معرفی محصولات پوست چرب گینو

معرفی محصولات پوست چرب گینو

آکنه شایع ترین بیماری پوستی خصوصا در کشور های صنعتی می باشد. بروز آکنه بر روی پوست اغلب در دوران بلوغ و با تغییرات هورمونی آغاز می شود و گاهی ممکن است تا بزرگسالی ادامه یابد.

بین ۷۰% تا ۹۵% از نوجوانان تحت تاثیر آکنه های پوستی قرار می گیرند و ۱۵% تا ۳۰% آنان اغلب از داروهای ضد آکنه جهت از بین بردن علائم این بیماری استفاده می کنند.

بروز آکنه علاوه بر اینکه زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد، دارای اثرات روانی بر روی افراد بوده و کیفیت زندگی آنها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، همچنین بروز نشانه های آن سبب تضعیف اعتماد به نفس افراد می گردد.

در این مقاله، پوست چرب و عوامل ایجاد کننده آکنه را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس به معرفی یکی از بهترین گروه محصولات جهت مراقبت پوست چرب، یعنی محصولات لاین پوست چرب گینو (PURITY SKIN CARE) می پردازیم.

 

آکنه

 

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، آکنه در نوجوانان بسیار شایع بوده، اما برخی از آکنه های مقاوم تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد. این نوع آکنه ها معمولا به آکنه های بزرگسالان شناخته می شود که به تدریج تبدیل به آکنه های مقاوم  و مزمن می گردد.

طبق مطالعات صورت گرفته، ۴۰% از بزرگسالان بالای ۲۵ سال دارای پوست آکنه دار بوده که ۷۵% تا ۸۵% آنها خانم می باشند.  آکنه ها معمولا در خانم هایی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند بیشتر می باشد.

همچنین درصدی از خانم ها نیز پس از زایمان آکنه های پوستی را تجربه می کنند.

 

نشانه های آکنه بر روی پوست به چه صورت می باشد؟ 

آکنه، یک بیماری پوستی غیر مسری می باشد که توسط غدد چربی ساز پوست خصوصا در نواحی آلوده ایجاد می گردد.

پوست های مستعد آکنه، اغلب به علت ترشح بیش از حد سبوم توسط غدد سباسه، چرب هستند و برق اضافی بر روی پوست دیده می شود.

در بیشتر مواقع آکنه با رزاسه اشتباه گرفته می شود. رزاسه، یک اختلال پوستی است که در آن عروق خونی، بزرگ تر از حد معمول بوده و معمولا با قرمزی و تورم همراه است.

نشانه های آکنه اغلب در نواحی صورت، گردن، شانه و پشت ایجاد می گردد.

 

با دلایل ایجاد آکنه آشنا شوید!

علل رایجی وجود دارد! به طور مثال، افراد اغلب بر این باور هستند که بهداشت ضعیف موجب بروز آکنه می گردد.

در ادامه به بررسی عوامل کلیدی در بروز آکنه و شرایطی که باعث می گردد افراد بیشتر مستعد بروز آکنه قرار گیرند می پردازیم.

*ژنتیک: ژن ها می توانند تعیین کننده نوع پوست باشند. برخی از افراد نسبت به دیگران مستعد التهابات شدید تر و آکنه می باشند. به طوریکه اگر هر دو والدین آکنه را تجربه کرده باشند احتمال بروز این شرایط در افراد بالا می رود.

*هورمون: آکنه یک بیماری  هورمونی است. هورمون ها مسئول ترشح غدد سباسه می باشند. همچنین تحریک غدد سباسه به وسیله هورمون ها سبب ترشح شدید چربی شده و التهابات پوست را افزایش می دهد.

افزایش میزان هورمون در دوران بلوغ دلیل اصلی ایجاد آکنه در نوجوانی است. تغییرات هورمونی در طول دوران قاعدگی نیز می تواند سبب ایجاد آکنه در خانم ها شود. بطوریکه تغییرات در سطح هورمون ها در دوران قاعدگی باعث بروز آکنه در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی می شود.

*دارو:  برخی از دارو ها مانند داروهای استروئیدی و لیتیوم سبب ایجاد آکنه می شود.

*رژیم غذایی نامناسب: شواهد نشان می دهد که بین رژیم غذایی و آکنه ارتباط وجود دارد. رژیم غذایی با شاخص گلیسمی بالا و مصرف بسیاری از محصولات لبنی می تواند موجب تشدید آکنه شود.

*استرس: استرس می تواند هورمون هایی را به وجود آورد که به نوبه خود سبب افزایش ترشح چربی و تشدید آکنه گردد.

*سیگار: تحقیقات نشان می دهد ۲۴% از خانم های سیگاری به آکنه های پوستی مبتلا هستند در صورتیکه تنها ۱۰% از خانم های غیر سیگاری به آکنه دچار می گردند.

*مراقبت های پوستی نامناسب: پاک کننده های صابونی به پوست آسیب وارد می کنند و موجب اختلال در PH طبیعی پوست می گردند و درنتیجه التهابات پوستی را ایجاد می کنند. همچنین برخی از مراقبت های پوستی کومدون زا هستند؛ بطوریکه منافذ پوست را مسدود و سبب بروز آکنه می شوند.

 

 

چه عواملی موجب تشدید آکنه بر روی پوست می گردد؟ 

عوامل متعددی وجود دارد که مرتبط با ایجاد آکنه می باشند. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم…

* التهاب

آکنه یک بیماری التهابی است. التهاب در هر مرحله از رشد آکنه حضور دارد. اگرچه التهابات سطح پوست قابل مشاهده نیستند ولی عامل اصلی در بروز آکنه می باشند.

التهابات مکرر توسط بسیاری از عوامل از جمله هورمون، ژنتیک، باکتری و… تحت تاثیر قرار می گیرند.

* سبوره آ

غدد سباسه، ماده چربی به نام سبوم را ترشح می کند که نرمی و لطافت پوست و مو را فراهم می آورد.

تولید بیش از حد سبوم به وسیله هورمون ها، که نوعی نقص محسوب می شود به عنوان سبوره آ شناخته می شود.

چربی اضافی روی پوست با پوسته ریزی که فرآیند طبیعی پوست محسوب می شود تداخل پیدا نموده و ترکیب چربی با پوسته ها سبب تشدید التهابات می گردد.

* هیپرکراتوز

هیپرکراتوز، به ضخیم شدن غیر طبیعی پوست در برخی از نواحی بدن افراد اشاره دارد. این بیماری ناشی از کراتین اضافی می باشد که غدد سباسه را مسدود کرده و باعث ایجاد کمدون بر روی پوست می گردد.

* باکتری

پروپیونی باکتریوم آکنه، یک نوع باکتری است که به طور معمول بر روی پوست وجود دارد و اغلب بی ضرر است. اما افرادی که پوست مستعد آکنه دارند به این نوع باکتری حساسیت نشان داده که موجب التهابات پوستی آنها می گردد.

تولید بیش از حد سبوم محیط را جهت رشد این نوع باکتری فراهم می آورد. این باکتری بر غدد سباسه متصل گشته و سبب التهابات می گردد که در نتیجه پاپول و پوسچول را بر سطح پوست ایجاد می کند.

_ در مواقع تشدید، دیواره فولیکولی دچار التهاب می گردد.

 

راه حل گینو جهت درمان پوست های چرب و جوش دار

برند تخصصی گینو با هدف ارتقای سطح سلامت پوست، محصولاتی با ترکیبات موثر و بالاترین سطح غلظت فراهم آورده است.

این برند با دارا بودن استاندارد های GMP و ISO 22716 ، بی ضرر بودن و اثر بخشی بالای محصولات خود را تضمین نموده است.

لاین پوست چرب گینو با هدف مراقبت و پیشگیری از مشکلات پوست چرب نظیر منافذ باز و جوش بر روی سطح پوست، محصولات مراقبتی خود را جهت پاسخ به تمام نیاز های پوست چرب ارائه داده است.

این گروه محصولات، حیات جدیدی را برای پوست های چرب حاصل نموده اند.

کمپلکس سوبسیدین با هدف کاهش فعالیت های باکتریایی در تمام محصولات این گروه به چشم می خورد.

گروه محصولات پوست چرب گینو، ترکیبی از موثرترین مواد اولیه می باشند که تنظیم کننده چربی و سایر مشکلات پوست چرب است که در ادامه به اختصار به آنها می پردازیم…

 

* کمپلکس سوبسیدین: همانطور که اشاره گردید، این ترکیب در کلیه محصولات پوست چرب گینو موجود و سبب کاهش فعالیت باکتری ها بر روی پوست می گردد.

این کمپلکس بواسطه پاکسازی کامل پوست چرب، از ایجاد جوش جلوگیری و سبب متعادل نمودن چربی و سبوم در پوست می گردد. بلافاصله پس از مصرف محصولات حاوی این کمپلکس، چربی و برق اضافی پوست کاهش یافته و منافذ باز پوست، تنظیم و جمع می شود. این ترکیب ظاهر پوست را شاداب نموده و زیبایی و طراوت را به پوست بر می گرداند.

 

* آکنی سیدین: کاهش دهنده ایجاد جوش و آکنه بر روی پوست می باشد و به طور موثر منافذ پوست را کاهش می دهد.

 

گروه محصولات پوست چرب و ضد آکنه گینو حاوی ۶ محصول فوق العاده است. این محصولات عبارتند از:

کرم پور اکلیر گینو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

سرم اکنی لوجیک گینو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

ماسک پور اکلیبر گینو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

موس میکروبیوتیک گینو (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

لوسیون (تونر) میکروبیوتیک گینو  (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

 

در مقالات بعدی به نقد و بررسی علمی هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید.   ۴۱۷۰۲ _ ۰۲۱ 

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

برچسب ها:
پیام بگذارید