بررسی رول دئودرانت پاور اوریاژ

بررسی رول دئودرانت پاور اوریاژ

عرق کردن یک فرآیند طبیعی از سمت بدن است که قصد دارد نکاتی را یاد آور شود!

به طور معمول، هنگامی که عرق از پوست سرازیر می گردد به این معناست که بدن کار خود را در تعادل دما و حفظ خنکی انجام می دهد.

در بیشتر مواقع رطوبت در نواحی زیر بغل، دست و صورت ظاهر می گردد. نشانه های تعریق خصوصا در زیر بغل برای بسیاری از افراد ناخوشایند است زیرا تعریق موجب ظهور لکه های مرطوب بر روی لباس می گردد. همچنین باکتری های موجود در متابولیسم عرق ممکن است در بیشتر مواقع بوی نامطلوبی را ایجاد کنند.

در این مقاله به بررسی فرآیند تعریق و پیشگیری از آثار آن، جهت ایجاد حس خوشایند در طول فعالیت های روزانه با رول دئودرانت پاور اوریاژ می پردازیم. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

و در ادامه بر اساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان به نقد و بررسی این محصول خواهیم پرداخت.

اوریاژ

تعریق نشانه ی چیست و به چه صورت می باشد؟ 

در انسان، تعریق نشانه ی تنظیم حرارت در شرایط مختلف از جمله در حین ورزش و یا قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوای گرم می باشد. خصوصا وقتی که درجه حرارت محیط از دمای بدن بیشتر است این عمل صورت می گیرد و تبخیر عرق از سطح پوست موجب ایجاد خنکی بدن می گردد.

به طور کلی، تقریبا ۱٫۶ تا ۴ میلیون غده تعریق در کل بدن وجود دارد. این غدد در کف دستان، کف پا، زیر بازوها و… پراکنده می باشد.

حدود ۲۵،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ غده تنها در زیر بغل وجود دارد که برخی از آنها سبب ایجاد تعریق می گردند.

به محض اینکه مغز تشخیص دهد دمای بدن بالای ۳۷ درجه سانتی گراد است به غدد تعریق سیگنال می فرستد و این سبب می شود منافذ باز شده و مایع عرق انتشار یابد.

 

معرفی دو نوع غدد تعریق در بدن:

دو نوع غدد عرق به نام های اکرین و آپوکرین در بدن وجود دارد.

غدد اکرین: غدد اکرین در سرتاسر بدن یافت شده که مستقیما به سطح پوست راه دارند. این نوع غدد موجب ترشح عرق گردیده و اغلب بی بو و بی رنگ می باشند. همچنین تعریق از این غدد حاوی آب و نمک و اسید آمینه می باشند و زمانی فعال می گردند که حرارت بدن بر اثر فعالیت هایی مانند ورزش بالا رود.

غدد آپوکرین: این نوع غدد در برخی از نواحی خاص بدن خصوصا نواحی که فولیکول های مو در آنجا متمرکز هستند مانند زیر بغل، ناحیه تناسلی و یا پوست سر قرار دارند. برخی عوامل از جمله استرس، از عوامل تاثیر گذار بر این غدد جهت تشرح تعریق می باشد.

غدد آپوکرین، در دوران بلوغ فعال و موجب ترشح تعریق می گردند. این نوع تعریق حاوی مقدار بالایی پروتئین و لیپید می باشد.

مقدار عرق آپوکرین بسیار کمتر از مقدار عرق اکرئین می باشد. و بر خلاف غدد اکرئین، این نوع تعریق باعث جذب باکتری و بوی ناخوشایند می شود و لکه های زرد رنگی را بر جای می گذارد.

_ در طول استرس های عاطفی، هر دو غدد اکرین و آپوکرین فعال می گردند.

 

عواملی که موجب تعریق در بدن می گردد؟ 

عوامل ژنتیکی عمدتا می توانند مقدار غدد عرق در بدن و محل تجمع آنها در نواحی مختلف بدن را تعیین کنند.

با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند در تولید عرق نقش داشته باشند که در ادامه به آنها اشاره می گردد.

_ فعالیت های بدنی بالا از قبیل ورزش

_ دمای بالای آب و هوا

_ استرس یا عصبانیت

_ تغییرات هورمونی مانند بلوغ، بارداری یا یائسگی

برخی از بیماری های متابولیک مانند: دیابت، اختلال در عملکرد غده تیروئید و …

و عوامل دیگری مانند مواد مخدر، الکل، نیکوتین، قهوه، غذای تند و یا داغ می تواند میزان تعریق در بدن را بالا ببرد.

 

راه حل درمان تعریق و بوی ناخوشایند بدن

اگر چه هیچ درمانی برای تعریق وجود ندارد (زیرا این یک فرآیند کاملا طبیعی است)، ولی می توان با راه حل های موثر میزان تعریق زیر بغل را کاهش داد و از ایجاد بوی ناخوشایند آن پیشگیری کرد.

همچنین، عرق کردن به تنهایی بی بو است و تنها زمانی بو ایجاد می شود که باکتری ها از پروتئین و لیپید های حاوی عرق تغذیه کنند.

از لحاظ کازمیتک می توان با دو روش با عرق زیر بغل مقابله کرد:

۱_ دئودرانت

۲_ ضد تعریق ها ( آنتی پرسپیرانت)

 

دئودرانت ها چه کاری انجام می دهند؟ 

دئودرانت ها می توانند به طور موثر بر روی بوی ناخوشایند بدن تاثیر گذاشته و از توسعه آن جلوگیری کنند.

دئودرانت ها حاوی مواد موثری هستند که باکتری های ایجاد کننده بو را جذب می کنند. این عمل “باکتریوستاز” نامیده می شود. همچنین دئودرانت ها متناسب با pH اسیدی پوست می باشند و عمل ضد عفونی را انجام می دهند و مقدار باکتری و روند رشد آنها را کاهش می دهند. در نتیجه بوی بد بدن به میزان قابل توجهی کاهش میابد.

با این حال دئودرانت ها در کاهش میزان عرق تاثیر قابل توجهی ندارند. آنها دارای رایحه ملایم عطر برای ایجاد بوی مطلوب می باشند.

* این نکته را باید در نظر داشت که عوامل تحریک کننده مانند الکل، مواد نگهدارنده و عطر ها می تواند برای افراد دارای حساسیت، ایجاد آلرژی و حساسیت کند.

 

آنتی پرسپیرانت ها چه کاری انجام می دهند؟ 

تمامی آنتی پرسپیرانت ها ضد تعریق می باشند و حاوی نمک های آلومینیومی مانند کلر هیدرات آلومینیوم (ACH) یا کلرید آلومینیوم (AC) می باشند.

این دو ترکیب بر روی غدد اکرئین و آپوکرین تاثیر گذاشته و  مجرای غدد عرق را مسدود می کنند. بطوریکه از ترشح عرق جلوگیری کرده و بر روی لباس نشانه ای از رطوبت باقی نمی گذارند.

در استفاده از آنتی پرسپیرانت ها چند نکته حائز اهمیت می باشد:

* اگر استفاده از آنتی پرسپیرانت ها به طور موثر نتواند میزان تعریق بدن را کنترل کند ممکن است از hyperhidrosis، رنج می برید.

* اگر پوست حساس و آسیب دیده است، یا در معرض اگزما و آلرژی های شدید قرار دارید، بهتر است از دئودرانت و یا آنتی پرسپیرانت هایی استفاده کنید که مناسب نوع پوست می باشد.

 

راه حل اوریاژ برای مراقبت و درمان تعریق 

یکی از بهترین انتخاب ها جهت پیشگیری از تعریق بالا در افراد و پیشگیری از ایجاد بوی نامطلوب بدن، استفاده از رول دئودرانت پاور اوریاژ می باشد. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

دئودرانت های اوریاژ، شامل دو نوع می باشند:

رول دئودرانت پاور اوریاژ دارای مواد آلومینیومی، کلر هیدرات آلومینیوم (ACH) یا کلرید آلومینیوم (AC)، جهت پیشگیری از تعریق ۲۴ ساعته و پیشگیری از بوی نامطلوب (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

رول دئودرانت ملایم اوریاژ فاقد مواد آلومینیومی، ملایم جهت استفاده پوست های حساس و جلوگیری از ایجاد بوی نامطلوب زیر بغل (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.)

در ادامه به بررسی رول دئودرانت پاور اوریاژ با خاصیت ضد تعریق و پیشگیری از بوی نامطلوب تعریق می پردازیم.

 

روش مصرف رول دئودرانت پاور اوریاژ

رول دئودرانت پاور اوریاژ، بر روی پوست خشک و تمیز استفاده شود. توصیه می شود از مصرف آن بر روی پوست تحریک شده خودداری گردد.

مزایای استفاده از رول دئودرانت پاور اوریاژ

_ تنظیم کننده تعریق

_ جلوگیری از تکثیر باکتری

_ پیشگیری از بوی ناخوشایند تعریق

_ التیام بخش و جلوگیری از خشکی پوست

_ پیشگیری از ایجاد لک بر روی لباس

_ دارای رایحه ملایم

_ ماندگاری ۲۴ ساعته

 

نتایج بالینی رول دئودرانت پاور اوریاژ

آزمایشات درماتولوژی با حضور ۲۰ مصرف کننده طی ۲۱ روز صورت گرفت و نتایج زیر حاصل گشت:

_ %۸۶ از مصرف کنندگان متوجه شده اند که استفاده از این محصول به طور موقت سبب کاهش در شدت تعریق می گردد.

_ %۱۰۰ دارای اثرات ضد بو

_ %۹۵ ترکیبات موثر در پیشگیری از ایجاد زردی و سفیدی بر روی لباس

 

مزایا و معایب رول دئودرانت پاور اوریاژ

“نقد درج شده بر اساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف بر اساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

رول دئودرانت آنتی پرسپیرانت پاور اوریاژ در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، سبب کاهش تعریق و پیشگیری از بوی ناخوشایند تعریق زیر بغل می گردد.

این محصول دارای رایحه بسیار مطلوب و ملایم بوده و به عنوان یک ضد تعریق و آنتی پرسپیرانت قوی در طول شبانه روز عمل می کند.

مصرف کنندگان اظهار داشته اند که این محصول، بعد از هر بار استفاده احساس خنکی بر روی ناحیه زیر بغل ایجاد می کند و هیچ گونه احساس خارشی در این نواحی به وجود نخواهد آورد.

همچنین گفته اند این محصول سبب افزایش اعتماد به نفس آنها گردیده و در طول فعالیت های روزانه هیچگونه رطوبتی در ناحیه زیر بغل و لباس خود احساس نکرده اند.

طبق نظر مصرف کنندگان این محصول هیچ گونه خشکی و حساسیتی در نواحی زیر بغل ایجاد نخواهد کرد.

فاصله بین استفاده از دئودرانت اوریاژ و خشک شدن آن بر روی ناحیه زیر بغل کمی طولانی است که این مورد می تواند یکی از نقاط ضعف این محصول را یاد آور شود.

 

رول دئودرانت اوریاژ

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید