچه هریک از این نشانه ها از بین نرفتند و یا وخیم تر شدند، پزشک یا داروساز را مطلع کنید.

برای کاهش ریسک ابتلا به سرگیجه و سبکی سر، از حالت نشسته و یا خوابیده به آرامی بلند شوید.

فعالیت جنسی می تواند سبب زیاد شدن فشار روی قلب شود؛ بخصوص اگر فرد سابقه ی مشکلات قلبی داشته باشد.

اگر مشکل قلبی دارید و با حین فعالیت جنسی متوجه هر یک از عوارض جانبی زیر شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید:

سرگیجه شدید، غش کردن،  احساس درد در بازو، قفسه سینه و فک سمت چپ، تهوع

به ندرت، ممکن است مصرف دارو سبب کاهش بینایی در یک یا هر دو چشم شود. اگر این عارضه خطرناک ایجاد شد، مصرف سیالیس (تادالافیل) را متوقف کرده و به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید.

مصرف سیگار و دخانیات، ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، کلسترول بالا، سنین بالای ۵۰ سال، بیماری های چشمی و فشار خون بالا، ریسک کاهش بینایی را افزایش می دهند.

به ندرت، مصرف سیالیس می تواند باعث کاهش شنوایی و گاهی زنگ زدن در گوش همراه با سرگیجه شود. در اینصورت بهتر است مصرف دارو را متوقف کرده و به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید.

در موارد خیلی نادر ممکن است نعوظ دردناک و یا طولانی (بیش از ۴ ساعت) اتفاق بیفتد. در اینصورت بهتر است برای پیشگیری از ایجاد عوارض دائمی، مصرف دارو را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

واکنش آلرژیک شدید به این محصول بسیار نادر است. با این حال در صورت مشاهده ی هر یک از علائم زیر که رایج ترین نشانه های حساسیت دارویی هستند فورا با اورژانس تماس بگیرید:

تورم و خارش به خصوص در نواحی صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی

موارد بررسی شده، لیست کامل عوارض مصرف سیالیس (تادالافیل) نیستند. لذا در صورت مشاهده ی هر گونه نشانه ی غیر طبیعی که تا پیش از مصرف این دارو مشاهده نکرده بودید، پزشک را مطلع کنید.

 

عوارض سیالیس

 

موارد احتیاط هنگام مصرف سیالیس (تادالافیل)

پیش از شروع مصرف سیالیس (تادالافیل) پزشک را در خصوص تمام حساسیت های دارویی، به این دارو و یا هر ترکیب دیگری مطلع کنید. این فرآورده ممکن است حاوی ترکیبات غیر فعالی باشد که ممکن است در افراد دارای حساسیت دارویی سبب واکنش آلرژیک شود.

پیش از شروع دوره درمان با سیالیس (تادالافیل) پزشک را در جریان سابقه ی پرونده پزشکی خود قرار دهید. بخصوص اگر سابقه ی هر یک از مشکلات زیر را داشته اید حتما پزشک را مطلع کنید:

* مشکلات قلبی (مثل سابقه حمله قلبی یا ضربان نامنظم قلب در طول ۶ ماه گذشته، آنژین، درد قفسه سینه، نارسایی قلبی)

* سابقه سکته مغزی در ۶ ماه گذشته

* بیماری های کلیوی

* بیماری های کبدی

* فشار خون بالا یا پایین

* از دست دادن شدید آب بدن (دهیدراسیون)

* مشکلات آلت تناسلی (مثل زاویه یا زخم فیبروز، بیماری پیرونی)

* سابقه نعوظ طولانی مدت و دردناک (پریاپیسم یا نعوظ مانا)

* شرایطی که می تواند احتمال ابتلا به پریاپیسم را افزایش دهد (مثل کم خونی سلول های داسی شکل، لوسمی، سرطان خون، میلوما چندگانه)

* مشکلات چشمی (مثل رتینیت پیگمانتر، کاهش ناگهانی بینایی)

* اختلالات خونریزی

* زخم معده فعال

این دارو ممکن است سبب ایجاد سرگیجه شود. مصرف الکل و ماریجوانا احتمال سرگیجه را افزایش می دهند. لذا توصیه می شود تا چند ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی کردن و یا انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند پرهیز کنید. همچنین از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.

قبل از انجام جراحی و یا اعمال دندانپزشکی، پزشک را در جریان تمام داروهای نسخه ای، مکمل ها و داروهای گیاهی که مصرف می کنید قرار دهید.

برند سیالیس معمولا برای خانم ها تجویز نمی شود. تادالافیل نیز در خانم ها تنها زمانی می بایست مصرف شود که اهمیت مصرف آن به وضوح اثبات شده باشد. در خصوص مزایا و معایب و لزوم و دلیل مصرف این دارو در خانم ها با پزشک مشورت کنید.

از مصرف مشترک و یا توصیه این دارو به دیگران خودداری کنید.

سیالیس می بایست در دمای اتاق و به دور از تابش نور مستقیم و حرارت نگهداری شود.

همانند تمام داروهای دیگر به دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

لازم به یاد آوریست که موارد بررسی شده در این مقاله صرفا جهت بالا بردن اطلاعات علمی افراد است. لذا به هیچ عنوان در صورت ابتلا به نشانه های درج شده اقدام به مصرف خودسرانه این دارو نفرمایید. شما فقط با تجویز پزشک مجاز به مصرف این دارو هستید. 

فراموش نکنید هر بیماری نیاز به بررسی دقیق توسط پزشک دارد. نشانه های درج شده در این مقاله و یا هر منبع دیگری جهت تشخیص بیماری کافی نیست.

اویرو هیچگونه مسئولیتی در قبال مصرف خودسرانه دارو نداشته و تهیه دارو صرفا از طریق مراجعه به داروخانه و همراه داشتن نسخه پزشک معالج، امکان پذیر است.

برچسب ها:
پیام بگذارید